Постанова № 1322985, 20.11.2007, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
20.11.2007
Номер справи
а10/595-07
Номер документу
1322985
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16

тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

Іменем України

"20" листопада 2007 р. Справа № А10/595-07

розглянувши справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області, м. Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія ЛТД», м. Узин

про стягнення 22726,00 грн.

суддя Тищенко О.В.

За участю представників сторін:

позивача –Данюк В.В. (довіреність від 04.05.2007р. № 1-828)

відповідача –Вигівська А.П. (довіреність від 26.10.2007р. № 64)

Обставини справи:

Державна інспекція з контролю за цінами в Київській області, м. Київ звернулась до господарського суду Київської області з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія ЛТД», м. Узин про стягнення 22726,00 грн.

Ухвалою господарського суду Київської області від 24.09.2007р. відкрито провадження у справі №А10/595-07 та призначено попереднє судове засідання на 30.10.2007р.

В обгрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що 30.12.2006 року відповідачем реалізовано цукру в кількості 4000кг. урожаю цукрових буряків 2006 року по ціні 2,84грн/кг з ПДВ, що нижче ніж мінімальна ціна 2,85 грн./кг з ПДВ на загальну суму 11363,00грн.

Наслідком цього стало порушення відповідачем п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2006р. № 171 „Про заходи щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру та цукрових буряків”, прийнятої відповідно вимог п. 1 ст. 6 Закону України від 17.06.1999р. № 758ХІV „Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру”.

Відовідно до ст. 9 Закону України від 17.06.1999р. № 758ХІV „Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру” у разі поставок цукру на внутрішній ринок понад встановлену квоту або реалізації його за цінами, що нижчі від визначеної мінімальної ціни, з суб'єкта підприємницької діяльності стягується штраф у розмірі подвійної вартості цукру, реалізація якого здійснена з порушенням встановленого порядку.

20.08.07р. Позивачем прийнято рішення № 15 про застосування фінансових (штрафних) санкцій за порушення в частині додержання державної дисципліни цін на загальну суму 22726,00 грн.

Під час розгляду справи 20.11.2007р. від представника позивача надійшли додаткові пояснення, в яких останній зазначає, що відповідачем згідно вимог ст. 9 „Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру” до відповідного бюджету було перераховано суму вартості цукру в розмірі 11363,00 грн.

Даний перерахунок в сумі 11363,00 грн. було здійснено 28.08.2007р., тобто через 8 днів після винесення рішення № 15 від 20.08.2007р. про застосування фінансових (штрафних) санкцій за порушення в частині додержання державної дисципліни цін.

В зв’язку з частковою сплатою боргу відповідачем, позивач зменшив суму позовних вимог та просить стягнути з відповідача 11363,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні 20.11.2007р. позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача в відзиві на позовну заяву проти позову заперечує та зазначає, що АТЗТ „Гарант”, якому помилково по ціні 2840,00 грн. було реалізовано 4т цукру надав згоду і доплатив різницю в ціні на цукор в сумі 37,00 грн.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд

встановив:

13.08.2007р.. Державною інспекцією з контролю за цінами в Київській області (Інспекція) було проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія ЛТД» щодо додержання порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, про що було складено Акт № 450.

Даною перевіркою встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Вікторія ЛТД» 30.12.2006р. реалізовано 4000 кг цукру урожаю цукрових буряків 2006р. за ціною 2,84 грн./кг з ПДВ, що нижче, ніж встановлена мінімальна ціна 2,85 грн/кг з ПДВ на загальну суму 11363,00 грн. чим порушено вимоги п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2006р. № 171 „Про заходи щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру та цукрових буряків”, прийнятої відповідно вимог п. 1 ст. 6 Закону України від 17.06.1999р. № 758ХІV „Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру”.

За результатами перевірки інспекцією було прийняте рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій за порушення в частині додержання державної дисципліни цін від 20.08.07р. № 15 на загальну суму 22726,00 грн.

Відповідно до ст. 13 Закону України „Про ціни та ціноутворення” державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів.

Згідно з п. 1 ст. 6 Закону України від 17.06.1999р. № 758ХІV „Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру” мінімальна ціна на цукрові буряки, які поставляються для виробництва цукру квоти "А" та квоти "В", і мінімальна ціна на цукор квоти "А" визначаються щорічно Кабінетом Міністрів України за пропозиціями Міністерства агропромислового комплексу України з урахуванням базисної цукристості.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2006р. № 171 „Про заходи щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру та цукрових буряків” затверджено мінімальні ціни на цукрові буряки, які поставлятимуться з 1 вересня 2006 р. до 1 вересня 2007 р. для виробництва цукру в межах квот "А" і "В", та на цукор квоти "А" на зазначений період з урахуванням базисної цукристості

Додатком до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2006р. № 171 встановлено наступне:

Код товару згідно з ДКПП

Опис товару згідно з ДКПП

Нормативно-технічна документація

Мінімальна ціна за 1 тонну (без урахування податку на додану вартість), гривень

01.11.51.100

Цукрові буряки

ДСТУ 4327:2004

162,5

15.83.12

Цукор

ДСТУ-2316-93 ДСТУ-2213-93

2375

Згідно з ст. 9 Закону України від 17.06.1999р. № 758ХІV „Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру” у разі поставок цукру на внутрішній ринок понад встановлену квоту або реалізації його за цінами, що нижчі від визначеної мінімальної ціни, з суб'єкта підприємницької діяльності стягується штраф у розмірі подвійної вартості цукру, реалізація якого здійснена з порушенням встановленого порядку.

Судом встановлено, що відповідачем після винесення рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій за порушення в частині додержання державної дисципліни цін від 20.08.07р. № 15 було сплачено лише суму вартості цукру в сумі 11363,00 грн., суму шрафу в розмірі 11363,00 грн. в добровільному порядку сплачено не було.

Оскільки Рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області на день розгляду справи в судовому порядку не скасовано, заборгованість не сплачено, враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими, правомірними та такими, що підлягають задоволенню в сумі 11363,00 грн.

Відповідно до ч. 1 та ч.2 п. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України господарський суд при вирішенні справи по суті може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 98, 158, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Господарський суд Київської області,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Вікторія ЛТД» (09161, Київська область, Білоцерківський район, м. Узин, вул. Фрунзе, 60, код ЄДРПОУ 20623648) в доход Державного бюджету ВДК у Білоцерківському районі за кодом бюджетної класифікації 2108110, код ЗКПО 23570071, р/р 31117106700043, банк отримувача УДК в Київській області, МФО 821018) 11363,00 грн. штрафу.

Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Дана постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України

Суддя Тищенко О.В.