Постанова № 13308414, 01.12.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.12.2010
Номер справи
2а-3838/10/1470
Номер документу
13308414
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

01.12.2010 р. 11:23Справа № 2а-3838/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Зіньковського О. А.,

секретар судового засідання Васильєва А.Ю., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомСпеціалізована ДПІ по роботі з великими платниками податків у м.Миколаєві, вул.Чкалова 20, м.Миколаїв, 54017;

доДержавного підприємства "Суднобудівний завод імені 61 комунара", вул.Адміральська 38, м.Миколаїв, 54001;

простягнення боргу в сумі 2101047,81грн.; за участю представників: від позивача: Яброцький С.В., довіреність від 02.08.2010 року;

від відповідача: не зявився.

Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м.Миколаєві предявлено позов до Державного підприємства "Суднобудівний завод імені 61 комунара" про стягнення податкового боргу в сумі 2101047грн. 81коп.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав зазначених у позовній заяві та наданих доказах (а.с.3-7, 8-9, 13-21, 29-32).

Відповідач позовні вимоги не визнав, надав до суду письмові заперечення (а.с.59) де зазначив, що повідомленнями-рішеннями, що вказані в позові, від 23.03.10р. №00003136, від 23.03.10р. №00003336, від 23.03.10р. №00002836/0, від 23.03.10р. №00002936/0, від 23.03.10р. №00002736/0 до відповідача застосовано штрафні санкції, сума яких включається до суми позовних вимог, ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 23.09.09р. (а.с.60) по справі №2/178/09 порушено провадження у справі про банкрутство відповідача та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, протягом дії якого забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства, а також не нараховується неустойка (штраф, пеня), інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань щодо сплати податків та зборів, й тому нарахування штрафних санкцій є неправомірним.

Крім того, рішення від 23.03.10р. №00003136 (на суму штрафних санкцій 6460,00грн.) та від 23.03.10р. №00003336 (на суму штрафних санкцій 11942,29грн.) оскаржено в адміністративному порядку.

Представник відповідача надав до суду клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з тим, що він приймає участь у розгляді іншої справи призначеної на той самий час.

Суд в задоволені клопотання про відкладення розгляду справи відмовив на підставі того, що відповідач мав право та реальну можливість направити в судове засідання іншого представника.

Крім того, слухання справи неодноразово відкладалось у зв'язку з неявкою представника відповідача (06.07.10р., 06.09.10р., 20.09.10р. та 27.10.10р.).

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд, -

встановив:

Відповідач зареєстрований, як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.10) та перебуває на обліку в Спеціалізованій ДПІ по роботі з великими платниками податків у м.Миколаєві за №0097 і є платником податків.

Відповідно до матеріалів справи, відповідач станом на 31.05.2010 року має заборгованість перед бюджетом, яка підлягає стягненню за період з 01.02.2010 року по 31.05.2010 року по наступним зобов'язанням:

1. Податок на прибуток - 159041грн.;

2. Податок на додану вартість - 648242грн.;

3. Штрафна санкція (РРО, каса) - 18402,29грн.;

4. Податок з доходів найманих працівників - 10610,58грн.;

5. Податок з власників наземних транспортних засобів - 18826,25грн.;

6. Податок з власників водних транспортних засобів - 658грн.;

7. Земельний податок з юридичних осіб - 1230484,04грн.;

8. Комунальний податок - 13545грн.;

9. Збір за забруднення навколишнього природного середовища - 1238,05грн.

Загальна сума заборгованості - 2101047,81грн.

Відповідач заперечує проти позову у зв'язку з наявністю Ухвали господарського суду Миколаївської області від 23.09.09р. по справі №2/178/09 (а.с.60) про порушення справи про банкрутство відповідача та введення відповідного мораторію на задоволення вимог кредиторів тощо.

Заслухавши представника позивача, дослідивши надані сторонами докази та письмові пояснення, з'ясувавши всі обставини справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав:

Відповідно до п.5.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-III від 21.12.2000р. (далі Закон №2181) суми, визначені платником податків самостійно в податкових деклараціях, поданих до органів ДПІ, вважаються узгодженими з дня подання такої податкової декларації.

У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а”- “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону №2181, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

Відповідно до п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п.5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, значені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно ст.1 Закону №2181: податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Позивачем надані наступні розрахунки податкового боргу відповідача:

1. Податок на прибуток:

Відповідач, згідно п.4.1. ст.4 Закону №2181 самостійно обчислив суму податкового зобов'язання по сплаті податку на прибуток та надав до позивача податкову декларацію з податку на прибуток за 2009 рік (№10757 від 25.01.2010р., а.с.13) в якій визначена сума додаткового зобов'язання (штрафу) по сплаті податку в розмірі 159041,00грн.

2. Податок на додану вартість:

Відповідач, згідно п.4.1. ст.4 Закону №2181 самостійно обчислив суму податкового зобов'язання по сплаті податку на додану вартість та надав до СДПІ податкові декларації з податку на додану вартість (а.с.14-21):

за січень 2010р. (№847 від 22.02.2010р.) в якій визначена сума податкового зобов'язання по сплаті податку в розмірі 101642,00грн. (з урахуванням самостійно нарахованого штрафу в розмірі 124,00 грн.);

за лютий 2010р. (№9000645885 від 18.03.2010р.) в якій визначена сума податкового зобов'язання по сплаті податку в розмірі 138715,00грн.;

за березень 2010р. (№9001228447 від 20.04.2010р.) в якій визначена сума податкового зобов'язання по сплаті податку в розмірі 290673,00грн.;

за квітень 2010р. (№9001813366 від 19.05.2010р.) в якій визначена сума податкового зобов'язання по сплаті податку в розмірі 117212,00грн.

3. Штрафна санкція (РРО, каса):

Позивачем, на підставі акту перевірки від 11.03.2010р. №246/36/14313240, винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.03.2010р. №00003136 (а.с.22) в якому визначено суму штрафу в розмірі 6460,00 грн., а також рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.03.2010р. №00003336 (а.с.22) в якому визначено суму штрафу в розмірі 11 942,29 грн.

Зазначені рішення отримані відповідачем 30.03.2010р., про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.22, друга сторінка).

4. Податок з доходів найманих працівників:

СДПІ на підставі акту перевірки від 11.03.2010р. №246/36/14313240 винесено податкове повідомлення-рішення №00002836/0 від 23.03.2010р. в якому визначена податкового зобов'язання - 10610,58грн.

Зазначене рішення отримане відповідачем 30.03.2010р., про що свідчить поштове повідомлення про вручення.

5. Податок з власників наземних транспортних засобів:

Відповідач, згідно п.4.1. ст.4 Закону №2181 самостійно обчислив суму податкового зобов'язання по сплаті податку та надав до СДПІ розрахунки податку на 2010р. (№935 від 01.03.2010р., а.с.23-25) в якому визначена сума податкового зобов'язання по сплаті податку за І квартал 2010р. в розмірі 13907,00грн.

Позивач, на підставі акту перевірки від 11.03.2010р. №246/36/14313240, прийняв податкове повідомлення-рішення №00002936/0 від 23.03.2010р. в якому визначено податкове зобов'язання - 4919,25грн. (а.с.26).

Зазначене рішення отримане відповідачем 30.03.2010р., про що свідчить відповідне поштове повідомлення про вручення (а.с.26, друга сторінка).

6. Податок з власників водних транспортних засобів:

Відповідач, згідно п.4.1. ст.4 Закону №2181 самостійно обчислив суму податкового зобов'язання по сплаті податку та надав до СДПІ розрахунки податку на 2010р. (№936 від 01.03.2010р., а.с.27-28) в якому визначена сума податкового зобов'язання по сплаті податку за І квартал 2010р. в розмірі 658,00грн.

7. Земельний податок з юридичних осіб:

Відповідач, згідно п.4.1. ст.4 Закону України №2181 самостійно обчислив суму податкового зобов'язання по сплаті земельного податку та надав до СДПІ податковий розрахунок земельного податку (№449 від 29.01.2010р., а.с.29) в якому визначена сума податкового зобов'язання:

за січень 2010р. в розмірі - 307621,01грн.,

за лютий 2010р. в розмірі - 307621,01грн.,

за березень 2010р. в розмірі - 307621,01грн.,

за квітень 2010р. в розмірі - 307621,01грн.,

Відповідно до ст.17 Закону України "Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

8. Комунальний податок:

Відповідач, згідно п.4.1. ст.4 Закону України №2181 самостійно обчислив суму податкового зобов'язання по сплаті комунального податку та надав до СДПІ податковий розрахунок комунального податку (№11253 від 09.02.2010р., а.с.30-31) в якому визначена сума податкового зобов'язання за квітень 2009р. в розмірі 6791,50грн. та податковий розрахунок комунального податку (№9001505084 від 06.05.2010р.) в якому визначена сума податкового зобов'язання за січень 2010р. в розмірі 6754,10грн.

9. Збір за забруднення навколишнього природного середовища:

Відповідач, згідно п.4.1. ст.4 Закону №2181 самостійно обчислив суму податкового зобов'язання по сплаті збору за забруднення навколишнього природного середовища та надав до СДПІ податковий розрахунок (№11060 від 08.02.2010р., а.с.32) в якому визначена сума податкового зобов'язання за 2009 рік в розмірі 955,16 грн.

Позивачем, на підставі акту перевірки від 11.03.2010р. №246/36/14313240, винесено податкове повідомлення-рішення №00002736/0 від 23.03.2010р. в якому визначено податкове зобов'язання - 282,89грн. (а.с.33).

Зазначене рішення отримане відповідачем 30.03.2010р., про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.33, друга сторінка).

Таким чином, сума заборгованості відповідача становить:

1. Податок на прибуток - 159041грн.;

2. Податок на додану вартість - 648242грн.;

3. Штрафна санкція (РРО, каса) - 18402,29грн.;

4. Податок з доходів найманих працівників - 10610,58грн.;

5. Податок з власників наземних транспортних засобів - 18826,25грн.;

6. Податок з власників водних транспортних засобів - 658грн.;

7. Земельний податок з юридичних осіб - 1230484,04грн.;

8. Комунальний податок - 13545грн.;

9. Збір за забруднення навколишнього природного середовища - 1238,05грн.

Загальна сума заборгованості - 2101047,81грн.

Згідно з ч.2 ст.71 КАС України обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення та дій покладається на суб'єкта владних повноважень в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень. В даній справі суб'єкт владних повноважень є позивачем й тому предметом доказування не є правомірність проведених перевірок, спосіб та порядок обчислення заборгованості відповідача перед бюджетом або дії посадових осіб ДПІ.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до положень ст.ст.70 та 71 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду та уваги докази, які не стосуються предмету доказування.

Доводи відповідача жодним чином не спростовують позовних вимог та не можуть бути підставою для відмови в задоволенні позову.

Позивачем обґрунтовано доведено наявність зазначених боргів відповідача перед бюджетом.

Крім того слід зазначити, що відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»N 2343-XII від 14.05.1992р. - мораторій на задоволення вимог кредиторів, це зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.

Згідно із п. 3 ч. 1, ч. 3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових) платежів у встановлені законами терміни.

Обовязок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обовязкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Виходячи із змісту пп. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4, пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації, та зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації.

Законом України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який є спеціальним законом з питань оподаткування і який установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу, і які не передбачають можливості зміни призначення платежу, самостійно визначеного платником податків.

Таким чином, посилання відповідача на ухвалу господарського суду Миколаївської області (а.с.59-60) є безпідставним у зв'язку з тим що всі вимоги позивача є поточними а не конкурсними вимогами.

Крім того, враховуючи, що суми податкового зобовязання, що є предметом судового розгляду, є узгодженими у розумінні Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-III від 21.12.2000р., доказів оскарження в судовому порядку відповідачем не надано, відповіді на скарги в адміністративному порядку відповідачу направлені (а.с.89-92), позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" позивач звільнений від сплати державного мита.

В судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Керуючись статтями 158, 160-163 КАС України, адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Державного підприємства «Суднобудівний завод імені 61 Комунара» (код ЄДРПОУ 14313240) на користь Державного бюджету України суму боргу в розмірі 2101047 грн. 81 коп. (два мільйона сто одна тисяча сорок сім грн. 81 коп.).

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову може бути оскаржено в порядку передбаченому статтями 185, 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського адміністративного апеляційного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення у судому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О. А. Зіньковський

постанова складена у повному обсязі

03.12.2010 р.