Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 681/1475/25
Провадження 3/681/418/2025
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" листопада 2025 р. м.Полонне
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Іллюк С.В.,
розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з відділу поліцейської діяльності номер 1 Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч. 2 ст. 173-8 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 не виконав терміновий заборонний припис, винесений стосовно нього, при наступних обставинах.
Так, 27.10.2025 близько 17:00 год. за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , він не виконав вимоги раніше винесеного стосовно нього уповноваженим підрозділом поліції термінового заборонного припису серії АА номер 597034 від 23.10.2025. Порушення полягало в тому, що ОСОБА_1 , всупереч встановленій приписом забороні в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою, порушив цей захід обмеження в межах строку його дії.
Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визнав повністю. Він підтвердив обставини, викладені у протоколі, зокрема, що він дійсно порушив умови термінового заборонного припису від 23.10.2025, контактувавши з постраждалою особою. У вчиненому щиро розкаявся.
Всебічно, повно й об`єктивно дослідивши обставини справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу указаного вище адміністративного правопорушення.
Адміністративна відповідальність за частиною 2 статті 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення настає за невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений.
Диспозиція цієї норми закону є бланкетною, тобто відсилає до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
Відповідно до ст. 1 вказаного Закону, терміновий заборонний припис - це спеціальний захід негайного обмеження прав кривдника. Згідно зі ст. 25 Закону, припис передбачає, зокрема, такий захід як заборона у будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою. Відповідальність за невиконання цього припису прямо передбачена ч. 2 ст. 173-8 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, окрім його особистих пояснень та повного визнання вини в судовому засіданні, підтверджується також фактичними даними, які містяться у наступних доказах: протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД номер 415617 від 27.10.2025 (а.с. 1), у якому зафіксовані обставини вчинення ОСОБА_1 правопорушення, а саме - факт невиконання вимог термінового заборонного припису шляхом контактування з постраждалою; власноручній заяві постраждалої ОСОБА_2 (а.с. 2), у якій вона просить провести профілактичну бесіду з ОСОБА_1 щодо невчинення ним протиправних дій відносно неї; письмових поясненнях потерпілої ОСОБА_2 , з яких вбачається, що правопорушник ображав її нецензурними словами та намагався її наздогнати (а.с. 3); копії термінового заборонного припису серії АА номер 597034 від 23.10.2025 (а.с.4), яким ОСОБА_1 заборонено контактувати з постраждалою ОСОБА_2 .
Таким чином, суд доходить до висновку, що вчинення цього правопорушення ОСОБА_1 доведено належними та допустимими доказами.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності й застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд визнає щире розкаяння та повне визнання вини ОСОБА_1 . Обставин, що обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
Враховуючи викладене, характер вчиненого правопорушення, яке свідчить про ігнорування спеціальних заходів у сфері протидії домашньому насильству, а також наявність обставин, що пом`якшують відповідальність, суд доходить до висновку, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 2 ст. 173-8 КУпАП, а саме двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до частини 1 статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись наведеним, статтями 33, 40-1, 173-8 частиною 2, 279, 280, 283, 287, 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
п о с т а н о в и в:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень (отримувач Головне Управління Казначейства у Хмельницькій області 21081100, код отримувача за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України 37971775, банк отримувача Казначейство України (Електронне адміністрування платежів), номер рахунку UA79899980313020106000022657, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605(шістсотп`ять)гривень 60копійок (отримувач Головне Управління Казначейства у місті Києві 22030106, код отримувача за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України 37993783, банк отримувача Казначейство України (Електронне адміністрування платежів), номер рахунку UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу: стягнення судового збору на користь держави).
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягнути подвійний розмір штрафу, що становитиме 680 (шістсот вісімдесят) гривень.
Суддя Сергій ІЛЛЮК