Постанова № 12986840, 08.12.2010, Донецький апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
08.12.2010
Номер справи
12/25б
Номер документу
12986840
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України

08.12.2010 р. справа №12/25б

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого:Волкова Р.В.

суддівКалантай М.В. , Новікової Р.Г.

за участю представників сторін: від кредитора:Саєнко В.В. - довір. б/н від 30.03.2010р., від боржника:

від скаржника:не з'явився

не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Всеукраїнська енергетична компанія", м. Київ на постанову господарського суду Луганської області від27.09.2010 року

по справі№12/25б (Палєй О.С.)

за заявою кредиторатовариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Укренерговосток-1", м. Київ

до боржникаміського комунального підприємства "Міськводоканал", м. Луганськ

пробанкрутство В С Т А Н О В И В:

Постановою господарського суду Луганської області від 27.09.2010р. по справі № 12/25б припинено процедуру санації Міського комунального підприємства "Міськводоканал", м. Луганськ, вул. Оборона, 36 “А”, ід. код 03340682; звільнено від виконання повноважень керуючого санацією Каража Руслана Миколайовича.

Постановою суду визнано Міське комунальне підприємство "Міськводоканал", м. Луганськ, вул. Оборона, 36 “А”, ід. код 03340682 банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців, тобто до 27.09.2011 року; призначено ліквідатором Міського комунального підприємства "Міськводоканал" арбітражного керуючого Гаврильченко Валентина Михайловича, ліцензія серії НОМЕР_1 від 07.02.2008 року, що проживає у АДРЕСА_1 та зобов'язано Каража Руслана Миколайовича протягом десяти днів з дня винесення даної постанови передати ліквідатору Гаврильченку В.М. всю наявну документацію банкрута, печатку та штампи, матеріальні та інші цінності, про що скласти відповідний акт, один екземпляр якого надати суду до матеріалів справи.

Зобов'язано ліквідатора Гаврильченко В.М. здійснити публікацію оголошення про визнання боржника Міського комунального підприємства "Міськводоканал" банкрутом в офіційних друкованих органах Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України (газеті "Голос України" чи "Урядовий Кур'єр") в порядку, передбаченому п.п.3,5 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провести ліквідаційну процедуру та, у строк до 12 місяців, з дня винесення даної постанови подати до суду звіт про роботу та ліквідаційний баланс банкрута.

Не погоджуючись з постановою суду, товариство з обмеженою відповідальністю „Всеукраїнська енергетична компанія", м. Київ звернулось до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову місцевого господарського суду та направити до суду для розгляду в іншому складі. В обгрунтування своїх вимог скаржник посилається на неповний розгляд заявлених вимог та заперечень, неповне зясування та дослідження доказів. При цьому скаржник зазначає, що є інвестором боржника та, за таких обставин, несе великі збитки.

Відповідно до вимог ст.81-1 Господарського процесуального кодексу України здійснювалась фіксація судового засідання за допомогою технічних засобів.

Вивчивши матеріали справи, доводи заявника скарги, суд встановив наступне.

Господарським судом 18.09.2008р. достроково припинено процедуру розпорядження майном боржника, введено процедуру санації - Міського комунального підприємства "Міськводоканал", м. Луганськ,, вул. Оборонная, 36 “А”, ідент. код 03340682, на строк 12 місяців, тобто до 18.09.2009р.; призначено керуючим санацією керівника підприємства боржника Каража Руслана Миколайовича; продовжено строк повноважень розпорядника майна боржника Гаврильченко В.М. до закінчення процедури санації; затверджено встановлений комітетом кредиторів розмір оплати послуг арбітражного керуючого Гаврильченко В.М. за виконання повноважень розпорядника майна боржника в сумі 2011 грн. 50 коп., що становить середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні 12 місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство, щомісячно починаючи з 03.03.2008р.; джерелом оплати послуг арбітражного керуючого визначено кошти ініціюючого кредитора.

Зобовязано керуючого санацією не пізніше 3 місяців з дня винесення даної ухвали подати комітету кредиторів для схвалення план санації боржника, та не пізніше 6 місяців суду на затвердження, що передбачено ст. 18 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Керуючим санацією надано суду на затвердження план санації боржника, який попередньо розглянутий та схвалений на засіданні комітету кредиторів 03.11.2008р. ( протокол № 3).

У звязку з наявними недоліками та після їх усунення керуючим санацією суду надано план санації у новій редакції, який розглянуто та затверджено на засіданні комітету кредиторів 18.02.2009р. (протокол №4).

Відповідно до вимог ст.18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" план санації повинен містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника, умови участі інвесторів, за їх наявності, у повному або частковому задоволенні вимог кредиторів, зокрема шляхом переведення боргу (частини боргу) на інвестора, строк та черговість виплати боржником або інвестором боргу кредиторам та умови відповідальності інвестора за невиконання взятих згідно з планом санації зобов'язань.

План санації повинен передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак банкрутства, визначених цим Законом.

У разі наявності інвесторів план санації розробляється та погоджується за участю інвесторів.

З долученого до матеріалів плану санації вбачається ряд заходів до відновлення платоспроможності боржника, а саме:

- стягнення дебіторської заборгованості, сума якої загалом складає 47443958, 84 грн.;

- за результатами проведеної інвентаризації оцінку та продаж майна боржника, не потрібного для його виробничо-господарської діяльності; ринкова вартість майна, що не задіяне у виробничій діяльності боржника, попередньо визначена в сумі 1 202 416, 34 грн.;

- перепрофілювання та налагодження виробництва (заміна водопровідних мереж, реконструкція каналізаційних мереж, тощо).

Планом санації передбачена також можливість укладення мирової угоди.

Строк відновлення платоспроможності передбачений планом у 12 місяців із можливістю його продовження в порядку, передбаченому абз.2 ч.6 ст.18 Закону.

Вищезазначеним планом передбачено задоволення вимог кредиторів за реєстром, сплата поточної заборгованості та витрати пов'язані на проведення судових процедур банкрутства, відновлення платоспроможності боржника та збереження цілісного майнового виробничого комплексу підприємства.

23.02.2009р. господарський суд затвердив план санації підприємства-боржника, який схвалено рішенням комітету кредиторів, зі строком його виконання 12 місяців з моменту затвердження цього плану судом та продовжив строк процедури санації на строк виконання плану санації- на 12 місяців, тобто до 23.02.10, зобовязав керуючого санацією у встановленому ст. 21 Закону порядку та у строк подати до суду звіт про результати проведення процедури санації, виконання плану санації.

Ухвалою суду від 19.08.2010р. суд продовжено строк процедури санації боржника на один місяць, тобто до 23.09.2010р.

16.09.2010р. комітетом кредиторів заявлено клопотання про продовження строку процедури санації Міського комунального підприємства "Міськводоканал" на шість місяців та призначення керуючим санацією розпорядника майна боржника Гаврильченко В.М.

Так, із затвердженого плану санації вбачається, що останнім передбачено залучення інвестора ТОВ "Всеукраїнська енергетична компанія" ( п.п.7.4.1. плану).

Відповідно до п. 7.7.2. Плану "Стратегія виробничо-комерційної діяльності" інвестор зобов'язався залучити необхідні інвестиції в реалізацію проекту з вдосконалення водного та каналізаційного господарства Луганської області.

Реалізація всього комплексу робіт (заміна водопровідних мереж, реконструкція мереж каналізації) передбачала:

-залучення додаткового персоналу,

-придбання спеціалізованої техніки,

-закупівлю матеріалів, необхідних для виконання комплексу робіт;

- виплату заробітної плати виробничому та адміністративному персоналу з нарахуваннями в соціальні фонди,

-оренду виробничо-складських та адміністративних приміщень,

- сплату податків.

Для проведення робіт із заміни водопровідних мереж і реконструкції мереж каналізації планом було передбачено:

А) закупівля універсальної установки безтраншейного направленого буріння з довжиною протяжки до 250 м - моделі 3020М1 Witch»(ціна 2 040 000 грн. включно з ПДВ) з терміном виконання: - вересень 2009р .;

Б) організація бригади обслуговування установки і виконання робіт (5

осіб), з терміном виконання - вересень 2009р.

В) закупівля труб та інших витратних матеріалів для виконання виробничої програми (на суму 416 240 грн.) з терміном виконання - жовтень 2009р .

Крім того, інвестиційним планом передбачено капітальні вкладення: 2 040 000 грн. для закупівлі універсальної установки безтраншейного направленого буріння з довжиною протяжки до 250 м -моделі 3020М1 Witch»;

Оборотні активи: 637 000 грн. для організації поточної виробничо-комерційної діяльності (згідно величини поточних витрат, яку необхідно профінансувати - табл. 29 - листопад).

На засіданні комітету кредиторів 05.02.10, протоколом №10 були схвалено зміни до плану санації , в тому числі, в частині строків виконання зобов'язань інвестором.

Наслідком виконання плану санації, крім задоволення вимог усіх кредиторів у повному обсязі, відновлення виробничо-комерційної діяльності за допомогою стратегічного інвестора, планувалося досягнути прискорити модернізацію мереж водопостачання та каналізації в Луганській області за рахунок появи нового професійного учасника ринку; знизити втрати води в реконструйованих мережах і таким чином зробити реальний внесок в реалізацію державних програм енергозбереження; підвищити якість питної води, яку споживає населення Луганської області, що позитивно вплине на здоров'я населення; залучити нові робочі місця, тощо.

На виконання вищеназваного плану, ТОВ "Всеукраїнська енергетична компанія" та ТОВ "Торговельний дім "Україна" укладено договір купівлі - продажу обладнання № 17/05/10 від 17.05.2010р., за умовами якого ТОВ "Торговельний дім "Україна" має здійснити поставку наступного обладнання:

-універсальної установки безтраншейного буріння з довжиною протяжки до 250 м, моделі 3020 МІ Witch», вартістю 2 040 000,00 грн. (два мільйони сорок тисяч гривень);

-труб та витратних матеріалів в комплекті вартістю 416 240,00 грн. (чотириста шістнадцять тисяч двісті сорок гривень), всього на загальну суму 2 677 000,00 грн.

Також постачальник зобов'язався виконати роботи по поставці та установці обладнання безпосередньо на МКП "Міськводоканал" (м. Луганськ). Термін поставки - до 17.06.2010р.

01.06.2010р. постачальник повідомив інвестора ТОВ "Всеукраїнська енергетична компанія" про неможливість виконати зобов'язання в термін до 17.06.2010р. у звязку з відсутністю у завода-виробника технологічної можливості поставити дане технологічне обладнання в термін до одного місяця, що стало підставою для укладення між ТОВ "Всеукраїнська енергетична компанія" та ТОВ "Торговельний дім "Україна 02.06.2010р. додаткової угоди № 1 до договору купівлі-продажу, якою продовжено термін поставки обладнання до 31 грудня 2010 р.

Разом з тим, на момент винесення оспорюваної постанови, основне зобов'язання інвестора стосовно проведення робіт із заміни водопровідних мереж і реконструкції мереж каналізації та реалізація проекту з вдосконалення водного та каналізаційного господарства Луганської області за рахунок появи нового професійного учасника ринку не виконано.

Крім того, п.7.4.2 плану санації передбачено не тільки придбання обладнання, а організація виробництва з приводу заміни водопостачальних мереж, їх реконструкції із застосуванням засобів безтраншейного прокладання трубопроводів та спрямованого буріння.

До того ж, планом санації Міського комунального підприємства "Міськводоканал" передбачена можливість укладення мирової угоди, яка могла бути укладена до закінчення встановленого законом строку санації. Між тим, матеріали справи не містять доказів, які б свідчили, що сторони скористались такою можливістю.

За змістом п.п. 7.4.2 та 7.4.3 можливе часткове задоволенню вимог кредиторів, а саме задоволення вимог кредиторів шляхом укладення договорів переведення боргу з гарантованим погашенням боргу в зазначений в договорі період з урахуванням надходження коштів від спільної виробничої діяльності.

Разом з тим, матеріалами справи також не містять доказів укладення таких договорів чи надходження будь яких коштів від спільної виробничої діяльності за 12 місяців.

Підсумовуючи звіт ліквідатора, місцевий господарський суд обгрунтовано зауважив, що протягом процедури санації, фактично проводилась лише робота щодо стягнення дебіторської заборгованості та часткової реалізації активів боржника, в той час, як п.7.7.5 Плану санації основною статтею доходів на листопад 2009 р . має бути отримання доходу від заміни водопровідних мереж і реконструкції мереж каналізації в розмірі 2 178 000 грн. на місяць та 26 136 000 грн. на рік.

З моменту введення процедури санації і до розгляду звіту ліквідатора суттєвих змін в господарській діяльності підприємства з добування води та водопостачання не відбулося, підприємство, як і раніше фактично займається обслуговуванням дебіторської та кредиторської заборгованості.

Ухвалою суду від 17.06.2008р. затверджено реєстр вимог кредиторів.

Розділом 7.1 плану санації, у редакції, що передувала його затвердженню було передбачено погашення вимог кредиторів за рахунок субвенції з Державного бюджету України.

Процедура перерахування у 2008 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися і постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання та водовідведення тарифам, затвердженим (погодженим) органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, та коло суб'єктів, які підпадають під дію цього порядку, визначено Постановою Кабінету Міністрів України №440 від 25 квітня 2008 року.

З долученого до матеріалів справи звіту слідує, що вказані вимоги ініціюючого кредитора ТОВ "Компанія "Укренерговосток 1"погашено частково на суму 16 000 000,00 грн. за Постановою Кабінету Міністрів України №193 від 05.03.2009 р. "Питання реалізації статті 53 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", яка також регулює процедуру перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах але у 2009 році.

Відповідно до п.п.5,6 ст.21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", за наслідками розгляду звіту керуючого санацією комітет кредиторів приймає рішення про звернення до господарського суду з клопотанням щодо:

- припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника;

- продовження встановленого строку процедури санації;

- припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;

- припинення процедури санації і укладення мирової угоди.

Таким чином, з доданого до суду звіту ліквідатора можна дійти висновку про наявність факту неоплатності боргів Міського комунального підприємства "Міськводоканал"; відсутність фінансово-господарської діяльності на підприємстві боржника; наявність ознак стійкої неплатоспроможності; фактичне невиконання інвестором умов плану санації та відсутність згоди на укладення мирової угоди або переведення боргів на інвестора; відсутність інших джерел для відновлення платоспроможності боржника.

Враховуючи вищевикладене та закінчення встановленого законом строку судової процедури санації місцевий господарський суд дійшов обгрунтованого висновку щодо припинення процедури санації боржника Міського комунального підприємства "Міськводоканал", м. Луганськ, вул. Оборона, 36 “А”, ід. код 03340682; звільнення від виконання повноважень керуючого санацією Каража Руслана Миколайовича; визнання боржника "Міськводоканал", м. Луганськ,, вул. Оборона, 36 “А”, ід. код 03340682 банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури строком до 27.09.2011.

Вимоги заявника апеляційної скарги не тягнуть за собою скасування оскаржуваного судового акту та не містять переконливих доказів на підтвердження факту повного виконання плану санації та відновлення в подальшому платоспроможності боржника.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 49, 101-105 Господарського процесуального Кодексу України, судова колегія, -

П О С Т А Н О В И Л А :

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Всеукраїнська енергетична компанія", м. Київ на постанову господарського суду Луганської області від 27.09.2010р. по справі № 12/25б - залишити без задоволення.

Постанову господарського суду Луганської області від 27.09.2010р. по справі № 12/25б - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через Донецький апеляційний господарський суд.

Результати розгляду апеляційної скарги оголошені в судовому засіданні.

ГоловуючийР.В. Волков

Судді:М.В. Калантай

Р.Г. Новікова

Надруковано: 9 прим.

5- кредитору

1- боржнику

1- госп. суду

1- у справу

1- ДАГС