ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33023 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"22" січня 2008 р. Справа № 2/4
за позовом Відкрите акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Рівненська філія ВАТ "Укртелеком"
до відповідача Управління з питань Надзвичайних ситуацій та Цивільного захисту Населення Рівненської Обласної державної Адміністрації
про спонукання до укладення договору
Суддя Савченко Г. І.
Секретар судового засідання Маслов К.Г.
Представники:
Від позивача : юрист Лук'янчук Н.І.
Від відповідача : гол. спеціаліст Ярощук В.Г.
Стаття 22 ГПК України сторонам роз'яснена.
СУТЬ СПОРУ: Позивач - Відкрите акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Рівненської філії ВАТ "Укртелеком" просить на підставі ст. 179-181 ГПК України зобов'язати відповідача - Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації укласти договір на 2008 рік про експлуатаційно-технічне обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку Цивільного захисту Рівненської області на умовах, запропонованих ВАТ "Укртелеком" в особі Рівненської філії відповідно до зразкової угоди та кошторисно-фінансового розрахунку .
Свої позовні вимоги позивач обгрунтовує тим, що відповідач ухиляється від укладання договору.
Позивач доводить, що 29 листопада 2007 року був направлений Управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації відповідно до п.2.1 Інструкції про порядок експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку цивільної оборони підприємствами електрозв'язку, затвердженої Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи і Державного комітету зв'язку та інформатизації України від 16 серпня 2000 року № 210/119 проект договору на експлуатаційно-технічне обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку за № 756/13 на 2008 рік.
Відповідач відмовляється від укладання договору та пропонує укласти даний договір після затвердження бюджетного кошторису, посилаючись на ч.2 ст. 19 Конституції України, ст. 51 Бюджетного кодексу України.
Відповідно до п.1.2 Інструкції про порядок експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку цивільної оборони підприємствами електрозв'язку України підприємства електрозв'язку України здійснюють на договірних умовах експлуатаційно-технічне обслуговування засобів оповіщення центральних та місцевих органів виконавчої влади і знаходяться на пунктах управління , на підприємствах, в установах і організаціях та інших об'єктах.
Згідно з п.1.3 цієї є Інструкції та Положення про організацію оповіщення і зв'язку у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 15 лютого 1999 року № 192 оплата послуг зв'язку здійснюється за тарифами Державного комітету зв'язку та інформатизації України. Вартість експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку визначається кошторисно-фінансовим розрахунком, сума якого складає на 2008 рік 147 430 грн. 81 коп.
Відповідач позов не визнає. З відзиву на позовну заяву та з листа про відмову в укладенні договору вбачається, що відповідач свої заперечення обгрунтовує тим, що запропонований до укладення проект договору є за своєю природою адміністративним договором відповідно до ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України "Про цивільну оборону".
Крім того, відповідач не може погодитись з певними істотними умовами Договору у редакції ВАТ "Укртелеком".
Вважає, що згідно ст.ст. 92, 203, 627 Цивільного кодексу України, управління, вчиняючи правочин, повинно мати необхідний обсяг дієздатності. Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України, ст. 51 Бюджетного кодексу України бюджетні організації беруть на себе зобов'язання тільки в межах бюджетних асигнувань.
Оскільки станом на 27.12.07р. розмір бюджетних асигнувань на технічне обслуговування апаратури оповіщення та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку ЦЗ на 2008 рік для управління не визначений, а отже ціну договору та інші істотні умови договору встановити не можливо.
Відповідач не може погодитися з пунктами 3.1, 3.2, 3.3, 3.4 та приміткою 1 додатку 3 проекту Договору, оскільки у них закладений механізм зміни ціни договору, яка є істотною умовою, в односторонньому порядку ВАТ "Укртелеком".
Вважаєм за можливе укласти даний договір лише у редакції протоколу розбіжностей, доданий до відзиву на позов.
Таким чином, управління вважає за можливе укласти договір про технічне обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку Цивільного захисту Рівненської області на 2008 рік у редакції протоколу розбіжностей після того, як буде визначено бюджетні асигнування на дані цілі.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши докази у справі, господарський суд встановив.
29 листопада 2007 року позивач листом № 13/176 направив відповідачеві два примірники проекту договору № 756/13 від 01 січня 2008 року про технічне обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку Цивільного захисту Рівненської області.
Відповідно до проекту договору позивач є "виконавцем", а відповідач "змовником".
Із змісту проекту договору вбачаються наступні умови:
В розділі "1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ"
1.1. Орган управління майном передає, а Виконавець приймає на себе обов'язки щодо технічного обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку ЦЗ Рівненської області, які перебувають у віданні Органу управління майном, згідно з переліком, що додається (далі апаратура).
1.2. Виконавець здійснює розміщення апаратури в своїх службових приміщеннях, її обслуговування та ремонт, контроль за робочим станом і збереженням апаратури та забезпечує її електроживлення.
В розділі "2. ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН"
2.1. Орган управління майном зобов'язується:
- своєчасно оплачувати виконані роботи та надані послуги;
- забезпечити Виконавця наявними коштами для придбання запасних частин, інструментів та експлуатаційно-витратних матеріалів для обслуговування апаратури;
- допускати в приміщення об'єктів цивільного захисту працівників Виконавця, на яких покладається виконання робіт з технічного обслуговування (за наявності у них документів, що засвідчують особу).
2.2. Виконавець зобов'язується:
- забезпечити належне обслуговування та утримання в стані постійної готовності до використання апаратури, прийнятої на технічне обслуговування, своєчасно, якісно і в повному обсязі проводити регламентні роботи;
- забезпечувати електроживлення апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку ЦЗ, встановлених в структурних підрозділах Виконавця;
- у випадках виходу з ладу апаратури вжити термінових заходів щодо відновлення її належного функціонування і негайно повідомляти про це Орган управління майном;
- вести постійний облік витрат на обслуговування та утримання апаратури, щомісячно звітувати перед Органом управління майном і направляти йому складені кошториси витрат з платіжними документами для оплати цих витрат.
В розділі "3. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ"
3.1. Оплата за технічне обслуговування апаратури здійснюється Органом управління майном згідно з доданим до цього договору кошторисно-фінансовим розрахунком. При зміні в поточному році розцінок за виконані роботи, кошторисно-фінансовий розрахунок коригується відповідно до встановлених норм оплати праці.
3.2. Вартість спожитої електроенергії розраховується за методикою (Додаток 3.3.1), відповідно до встановленої потужності апаратури оповіщення (Додаток 3.3.2), яка визначається технічною документацією на апаратуру. В разі встановлення Органом управління майном електролічильників в приміщеннях, в яких розташована апаратура оповіщення, облік спожитої електроенергії буде здійснюватись за показниками лічильників. Оплата здійснюється згідно діючих тарифів, встановлених ВАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго".
Вартість електроенергії, яку споживає апаратура оповіщення ЦЗ за рік, визначена в цінах на 01.01.2007 р. (Додаток 3.3.3). При зміні в поточному році діючих тарифів на електроенергію вищевказана вартість коригується відповідно до встановлених нових тарифів.
3.3. Розмір орендної плати визначається пунктом 10 постанови Кабінету Міністрів України від 18.05.98 р. № 699 із змінами, внесеними постановою Кабміну України від 19.01.2000 р. становить для бюджетних організацій, якою є Управління з питань НС та ЦЗН облдержадміністрації 1 грн. на рік для одного об'єкту, незалежно від займаної площі. Загальна орендна плата на рік становить 27 грн. 00 коп. без урахуванням ПДВ (Додаток 3.4.1).
3.4. Розрахунки проводяться щомісячно з поданням фактичних витрат виконавця відповідно виставленого рахунку до 25 числа, наступного за звітним, місяця. Орган управління майном оплачує отриманий рахунок на протязі 5-ти банківських днів.
3.5. У разі затримки оплати рахунку протягом одного місяця Виконавець, за умови своєчасного і повного виконання ним зобов'язань за цим Договором, має право через місяць після отримання Органом управління майном письмового попередження, відмовити йому в подальшому наданні послуг. Припинення надання послуг не звільняє Орган управління майном від сплати заборгованості.
3.6 У випадках виходу апаратури з ладу, несанкціонованого її запуску, простою з вини виконавця, а також неповного обсягу виконаних робіт складається двосторонній акт, який є підставою для зменшення суми перерахувань.
В розділі " 4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН"
4.1. У випадках невиконання або неналежного виконання договірних зобов'язань винна сторона сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми рахунку, за кожен день прострочення .
4.2. Неякісне технічне обслуговування та простій засобів оповіщення і зв'язку ЦЗ з вини виконавця тягне за собою позбавлення матеріальної винагороди працівників, які здійснюють обслуговування, якщо при цьому не передбачено іншого виду відповідальності.
В розділі "5. ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ"
5.1. Сторони звільняються від відповідальності за повне або часткове невиконання зобов'язань за цим договором, якщо таке невиконання обумовлено настанням чи дією обставин непереборної сили ( форс-мажорних обставин), а саме: стихійного лиха, пожеж та інших надзвичайних ситуацій техногенного, природного або екологічного характеру, а також зміни законодавчих та нормативних документів, що регламентують певний вид діяльності, якщо ці обставини безпосередньо вплинули на виконання договірних зобов'язань. Термін виконання договірних зобов'язань продовжується на час дії таких обставин.
5.2. Сторона, для якої виконання договірних зобов'язань стало неможливим, повинна сповістити іншу сторону про настання форс-мажорних обставин негайно, але не пізніше ніж протягом 2-х днів.
5.3. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про настання або припинення форс-мажорних обставин позбавляє сторону права посилатись на них.
В розділі "6. ВИРІШЕННЯ СПІРНИХ ПИТАНЬ"
6.1. Усі спори, що виникатимуть у зв'язку с цим договором вирішуватимуться сторонами шляхом переговорів між ними.
6.2. Спори та розбіжності, пов'язані з цим договором, що не можуть бути вирішені сторонами вирішуються господарським судом.
В розділі "7. ІНШІ УМОВИ"
7.1. Під час виконання обов'язків за цим договором сторони керуються "Положенням про організацію оповіщення і зв'язку в надзвичайних ситуаціях", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 1999 р. № 192 та "Інструкцією про порядок експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку цивільної оборони підприємствами електрозв'язку України", затвердженою спільним наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи і Державного комітету зв'язку та інформатизації України від 16 серпня 2000 р. № 210/119.
7.2. Цей договір укладений в 2-х примірниках (по одному примірнику для кожної сторони), що мають рівну юридичну силу.
7.3. До цього договору додаються і є його невід'ємною частиною:
- відомість наявності апаратури, що доручається на обслуговування {Додаток 1);
- акт технічного стану апаратури, що береться на технічне обслуговування (Додаток 2);
-кошторисно-фінансовий розрахунок вартості технічного обслуговування апаратури {Додаток З та додатки 3.1, 3.2, 3.3.1, 3.3.2, 3.3.3, 3.4.1, 3.4.2).
7.4. Доповнення та зміни умов договору повинні бути оформлені додатковою угодою, яка стане невід'ємною частиною цього договору після підписання її повноважними представниками сторін.
7.5 Передбачені цим договором всі права та обов'язки ВАТ "Укртелеком", в тому числі, проведення розрахунків, проводяться філіалом останнього - Рівненською філією.
В розділі "8. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ, ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН"
8.1 Термін дії договору: з дня підписання до 31 грудня 2008 року. Дострокове розірвання або зміна умов цього договору може мати місце при згоді сторін.
8.2 З моменту підписання даного договору всі попередні угоди між Управлінням з питань НС та ЦЗН Рівненської облдержадміністрації та ВАТ "Укртелеком" в особі Рівненської філії втрачають свою юридичну силу.
Вказані адреси та реквізити сторін.
Як невід'ємна частина договору відповідачеві разом з проектом договору надісланий Додаток №3, який є кошторисно-фінансовим розрахунком вартість технічного обслуговування засобів оповіщення і зв'язку ЦЗ Рівненської області на 2008 рік.
Кошторисно-фінансовий розрахунок (Додаток 3) включає:
1. Розрахунок заробітної плати: працівників:
№ п/п
Найменування посади
Кількість штатних одиниць
Посадовий оклад (гри. коп.)
Всього на місяць (гри. коп.)
1
Інженер - нач. групи
1
1370.00
1370.00
2
Інженер групи
1
1350.00
1350.00
3
Електромеханік
1
1125.00
1125.00
4
Електромеханік
1
1125.00
1125.00
Всього:
4
4970.00
Заробітна плата за рік становить: х 12 = 59640,00 грн.
2. Витрати:
п/п
Статті витрат
Сума витрат (гри.)
Примітка
1
Заробітна плата працівників, зайнятих обслуговуванням засобів оповіщення і зв'язку ЦЗ
59640.00
2
Нарахування на заробітну плату - 36,69%, в тому числі: - пенсійний фонд - 31,8% - фонд зайнятості - 1,3% - соцстрахування - 2,9 % - виробничий травматизм - 0,69 %
21881.92 18965.52 775.32 1729.56 411.52
3.
Витрати на відрядження
2922.00
Додаток 3.1
4.
Придбання запасних частин, інструменту, та експлуатаційно-витратних матеріалів для ремонту та обслуговування апаратури
3000.00
Додаток 3.2
5.
Вартість електроенергії, яку споживає апаратура ЦО
34088.09
Додатки 3.3.1, 3.3.2, 3.3.3
6.
Оренда площі в службових приміщеннях, в яких встановлено апаратуру ЦЗ
27.00
Додатки 3.4.1, 3.4.2
7.
Канцелярські та господарські витрати
1300.00
Всього:
122859.01
ПДВ - 20 %
24571.80
ВСЬОГО:
147430.81
Примітки:
1. Кошторисно-фінансовий розрахунок складено в цінах станом на 1 грудня 2007 року. При зміні посадових окладів, витрат на відрядження та інших витрат в поточному році, даний розрахунок коригується відповідно до нових умов праці.
2. В разі економії по одній із статей ( крім нарахувань) дозволяється використовувати їх на потреби інших статей, вказаних в кошторисно-фінансовому розрахунку.
Відповідач листом № 01-16/1270 від 07.12.2007р. повернув позивачеві проекти договору та кошторис з підстав, викладених в відзиві на позовну заяву, крім заперечень, що запропонований договір є адміністративним договором. Повернуті примірники проекту договору не підписані відповідачем, відмітка про протокол розбіжностей відсутня.
Давши оцінку поясненням сторін, доказам у справі, господарський суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню із наступних підстав.
Неправомірним є посилання відповідача на правову природу договору, вважаючи його адміністративним.
Відносини між "замовником" та "виконавцем" на технічне обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку регулюються нормами господарського права, зокрема статтями 1, 2, 3 Господарського Кодексу України.
Відповідно до ч.6 ст. 179 ГК України - суб'єкти господарювання, які забезпечують споживачів, електроенергією, зв'язком, послугами залізничного та інших видів транспорту, а у випадках, передбачених законом, також інші суб'єкти зобов'язані укладати договори з усіма споживачами їхньої продукції (послуг).
Даний вид договору є примірним відповідно до ч.4 ст. 179 ГК України, рекомендованим органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів. Коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст. Доказом того, що вказаний договір є примірним (зразковим) вбачається із Додатку №1 до п.2.1 Інструкції про порядок експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку цивільної оборони підприємствами електрозв'язку України, затвердженої Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи і Державного Комітету зв'язку та інформації України від 16 серпня 2000 року № 210/119. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07 березня 2001 року № 207/5398.
Відповідно до пунктів 1.2, 1.3 вказаної інструкції - підприємства електрозв'язку України здійснюють на договірних умовах експлуатаційно-технічне обслуговування засобів оповіщення і зв'язку цивільної оборони. Оплата послуг зв'язку здійснюється за тарифами Державного комітету зв'язку та інформації України. Вартість експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку визначається кошторисно-фінансовим розрахунком.
Таким чином, в запропонованому проекті визначені всі істотні умови для даного виду договору.
Позивач дотримав загальний порядок укладення господарського договору, встановлений ст. 181 ГК України, щодо дотримання форми договору, підписання, направлення проекту відповідачеві.
Відповідач не дотримався вимог ст. 181 ГК України. Не підписав проект договору, відмітки про протокол розбіжностей не зробив, чим фактично відмовився від укладення договору та врегулювання можливих розбіжностей по умовах договору. Тому господарський суд не приймає до уваги заперечення відповідача з посиланням на протокол розбіжностей, доданих до відзиву на позовну заяву. Такий протокол не породжує юридичних наслідків. Складений для подання до суду, а не позивачеві на стадії розгляду проекту договору.
Однак, відповідач не позбавлений права відповідно до ст. 188 ГК України після набрання чинності рішенням суду, ініціювати внесення змін до договору.
Таким чином господарський суд вбачає підстави для прийняття рішення про примусове укладення договору, оскільки даний договір є обов'язковим на підставі чинного законодавства.
Відповідно до ч.2 ст. 187 ГК України - день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладання відповідно господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Господарський суд прийшов до висновку, що днем укладення договору слід вважати 01 січня 2008 року, оскільки в проекті вказана дана дата, та правовідносин між сторонами виникають з 01 січня 2008 року. Попередній договір на 2007 рік був укладений до 01 січня 2008 року.
Відповідно до ст. 84 ГПК України - при задоволенні позову про спонукання укласти договір, в резолютивній частині рішення вказуються умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір з посиланням на поданий позивачем проект договору.
Керуючись ст. 179-181, 187 Господарського кодексу України, ст. 82-84, 49 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити. Спонукати (зобов'язати) відповідача - Управління з питань Надзвичайних ситуацій та Цивільного захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації укласти з Відкритим акціонерним товариством "Укртелеком" в особі Рівненської філії ВАТ "Укртелеком" договір про технічне обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку Цивільного захисту Рівненської області на 2008 рік на умовах проекту договору позивача № 756/13 від 01 січня 2008 року та додатку №3 до договору - кошторисно-фінансового розрахунку вартості технічного обслуговування засобів оповіщення і зв'язку ЦЗ Рівненської області на 2008 рік, та додатків №1, №2.
Замовник - Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації, далі - Орган управління майном, в особі начальника управління Симонюка Віктора Андрійовича, який діє на підставі "Положення про управління" і Відкрите акціонерне товариство "Укртелеком", далі - виконавець, в особі директора Рівненської філії Столярчука Сергія Миколайовича, який діє на підставі "Положення" та довіреності № 330 від 28.12.06р. (далі - сторони), уклали цей договір про нижченаведене:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. Орган управління майном передає, а Виконавець приймає на себе обов'язки щодо технічного обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку ЦЗ Рівненської області, які перебувають у віданні Органу управління майном, згідно з переліком, що додається (далі апаратура).
1.2. Виконавець здійснює розміщення апаратури в своїх службових приміщеннях, її обслуговування та ремонт, контроль за робочим станом і збереженням апаратури та забезпечує її електроживлення.
2. ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
2.1. Орган управління майном зобов 'язується:
- своєчасно оплачувати виконані роботи та надані послуги;
- забезпечити Виконавця наявними коштами для придбання запасних частин, інструментів та експлуатаційно-витратних матеріалів для обслуговування апаратури;
- допускати в приміщення об'єктів цивільного захисту працівників Виконавця, на яких покладається виконання робіт з технічного обслуговування (за наявності у них документів, що засвідчують особу).
2.2. Виконавець зобов'язується:
- забезпечити належне обслуговування та утримання в стані постійної готовності до використання апаратури, прийнятої на технічне обслуговування, своєчасно, якісно і в повному обсязі проводити регламентні роботи;
- забезпечувати електроживлення апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку ЦЗ, встановлених в структурних підрозділах Виконавця;
- у випадках виходу з ладу апаратури вжити термінових заходів щодо відновлення її належного функціонування і негайно повідомляти про це Орган управління майном;
- вести постійний облік витрат на обслуговування та утримання апаратури, щомісячно звітувати перед Органом управління майном і направляти йому складені кошториси витрат з платіжними документами для оплати цих витрат.
3. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ
3.1. Оплата за технічне обслуговування апаратури здійснюється Органом управління майном згідно з доданим до цього договору кошторисно-фінансовим розрахунком. При зміні в поточному році розцінок за виконані роботи, кошторисно-фінансовий розрахунок коригується відповідно до встановлених норм оплати праці.
3.2. Вартість спожитої електроенергії розраховується за методикою (Додаток 3.3.1), відповідно до встановленої потужності апаратури оповіщення (Додаток 3.3.2), яка визначається технічною документацією на апаратуру. В разі встановлення Органом управління майном електролічильників в приміщеннях, в яких розташована апаратура оповіщення, облік спожитої електроенергії буде здійснюватись за показниками лічильників. Оплата здійснюється згідно діючих тарифів, встановлених ВАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго".
Вартість електроенергії, яку споживає апаратура оповіщення ЦЗ за рік, визначена в цінах на 01.01.2007 р. (Додаток 3.3.3). При зміні в поточному році діючих тарифів на електроенергію вищевказана вартість коригується відповідно до встановлених нових тарифів.
3.3. Розмір орендної плати визначається пунктом 10 постанови Кабінету Міністрів України від 18.05.98 р. № 699 із змінами, внесеними постановою Кабміну України від 19.01.2000 р. становить для бюджетних організацій, якою є Управління з питань НС та ЦЗН облдержадміністрації 1 грн. на рік для одного об'єкту, незалежно від займаної площі. Загальна орендна плата на рік становить 27 грн. 00 коп. без урахуванням ПДВ (Додаток 3.4.1).
3.4. Розрахунки проводяться щомісячно з поданням фактичних витрат виконавця відповідно виставленого рахунку до 25 числа, наступного за звітним, місяця. Орган управління майном оплачує отриманий рахунок на протязі 5-ти банківських днів.
3.5. У разі затримки оплати рахунку протягом одного місяця Виконавець, за умови своєчасного і повного виконання ним зобов'язань за цим Договором, має право через місяць після отримання Органом управління майном письмового попередження, відмовити йому в подальшому наданні послуг. Припинення надання послуг не звільняє Орган управління майном від сплати заборгованості.
3.6 У випадках виходу апаратури з ладу, несанкціонованого її запуску, простою з вини виконавця, а також неповного обсягу виконаних робіт складається двосторонній акт, який є підставою для зменшення суми перерахувань.
4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
4.1. У випадках невиконання або неналежного виконання договірних зобов'язань винна сторона сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми рахунку, за кожен день прострочення .
4.2. Неякісне технічне обслуговування та простій засобів оповіщення і зв'язку ЦЗ з вини виконавця тягне за собою позбавлення матеріальної винагороди працівників, які здійснюють обслуговування, якщо при цьому не передбачено іншого виду відповідальності.
5. ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ
5.1. Сторони звільняються від відповідальності за повне або часткове невиконання зобов'язань за цим договором, якщо таке невиконання обумовлено настанням чи дією обставин непереборної сили ( форс-мажорних обставин), а саме: стихійного лиха, пожеж та інших надзвичайних ситуацій техногенного, природного або екологічного характеру, а також зміни законодавчих та нормативних документів, що регламентують певний вид діяльності, якщо ці обставини безпосередньо вплинули на виконання договірних зобов'язань. Термін виконання договірних зобов'язань продовжується на час дії таких обставин.
5.2. Сторона, для якої виконання договірних зобов'язань стало неможливим, повинна сповістити іншу сторону про настання форс-мажорних обставин негайно, але не пізніше ніж протягом 2-х днів.
5.3. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про настання або припинення форс-мажорних обставин позбавляє сторону права посилатись на них.
6. ВИРІШЕННЯ СПІРНИХ ПИТАНЬ
6.1. Усі спори, що виникатимуть у зв'язку с цим договором вирішуватимуться сторонами шляхом переговорів між ними.
6.2. Спори та розбіжності, пов'язані з цим договором, що не можуть бути вирішені сторонами вирішуються господарським судом. І
7. ІНШІ УМОВИ
7.1. Під час виконання обов'язків за цим договором сторони керуються "Положенням про організацію оповіщення і зв'язку в надзвичайних ситуаціях", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 1999 р. № 192 та "Інструкцією про порядок експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку цивільної оборони підприємствами електрозв'язку України", затвердженою спільним наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи і Державного комітету зв'язку та інформатизації України від 16 серпня 2000 р. № 210/119.
7.2. Цей договір укладений в 2-х примірниках (по одному примірнику для кожної сторони), що мають рівну юридичну силу.
7.3. До цього договору додаються і є його невід'ємною частиною:
- відомість наявності апаратури, що доручається на обслуговування {Додаток 1);
- акт технічного стану апаратури, що береться на технічне обслуговування (Додаток 2);
-кошторисно-фінансовий розрахунок вартості технічного обслуговування апаратури {Додаток З та додатки 3.1, 3.2, 3.3.1, 3.3.2, 3.3.3, 3.4.1, 3.4.2).
7.4. Доповнення та зміни умов договору повинні бути оформлені додатковою угодою, яка стане невід'ємною частиною цього договору після підписання її повноважними представниками сторін.
7.5 Передбачені цим договором всі права та обов'язки ВАТ "Укртелеком", в тому числі, проведення розрахунків, проводяться філіалом останнього - Рівненською філією.
8. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ, ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН
8.1 Термін дії договору: з дня підписання до 31 грудня 2008 року. Дострокове розірвання або зміна умов цього договору може мати місце при згоді сторін.
8.2 З моменту підписання даного договору всі попередні угоди між Управлінням з питань НС та ЦЗН Рівненської облдержадміністрації та ВАТ "Укртелеком" в особі Рівненської філії втрачають свою юридичну силу.
8.3. Адреси і реквізити сторін:
ОРГАН УПРАВЛІННЯ МАЙНОМ ВИКОНАВЕЦЬ
Управління з питань НС та ЦЗН Рівненська філія В А Т "Укртелеком "
Рівненської облдержадміністрації
поштова адреса: поштова адреса:
33027 м Рівне, вул. Грабник, 2 33028 м Рівне, вул. Чорновола, 1
р/р 35212001000102 р/р 26039401
в ГУДКУ в Рівненській області в Рівненській дирекції Райффайзен Банк Аваль , МФО 333227, Код ЗКПО 01187526
МФО 833017
Код ЗКПО 14373130
ВАТ „Укртелеком" декларує,
що має статус платника податку
на "прибуток на загальних умовах".
Додаток 3
до Договору № 756/13
від 01 січня 2008 року.
КОШТОРИСНО-ФІНАНСОВИЙ РОЗРАХУНОК.
вартості технічного обслуговування засобів оповіщення і зв'язку ЦЗ Рівненської області на 2008 рік.
1. Розрахунок заробітної плати: працівників:
№ п/п
Найменування посади
Кількість штатних одиниць
Посадовий оклад (гри. коп.)
Всього на місяць (гри. коп.)
1
Інженер - нач. групи
1
1370.00
1370.00
2
Інженер групи
1
1350.00
1350.00
3
Електромеханік
1
1125.00
1125.00
4
Електромеханік
1
1125.00
1125.00
Всього:
4
4970.00
Заробітна плата за рік становить: х 12 = 59640,00 грн.
2. Витрати:
п/п
Статті витрат
Сума витрат (гри.)
Примітка
1
Заробітна плата працівників, зайнятих обслуговуванням засобів оповіщення і зв'язку ЦЗ
59640.00
2
Нарахування на заробітну плату - 36,69%, в тому числі: - пенсійний фонд - 31,8% - фонд зайнятості - 1,3% - соцстрахування - 2,9 % - виробничий травматизм - 0,69 %
21881.92 18965.52 775.32 1729.56 411.52
3.
Витрати на відрядження
2922.00
Додаток 3.1
4.
Придбання запасних частин, інструменту, та експлуатаційно-витратних матеріалів для ремонту та обслуговування апаратури
3000.00
Додаток 3.2
5.
Вартість електроенергії, яку споживає апаратура ЦО
34088.09
Додатки 3.3.1, 3.3.2, 3.3.3
6.
Оренда площі в службових приміщеннях, в яких встановлено апаратуру ЦЗ
27.00
Додатки 3.4.1, 3.4.2
7.
Канцелярські та господарські витрати
1300.00
Всього:
122859.01
ПДВ - 20 %
24571.80
ВСЬОГО:
147430.81
Примітки:
1. Кошторисно-фінансовий розрахунок складено в цінах станом на 1 грудня 2007 року. При зміні посадових окладів, витрат на відрядження та інших витрат в поточному році, даний розрахунок коригується відповідно до нових умов праці.
2. В разі економії по одній із статей ( крім нарахувань) дозволяється використовувати їх на потреби інших статей, вказаних в кошторисно- фінансовому розрахунку.
Директор Рівненської філії Начальник управління з питань НС та ЦНЗ
ВАТ "Укртелеком" Рівненської облдержадміністрації.
3. Днем укладення договору вважати 01 січня 2008 року.
4. Стягнути з Управління з питань Надзвичайних ситуацій та Цивільного захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації (вул. Грабник, 2, м. Рівне, 33023, р/р 35212001000102 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЗКПО 14373130) на користь Відкритого акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Рівненської філії ВАТ "Укртелеком" (вул. Чорновола, 1, м. Рівне, 33028, р/р 26039401 в Рівненській дирекції Райффайзен Банк Аваль, МФО 333227, код ЗКПО 01187526) 85 (вісімдесят п'ять) грн. 00 коп. витрат по державному миту та 118 (сто вісімнадцять) грн. 00 коп. витрат на інформаційні послуги.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Суддя Савченко Г. І.
підписано "23" січня 2008 р.