Постанова № 13309304, 27.12.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.12.2010
Номер справи
6724/10/2170
Номер документу
13309304
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2010 р. Справа № 2-а-6724/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Ковбій О.В.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановив:

Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція в Херсонській області (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 2427,72 грн.

Позивач у позовній заяві просив суд стягнути з відповідача штрафні санкції. Свої вимоги обґрунтовує тим, що під час перевірки виявлено порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи та було направлено рекомендованим листом за місцем проживання відповідача.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суддя приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову.

Судом встановлено, що 17 серпня 2010 року головним державним податковим ревізор-інспектором Чаплинської МДПІ Літвіновим В.В. та головним державним податковим ревізор-інспектором ДПА в Херсонській області Літвіновим В.В. на підставі затвердженого направлення на перевірку від 12 серпня 2010 року №1932 було проведено перевірку щодо дотримання суб"єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в магазині відповідача, за адресою: АДРЕСА_1.

ОСОБА_1 веде підприємницьку діяльність шляхом придбання свідоцтва про сплату єдиного податку та книги обліку доходів та витрат №3534 від 03.08.2004 року. Облік товару повинен вестись на підставі первинних документів (накладних встановленої форми) на товар та з використанням книги обліку доходів та витрат. При перевірці встановлено в наявності в реалізації товар не облікований за місцем реалізації в книзі обліку доходів та витрат. Сума не облікованого товару становить 1713,86 грн. за цінами реалізації.

За результатами перевірки складено акт від 17.08.2010 р. № 1379/21/22/23/2224222548, в якому зафіксовано порушення п. 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, порушено порядок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.

Перевірка проведена в присутності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1. Підприємець ознайомилась та підписала акт перевірки №1379/21/22/23/2224222548 від 17.08.2010 р. Один примірник акта перевірки підприємець отримала, засвідчивши це своїм підписом. Для ознайомлення з актом перевірки, надання вмотивованого пояснення та документів щодо фактів, викладених в акті відповідачу було запропоновано прибути до Чаплинської МДПІ на протязі трьох днів.

За результатами розгляду акту перевірки Чаплинською МДПІ прийнято рішення від 31 серпня 2010 року №0001222310 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 3427,72 грн. (подвійна вартість необлікованого товару).

Станом на 26.11.2010 року відповідач частково погасив штрафну санкцію, передбачену рішенням № 0001222310 від 31.08.2010 р. в сумі 1000,00 грн. Залишок несплаченої штрафної санкції складає 2427,72 грн.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до пункту 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.

Згідно зі ст. 3 Закону України від 06.07.95р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Згідно зі ст. 20 Закону № 265 до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передїбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за виявлені під час перевірки порушення, відповідають вимогам чинного законодавства України.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158 - 163, 167 КАС України, суддя, -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (ідент.код НОМЕР_1) штрафну санкцію в сумі 2427 (дві тисячі чотириста двадцять сім) грн. 72 коп.до державного бюджету (УДК м.Херсон, ОКПО 24103696, МФО 852010, рахунок №31114104700299, код платежу 3021080900).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 6.6.5