Єдиний державний реєстр судових рішень
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
26100смт.Новоархангельськ Кіровоградськоїобласті,вул.Слави 26
17.10.2025
394/937/25
3/394/475/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області у складі
головуючого судді Краснопольської Л.П.
при секретарі судового засідання Довгій С.В.
за участю прокурора Гонтара А.Д.
розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И Л А :
02.09.2025 року до Новоархангельського районного суду Кіровоградської області надійшло одразу два протоколи: № 419/25 від 25.08.2025 р. зареєстрованого за № 394/937/25, номер провадження 3/394/475/25 та протокол № 420/25 від 25.08.2025 року зареєстрованого за № 394/938/25, номер провадження 3/394/476/25 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Постановою Новоархангельського районного суду Кіровоградської області вищевказані справи були об`єднані в одне провадження.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 419/25 від 25.08.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи у т. ч. станом на 00 год. 00 хв. 29.05.2024 року суб`єктом декларування (командир відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 ), у період часу з 00 год. 00 хв. 29.05.2024 року до 00 год. 00 хв. 28.06.2024 року в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 18.03.2025 року о 13 год. 39 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно наступного протоколу про адміністративне правопорушення № 420/25 від 25.08.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи у т. ч. станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2025 року суб`єктом декларування (командир відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 ), у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2025 року до 00 год. 00 хв. 01.04.2025 року в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 16.06.2025 року о 13 год. 47 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що матеріали справи про адміністративні правопорушення містять достатньо доказів про вчинення ОСОБА_1 правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП у зв`язку з чим, просив накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, щиро розкаявся. По суті справи суду повідомив, що йому не було відомо про обов`язок подання такої кількості декларацій, вчинив дане правопорушення без будь-якого умислу, просив суд суворо його не карати.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку:
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 252 КУпАП, оцінка доказів при розгляді справ про адміністративні правопорушення має ґрунтуватися на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні усіх обставин справи в їх сукупності.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 1Закону України"Прозапобігання корупції" визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
П. «г» ч. 1 ст. 3Закону України "Про запобігання корупції" передбачає, що суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки, особовий склад штатних військово-лікарських комісій.
05.01.2024 року наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 5, молодшого сержанта ОСОБА_1 , призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 22.12.2023 року № 367-РС на посаду командира відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , який прибув із військової частини НОМЕР_2 АДРЕСА_2 , з 05.01.2024 зараховано до списків особового складу, на всі види забезпечення та з 05.01.2024 року прийняв і приступив до виконання службових обов`язків за посадою.
28.05.2024 року наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 151, молодшого сержанта ОСОБА_1 , командира відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , звільненого наказом начальника відділу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 27.05.2024 року № 17 РС у запас, з 28.05.2024 року виключено зі списків особового складу відділу ІНФОРМАЦІЯ_3 та всіх видів забезпечення.
Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 29.05.2024 року був суб`єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «г» в. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції".
Крім того, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2025 року був суб`єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «г» в. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції".
Законом України «Про запобігання корупції» передбачено такі види декларацій: щорічна декларація декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року наступного за звітним роком. Декларація кандидата на посаду декларація, яка подається відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону та охоплює звітний період з 01 січня до 31 грудня включно, що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено.
А отже, обов`язок подати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, у ОСОБА_1 виник 29.05.2024 року у період з 00 год. 00 хв. 29.05.2024 року до 00 год. 00 хв. 28.06.2024 року.
Також, у ОСОБА_1 01.01.2025 року виник обов`язок подати декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, у ОСОБА_1 у період з 00.00 год. 01.01.2025 р. до 00.00 год. 01.04.2025 р.
Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на вебресурсі 18.03.2025 року о 13 год. 39 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації.
Також, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на вебресурсі 16.06.2025 року о 13 год. 47 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації.
Згідно ч.1ст.172-6КУпАП несвоєчаснеподання безповажних причиндекларації особи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування,- тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З огляду на вищевикладене суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6КУпАПє доведеною та підтверджена протоколами про адміністративні правопорушення та іншими документами долученими до матеріалів справи.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, тому, з метою в подальшому припинення вчинення правопорушень з урахуваннямположень ст.36КУпАП,відповідно доякої привчиненні особоюдвохабобільше адміністративнихправопорушень,справи якіодночасно розглядаютьсяодним ітим жеорганом,стягнення накладаєтьсяв межахсанкції,встановленої забільш серйозне правопорушення зчисла вчинених,тому слідпризначити йому адміністративне стягненняу видіштрафу вмежах санкціїч.1 ст. 172-6КУпАП.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності за вчинене правопорушення і застосовується не тільки з метою виховання особи, яка його вчинила, а й з метою загальної та спеціальної превенції. Саме таке стягнення, враховуючи викладені вище обставини, буде достатньою мірою відповідальності за вчинене правопорушення і відповідатиме меті адміністративного стягнення.
Згідно з ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов`язковою для виконання державними та громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами. Згідно ст. 299 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановлено цим Кодексом та іншими законами України, постанова про накладення адміністративного стягнення звертається до виконання органом, який виніс постанову. З урахуванням положень ст. 300 КУпАП, постанова про накладення адміністративного стягнення виконується уповноваженим на те органом у порядку, встановленому КУпАП та іншими законами України.
Згідно вимог ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", підлягає стягненню з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на користь держави судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. 23, 33, 36, 176-2, 221, 251, 252, 254, 265, 278, 280 КУпАП, ст.ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суддя-
П О С Т А Н О В И Л А :
Визнати ОСОБА_1 винуватиму вчиненніадміністративного правопорушення,передбаченогоч.1ст.172-6КУпАП тапризначити йомуадміністративне стягненняувидіштрафу врозмірі1020(однатисяча двадцять)гривень накористь держави, який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувачкоштів - УК у Новоархангельському р-ні/Новоархангельський район/21081100; Код отримувача (код за ЄДРПОУ)- 37918230; Банк отримувача- Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача- UA678999980313010106000011539; Кодкласифікації доходів бюджету 21081100.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Роз`яснити, що відповідно доположень ст. 308 КУпАПу разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцем знаходженням майна, яким стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягнутиз ОСОБА_1 удохід держависудовий збіру розмірі605(шістсотп`ять)грн.60коп., який сплатити за реквізитами: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходівбюджету - 22030106.
Строк пред`явлення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Постанова можебути оскарженадо Кропивницькогоапеляційного судуособою,щодо якоїїї винесено,потерпілим протягомдесяти днівз дняїї винесення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Суддя: