Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 551/1104/25
Провадження №3/551/451/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" грудня 2025 р.
Шишацький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Вергун Н.В.,
за участю: секретаря судових засідань Курінної Я.М.,
особи, яка притягується до відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Шишаки Миргородського району Полтавської області матеріали, які надійшли з Управління північно - східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українку, громадянку України, уродженку та мешканку АДРЕСА_1 , з вищою освітою, працюючу юрисконсультом у КНП « Шишацька лікарня планового лікування » Шишацької селищної ради Полтавської області, незаміжню, не особу з інвалідністю І чи ІІ групи, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.164-14 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , займаючи посаду юрисконсульта в КНП « Шишацька лікарня планового лікування » Шишацької селищної ради Полтавської, допустила порушення законодавства про закупівлі за наступних обставин.
Так, у термін з 26 вересня 2025 року по 29 жовтня 2025 року Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області проведено виїзду ревізію окремих питань фінансово -господарської діяльності Комунального некомерційного підприємства « Шишацька лікарня планового лікування » Шишацької селищної ради Полтавської за період з 01 липня 2020 року по 31 липня 2025 року.
Ревізія зупинялася у період з 01 по12 вересня, з 17 по 19 вересня, з 25 по 26 вересня, 02 по 03 жовтня та 09 по 10 жовтня 2025 року.
При здійсненні планової виїзної ревізії окремих питань фінансово господарської діяльності в КНП « Шишацька лікарня планового лікування » Шишацької селищної ради Полтавської встановлено порушення законодавства про закупівлі, а саме: внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законодавством, в частині укладання додаткових угод до договору всупереч вимогам підпункту 2 пункту 19 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (в редакції чинній на момент оголошення закупівлі).
Зокрема, у ході ревізії було установлено, що за результатами проведення відкритих торгів з особливостями (UA-2023-12-08-007410-а) між замовником КНП « Шишацька лікарня планового лікування » та ТОВ « Полтаваенергозбут » укладено договір про постачання електричної енергії споживачу від 30 грудня 2023 року № 22910097/1/312 (далі договір) на суму 1326120,00 грн. з ПДВ. Очікуваний обсяг постачання електричної енергії згідно з умовами договору становить 250205 000 кВт*год. із встановленим граничним розміром тарифу 6,45000 грн. за 1 кВт*год. з ПДВ. Договір діє з 01січня 2023 року до 31 грудня 2024 року.
Встановлено, що замовник, керуючись нормами п.19 Постанови №1178, уклав з ТОВ «Полтаваенергозбут» додаткову угоду до договору про збільшення ціни за одиницю товару №2 від 01 березня 2024 року (тариф за 1 кВт*год. електричної енергії підвищено з 6,53387 грн. за 1 кВт*год. до 7,48288 за 1 кВт*год. з ПДВ), № 5 від 25 вересня 2024 року (тариф за 1 кВт*год. електричної енергії підвищено з 9,24516 грн. за 1 кВт*год. до 10,16993 за 1 кВт*год. з ПДВ).
Додаткова угода № 2 від 01 березня 2024 року укладена сторонами на підставі скріншоту даних розміщених на офіційному сайті ДП «Оператор ринку», який відображає середньозважені ціни закупівлі електричної енергії на ринку «на добу наперед» ( торгова зона ОЕС України) за січень 2024 року в розмірі 3885,57 грн/мВТ*год без ПДВ. Постачальником наданий на підтвердження наявності документальних підстав для внесення змін до істотних умов договору в частині збільшення ціни за одиницю товару скріншот не підтверджує факту коливання ціни в проміжок часу з дати набуття чинності додаткової уроди № 1 від (01 лютого 2024 року) по дату набуття чинності додаткової угоди №2 від 01 березня 2024 року, а містить інформацію про ціну на електричну енергію за один період, що суперечить вимогам п.п. 5.6 та 12.10 договору та п.п 2 п.19 Особливостей.
Оскільки скріншот даних наданий постачальником не підтверджує факт коливання ціни на ринку в період з 01 січня по 01 березня 2024 року і не можуть слугувати обґрунтуванням для зміни істотних умов договору (збільшення ціни за одиницю товару) враховуючи пп.2 п.19 постанови №1178 та умови договору, внесення зазначених змін до договору не є належним чином документально підтверджено.
Крім того встановлено що додаткова угода № 5 від 25 вересня 2024 року укладена сторонами на підставі скріншоту даних розміщених на офіційному сайті ДП «Оператор ринку» та цінової довідки Харківської торгово промислової палати (далі ТПП) від 13 вересня 2024 року № 1192/24, що відображають середньозважені ціни електричної енергії на ринку «на добу на перед» (торгова зона ОЕС): за І декаду липня 2024 року в розмірі 5946,15 грн/мВТ*год. без ПДВ; за 13 вересня 2024 року 6790,22 грн/мВТ*год. без ПДВ.
Встановлено, що надані постачальником на підтвердження наявності документальних підстав для внесення змін до істотних умов договору в частині збільшення ціни за одиницю товару скріншоти та цінова довідка Харківської ТПП не підтверджують факту коливання ціни на предмет закупівлі в бік її збільшення в проміжок часу з дати набуття чинності додаткової угоди № 4 від 01 липня 2024 року по дату набуття чинності додаткової угоди №5 від 01 вересня 2024 року, так як в казані у скріншоті та ціновій довідці дати 12 та 13 вересня 2024 року не входять в період часу з дати набуття чинності додаткової угоди № 4 від 01 липня 2024 року по дату набуття чинності додаткової угоди № 5 від 01 вересня 2024 року, що суперечить вимогам пунктів 5.5 та 12.10 договору та п.п 2 п.19 Особливостей.
Оскільки скріншот даних та цінова довідка Харківської ТПП надані постачальником не підтверджує факт коливання ціни на ринку в період з 01 липня по 01 вересня 2024 року і не можуть слугувати обґрунтуванням для зміни істотних умов договору (збільшення ціни за одиницю товару), враховуючи пп.2 п.19 постанови №1178 та умови договору, внесення зазначених змін до договору не є належним чином документально підтверджено.
Отже, додаткові угоди № 2 від 01 березня 2024 року та №5 від 01 вересня 2024 року до договору укладена із порушення підпункту 2 п.19 Особливостей в частині не підтвердження коливання ціни товару на ринку у бік збільшення ціни за одиницю товару.
Неправомірне внесення змін до істотних умов договору від 30 грудня 2023 р. №22910097/1/312 в частині збільшення ціни за одиницю товару на підставі додаткових угод № 2 від 01 березня 2024 року та № 5 від 01 вересня 2024 року за відсутності документального підтвердження коливання ціни на ринку призвело до завдання підприємству збитків у вигляді зайво (надмірно) сплачених коштів на користь ТОВ «Полтаваенергозбут», на загальну суму 174467,91 грн.
Внаслідок зменшення обсягу постачання електричної енергії ТОВ «Полтаваенергозбут», КНП «Шишацька ЛПЛ» недоотримано обсяг постачання електричної енергії в кількості 23349,46 кВт*год.
Вказане є порушенням підпункту 2 пункту 19 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 в частині не підтвердження коливання ціни товару на ринку у бік збільшення ціни за одиницю товару, відповідальність за яке передбачено ч. 3 ст.164-14 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала, пославшись на те, що в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази на підтвердження її вини у вчиненому.
Дослідивши докази по справі, оцінивши їх у сукупності суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
За положеннями ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи. Наявність події правопорушення доводиться шляхом подання доказів.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164 14 КУпАП, підтверджується наступною сукупністю доказів:
- протоколом про адміністративне правопорушення від 03 листопада 2025 року №_16/0066/2025/пр. ( а.с. 1-3 );
- копією акту планової виїзної ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності Комунального некомерційного підприємства «Шишацької лікарні планового лікування» за період з 01 липня 2020 року по 31 липня 202 5 року від 29 жовтня 2025 року за № 201604-28/90 ( а.с. 4-15 );
- роздруківкою з веб - порталу Уповноваженого органу з питань закупівель «Proz.rro»; інформацією щодо виконання договору від 30 грудня 2023 р. №22910097/1/312 / а.с. 16-29/;
- розрахунок суми зайво ( надлишково ) сплачених коштів , що підтверджують оплату по договору від 30 грудня 2023 р. №22910097/1/312, укладеному КНП «Шишацької лікарні планового лікування» за результатами проведеної закупівлі з ТОВ «Полтаваенергозбут» ( а.с. 36 );
- поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , відповідно до яких додаткові угоди № 2 від 01 березня 2024 року та №5 від 01 вересня 2024 року, були укладені до договору від 30 грудня 2023 р. №22910097/1/312, оскільки КНП «Шишацька ЛПЛ» належить до об`єктів критичної інфраструктури місцевого значення, функціонування якого є життєво необхідним для забезпечення потреб населення. Тому укладення зазначених угод було зумовлено нагальною потребою ( а.с. 39-40 );
Аналогічні за змістом повідомлення ОСОБА_1 надала і під час розгляду справи.
- копіями повідомлень (супровідних листів) ТОВ «Полтаваенергозбут», адресованих КНП «Шишацька ЛПЛ» щодо підписання додаткових угод з скріншотом цін з офіційного веб- сайту АТ «Оператор ринку» за лютий - вересень 2024 року ( а.с. 57,77 );
- копіями додаткових угод №2 від 01 березня 2024 року, № 5 від 01 вересня 2024 року ( а.с. 60,83 );
- копіями актів купівлі-продажу електричної енергії згідно з договором про постачання електричної енергії споживачу від 30 грудня 2023 року №22910097/1/312, укладеним із ТОВ «Полтавенергозбут» ( а.с. 84-95 );
- копіями казначейських виписок щодо оплати по договору про постачання електричної енергії споживачу від 30 грудня 2023 року № 22910097/1/312 ( а.с. 96-114 );
- наказом щодо прийняття на посаду юристконсульта в КНП « Шишацька ЛПЛ» з 05 січня 2022 року ОСОБА_1 , яка виходячи з посадових обов`язків відповідальна з боку замовника за порушення вимог норм законодавства при внесенні змін до істотних умов Договору, шляхом укладення додаткових угод від 01 березня 2024 року № 2 та від 25 вересня 2024 року № 5 ( а.с. 119 );
- посадовою інструкцією юрисконсульта, затвердженої керівником підприємства від 25 грудня 2020 року, відповідно до якої юрисконсульт бере участь у роботі по оформленню договорів, готує висновки про їх доцільність та юридичну відповідальність ( а.с. 120 -121 ).
Відповідальність за ч.3 ст.164-14 КУпАП настає, зокрема, за внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом.
Згідно з ч.1 та п.2 ч.5 ст.41 Закон України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема: збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії .
Відповідно до пп. 2 п.19 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2022 № 471) істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпунктів 13 та 15 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема: погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення.
Відповідно до п. 12.10 Договору про постачання електричної енергії від 30 грудня 2023 р. №22910097/1/312 істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема, погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливаний (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення.
Відповідно до інформації, розміщеної на офіційному сайті АТ «Оператор ринку», щодо коливання ціни електричної енергії на ринку, ТОВ «Полтаваенергозбут» і КНП «Шишацька ЛПЛ» уклали додаткову угоду № 2 від 01 березня 2024 року до договору про постачання електричної енергії споживачу від 30 грудня 2023 р. №22910097/1/312, згідно якої сторони домовилися внести зміни в Комерційну пропозицію (додаток №2 до договору) до розділу «Ціна», та викласти абзац перший в наступній редакції «За результатами закупівлі розмір тарифу за 1 кВт год » за фактично спожиту електричну енергію за 1 кВт год 6,23573 грн. без урахування ПДВ та 7,48288 грн. з ПДВ.
Також сторони уклали додаткову угоду № 5 від 01 вересня 2024 року до договору про постачання електричної енергії споживачу від 30 грудня 2023 р. №22910097/1/312, згідно якої сторони домовилися внести зміни в Комерційну пропозицію (додаток № 2 до договору) до розділу «Ціна», та викласти абзац перший в наступній редакції «За результатами закупівлі розмір тарифу за 1 кВт год. » за фактично спожиту електричну енергію за 1 кВт год. 8,47494 грн. без урахування ПДВ та 10,16993 грн. з ПДВ.
Додаткову угоду № 2 від 01 березня 2024 року та № 5 від 01 вересня 2024 року до договору укладено на підставі скріншоту даних за лютий серпень, вересень місяць 2024 року, що були розміщені на офіційному веб - сайті «Оператор ринку» та повідомлення ТОВ «Полтаваенергозбут» від 23 лютого 2024 року №02-10-3/3857 та від 16 серпня 2024 року №02-10-3/9219 про коливання (зростання) закупівельної ціни електричної енергії.
У документі, який видає компетентна організація, має бути зазначена чинна ринкова ціна на товар і її порівняння з ринковою ціною станом на дату, з якої почалися змінюватися ціни на ринку, як у бік збільшення, так і у бік зменшення (тобто наявності коливання). Необхідність зазначення такої інформації зумовлюється також тим, що у випадку коливання цін зміни до договору про закупівлю вносяться з урахуванням показників коливання цін, що стали підставою для здійснення попередніх змін до договору. Кожна зміна до договору має містити окреме документальне підтвердження. Документ про зміну ціни повинен містити належне підтвердження викладених в ньому даних, проведених досліджень коливання ринку, джерел інформації тощо.
Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду у своїй постанові від 18.03.2021 р. у справі N 924/1240/18.
Оскільки законодавством у сфері публічних закупівель конкретну особу, наділену повноваженнями надавати інформацію на підтвердження коливання ціни товару на ринку, не визначено, то виходячи з норм чинного законодавства, до суб`єктів надання такої інформації можна віднести, зокрема, Державну службу статистики України, на яку постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 №442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» покладено функцію з контролю за цінами в частині здійснення моніторингу динаміки цін (тарифів) на споживчому ринку; державне підприємство «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків», яке на замовлення суб`єкта господарювання виконує цінові/товарні експертизи, зокрема, щодо відповідності ціни договору наявній кон`юнктурі певного ринку товарів; Торгово-промислову палату України, яка у межах власних повноважень надає послуги щодо цінової інформації (постанова Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 18.07.2023 у справі №916/944/22).
Таким чином, надані до суду докази, на підставі яких була укладена додаткова угода №2 від 01 березня 2024 року та № 5 від 01 вересня 2024 року до договору про постачання електричної енергії споживачу від 30 грудня 2023 р. №22910097/1/312 в частині зміни ціни електричної енергії, не є підтверджуючими документами коливання ціни такого товару на ринку, оскільки видані стороною укладеного договору, а не відповідним суб`єктом надання такої інформації.
Інших доказів щодо коливання ціни такого товару на ринку у бік збільшення ціни за одиницю товару до суду не надано.
Враховуючи вищевказані норми законодавства та надані докази в діях юрисконсульта КНП «Шишацька ЛПЛ» ОСОБА_1 вбачається порушення законодавства про закупівлі, а саме: неправомірне внесення змін до істотних умов договору про постачання електричної енергії споживачу від 30 грудня 2023 р. №22910097/1/312, в частині збільшення ціни за одиницю товару на додаткової угоди № 2 від 01 березня 2024 року та № 5 від 01 вересня 2024 року до цього договору, за відсутності належного документального підтвердження коливання ціни на ринку у бік збільшення ціни за одиницю товару наданого належним суб`єктом уповноваженим надавати послуги щодо цінової інформації.
Отже, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, як внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом.
Також суд враховує, що ОСОБА_1 не вжито заходів, спрямованих на усунення наслідків вчинення вказаного адміністративного правопорушення, шляхом оскарження акту перевірки, відсутні відомості в протоколі щодо його заперечення, що завдало збитків підприємству на суму 174464,91 грн.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суд, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, даних про особу останньої, яка раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, ступеня вини, за відсутності обставин, які пом`якшують і обтяжують відповідальність, приходить до висновку про накладення на останню адміністративного стягнення у виді мінімального розміру штрафу, визначеного ч. 3 ст. 164 14 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для її виправлення та попередження вчиненню подібних правопорушень у майбутньому.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом ( суддею ) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 40-1, 283 - 285, 287 КУпАП, ст. 4 п.2 ч.5 Закону України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.164-14 КУпАП, і накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі 1 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25 500 ( двадцять п`ять тисяч п`ятсот ) грн. 00 коп.
Штраф має бути сплачений на розрахунковий рахунок UA138999980313080106000016577, отримувач коштів: ГУК у Полтавській області/тгсмт Шишаки/ 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37959255, Банк отримувача - Казначейство України /ЕАП/, код бюджетної класифікації доходів бюджету: 21081100, не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення копії постанови про його накладення, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі не сплати штрафу у визначений строк, постанова про накладення штрафу та судового збору буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, з якого буде стягнуто подвійний розмір штрафу, визначений у цій постанові.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 605 ( шістсот п`ять ) грн. 60 коп. на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код отримувача / ЄДРПОУ / 37993783, Банк отримувача коштів Казначейство України /ЕАП/, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Шишацький районний суд Полтавської області, протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя: