Постанова № 13314274, 06.07.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2010
Номер справи
2-а-4715/09/0770
Номер документу
13314274
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Cправа № 2-а-4715/09/0770

Ряд стат. звіту № 6.6.4

Код - 06

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2010 р. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Большакової О.О.,

при секретарі судового засідання Гаврилець Т.С.,

з участю представника позивача Савицького С.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області до Малого комунального підприємства “Комунальник - Сервіс” про стягнення заборгованості, -

встановив:

16 грудня 2009 року Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Малого комунального підприємства “Комунальник - Сервіс” про стягнення податкового боргу по податку на прибуток в розмірі 1602 гривні 59 копійок, в тому числі пеня у розмірі 06 гривень 59 копійок на користь Державного бюджету України.

У судовому засіданні представник Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області позовні вимоги підтримав в повному обсязі та пояснив, що відповідачем було допущено порушення вимог Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»в частині своєчасності сплати до бюджету штрафних санкцій по податку на прибуток, внаслідок чого виникла податкова заборгованість в розмірі 1602 гривні 59 копійок, яка сплачена не була та підлягає стягненню з боржника.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи за сім днів до початку розгляду справи. Представник відповідача також не надіслав суду письмових заперечень щодо позовних вимог.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Виконуючим обовязки голови Ужгородської районної державної адміністрації 13 листопада 2003 року було зареєстровано Мале комунальне підприємство “Комунальник - Сервіс”, про що видане Свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи Малого комунального підприємства “Комунальник Сервіс”, що знаходиться за адресою: Закарпатська область, Ужгородський район, с. В. Лази, вул. Вознесенська, б/н, про що зроблено запис 11.11.2003 року у журналі обліку реєстраційних справ за № 0010569.

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 14.12.2009 року даний субєкт господарювання внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців із ідентифікаційним кодом 32737595.

Згідно відомостей, наданих Головним управлінням статистики у Закарпатській області від 10.12.2009 року за № 05/3-11/7086, відповідач значиться в Єдиному державному реєстрі підприємств, установ та організацій України із відповідним кодом ЄДРПОУ 32737595.

Мале комунальне підприємство “Комунальник - Сервіс” є платником податків і зборів, відповідно до чинного законодавства України та згідно довідки, виданої Ужгородською міжрайонною державною податковою інспекцією від 07.12.2009 року № 15567/9/29 Мале комунальне підприємство “Комунальник - Сервіс” взяте на облік як субєкт підприємницької діяльності від 18.11.2003 року за №267 та станом на 07.12.2009 року перебуває на обліку в Ужгородській міжрайонній державній податковій інспекції у Закарпатській області.

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування", кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до пп.17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-111 (далі Закон № 2181), штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Відповідно пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що податкове зобов'язання нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті вказаного Закону вважається узгодженим з дня отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених підпунктом 5.2.2 вказаного Закону.

Відповідно до п.п.2, 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків повинні подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), а також сплачувати належні суми податків, зборів та інших обовязкових платежів у встановлені законами терміни.

У відповідності із п. п. 4.1.1 п. 4.1.1 п.4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.

Згідно із п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. Закону України № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

03 березня 2008 року працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області було складено акт № 29/15-1 на предмет порушення терміну подачі (неподання) податкової звітності Малого комунального підприємства “Комунальник - Сервіс”, а саме: порушення платником податків Малим комунальним підприємством “Комунальник - Сервіс” вимог п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями в частині неподання декларації по податку на прибуток за 2006 -2007 роки.

На підставі вказаного акту було прийнято податкове повідомлення рішення форми “Р” за № 0000961501/0 від 07 березня 2008 року, яким відповідно до п. п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення платників зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1700 гривень. Дане рішення направлялось відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак, лист повернувся з відміткою відділу поштового звязку “за зазначеною адресою не знаходиться”.

Відповідно до ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Порядку направлення органами Державної податкової служби України податкових повідомлень, платникам податків та рішень про застосування штрафних санкцій , податкове повідомлення рішення від 07.03.2008 року № 000961501/0 розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією акту від 24.03.2008 року.

Податкове повідомлення рішення від 07.03.2008 року № 0000961501/0 боржником не оскаржувалося в адміністративному та судовому порядку, отже застосована штрафна (фінансова) санкція з податку на прибуток є узгодженою відповідно до ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ.

Згідно ч. 3 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України №2181-ІІІ, у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а”- “в” пп..4.2.2 п. 4.2 ст. 4 платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно з пунктом 5.4.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені Законом, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Вищевказане податкове повідомлення рішення відповідачем у встановленому порядку оскаржено не було, а так податкове зобовязання є узгодженим.

Згідно ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-III, податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання; пеня плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у звязку з несвоєчасним погашенням податкового зобовязання.

Підпунктом 1 пункту 1 статті 16 Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до ч. 2 9 Інструкції про нарахування та погашення пені, затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 01 березня 2001 року № 77, узгоджене податкове зобовязання:

а) податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у поданій декларації, вважається узгодженим від дня подання такої податкової декларації.

Згідно ч.3.2 Інструкція нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобовязання платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання;

б) при нарахуванні суми податкового зобовязання контролюючими органами від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати такого податкового зобовязання, визначеного у податковому повідомленні;

в) у разі адміністративного оскарження суми податкового зобовязання від одинадцятого дня, наступного за днем узгодження податкового зобовязання платника податків.

Ужгородською міжрайонною державною податковою інспекцією відповідачу було нараховано пеню в розмірі 06 гривень 59 копійок.

Відповідно до пп.6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” Ужгородською міжрайонною державною податковою інспекцію у Закарпатській області було направлено відповідачу першу податкову вимогу форми “Ю1” № 1/237 від 12.08.2008 року, яку було вручено відповідачу 26.08.2008 року та другу податкову вимогу №2/345 від 22.10.2008 року, яку було вручено 20.11.2008 року, однак, які так і не були погашені відповідачем.

Згідно п. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків у встановлені законодавством терміни.

Станом на 27.11.2009 року заборгованість відповідача становить 1358 гривень 18 копійок, яка підтверджена матеріалами справи, а саме: копією облікової картки платника, розрахунком заборгованості від 27.11.2009 року, копією акту № 113/15-1 від 02.04.2008 року, копією податкового повідомлення рішення за № 0001651501/0 від 07 квітня 2008 року, копією першої та другої податкових вимог з відмітками про вручення.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позовні вимоги Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області до Державного комунального підприємства “Комунальне підприємство” про стягнення податкового боргу по податку на прибуток в розмірі 1358 гривень 18 копійок задовольнити повністю.

Стягнути з Державного комунального підприємства “Комунальне підприємство” ( Закарпатська область, Ужгородський район, село Тарновці, буд. 10 “а”, ідентифікаційний номер 33013823) податковий борг по податку на прибуток в розмірі 1358 (одну тисячу триста пятдесят вісім) гривень 18 (вісімнадцять) копійок.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний термін з дня її складання повного тексту постанови та подання апеляційної скарги у 20 денний термін після подання заяви про апеляційне оскарження, в порядку, визначеному ст.186 КАС України .

Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано .

Головуюча О.О.Большакова

Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 23 квітня 2010 року.

Суддя О.О.Большакова

Вірно:

Суддя О.О.Большакова