Ухвала суду № 130820004, 06.10.2025, Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
06.10.2025
Номер справи
583/3595/25
Номер документу
130820004
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 583/3595/25

1-кс/583/1554/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" жовтня 2025 р. м. Охтирка

Слідчий суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Охтирського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025200460000708 від 06.08.2025 за ч.2 ст.367 КК України, про арешт майна

з участю сторін кримінального провадження:

слідчого ОСОБА_4 ,

власника майна ОСОБА_5 , її представника ОСОБА_6 ,

ВСТАНОВИВ:

25.09.2025 надійшло зазначене клопотання.

Клопотання мотивується тим, що в провадженні слідчого відділення Охтирського РВП ГУНП в Сумській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025200460000708 від 06.08.2025 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України.

Досудовим розслідування встановлено, що ОСОБА_5 перебуває на посаді начальника відділу соціального захисту населення Тростянецької міської ради та є особою, яка постійно обіймає посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України та примітки 1 ст. 364 КК України, є службовою особою.

Будучи службовою особою, ОСОБА_5 вчинила злочин у сфері службової діяльності за наступних фактичних обставин.

Так, на виконання Постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України» від 04.10.2017 №769 (зі змінами), «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України» від 08.10.2022 №1139, головою обласної державної адміністрації керівником обласної військової адміністрації видано Розпорядження Сумської обласної державної адміністрації - Сумської обласної військової адміністрації «Про забезпечення населення територій, прилеглих до зони проведення воєнних (бойових) дій, деревиною паливною під час осінньо-зимового періоду в умовах воєнного стану» від 07.10.2022 №354-ОД (зі змінами) (далі Розпорядження від 07.10.2022 №354-ОД).

Відповідно до вищезазначеного Розпорядження від 07.10.2022 №354-ОД, затверджено перелік та обсяги деревини паливної в межах кількості домогосподарств, які потребують забезпечення деревиною паливною та порядок безоплатного розподілу серед домогосподарств, які розташовані в Сумській області на територіях, прилеглих до зони проведення бойових дій, перелік яких затверджено наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

До зазначеного переліку було внесено Тростянецьку ОТГ Сумської області.

Відповідно до Розпорядження голови Тростянецької міської ради від 03.11.22 №0311/1 визначено відповідальних осіб та затверджено обов`язки щодо організації та здійснення заходів щодо забезпечення мешканців Тростянецької міської територіальної громади деревиною паливною.

Розпорядником коштів, визначено Відділ соціального захисту населення Тростянецької міської ради (далі Відділ соціального захисту населення), а виконавцем робіт призначено Комунальне підприємство Тростянецької міської ради «Чисте місто» (далі Комунальне підприємство, КП «Чисте місто»).

18.11.2023 Відділом соціального захисту населення, в особі начальника ОСОБА_5 з комунальним підприємством Тростянецької міської ради «Чисте місто», в особі начальника ОСОБА_7 укладено договір постачання товару №35.

Відповідно до умов договору Відділ соціального захисту населення замовляє забезпечення населення територій, прилеглих до зони проведення воєнних (бойових) дій, деревиною паливною під час осінньо-зимового періоду в умовах воєнного стану: Деревина паливна (дрова) (код ДК 021:2015: 03410000-7) домогосподарствам відповідно до списків, наданих міською радою чи її виконавчим комітетом, а Комунальне підприємство приймає на себе зобов`язання по виконанню цих послуг своїми силами і засобами та/або з залученням субпідрядних організацій (п.1.1договору). Найменування та кількість товару, визначені у специфікації (п.1.2договору).

Відповідно до специфікації до договору (Додаток №1) Комунальне підприємство зобов`язується поставити Відділу соціального захисту населення (домогосподарствам на територіях, прилеглих до зони проведення воєнних (бойових) дій) деревину паливну (дрова) в кількості 3440,80м3 вартістю 2798,76грн з ПДВ за 1м3 на загальну суму 9629973,41грн з ПДВ.

Обсяги постачання деревини паливної (дрова) можуть бути зменшені Відділом соціального захисту населення в односторонньому порядку, в залежності від фактичного фінансування видатків Відділу соціального захисту населення (п.1.3 договору).

Якість товару, який поставляється за даним договором на площадки повинна відповідати вимогам стандартів, а також умовам, встановленим чинним законодавством до товару даного виду. Технічні, якісні характеристики деревини паливної (дрова) повинні відповідати встановленим/зареєстрованим діючим нормативним актам діючого законодавства (державним стандартам), які передбачають застосування заходів із захисту довкілля, охорони праці, екології та пожежної безпеки (п.2.1договору).

Сума цього договору становить 9629973,41грн, в тому числі ПДВ 1604995,57грн (п.3.3договору).

Розрахунки проводяться шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Комунального підприємства протягом 5 календарних днів з моменту підписання актів приймання-передачі, при наявності коштів на рахунку. Останні акти надаються Відділу соціального захисту населення не пізніше 25.12.2022 (п.4.1 договору).

Місце поставки товару зазначається у Додатку №2 «Адреса поставки», яка є невід`ємною частиною цього договору (п.5.1 договору).

Факт доставки деревини паливної домогосподарству засвідчується актом приймання-передачі з проведення фотофіксації (п.5.2 договору).

Договір набирає чинності з моменту підписання та діє до 31.12.2023, а частині фінансових зобов`язань, до повного виконання (п.10.1договору).

В подальшому, Відділом соціального захисту населення Тростянецької міської ради в особі начальника ОСОБА_5 до договору №35 укладено 2 додаткових угоди.

Так, відповідно до додаткової угоди від 07.12.2022 №1 до вищевказаного договору внесено наступні зміни:

Додаток №1 Специфікація викладено в новій редакції.

Так, відповідно до специфікації до договору (Додаток №1) Комунальне підприємство зобов`язується поставити Відділу соціального захисту населення (домогосподарствам на територіях, прилеглих до зони проведення воєнних (бойових) дій) деревину паливну (дрова) в кількості 5378,80м3 вартістю 2798,76грн з ПДВ за 1м3 на загальну суму 15053970,29грн з ПДВ.

Також, додаток №2 Адреса поставки викладено в новій редакції.

Пункт 3.3 договору викладено в новій редакції: «Сума цього договору становить 15053970,29грн, в тому числі ПДВ 2508995,05гривень».

Інші умови вищевказаного залишено без змін.

Відповідно до додаткової угоди від 28.12.2022 №2 до вищевказаного договору внесено наступні зміни:

Додаток №1 Специфікація викладено в новій редакції.

Так, відповідно до специфікації до договору (Додаток №1) Комунальне підприємство зобов`язується поставити Відділу соціального захисту населення (домогосподарствам на територіях, прилеглих до зони проведення воєнних (бойових дій) деревину паливну (дрова) в кількості 3862,40м3 вартістю 2798,76грн з ПДВ за 1м3 на загальну суму 10809930,63грн з ПДВ.

Також, додаток №2 Адреса поставки викладено в новій редакції.

Пункт 3.3 договору викладено в новій редакції: «Сума цього договору становить 10809930,63грн, в тому числі ПДВ 1801655,11гривень».

За період з 18.11.2022 по 31.12.2022 на виконання умов вищевказаного договору постачання товару від 18.11.2022 №35 доставлено деревину паливну (дрова) відповідно до актів здачі-прийняття послуг від 21.11.2022 №206 (357,00м3 на суму 999157,32грн), від 24.11.2022 №210 (319,60м3 на суму 894483,70грн), від 01.12.2022 №225 (588,20м3 на суму 1646230,63грн), від 08.12.2022 №231 (336,60м3 на суму 942062,62грн), від 15.12.2022 №233 (448,80м3 на суму 1256083,49грн), від 19.12.2022 №241 (333,20м3 на суму 932546,83грн), від 23.12.2022 №259 (329,80м3 на суму 923031,05грн), від 22.12.2022 №251 (615,40м3 на суму 1722356,90грн), від 27.12.2022 №261 (533,80м3 на суму 1493978,09грн) Комунальним підприємством поставлено Відділу соціального захисту населення (домогосподарствам на територіях, прилеглих до зони проведення воєнних (бойових) дій) деревину паливну (дрова) в кількості 3862,40м3 вартістю 2798,76грн з ПДВ за 1м3 на загальну суму 10809930,63грн з ПДВ.

За отриману деревину паливну (дрова) Відділом соціального захисту населення за період з 18.11.2022 по 31.12.2022 відповідно до виписки Головного управління Державної казначейської служби України у Сумській області з рахунку Відділу соціального захисту населення UA408201720344230004063162332 за період з 01.01.2022 по 31.12.2022 перераховано коштів на рахунок Комунального підприємства на загальну суму 10809930,63гривень.

На виконання умов договору постачання товару від 18.11.2022 №35, Комунальним підприємством Тростянецької міської ради «Чисте місто» укладено з Державним підприємством «Тростянецьке лісове господарство» договір постачання товару від 07.11.2022 №07/11 та договір постачання товару від 07.12.2022 №07/12.

Відповідно до договору постачання товару від 07.11.2022 №07/11, предметом якого є постачання: Деревина дров`яна промислового використання твердолистяні (порода: дуб, ясен, клен, берест) та непромислового використання 1 групи (порода: дуб, ясен, клен, берест, береза, модрина), код ДК 021:2015: 03410000-7 - Деревина), з урахуванням укладеної додаткової угоди №2, Державним підприємством «Тростянецьке лісове господарство» поставлено Комунальному підприємству деревини в кількості 2099,68м3, за ціною 1 698,00 грн з ПДВ на суму 3 565 256,64 грн.

Згідно з договором постачання товару від 07.12.2022 №07/12 Державним підприємством «Тростянецьке лісове господарство» поставлено Комунальному підприємству: Деревину дров`яну промислового використання твердолистяні (порода: дуб, ясен, клен, берест) та непромислового використання 1 групи (порода: дуб, ясен, клен, берест, береза, модрина), код ДК 021:2015: 03410000-7 - Деревина) з урахуванням укладеної додаткової угоди №2, в кількості 998,436м3, за ціною 1 698,00 грн з ПДВ на суму 1 695 344,33 грн.

Загальна кількість деревини по вищезазначених договорах становить 3098,116м3.

Крім того, на виконання Розпорядження від 07.10.2022 №354-ОД, та договору №35, комунальним підприємством «Чисте місто» було реалізовано 764,284 м3 деревини, що були заготовлені підприємством самостійно від спилювання аварійних дерев по Криничанському старостинському округу та Дернівському старостату, про що комунальним підприємством «Чисте місто», у складі комісії бухгалтера ОСОБА_8 , інженера з благоустрою ОСОБА_9 , тесляра ОСОБА_10 , складено Акт від 26.12.2022 про те, що при зрізуванні аварійних дерев у листопаді-грудні 2022 року працівниками КП «Чисте місто» були отримані відходи деревини у кількості 764,284 м3, а саме: в с.Дернова 382, 8 м3, в с.Криничне 381,484 м3, який затверджений начальником КП «Чисте місто» ОСОБА_7 та скріпленого відтиском печатки. Таким чином, Комунальним підприємством «Чисте місто» реалізовано Відділу соціального захисту населення спиляні відходи деревини в кількості 764,284м3 за визначеною між ними вартістю 2798,76грн з ПДВ за 1м3 на суму 2139047,49гривень по договору постачання товару від 18.11.2022 №35, чим порушено умови договору щодо якості, а саме технічні та якісні характеристики деревини паливної (дрова).

Таким чином, у період з 18.11.2022 по 31.12.2022, діючи як начальник Відділу соціального захисту населення Тростянецької міської ради, в межах реалізації наданих повноважень, Розпорядження голови Сумської обласної військової адміністрації № 354-ОД від 07.10.2022 та розпорядження голови Тростянецької міської ради від 03.11.2022 № 0311/1, ОСОБА_5 у порушення вимог ст. 193 Господарського кодексу України, ст. 629 Цивільного кодексу України та умов договору № 35 від 18.11.2022, неналежно виконала свої службові обов`язки щодо контролю за якістю товару, що закуповується за бюджетні кошти, через несумлінне ставлення до них, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями

Так, згідно з умовами договору, підписаного між Відділом соціального захисту населення (в особі ОСОБА_5 ) та КП «Чисте місто», предметом закупівлі була деревина паливна (дрова), що повинна відповідати вимогам державних стандартів і нормативно-правових актів щодо якості та безпеки.

Однак, всупереч умовам договору, ОСОБА_5 без належної перевірки прийняла до оплати деревину, що фактично була відходами від спилювання аварійних дерев, які не відповідають технічним та якісним характеристикам деревини паливної, визначеної в договорі.

Так, у загальному обсязі деревини 3862,4 м?, поставленої КП «Чисте місто» відповідно до договору № 35 від 18.11.2022 на загальну суму 10 809 930,63 грн з ПДВ, 764,284 м? становили спиляні відходи деревини, що не відповідали вимогам п. 2.1 договору.

Незважаючи на це, ОСОБА_5 підписала акти приймання-передачі вказаної деревини, на підставі яких було перераховано державні кошти в повному обсязі, в тому числі за вказані 764,284 м? на суму 2 139 047,49 грн, чим спричинено тяжкі наслідки державним інтересам у вигляді нераціонального та нецільового використання бюджетних коштів, призначених для підтримки домогосподарств, розташованих у зоні бойових дій.

Вказані дії стали можливими внаслідок недбалого ставлення ОСОБА_5 до виконання своїх службових обов`язків, відсутності контролю за дотриманням умов договору, перевірки якості товару та належного підтвердження його відповідності встановленим вимогам.

Відповідно до висновку судової економічної експертизи №СЕ-19/119-25/11411-ЕК від 06.08.2025, внаслідок оплати на рахунок КП «Чисте місто» придбаних відходів деревини в кількості 764,284 м3, технічні характеристики та якість яких не відповідають умовам Договору постачання товару №35 від 18.11.2022, Відділу соціального захисту населення Тростянецької міської ради завдано матеріальної шкоди у сумі 2139047, 49 грн., що у двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та, враховуючи положення ч. 4 примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.

Неналежне виконання своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них при зазначених обставинах полягало у не дотриманні начальником Відділу соціального захисту населення Тростянецької міської ради покладених на неї завдань та обов`язків та неналежному розпорядженні бюджетними коштами.

07.08.2025 старшим слідчим СВ Охтирського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.367 КК України.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 підтверджуєтьсяматеріалами кримінальногопровадження,а саме:укладеним договоромпостачання товарувід 18.11.2022№35між Відділом соціального захисту населення, в особі начальника ОСОБА_5 та комунальним підприємством Тростянецької міської ради «Чисте місто», в особі начальника ОСОБА_7 , додатками до договору №35, договорами, що були укладенгя для виконання умов договору №35, Актом від 26.12.2022 про те, що при зрізуванні аварійних дерев у листопаді-грудні 2022 року працівниками КП «Чисте місто» були отримані відходи деревини у кількості 764,284 м3, які в подальшому були реалізовані Комунальним підприємством «Чисте місто» Відділу соціального захисту населення за визначеною між ними вартістю 2798,76грн з ПДВ за 1м3 на суму 2139047,49гривень по договору постачання товару від 18.11.2022 №35, висновком судової економічної експертизи №СЕ-19/119-25/11411-ЕК від 06.08.2025, відповідно до якої внаслідок оплати на рахунок КП «Чисте місто» придбаних відходів деревини в кількості 764,284 м3, технічні характеристики та якість яких не відповідають умовам Договору постачання товару №35 від 18.11.2022, Відділу соціального захисту населення Тростянецької міської ради завдано матеріальної шкоди у сумі 2139047, 49 грн., а також іншими матеріалами.

У зв`язку з вищевикладеним та тим, що незаконними діями ОСОБА_5 , завдано збитків у розмірі 2139047, 49 грн, та крім того п. 4 ч. 2 ст. 170 КК України допускає арешт майна, метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), тому з метою вжиття заходів забезпечення кримінального провадження щодо подальшого стягнення заподіяних збитків з винної особи, слідчий звернувся до суду з вказаним клопотанням.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала з підстав, зазначених у ньому.

Власник майна та її представник заперечували проти задоволення клопотання, посилаючись на необґрунтованість підозри. Також зазначили, що будинок, на який слідчий просить накласти арешт знищений.

Слідчий суддя, вивчивши матеріали справи, вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 та пункту 7 ч. 2ст. 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, до яких, зокрема, належить арешт майна. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: (1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; (2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; (3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Поряд з цим, арешт майна застосовується у кримінальному провадженні незалежно від ступеню тяжкості кримінального правопорушення, що у ньому розслідується.

Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленомуКПК Українипорядку,позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна (ст.170 КПК України).

У силу частин 1, 2, 4 , 5ст. 173 КПК Українислідчий суддявідмовляє узадоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження майна. При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен враховувати: (1) правову підставу для арешту майна; (2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається з метою забезпечення збереження речових доказів) ; (3) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; (4) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб. У разі задоволення клопотання слідчий суддя застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

З поданого клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що слідчим відділом Охтирського РВП ГУНП в Сумській області розслідується кримінальне провадження №12025200460000708 від 06.08.2025 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України.

Відповідно до висновку судової економічної експертизи №СЕ-19/119-25/11411-ЕК від 06.08.2025, внаслідок оплати на рахунок КП «Чисте місто» придбаних відходів деревини в кількості 764,284 м3, технічні характеристики та якість яких не відповідають умовам Договору постачання товару №35 від 18.11.2022, Відділу соціального захисту населення Тростянецької міської ради завдано матеріальної шкоди у сумі 2139047, 49 грн.

Охтирською окружною прокуратурою 25.09.2025 пред`явлено позов в інтересах держави в особі Тростянецької міської ради про стягнення з ОСОБА_5 шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням у сумі 2139047,49 грн.

Згідно з Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта на праві приватної власності ОСОБА_5 належить:

- на праві приватної власності в частині 1/1 будинок за адресою: АДРЕСА_1 ;

- на праві приватної власності в частині 1/1 земельна ділянка з кадастровим номером 5925010100:00:031:0176 площею 0,0871 га, з цільовим призначенням: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;

- на праві приватної власності, земельна ділянка з кадастровим номером 5923887200:02:001:0051 площею 3,8466 га, з цільовим призначенням: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;

Відповідно до довідок про оціночну вартість об`єкта нерухомості, вартість будинку становить 425280,40 грн, земельних ділянок 1081,97 грн та 100166, 78 грн.

Не вирішуючи питання про доведеність вини та остаточної кваліфікації дійпідозрюваної, виходячи із сукупності досліджених матеріалів, доданих до клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про наявність обґрунтованої підозри. Зазначені у клопотанні слідчого обставини і надані документи кримінального провадження у своїй сукупності підтверджують, що ОСОБА_5 могла неналежно виконувати як службова особа свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки.

Посилання сторони захисту на необґрунтованість підозри зводяться до оцінки, наданих до клопотання доказів щодо їх належності та достатності. Жодного доказу, які б спростовували доводи слідчого, стороною захисту не надано. Тоді як, відповідно до ч. 1ст. 194 КПК України, слідчий суддя встановлює наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення на підставі наданих сторонами кримінального провадження доказів.

Правовою підставою для арешту майна у клопотанні прокурора вказано п. 4 ч. 2ст. 170 КПК України- арешт з метою відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов).

Зважаючи наобґрунтованість підозри,а такожпред`явлення цивільногопозову до підозрюваної, наявні вагомі підстави вважати, що існує ризик приховування, пошкодження, псування, знищення, передання майна, на яке слідчий просить накласти арешт.

З огляду на наведене, майно, про яке йдеться в клопотанні, підлягає арешту шляхом позбавлення права на його відчуження, розпорядження, адже саме у наведений спосіб можна запобігти встановленим ризикам.

Інші доводи сторони захисту не спростовують висновків слідчого судді.

На переконання слідчого судді, на даному етапі досудового розслідування накладення арешту є необхідним для виконання завдань кримінального провадження.

Також таке втручання буде необхідним та пропорційним, оскільки, таке втручання стосуватиметься виключно конкретного майна, яким власник не позбавлений права користуватися, що вказує на співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

На переконання слідчого судді, з огляду на викладені в цій ухвалі обставини та початкову стадію досудового розслідування, такий арешт не є надмірно обтяжливим.

Таким чином клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчогозадовольнити.

Накласти арешт на майно, що перебуває у власності ОСОБА_5 , підозрюваної у кримінальному провадженні №12025200460000708 від 06.08.2025, а саме:

- на будинок за адресою: АДРЕСА_1 ,

- земельну ділянку з кадастровим номером 5925010100:00:031:0176 площею 0,0871 га, з цільовим призначенням: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;

- земельну ділянку з кадастровим номером 5923887200:02:001:0051 площею 3,8466 га, з цільовим призначенням: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва,

шляхом заборони його відчуження та розпорядження таким майном.

Виконання ухвали покласти на слідчого СВ Охтирського РВП ГУНП в Сумській області.

Копію ухвали надіслати прокурору.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя Охтирського міськрайонного суду

Сумської області ОСОБА_11