Справа № 2а-6074/2010р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 грудня 2010 року Хортицький районний суд
м. Запоріжжя
в складі: головуючого судді Ширіної С.А.
при секретарі Чередниченко Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Хортицької районної адміністрації Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру сплачених бюджетних коштів, -
ВСТАНОВИВ:
УПСЗН Хортицької районної адміністрації Запорізької міської ради звернулося до суду з позовом ОСОБА_1 про стягнення надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 2023,67 гривень, зазначивши, що ОСОБА_1 була надана щомісячно допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на період з 02.04.2007 року по 23.01.2010 рік, відповідно до Закону України “Про державну допомогу сімям з дітьми” від 22.03.2001 р. № 2334-111.В порушенні діючого законодавства ОСОБА_1 в період отримання допомоги не повідомила управління праці та соціального захисту населення Хортицької райдержадміністрації про відкриття та здійснення підприємницької діяльності шляхом сплати единого податку , внаслідок чого їй були переплачені бюджетні кошти у вигляді допомоги у сумі 2023,67 гривень.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача адміністративний позов не визнав, надав заперечення на адміністративний позов, в якому зазначено, що позовні вимоги задоволені бути не можуть через пропуск позивачем строку звернення до адміністративного суду.Також було зазначено,що відповідачка під час роботи знаходилась вдома, здійснювала догляд за дитиною, внаслідок чого, право на отримання допомоги не втрачала.
Судом встановлено, що згідно заяви громадянки ОСОБА_1 від 31.01.2007 їй була призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (далі - допомога) на період з 02.04.2007 по 23.01.2010 та виплачувалася відповідно Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми" від 21.11.1992 та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 (далі - Порядок).
За результатами перевірки справи гр. ОСОБА_1 виявлено, що вона в період отримання допомоги не повідомила управління праці та соціального захисту населення Хортицької районної адміністрації Запорізької міської ради про відкриття та здійснення підприємницької діяльності шляхом сплати єдиного податку, внаслідок чого їй надміру виплачені бюджетні кошти за період з 02.06.2008 по 17.09.2009 у сумі 2023,67 грн. (дві тисячі двадцять три грн. 67 коп.).Доказами є :
Протокол №505750 від 13.02.2007 року про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
Лист державної податкової інспекції у Хортицькому районі м.Запоріжжя від 26.06.2009 року №9703/10-17-013.
На момент звернення гр. ОСОБА_1 було призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, як не працюючій особі. Гр. ОСОБА_1 у заяві про призначення усіх видів соціальної допомоги особисто зазначила, що з дати звільнення ниде не працює.
Під час перевірки справи гр. ОСОБА_1 було з'ясовано, що вона 02.06.2008 року вона була зареєстрована, як фізична особа-підприємець та розпочала підприємницьку діяльність, чим порушила вимоги п.20 Порядку та свідомо не повідомила управління про ці обставини порушивши п.46 Порядку.
Відповідно до п. 20 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 №57 "Питання призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми", виплати згідно з якою здійснюються починаючи з 01.01.2008 року, для одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку органам праці та соціального захисту населення особи-суб'єкти підприємницької діяльності крім інших документів подають довідку, видану органами державної податкової служби про те, що не провадять підприємницької діяльності. Гр. ОСОБА_1 у цеії період, згідно відповіді державної податкової інспекції у Хортицькому районі м.Запоріжжя від 26.10.2009 № 9703/10/17-013, підприємницьку діяльність провадила і тому права на цей вид державної допомоги не мала.
Норма Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", яка передбачає вихід на роботу та працю матері дитини у режимі не повного робочого часу або вдома і підтверджується довідкою з місця роботи на осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, на той момент, не розповсюджувалась.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 року №971 було внесено зміни до П.23 " Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" і зазначено, що не припиняється виплата допомоги особам, що працюють у режимі не повного робочого часу, вдома або провадять підприємницьку діяльність. Таким чином, з моменту набрання цією Постановою законної сили, а саме з 18.09.2009 року, у гр, ОСОБА_1 знову з'явилось право на отримання цього виду державної допомоги.
Факт надмірну виплачених гр. ОСОБА_1 бюджетних коштів відображений у акті проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку від 15.02.2010, який складений відділом державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення Хортицької районної адміністрації Запорізької міської ради.
Гр. ОСОБА_1 управлінням надіслано повідомлення про результати перевірки від 14.04.2010 № 06-01/2119 та необхідність термінового повернення надміру виплаченої державної допомоги у сумі 2023,67 гри., яке отримано нею особисто 16.04.2010.
До теперішнього часу належну до повернення на розрахунковий рахунок управління суму у розмірі 2023,67 грн. у добровільному порядку не повернуто.
За клопотанням представника відповідача у судове засідання, для підтвердження факта праці у режимі неповного робочого часу відповідачкою були запрошені свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Пояснення свідка ОСОБА_3 свідчать про те, що вона не володіє інформацією у повному обсязі, у якому режимі робочого часу здійснювала свою підприємницьку діяльність відповідачка.Свідок ОСОБА_4 повідомив суду, що відповідачка не працює вдома та йому не відомо, чи здійснювала відповідачка підприємницьку діяльність.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Управління праці та соціального захисту населення Хортицької районної адміністрації Запорізької міської ради про стягнення з ОСОБА_1 про стягнення надміру сплачених бюджетних коштів в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 6-15, 69, 94, 104, 158-163 КАС України, ; ст. 22 Закону України “Про державну допомогу сімям з дітьми” від 22.03.2001 р. № 2334-111, п.49 порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми, затвердженого КМУ від 27.12.2001 р. № 1751 , суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Хортицької районної адміністрації Запорізької міської ради (69097, м. Запоріжжя, вул. Лахтинська, 4б, р/р 35418039000697, банк УДК у Хортицькому районі м. Запоріжжя, МФО 813015) суму надміру сплачених бюджетних коштів у розмірі 2023 (дві тисячі двадцять три ) гривень 67 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 державне мито на користь держави у розмірі 51 гривня.
Стягнути з ОСОБА_1 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у Хортицькому районному суді м. Запоріжжя (одержувач Державний бюджет Хортицького району, ЄДРПОУ 34676906, рахунок № 31211259700008, банк одержувача ГУДКУ в Запорізькій області, МФО банку 813015, код платежу 22050000) у розмірі 120 гривень.
Постанова може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня проголошення постанови.
Суддя: