Постанова № 1323971, 16.01.2008, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
16.01.2008
Номер справи
а11/423-07
Номер документу
1323971
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м.Київ - 32, вул. Комінтерна, 16.

тел. 230-31-77

І м е н е м України

ПОСТАНОВА

"16" січня 2008 р. Справа № А11/423-07

За позовом Переяслав –Хмельницького міжрайонного прокурора в інтересах

держави в особі Київського обласного відділення Фонду

соціального захисту інвалідів, м. Київ

до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Соснова»,

с. Соснова

про стягнення 37 901 грн. 38 коп.

Головуючий суддя –Мальована Л.Я.

позивач – Ясеницька І.С. –дов. №

Представники: 03-231/454 від 10.09.2007 р.

відповідач –Солнцева О.В. –дор. №

143 від 18.12.2007 р.

прокурор –Сазонова С.В. –посв. №

143 від 15.08.2005 р.

Обставини справи:

Переяслав –Хмельницький міжрайонний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Київ про стягнення з відповідача 37 901 грн. 38 коп., які складають: 35 725 грн. адміністративно-господарські санкції, 2 176 грн. 38 коп. пеня.

У зв’язку з тим, що відповідач проти позову заперечував, про що викладено в ухвалі від 19.12.2007 р., розгляд справи було відкладено та зобов’язано відповідача надати докази в обґрунтування заперечень, а також зобов’язано сторін скласти акт взаємозвірки розрахунків.

На день розгляду справи сторони вимоги суду не виконали, акт взаємозвірки розрахунків не склали, а тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, прокурора, суд встановив:

Згідно ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.

За даними позивача, в 2006 році (Форма №10-ПІ) середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у відповідача склала 144 чоловіка, тобто для відповідача встановлено норматив –6 робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

Підприємства (об'єднання), установи і організації, крім тих, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом, як це передбачено ст. 20 Закону.

Як вбачається із акту по контролю за використанням нормативу працевлаштування інвалідів, в 2006 році у відповідача працювало лише 2 особи, яким, відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність. Тому, за 4 робочих місця, призначених для працевлаштування інвалідів, і не зайнятих інвалідами, відповідач повинен був самостійно сплатити адміністративного-господарські санкції у розмірі 35 725 грн.

За порушення термінів сплати штрафних санкцій ч. 2 ст. 20 Закону передбачено нарахування пені. Згідно розрахунку позивача розмір пені складає 2 176 грн. 38 коп.

Відповідно до п. 4 Постанови КМУ № 1767 від 28.12.2001 року «Про затвердження Порядку сплати підприємствами, установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів» передбачено, що суми штрафних санкцій перераховуються підприємствами в дохід державного бюджету на рахунки органів Державного казначейства, відкриті в установах Національного банку за балансовим рахунком N 3510 або в установах комерційних банків за балансовим рахунком N 2510. Штрафні санкції сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним.

Контроль за своєчасним і повним надходженням штрафних санкцій від підприємств, які не забезпечують нормативу робочих місць, здійснюють відділення Фонду відповідно до законодавства. У разі несплати штрафних санкцій в установлений термін відділення Фонду вживають заходів щодо їх стягнення у судовому порядку, як це зазначено п. 11 Постанови КМУ № 1767.

Оскільки відповідачем норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів не було виконано і відповідні штрафні санкції не були сплачені, Київське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до господарського суду про стягнення штрафних санкцій.

Відповідно до встановленої Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 року № 314 «Про організацію робочих місць та працевлаштування інвалідів», якою затверджене Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, схеми працевлаштування інвалідів, на кожного учасника таких відносин покладено певні обов’язки та визначено його функції в такому процесі. Підприємства у межах доведеного нормативу створюють за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів, щорічно до 1 лютого року, що настає за звітним, подають відділенням Фонду соціального захисту інвалідів відомості про середню річну заробітну плату на підприємстві, середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу та про кількість працюючих інвалідів, визначають види виробництв, цехи та дільниці, де доцільно використовувати працю інвалідів, створюють для інвалідів умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації, забезпечують соціально-економічні гарантії, розробляють і затверджують інструкцію про робоче місце інваліда.

Робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інваліда відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда. А пунктом 2 Положення передбачено, що робочим місцем інваліда може бути звичайне робоче місце, якщо за умовами праці та з урахуванням фізичних можливостей інваліда воно може бути використано для його працевлаштування.

За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 94, 160, 162, 163, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з сільськогосподарського виробничого кооперативу «Соснова», Київська область, Переяслав –Хмельницький район, с. Соснова, просп. Радянський, 3, код ЄДРПОУ 03753450 на користь Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Київ, вул. Глибочицька, 72, код ЄДРПОУ 19023989 –35 725 грн. адміністративно-господарських санкцій, 2 176 грн. 38 коп. пені.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня складення у повному обсязі та наступної подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана без подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, якщо скарга подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк після подання заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги у встановлений строк постанова суду набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а постанови суду - без змін.

Суддя Мальована Л. Я.