Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 713/2738/25
Провадження №3/713/1220/25
ПОСТАНОВА
іменем України
17.09.2025 м. Вижниця
Вижницький районний суд Чернівецької області в складі: головуючий суддя Кибич І.А., за участю секретаря судових засідань Троценко Л.Г., з участю прокурора Гараздюка В.Г., з участю особи відносно якої складено протокол ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої та жительки АДРЕСА_1 , сімейного лікаря та лікаря-інфекціоніста КНП «Вижницька міська лікарня», члена експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, за ст.172-6 ч.1 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , згідно наказу КНП «Вижницька міська лікарня» №221 від 29.11.2024 року «Про створення експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи» включена до першої кардіологічної експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КНП «Вижницька міська лікарня» будучи на посаді лікаря-інфекціоніста.
Являючись відповідно до п. п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам ч. 1 ст. 45 вказаного Закону несвоєчасно, а саме: 12.07.2025 року о 12-53 год., подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2024 рік, при встановленому строку до 01.04.2025 року.
Своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ст.172-6 ч.1 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала.
Прокурор в судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі, подав письмовий висновок та просив визнати винуватою ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850,00 грн.
Суд, заслухавши ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи вважає, що в діях ОСОБА_1 є подія та склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, в зв`язку з чим за скоєне вона повинна нести відповідальність.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №337 від 28.08.2025 року, поясненнями ОСОБА_1 , копіями наказу №221 від 29.11.2024 року, №35 від 27.01.2025 року, посадовою інструкцією, копією табелю обліку виходу на роботу за грудень 2024 року - січень 2025 року відділення ОСОБА_2 , довідкою про доходи.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до п. п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі Закон № 1700-VII) голови та члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті, є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно з абз. 2 ч.5 ст.45 Закону № 1700-VII дія розділу VII цього Закону не поширюється на посадових осіб закладів, установ та організацій, які здійснюють основну діяльність у сфері охорони здоров`я (крім керівників закладів охорони здоров`я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня, голів та членів експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи та військово-лікарських комісій).
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» від 15.11.2024 № 1338 установлено що: у закладах охорони здоров`я, в яких організовується проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, у строк до 3 грудня 2024 р. визначається та затверджується наказом керівника такого закладу охорони здоров`я перелік лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд, а також перелік адміністраторів для забезпечення роботи таких команд.
Наказом генерального директора КНП «Вижницька міська лікарня» Вижницької міської ради №221 від 29.11.2024 року сформовано експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. ОСОБА_1 лікар-інфекціоніст є членом першої команди ОСОБА_3 .
Наказом генерального директора КНП «Вижницька міська лікарня» Вижницької міської ради №35 від 27.01.2025 року сформовано експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. ОСОБА_1 лікар інфекціоніст є членом першої команди Кардіоневрологічної.
Таким чином, ОСОБА_1 , яка увійшла у склад та є членом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Лікарні, є суб`єктом, на яку поширюється дія цього Закону.
Згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону № 1700-VII суб`єкти декларування - суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"- "ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Приміткою до ст. 172-6 КУпАП встановлено, що суб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону № 1700-VII особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ст.172-6 ч.1 КУпАП.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно вимог ст.33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , суд визнає щире розкаяння.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, під час розгляду справи судом не встановлено.
При призначенні стягнення Суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, її майновий стан, ступінь вини та приходить до висновку, що відносно ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, що на думку суду буде відповідати завданням КУпАП та достатнє для виконання його мети: виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Тому, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в сумі 605,60 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України.
На підставі та керуючись ст.ст.40-1, 172-6 ч.1, 221, 283,284,285,287-289, 307-308 КУпАП, Суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватою у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850,00 (вісімсот п`ятдесят) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 (шістдесят) копійок до спеціального фонду Державного бюджету України.
Стягувач в частині стягнення судового збору: Державна судова адміністрація України (місцезнаходження: вулиця Липська 18/5, місто Київ, 01021, Україна, код ЄДРПОУ 26255795).
Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідно зі ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше ніж через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення адміністративного стягнення, а в разі оскарження такої постанови не пізніше ніж через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про накладення адміністративного стягнення буде надіслана для примусового виконання до органу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна. У разі сплати штрафу у строки, передбачені ст.307 КУпАП, платіжний документ необхідно подати до Вижницького районного суду Чернівецької області.
З урахуванням ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, при примусовому виконанні цієї постанови органами державної виконавчої служби з правопорушника стягнути подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Вижницький районний суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Іван КИБИЧ