Постанова № 132437086, 09.12.2025, Балаклійський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
09.12.2025
Номер справи
610/4506/25
Номер документу
132437086
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

Іменем України

№ 610/4506/25 № 3/610/1064/2025м. Балаклія09 грудня 2025 року

Суддя Балаклійського районного суду Харківської області Стригуненко Володимир Миколайович, за участю: секретаря Ворони І.О., прокурора Кривича І.В., особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Андріївка Балаклійського району Харківської області, зареєстрованого і жителя: АДРЕСА_1 , громадянство України, з вищою освітою, працюючого оператором заправних станцій відділення з експлуатації автомобільних заправних станцій Управління з переробки газу та газового конденсату АТ "Укргазвидобування", неодруженого, рнокпп НОМЕР_1 ,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , будучи молодшим сержантом внутрішньої служби, якого 14.01.2025 було звільнено з посади молодшого інспектора відділу охорони ДУ "Покровська виправна колонія (№ 17)", а тому являючись суб`єктом декларування відповідно до підпункту "д" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", усупереч вимогам абз. 1 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону несвоєчасно, а саме: 15.03.2025, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, а саме за період з 01.01.2025 по 14.01.2025 (при звільненні).

Прокурор в судовому засіданні підтримав позицію, викладену в протоколі про адміністративне правопорушення, вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В суді ОСОБА_1 винуватим себе визнав повністю та визнав вчинення адміністративного правопорушення за вказаних обставин.

Протоколом № 718 від 17.11.2025 зафіксовано факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за вищенаведених обставин.

За приписами ст. 6, 14 Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" Державна кримінально-виконавча служба України складається, зокрема, з установ виконання покарань, до її персоналу належать особи рядового і начальницького складу, яким встановлюються спеціальні звання, зокрема, молодший сержант внутрішньої служби.

Як свідчать матеріали справи, наказом № 94/ОС-23 від 20.07.2023 ОСОБА_1 було призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони ДУ "Покровська виправна колонія (№ 17)".

21.07.2023 він склав присягу працівника Державної кримінально-виконавчої служби України.

Наказом № 56/ОС-27 від 29.03.2024 ОСОБА_1 було присвоєно звання молодший сержант внутрішньої служби.

Наказом № 10/ОС-25 від 14.01.2025 ОСОБА_1 було звільнено зі служби за власним бажанням, в останній день служби він був ознайомлений та проінструктований про необхідність подання декларації особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а також про те, що за корупційні правопорушення особа несе, в тому числі, адміністративну відповідальність.

Отже, судом встановлено, що перед звільненням ОСОБА_1 займав посаду молодшого інспектора відділу охорони ДУ "Покровська виправна колонія (№17)" та мав спеціальне звання молодший сержант внутрішньої служби.

Статтею 1 ЗУ "Про запобігання корупції" передбачено, що суб'єкти декларування - особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2,пункті 4частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Таким чином, ОСОБА_1 є суб`єктомдекларування згідноз підпунктом"д"п.1ч.1ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", як особа рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби.

Приміткою до ст. 172-6 КУпАП встановлено, що суб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п. 2 ч. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.11.2023 № № 252/23, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду. Декларація при звільненні не подається у таких випадках: особа, яка припинила здійснення діяльності на одній посаді, продовжує здійснювати діяльність на іншій посаді; особа, яка припинила здійснення діяльності, упродовж 30 днів з дня припинення діяльності знову розпочала здійснення діяльності. Втрата статусу суб`єкта декларування у зв`язку із внесенням змін до закону або статусу юридичної особи публічного права не вважається припиненням діяльності та не зобов`язує особу подавати декларацію будь-якого виду.

З письмових пояснень ОСОБА_1 встановлено, що впродовж 30 днів з дня припинення вказаної діяльності він знову здійснення діяльності, яка уповноважує на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не продовжував та не розпочав.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше 13.02.2025, однак подав декларацію за періодз 01.01.2025по 14.01.2025 (при звільненні) лише 15.03.2025 о 17.48год, що підтверджується даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, тобто несвоєчасно (а.с. 53, 55-62).

Цю обставину ОСОБА_1 визнає.

Поважних причин,які бперешкодили ОСОБА_1 вчасно податидекларацію призвільненні шляхом особистого заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції після автентифікаціїу персональномуелектронному кабінетіне встановлено.

Вказані документи відповідно до ст. 251 КУпАП є доказами в справі про адміністративне правопорушення і узгоджуються між собою.

Дії ОСОБА_1 за вказаним фактом кваліфікую за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Обставиною, пом`якшуючою відповідальність, визнаю щире розкаяння винного. Обставин, що обтяжують відповідальність, не убачається.

За обставинами справи, з урахуванням особи ОСОБА_1 , який протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалась, обставин, викладених у ст. 33-35 КУпАП, вважаю можливим застосувати адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу, визнавши його таким, що забезпечить мету адміністративного стягнення у вигляді належної міри відповідальності за вчинення правопорушення, з метою виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень. Інші розміри адміністративного стягнення є більш суворими, з врахуванням особи явно несправедливими, для їх застосування достатніх підстав не убачається.

На підставі викладеного, керуючись ст. 33-35, 40-1, 252, 280, 284-285 КУпАП,

п о с т а н о в и в:

1)ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, наклавши на нього адміністративне стягнення - штраф у розмірі 850 гривень.

2)Стягнути з ОСОБА_1 605,60 гривень судового збору.

3)У разінесплати правопорушникомштрафу у15-тиденний строк з днявручення йомупостанови пронакладення штрафу,а вразі оскарженнятакої постанови-не пізнішяк черезп`ятнадцятьднів здня повідомленняпро залишенняскарги беззадоволення,у порядкупримусового виконанняпостанови стягнути подвійний розмір зазначеного штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Балаклійський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня її винесення апеляційної скарги.

Суддя Стригуненко В.М.

Реквізити для сплати штрафу: населений пункт: Балаклійська міська ТГ, отримувач: ГУК Харків обл/МТГ Балаклія/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37874947, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача: UA628999980314040542000020577, код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір.