Постанова № 13309782, 17.11.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2010
Номер справи
2а-511/10/0770
Номер документу
13309782
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-511/10/0770

Ряд стат. звіту № 2.11.9

Код - 03

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 листопада 2010 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М.за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. та сторін, які беруть участь у справі:

позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Полюс Закарпаття", представник Мучичка М.Ю.;

відповідача: Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Закарпатській області, представник Ціник М.О.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Полюс Закарпаття" до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 070421-0001/32 від 05 лютого 2010 року, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 17 листопада 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 22 листопада 2010 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Полюс Закарпаття" звернулося до суду з адміністративним позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 070421-0001/32 від 05 лютого 2010 року.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив його задовольнити посилаючись на наступне.

8 січня 2010 року Регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Закарпатській області (Відповідачем), на підставі наказу на проведення перевірки № 239 -к від 31.12.2009 року, та направлення №68 на проведення позапланової виїзної перевірки, було здійснено позапланову виїзну перевірку з питань додержання суб'єктом господарювання вимог, встановлених законодавством України, в результаті якої складено акт № 09\32\-23335866028. Згідно з висновком перевірки товариством «Полюс-Закарпаття»встановлено порушення ч. 22 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

На підставі даного акту відповідачем винесено Рішення про застосування фінансових санкцій №070421 -000/З2 від 5 лютого 2010 року, згідно з яким до ТОВ «Полюс Закарпаття»застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 8550, 50 грн.

Позивач вважає, що висновок до акту перевірки та прийняте на його основі Рішення про застосування фінансових санкцій є незаконним, оскільки в суперечить Постанові Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 року № 502 щодо обмеження проведення позапланових перевірок та обставин, які викладені у акті перевірки не відповідають змісту рішення про застосування до позивача фінансових санкцій.

Представник відповідача заперечив проти задоволення позову з підстав, які викладені у запереченні наголосивши на тому, що позивачем порушено вимоги ст. 15 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", згідно якої зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру.

Довідку про внесення до Єдиного державного реєстру місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів позивачем не представлено. Перевіркою встановлено факт зберігання у відокремленому складському приміщені алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру на суму 8550, 80 грн., в т. ч. алкогольні напої на суму 1923, 30грн., тютюнові вироби на суму 6627, 50 грн.

Згідно абзацу девятого ч.2 ст.17 вищезгаданого Закону України, за зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання не внесеному до Єдиного державного реєстру, до суб'єкта господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Щодо неточностей у акті перевірки, то представник відповідача їх вважає описками.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що на виконання наказу РУ ДСАТ від 31.12.2009 року № 239-к головним державним податковим ревізор - інспектором Павлюком В.М. та старшим державним податковим інспектором Циганином В.М. ( направлення від 31.12.2009 року № 68 ) 08 січня 2010 року проведено перевірку в магазині на АЗС «Манго», що розташована за адресою м. Ужгород, вул. Гранітна, б/н, де проводить торговельну діяльність ТОВ «Полюс Закарпаття».

За результатами перевірки складено акт перевірки № 09/32-233/358660283 від 09.01.2010 року. Встановлено, що в цьому магазині за названою адресою проводиться продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів згідно діючих ліцензій на право роздрібної торгівлі за реєстраційними номерами 907016402127 та 907016602128, які було сплачені по 16.01.2010 року.

Перевірка проводилася у присутності оператора 4 розряду Щур І.Ю., який підписав додаток до акту перевірки про фактичні залишки алкогольних напоїв та тютюнових виробів. З актом ознайомився та другий примірник матеріалів перевірки отримав директор ТОВ Семаль В.Ю.

Згідно ст.15 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" - зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного державного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого СГД таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Згідно бази даних РУ ДСАТ станом на 08.01.2010 року ТОВ «Полюс Закарпаття»не видавалися довідки про внесення місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів за адресою м. Ужгород, вул. Гранітна, б/н, тобто місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів не внесені до Єдиного державного реєстру.

ТОВ «Полюс Закарпаття»проводиться зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місці зберігання не внесеному до Єдиного державного реєстру.

Разом з тим судом встановлено, що у акті № 09/32-233/35866028, дата реєстрації акта 09.01.2010 року зазначено, що зберігання алкогольних та тютюнових виробів знаходиться в складському відокремленому приміщенні, а у висновку перевірки вказано на те, що позивачем порушено ч. 22 ст.15 3акону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спишу етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та, тютюнових виробів»від 19.12.1995 р. № 481/95 ВР, яка звучить наступним чином:

«Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня одержання зазначених у Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови.»

В ТОВ «Полюс Закарпаття»є діючі ліцензії на торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, тому порушення ч.22 ст.15. вищевказаного Закону відсутнє.

Судом також досліджено у якості письмових доказів план будівлі, експлікацію та довідку комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Ужгорода»від 15.11.2010 року №1570, де зазначено, що дане приміщення не є відокремленим складським приміщенням, а слугує приміщенням для підготовки до реалізації.

А отже приміщення на АЗС за адресою м. Ужгород, вул. Гранітна б\н, де проводилась позапланова перевірка не є місцем зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а є місцем підготовки до продажі, згідно Генплану АЗС, оскільки коли товар поступає на АЗС він відвантажується в кімнату підготовки до продажу, після цього накладна на товар відправляється засобами факсимільного зв'язку в офіс ТОВ «Полюс Закарпаття». Дана накладна оприбутковується бухгалтерією товариства і повертається на АЗС, де після цього здійснюється маркування та кодування згідно номенклатури ВВК, тоді товар розміщується в торговому залі, тому вищевказані приміщення не є приміщеннями для зберігання алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Отже відповідачем при проведенні перевірки допущені суттєві помилки, які відображені у висновку акту перевірки, що послужили прийняттю рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Закарпатській області про застосування штрафних санкцій № 070421-0001/32 від 05 лютого 2010 року.

Враховуючи вищевикладене позов підлягає до задоволення.

У відповідності до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єк том владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відпо відного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст. ст. 6, 17, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Полюс Закарпаття" до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 070421-0001/32 від 05 лютого 2010 року задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Закарпатській області про застосування штрафних санкцій № 070421-0001/32 від 05 лютого 2010 року.

3. Стягнути з Державного бюджету України на користь позивача 3, 40 (три грн. 40 коп.) грн..

4. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Шешеня О.М.