Постанова № 13313796, 09.12.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2010
Номер справи
2а-25674/10/0570
Номер документу
13313796
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.КОСТЯНТИНІВЦІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 грудня 2010 р. справа № 2а-25674/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Шальєвої В.А.

при секретарі< Призвище секретаря >

Хоперія А.В.

за участю представника позивача Дунди В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку по вул. 50 Гвардійської девізії, 17 адміністративну справу за позовом Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

В С Т А Н О В И В:

Костянтинівська обєднана державна податкова інспекція звернулась до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.

В обґрунтування позову зазначає, що Костянтинівською обєднаною державною податковою інспекцією була проведена перевірка відповідача щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимоги з регулювання субєктами обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензії. В ході перевірки встановлено порушення п. 1, п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п. 2.6 Положення ведення касових операцій в національній валюті України.

За результатами перевірки складено акт 0250/05/14/23/НОМЕР_1 від 30.11.2009 р. На підставі вищевказаного акту податковим органом були винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003242344-37306 від 11.12.2009 р. на суму 512 грн., № 0003232344-37305 від 11.12.2009 р. на суму 512 грн. Просить стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Відповідач до судового засідання не прибув, про час та розгляд судового розгляду повідомлявся належним чином, але відповідно до довідки Укрпошти, адресат не знайдено. Відповідно до частини 4 ст. 33 КАС України, у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилається фізичним особам-підприємцям-за адресою їх місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Також, згідно ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи та визнав можливим розглянути справу за відсутністю представника позивача, відповідача, на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що субєкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_4 зареєстрований виконавчим комітетом Костянтинівської міської ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності фізичної особи (а.с. 6).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Позивач Костянтинівська обєднана державна податкова інспекція є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

Згідно із ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Позивачем 30.11.2009 р. була проведена перевірка відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків на товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензії.

За результатами перевірки податковим органом складений акт № 0250/05/14/23/НОМЕР_1 від 30.11.2009 року (а.с. 9-10), яким встановлено, в тому числі, порушення відповідачем п. 1, п. 2 ст. 3, Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п. 2.6 Положення ведення касових операцій в національній валюті України.

На підставі висновків акту перевірки податковим органом були прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003242344-37306 від 11.12.2009 р. на суму 512 грн., № 0003232344-37305 від 11.12.2009 р., яким до відповідача застосовані штрафні санкції в розмірі 512 грн.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані відповідачем, у адміністративному чи судовому порядках не оскаржені, відомості про його скасування або визнання недійсними в матеріалах справи відсутні.

Пунктами 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Відповідно до п. 1 ст. 17 цього Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Таким чином, до відповідача правомірно застосована штрафна (фінансова) санкція в розмірі 512,50 грн.

Згідно із статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до положення пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 р. N 637, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за N 40/10320, уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Відповідальність за зазначені порушення передбачені п. 1 ст. 3 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», яким установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Таким чином, відповідно до висновку за актом перевірки, за не оприбуткування готівкових коштів у сумі 750 грн. штрафу санкція становить 512,50 грн.

Загальна сума штрафних (фінансових) санкцій складає 1025грн.

Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 суми санкцій у розмірі 1025 грн. до місцевого бюджету України.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем-фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на користь державного бюджету (р/р 31113104700058, УДК м. Костянтинівки, банк ГУ ДКУ в Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686631, МФО 834016, код платежу 21080900)) суми штрафних санкцій в розмірі 1025 (одна тисяча двадцять пять) грн.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Шальєва В.А.