Постанова № 13310669, 23.12.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2010
Номер справи
6691/10/2170
Номер документу
13310669
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2010 р. Справа № 2-а-6691/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Кравченко К.В.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом дофізичної особи - підприємця ОСОБА_1(далі - відповідач) про стягнення фінансових (штрафних) санкцій у сумі 8 035,32 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 8 035,32 грн., які нараховані рішеннями від 15.07.2010 р. № 0010592307, № 0010602307/0, що прийнято на підставі акту перевірки від 09.07.2010 р. за № 708/21/03/23/2014216086. Оскільки відповідач не сплатив вказані фінансові санкції у встановлені законодавством строки, дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.

Відповідач надав до суду заперечення, посилаючись на те що, наданий позов не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.

Суддя, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.

09.07.2010 року працівниками Державної податкової інспекції у м. Херсоні на підставі направлення на перевірку № 461/237 від 07.07.2010 р., було здійснено перевірку з питань дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) у належній відповідачу господарській одиниці - магазину "SECOND HAND", що знаходиться за адресою: вул. Червонофлотська, 128, кв. 6, м. Херсон, за результатами якої складено акт перевірки № 708/21/03/23/2014216086 від 09.07.2010 року.

На підставі зазначеного акту позивачем прийняті рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій від 15.07.2010 р. № 0010592307, № 0010602307/0.

Підставами для застосування до відповідача фінансової санкції згідно рішення від 15.07.2010 р. № 0010592307 в сумі 8 025,00 стало порушення останнім пунктів 1, 8 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі Закон № 265/95-ВР), якими зобовязано субєктів підприємницької діяльності: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок ; реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України.

Виявленні під час перевірки порушення полягають у наступному: проведення розрахункової операції без застосування РРО на суму 160,00 грн.; реалізація товару без наявності цінника на товар у грошовій одиниці України.

Відповідальність за данні порушення передбачена пунктом 1 ст.17 Закону №265/95-ВР, якими передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг).

Статтею 23 Закону №265/95-ВР передбачено що, до суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) (17,00 * 425 = 7 225,00 грн.).

Також, підставою для застосування до відповідача фінансової санкції згідно рішення від 15.07.2010 р № 0010602307/0 в сумі 10,32 грн. стало порушення п. 1 ст. 3 Закону України від 23.03.1996 р. № 98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (далі Закон № 98/96-ВР) де, зазначається що, патентуванню підлягають операції з роздрібної торгівлі, що здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах роздрібного продажу товарів.

Відповідальність за дане порушення передбачено ст. 8 Закону № 98/96-ВР, де вказано що, за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням. В даному випадку встановлено факт діяльності 1 день.

Застосовані до відповідача розміри штрафів в загальній у сумі 8035,32 грн. відповідають положенням пункту 1 ст. 17, 23 Закону № 265/95-ВР та п. 1 ст. 3, 8 Закону № 98/96-ВР.

Відповідно до ст. 25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Вище зазначені рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оспорювались, а тому вони є чинними та підлягають виконанню.

На час розгляду справи відповідачем суми фінансових санкцій до Державного бюджету не сплачені.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від4 грудня 1990 року N 509-XII, - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Порушень законодавства при проведенні перевірки, оформленні результатів перевірки та при застосуванні штрафних санкції за виявлені порушення, які б могли стати безумовною підставою для відмови у задоволені позову, суддею не встановлено.

Приймаючи до уваги викладені обставини, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167, 182-2 Кодексу Адміністративного судочинства України, суддя,

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 до державного бюджету (код платежу 21080900, р/р 31118104700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській обл., м. Херсон, МФО 852010) фінансові санкції у сумі 8 035,32 грн. (вісім тисяч тридцять п'ять грн. 32 коп.) .

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кравченко К.В.

кат. 6.6.5