Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 353/719/25
Провадження № 3/353/190/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2025 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Мотрук Л.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , жительку АДРЕСА_1 , громадянку України, за ч. 1ст. 184 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
14.08.2025 року близько 22 год 10 хв ОСОБА_1 по місцю свого проживання, а саме АДРЕСА_1 ухилилася від виконання передбачених законом обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя та виховання малолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме протягом дня не здійснювала належного догляду за дітьми, в результаті чого доглядом за дітьми фактично займається прабаба ОСОБА_4 , чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 184 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, хоча належним чином повідомлялася про час та місце судового засідання, не повідомила суду причин своєї неявки, не вжила заходів для прибуття в судове засідання.
Суд вважає, що така поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи та на уникнення від покарання.
За змістом ч. 1ст. 184 КУпАПвідповідальність особи наступає у випадку ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей.
Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП доведена матеріаламисправи,зокрема даними,що містятьсяу:протоколі проадміністративне правопорушеннясерії ВАД№ 253662від 14.08.2025року,який складений уповноваженою на те особою, інспектором СЮП ВП № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області лейтенантом поліції Грецькою А.А., з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст.256КУпАП (а.с. 2); протоколі прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 14.08.2025 року, в якому вказано, що ОСОБА_1 14.08.2025 року неналежно виконуваласвої батьківськіобов`язки (а.с. 3); письмових поясненнях ОСОБА_5 від 14.08.2025 року, у яких вона засвідчила факти викладені в протоколі про адміністративне правопорушення (а.с. 4); поясненнях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 від 14.08.2025 року у якомувона ствердилафакти викладенів протоколіпро адміністративнеправопорушення(а.с.5); копії свідоцтва про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 7-8); фототаблиці, з яких вбачаються неналежні умови проживання малолітніх дітей (а.с. 9).
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАПпри накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 184 КУпАП, не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 1ст. 184 КУпАП, не встановлено.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до переконання, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні доведена повністю, а тому із врахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення, ступеня її вини та інших обставин, передбачених ст. 33 КУпАП, вважаю, що до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що передбачено санкцією ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності дост. 40-1 КУпАП.
На підставіч. 1ст. 184 КУпАПта керуючись ст.40-1,283,284,294 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); р/р UA908999980313111256000026001; кодкласифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених ч.5ст.7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Тлумацький районний суд.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У випадку несплати штрафу у п`ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст. 307, 308 КУпАП, з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання постановою законної сили.
СуддяЛ. І. МОТРУК