Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
09.12.10 місто СевастопольСправа №2а-3233/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
головуючого судді Прохорчук О.В.;
секретар судового засідання - Іванов Д.Б.,
за участю:
прокурора - Цуркан Сергій Анатолійович, посвідчення № НОМЕР_2,
представників позивача: Дерябкіна Вікторія Любомирівна, довіреність № 5091/10/10 від 09.08.2010,
Лапшин Олексій Валентинович, довіреність № 4355/10 від 09.07.2010,
відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Севастополі адміністративну справу за позовом прокурора Балаклавського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Балаклавському районі міста Севастополя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Балаклавського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Балаклавському районі міста Севастополя звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому з урахуванням уточнень просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 20980,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 05.11.2010 відкрито провадження в адміністративній справі.
Іншою ухвалою від 05.11.2010 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
Судовий розгляд відкладався з 17.11.2010 на 09.12.2010 у звязку з незявленням відповідача.
Прокурор та представники позивача у судовому засіданні підтримали позовні вимоги у повному обсязі, наполягали на їх задоволенні.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи двічі повідомлений належним чином, причин незявлення суду не повідомив.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
На підставі викладеного суд ухвалив розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в ній доказами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представників позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності Балаклавською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 02.06.2009 за № 2075000 0000 005880.
Згідно з довідкою № 477/29-043 від 19.07.2010 відповідач знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Балаклавському районі міста Севастополя, зареєстрований в реєстрі фізичних осіб - платників податків та зборів (інших обовязкових платежів) 03.06.2009 за № 9945.
26.03.2010 співробітниками Державної податкової інспекція у Балаклавському районі міста Севастополя проведено перевірку господарської одиниці магазину, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3 та розташований за адресою: АДРЕСА_2, щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складений акт № 0062/27/04/23/2694408558 від 26.03.2010.
У ході перевірки встановлені порушення пунктів 1, 2, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995, яке виразилось у наступному:
-проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій на повну суму покупки;
-невидача особі, яка отримує товар, розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції;
-невідповідність сум готівкових коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, сумі коштів на місці проведення розрахунків.
Згідно зі статтями 17, 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На підставі вказаного акту перевірки начальником Державної податкової інспекції у Балаклавському районі міста Севастополя 07.04.2010 прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових (штрафних) санкцій № 0000552303/0 у розмірі 891,25 грн., яке отримано фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3, про що свідчить його особистий підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій (а.с. 14).
Також, 30.03.2010 співробітниками Державної податкової інспекції у Балаклавському районі міста Севастополя проведено перевірку господарської одиниці магазину, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3 та розташований за адресою: АДРЕСА_2, щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складений акт № 0068/27/04/23/2694408558 від 30.03.2010.
У ході перевірки встановлені порушення пунктів 1, 2, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995, яке виразилось у наступному:
-проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій на повну суму покупки;
-невидача особі, яка отримує товар, розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції;
-невідповідність сум готівкових коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, сумі коштів на місці проведення розрахунків.
За вказані порушення, на підставі акту перевірки від 30.03.2010, начальником Державної податкової інспекції у Балаклавському районі міста Севастополя рішенням № 0000592303/0 від 13.04.2010 до відповідача застосовані штрафні санкції на суму 8288,75 грн.
Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримано уповноваженою особою відповідача 17.04.2010, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні (а.с. 24).
Також, у ході проведення перевірки 30.03.2010 у магазині, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3 посадовими особами Державної податкової міліції Державної податкової адміністрації у місті Севастополі встановлено порушення статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995, а саме - зберігання у торгівельному обєкті алкогольних напоїв без внесення місця зберігання до Єдиного реєстру, про що складений протокол огляду, виявлення та вилучення від 30.03.2010.
Статтею 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 встановлено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Згідно з частиною 1 статті 1 вказаного Закону України єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
Відповідно до наказу Державної податкової адміністрації України «Про Затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання»№ 251 від 28.05.2005 довідка про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру повинна перебувати у місці зберігання та предявлятися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.
Частиною 2 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 встановлено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Згідно з протоколом огляду, виявлення та вилучення від 30.03.2010 з міста огляду вилучені алкогольна продукція та тютюнові вироби на загальну суму 12000,00 грн.
За вказане порушення, на підставі частини 2 статті 17 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995, рішенням начальника державної податкової інспекції у Балаклавському районі міста Севастополя № 000006/2303/0 від 21.04.2010 до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 12000,00 грн., яке отримано уповноваженою особою 23.04.2010, про що свідчить підпис уповноваженої особи на поштовому повідомленні (а.с. 24).
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем ані у адміністративному, ані у судовому порядку оскаржені не були, сума заборгованості зі сплати штрафних санкцій у добровільному порядку погашена частково, у розмірі 200,00 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 зі сплати штрафних (фінансових) санкцій складає 20980,00 грн. (891,25 грн. + 8288,75 грн. + 12000,00 грн. 200,00 грн.).
Враховуючи викладене, вимоги прокурора щодо стягнення з відповідача суми заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 20980,00 грн. підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, інших реквізитів в матеріалах справи немає) в доход місцевого бюджету Балаклавського району міста Севастополя (ГУДК України в місті Севастополі, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 24035629, МФО 824509, р/р 31115106700002) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 20980,00 грн. (двадцять тисяч девятсот вісімдесят гривень 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
СуддяО.В. Прохорчук Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 14 грудня 2010 року.