ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
УХВАЛА
Іменем України
про відмову у відкритті провадження у частині позовних вимог
06.12.10Справа № 2а-15756/10/9/0170 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Гаманко Є.О., розглянувши адміністративний позов Приватного підприємства "Корал"
до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
про визнання протиправним акту, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Корал" звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим про визнання протиправним акту невиїзної перевірки ДПІ у м. Сімферополі №3776/15-2/31488386 від 19.03.10р. "Про результати документальної невиїзної перевірки податкової декларації за грудень 2009р. ПП "Корал" та його висновків; визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення №0005021502/0 від 02.04.10р. ДПІ у м. Сімферополі.
Що стосується вимоги позивача про визнання протиправним акту невиїзної перевірки ДПІ у м. Сімферополі №3776/15-2/31488386 від 19.03.10р. "Про результати документальної невиїзної перевірки податкової декларації за грудень 2009р. ПП "Корал" та його висновків, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено, що адміністративне судочинство це діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень, він не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже, не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.
Відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрис дикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
Відтак, суд не повинен розглядати справу в тому разі, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідно син, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.
Таким чином, частина позовних вимог, де предметом позову є визнання протиправним та скасування акту перевірки суб'єкта владних повноважень, не повинна розглядатись адміністративним судом у порядку адміністративного судочинства. Дана правова позиція викладена у листі Вищого адміністративного суду України від 30.11.2009 р. № 1619/10/13-09 "Щодо застосування норм процесуального права".
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що спір у частині позовних вимог про визнання протиправним акту невиїзної перевірки ДПІ у м. Сімферополі №3776/15-2/31488386 від 19.03.10р. "Про результати документальної невиїзної перевірки податкової декларації за грудень 2009р. ПП "Корал" та його висновків не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі №2а-15756/10/9/0170 за позовом приватного підприємства "Корал" до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим про визнання протиправним акту невиїзної перевірки ДПІ у м. Сімферополі №3776/15-2/31488386 від 19.03.10р. "Про результати документальної невиїзної перевірки податкової декларації за грудень 2009р. ПП "Корал" та його висновків; визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення №0005021502/0 від 02.04.10р. ДПІ у м. Сімферополі у частині позовних вимог про визнання протиправним акту невиїзної перевірки ДПІ у м. Сімферополі №3776/15-2/31488386 від 19.03.10р. "Про результати документальної невиїзної перевірки податкової декларації за грудень 2009р. ПП "Корал" та його висновків.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Гаманко Є.О.