Ухвала суду № 129824530, 27.08.2025, Личаківський районний суд м.Львова

Дата ухвалення
27.08.2025
Номер справи
463/5791/25
Номер документу
129824530
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №463/5791/25

Провадження №1-кс/463/7644/25

У Х В А Л А

27 серпня 2025 року слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, ОСОБА_3 , погоджене прокурором другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №42023140000000274 від 14.11.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 та ч. 1 ст. 367 КК України, -

встановив:

Слідчий першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова з клопотанням про накладення арешту на майнопідозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ), а саме:

- квартиру, загальною площею 71.8 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна - 2825766518080).

-земельну ділянку з кадастровим номером 1822583300:02:000:0239 площею 0, 12 га (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна - 1190419918225).

Клопотання мотивує тим, що групою слідчих Територіального управлінняДержавного бюророзслідувань,розташованого умісті Львові, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023140000000274 від 14.11.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 та ч. 1 ст. 367 КК України.

18.08.2025 ОСОБА_5 , у спосіб визначений ст. 278 КПК України повідомлено про підозру, а саме: у перевищенні службових повноважень, тобто в умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбачених ч. 3 ст. 365 КК України; у незаконній порубці дерев у лісах, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України.

Відповідно до трудового договору укладеного Державним спеціалізованим господарським підприємством «Ліси України» від 01.08.2023 (далі трудовий договір), ОСОБА_5 найнято на посаду директора Філії «Рава-Руське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» (далі Філії), на строк з 02.08.2023 по 05.08.2024.

Відповідно до наказу Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» (далі Підприємство) від 01.08.2023 №814-к, ОСОБА_6 призначено на посаду директора філії «Рава-Руське лісове господарство» на строк з 02.08.2023 по 05.08.2024.

Відповідно до пунктів 1, 5 та 7 Трудового договору, ОСОБА_5 , як директор Філії зобов`язувався безпосередньо здійснювати поточне керівництво Філією, забезпечувати ефективне використання і збереження закріпленого за філією державного майна, здійснювати поточне (оперативне) керівництво Філією, організовувати виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечення виконання завдань передбачених законодавством та положенням про Філію, дотримуватись вимог чинного законодавства та нормативно-правових актів, щодо використання та реалізації лісопродукції, забезпечувати координацію діяльності державної лісової охорони, здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження лісів від незаконних рубок та інших порушень лісового та мисливського законодавства, а також запобігання адміністративним правопорушенням у сфері лісового та мисливського господарства.

Відповідно до пунктів 10-11 Трудового договору, ОСОБА_5 , як керівнику Філії належать закріплені за ним повноваження і права, які поширюються на Підприємство законодавчими та іншими нормативними актами, а також передбачені Статутом Підприємства, Положенням про Філію, виданою довіреністю та цим трудовим договором.

Зокрема, ОСОБА_5 , як керівник мав право: діяти від імені підприємства, представляти його на всіх підприємствах, в установах та організаціях; укладати господарські договори та інші угоди, з дотриманням умов Положення про Філію та виданої довіреності; видавати доручення, з дотриманням умов Положення про Філію та виданої довіреності; - відкривати рахунки в банках; користуватися правом розпорядження коштами Філії, з дотриманням умов Положення про Філію та виданої довіреності; у межах своєї компетенції видавати накази, давати вказівки, обов?язкові для всіх підрозділів та працівників Філії; вирішувати інші питання, віднесені законодавством, наказами Генерального директора Підприємства, Статутом Підприємства, Положенням про Філію, довіреністю і цим трудовим договором, до компетенції Керівника.

Відповідно до Розділу 3 Положення про Філію «Рава-Руське лісове господарство», затвердженого Наказом Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» №153 від 28.12.2022 (далі -Положення) визначено, що Філія є відокремленим підрозділом Підприємства, який не має статусу юридичної особи. Філія діє від імені Підприємства та в його інтересах, здійснює делеговані Підприємством функції відповідно до мети, завдань та предмету діяльності Підприємства. Філія має печатку зі своїм найменуванням і повним найменуванням Підприємства українською мовою. Філія може мати штампи і бланки зі своїм найменуванням, власний логотип та інші засоби візуальної ідентифікації, що включають інформацію про належність Філії Підприємству.

Відповідно до Розділу 3 Положення визначено, що основною метою діяльності Філії є: відтворення та підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей, підвищення родючості ґрунтів, вживання інших заходів відповідно до законодавства; запобігання злочинам і адміністративним правопорушенням у сфері лісового та мисливського господарства, а також використання лісових ресурсів і мисливських тварин; дотримання правил і норм використання лісових ресурсів; ведення лісового господарства на основі матеріалів лісовпорядкування, здійснення використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення; забезпечення проведення лісовпорядкування та упорядкування лісомисливських угідь.

Відповідно до Розділу 5 Положення визначено, що керівництво Філією відповідно до Статуту Підприємства та цього Положення здійснюється директором Філії.

У разі відсутності чи тимчасової непрацездатності директора Філії його обов?язки виконує головний лісничий або інша уповноважена особа Генеральним директором Підприємства. Особа, яка виконує обов?язки директора Філії, має такий же обсяг прав та обов?язків, та несе таку ж відповідальність, що і директор Філії.

Директор Філії на підставі довіреності та у межах своїх повноважень:

- здійснює поточне керівництво та управління діяльністю Філі відповідно до планів, затверджених Підприємством.

- діє від імені Довірителя, представляє інтереси Довірителя, в тому числі Філії у органах державної влади, органах місцевого самоврядування тощо;

- подає на вимогу посадових осіб Підприємства для розгляду фінансові та інші документи, перевіряє їх достовірність та відповідність вимогам законодавства, статуту Підприємства та цього Положення.

- розпоряджається майном, яким наділена Філія, включаючи грошові кошти, в межах, встановлених цим Положенням, Статутом Підприємства, наказами Генерального директора Підприємства, виданою довіреністю;

- несе відповідальність за раціональне та цільове його використання. 5.7.7. Укладає, змінює та розриває договори, контракти, угоди та інші правочини, у тому числі зовнішньоекономічні, від імені Підприємства, в межах повноважень делегованих Підприємством.

- має право представляти інтереси Підприємства в судах, в тому числі в судах загальної юрисдикції, в господарських та адміністративних

Директор Філії серед іншого зобов`язаний виконувати вимоги законодавства, Статуту Підприємства, Колективного договору та цього Положення та несе персональну відповідальність, зокрема, за:

-виконання вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань екологічної, пожежної безпеки тощо, виробничих та інших інструкцій, нормативних документів, наказів Підприємства, в тому числі наказів, розпорядчих документів Генерального директора Підприємства чи його посадових осіб;

-дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища;

-охорону лісів від пожеж та незаконних рубок;

Відповідно до підпунктів 10.5. Положення визначено, що для здійснення діяльності філія в межах, встановлених законодавством, Статутом Підприємства, цим Положенням, наказами Генерального директора, Державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України» делегує Філії права:

- видавати спеціальний дозвіл - лісовий квиток на інші види спеціального використання лісових ресурсів;

- видавати спеціальний дозвіл - лісорубний квиток на проведення рубок та робіт, пов?язаних і не пов?язаних із веденням лісового господарства;

- отримувати спеціальні дозволи - лісорубні квитки заготівлю деревини під час проведення рубок головного користування.

Згідно з ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», органи державної лісової охорони віднесено до правоохоронних органів.

Згідно з пунктом 5 Положення про державну лісову охорону, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2009 № 976 а (далі - Положення) та Додатку до нього визначено, що до посадових осіб держлісоохорони серед іншого належать посадові особи підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства, в тому числі керівник державного лісогосподарського (лісомисливського) підприємства, державного мисливського господарства.

Статтею 241 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства розглядає справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 49, 63-70, 73, 75, 77, 188-5 цього Кодексу.

Від імені центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, його заступники, головні лісничі, старші інженери та інженери, командири авіаланок, старші льотчики-спостерігачі та льотчики-спостерігачі, лісничі, помічники лісничих, майстри лісу.

Відповідно до наказу Генерального директора Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» №476-К від 26.07.2024, ОСОБА_5 звільнено з посади директора Філії «Рава-Руське лісове господарство», з 05.08.2024, у зв`язку із закінченням строку трудового договору.

Таким чином, ОСОБА_5 , обіймаючи у період з 02.08.2023 по 05.08.2024 посаду директора Філії «Рава-Руське лісове господарство», був працівником правоохоронного органу.

Відповідно до ст. ст. 19, 68 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Лісові відносини в Україні регулюються Конституцією України, Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища», Лісовим кодексом, іншими законодавчими актами України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

У відповідності до ст.ст.2-4 Лісового кодексу України від 21.01.1994 року №3852-XII (далі Лісового кодексу України ) визначено наступне:

-Лісові відносини-суспільні відносини,які стосуютьсяволодіння, користування та розпоряджання лісами і спрямовуються на забезпечення охорони, відтворення та стале використання лісових ресурсів з урахуванням екологічних, економічних, соціальних та інших інтересів суспільства.

-Об`єктомлісових відносинє лісовий фондУкраїни та окремі лісові ділянки.

-До лісовогофонду Україниналежать лісові ділянки, в тому числі захисні насадження лінійного типу, площею не менше 0,1 гектара.

Чинне спеціальне екологічне та лісове законодавство України врегульовує порядок здійснення лісогосподарських заходів, спрямованих на підвищення якості лісів, стійкості та продуктивності деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх оздоровлення і посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших функцій, а також здійснення інших аналогічних заходів, пов`язаних з веденням лісового господарства, зокрема й у межах територій та об`єктів природно-заповідного фонду (як загальнодержавного, так і місцевого значення), враховуючи при цьому інтереси забезпечення як ефективного ведення лісового господарства, так і збереження особливо цінних і тому взятих під особливу охорону природних комплексів та об`єктів.

За народногосподарським призначенням і розташуванням ліси України (особливо гірські) не мають експлуатаційного значення і відіграють переважно водоохоронну, грунтозахисну і кліматорегулюючу роль, виконують санітарно-гігієнічні і оздоровчі функції. Але через відсутність належної інфраструктури такі перспективні види користування, як рекреаційно-туристичне і бальнеологічне, розвиваються слабо.

Лісокористування це галузьлісництваяка включає в себе розвиток і поліпшення методів висадки, захисту, проріджування, контролю за пожежами, рубки, вилучення та переробкидеревини. Одним з напрямків сучасного лісокористування єлісовідновлення, під час якого здійснюється висадка та догляд за деревами на певній ділянці.

Лісівництво виділяє три види користування лісом головне, проміжне (рубки формування та оздоровлення лісів) і побічне. Головним користуванням називають вирубку стиглих деревостанів для одержання деревини; проміжним використання деревини від рубок догляду і санітарних рубок; побічним користування недеревною продукцією лісів (рекреація, заготівля дикорослих ягід, грибів, горіхів тощо).

Відтак, головне та проміжне користування лісом пов`язані з рубкою дерев:

-головне користування - це проведення рубок стиглих деревостанів головного користування для одержання деревини;

-проміжне користування - рубки догляду за лісом, що спрямовані на забезпечення кращих умов зростання головних порід у насадженнях, на підвищення стійкості насаджень до дії негативних факторів, а також санітарні рубки. Рубки догляду за лісом полягають у періодичному вирубуванні дерев, подальше збереження яких в складі насаджень недоцільне.

Згідно п. 9 ст. 37 Лісового кодексу України визначено, що нормативно-правовими актами з ведення лісового господарства регулюються здійснення заходів щодо підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів.

Згідно вимог абзацу 2 ст. 19 Лісового кодексу України постійні лісокористувачі зобов`язані вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування.

Відповідно до п. 3, 7, 13 ст. 46 Лісового кодексу України Лісовпорядкування передбачає: визначення породного та вікового складу деревостанів, їх стану, якісних і кількісних характеристик лісових ресурсів; визначення обсягів робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, інших лісогосподарських заходів, а також порядку і способів їх проведення; складання проектів організації і розвитку лісового господарства та здійснення авторського нагляду за їх виконанням, тощо.

Відповідно до абз. 1 ст. 47 Лісового кодексу визначено, що Лісовпорядкування в лісах усіх форм власності сумарною площею 100 гектарів і більше для кожного з постійних лісокористувачів і власників лісів є обов`язковим на всій території України та здійснюється один раз на 10 років державними лісовпорядними організаціями за єдиною системою в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 48 Лісового кодексу України визначено, що затверджені матеріали лісовпорядкування є обов`язковими для ведення лісового господарства, планування і прогнозування використання лісових ресурсів.

Згідно ст. 64 Лісового кодексу України підприємства, установи, організації і громадяни здійснюють ведення лісового господарства з урахуванням господарського призначення лісів, природних умов і зобов`язані:

1)забезпечувати посилення водоохоронних, захисних, кліматорегулюючих, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших корисних властивостей лісів з метою поліпшення навколишнього природного середовища та охорони здоров`я людей;

2) забезпечувати безперервне, невиснажливе і раціональне використання лісових ресурсів для задоволення потреб виробництва і населення в деревині та іншій лісовій продукції;

3) здійснювати відтворення лісів;

4)забезпечувати підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів і збереження біотичного та іншого природного різноманіття в лісах;

5) здійснювати охорону лісів від пожеж, захист від шкідників і хвороб, незаконних рубок та інших пошкоджень;

6) раціонально використовувати лісові ділянки.

Відповідно до ст. 89 Лісового кодексу України визначено, що охорону і захист лісів на території України здійснюють державна лісова охорона, яка діє у складі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства та підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління, а також лісова охорона інших постійних лісокористувачів і власників лісів.

Відповідно дост.105Лісового кодексуУкраїни передбачено,що відповідальністьза порушеннялісового законодавстванесуть особи,винні,зокрема,у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників.

Відповідно до ст. 107 Лісового кодексу України передбачено, що підприємства, установи, організації і громадяни зобов`язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Згідно ст. 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25.06.1991 № 1264-XII використання природних ресурсів в Україні здійснюється в порядку загального і спеціального використання природних ресурсів. Громадянам гарантується право загального використання природних ресурсів для задоволення життєво необхідних потреб (естетичних, оздоровчих, рекреаційних, матеріальних тощо) безоплатно, без закріплення цих ресурсів за окремими особами і надання відповідних дозволів, за винятком обмежень, передбачених законодавством України. В порядку спеціального використання природних ресурсів громадянам, підприємствам, установам і організаціям надаються у володіння, користування або оренду природні ресурси на підставі спеціальних дозволів, зареєстрованих у встановленому порядку, за плату для здійснення виробничої та іншої діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - на пільгових умовах.

Статтею 1 Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-IV визначено основні терміни, щ вживаються у цьому законі, серед яких:

-документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ, який дозвільний орган зобов`язаний видати суб`єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб`єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності;

-об`єкт, на який видається документ дозвільного характеру (далі - об`єкт), - природні ресурси, земельна ділянка, ґрунтовий покрив земельних ділянок, споруда, будівля, приміщення, устаткування, обладнання та механізми, що вводяться в експлуатацію або проектуються, окрема операція, господарська діяльність певного виду, робота та послуга, а також документи, які використовуються суб`єктом господарювання у процесі проходження погоджувальної (дозвільної) процедури (проектна документація на будівництво об`єктів, землевпорядна документація, містобудівна документація, гірничий відвід);

-спеціально уповноважений орган з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності (далі - уповноважений орган) - центральний орган виконавчої влади, визначений Кабінетом Міністрів України;

-суб`єкт господарювання - зареєстрована в установленому законодавством порядку юридична особа України або іншої держави незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка здійснює господарську діяльність, крім органів державної влади та органів місцевого самоврядування»

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-IV визначено, що виключно законами, які регулюють відносини, пов`язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюються: необхідність одержання документів дозвільного характеру та їх види; дозвільний орган, уповноважений видавати документ дозвільного характеру; перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності».

Відповідно до ст. 68 Лісового кодексу України передбачено, що спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється за спеціальним дозволом на лісових ділянках, які виділяються для цієї мети, без надання земельних ділянок.

Згідно зі ст. 69 Лісового кодексу України визначено, що спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом - лісорубний квиток або лісовий квиток, що видається безоплатно. Форми спеціальних дозволів і порядок їх видачі затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 4 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 №761 визначено, що для видачі лісорубного квитка власник лісів або постійний лісокористувач подає такі документи: заявку на використання лісових ресурсів під час проведення рубок головного користування; відомість чергової лісосіки; польову перелікову відомість; переліково-оцінювальну відомість; карту технологічного процесу розробки лісосіки; план лісосіки.

Відповідно до пунктом 1 Правил поліпшення якісного складу лісів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 року №724 (далі - Правила) закріплено, що зазначені Правила визначають основні вимоги до здійснення лісогосподарських заходів, спрямованих на підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх оздоровлення і посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших функцій шляхом проведення рубок формування і оздоровлення лісів.

Пунктом 2 Правил передбачено, що під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів застосовуються рубки догляду, санітарні, лісовідновні, переформування, пов`язані з реконструкцією, ландшафтні.

Пунктом 4 Правил передбачено, що підставою для рубок формування і оздоровлення лісів є матеріали лісовпорядкування та обстежень, які проводяться власниками лісів і постійними лісокористувачами. У разі проведення зазначених рубок у деревостанах, не запроектованих лісовпорядкуванням, власники лісів і постійні лісокористувачі повідомляють про це орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, обласну, Київську та Севастопольську міські держадміністрації.

Відповідно допунктів 30-37Правилами поліпшеннямиякісного складулісів,що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 року №724 (в редакції чинній до 02.05.2024) визначено, що рубки переформування - комплексні рубки, спрямовані на поступове перетворення одновікових чистих у різновікові мішані багатоярусні лісові насадження. Вони проводяться в усіх категоріях лісів та вікових групах деревостанів і поєднують одночасне вирубування окремих дерев або їх груп і сприяння природному лісовідновленню за умови безперервного існування лісу.

Рубки переформування проводяться поетапно шляхом здійснення комплексу лісогосподарських заходів для формування цільового деревостану тоді, коли склад і структура насадження не відповідають оптимальним, наближеним до природного стану параметрам.

Рубки переформування проводяться з метою забезпечення:

-багатоцільового ведення лісового господарства на основі принципів, наближених до природи, з урахуванням соціальних, екологічних та економічних вимог;

-збереження і підвищення біорізноманіття лісу на основі підтримання природних процесів шляхом вирощування різновікових мішаних деревостанів з багатоярусною вертикальною і складною горизонтальною структурою.

Повторюваність рубок переформування і лісогосподарські заходи повинні визначатися відповідно до біології порід, ґрунтових і гідрологічних умов, особливостей рельєфу, структури та породного складу деревостану, стійкості дерев, наявності та стану підросту і трав`яного покриву, випадання дерев тощо.

Рубки переформування проводяться за кілька прийомів поетапно для формування цільового деревостану.

Кожний наступний етап рубки призначається за умови появи надійного природного поновлення на попередньо зрубаних ділянках.

Вирубування дерев чи біогруп здійснюється у межах річного приросту, кратного тривалості етапу переформування, переважно у місцях наявного підросту і у можливих групах поновлення головних і супутніх порід, шляхом формування прогалини з поперечником у межах однієї - півтори висоти деревостану.

За проведення одного етапу рубки переформування площа суцільного вирубування не може перевищувати 0,25 гектара з розрахунку на 1 гектар площі, а обсяг деревини, що вирубується, становити не більш як 25 відсотків

Таким чином, рубки переформування станом до 02.05.2024 могли проводитись виключно у одновікових чистих лісових насадженнях, з дотриманням вимог вищевказаного законодавства.

Водночас, ОСОБА_5 , обіймаючи у період з 02.08.2023 по 05.08.2024 посаду директора Філії «Рава-Руське лісове господарство», будучи працівником правоохоронного органу, діючи у порушення вищевказаних нормативно-правових актів, перевищуючи свої повноваження, здійснив безпідставну видачу лісорубних квитків на проведення рубок «переформування-вибірковий», у різновікових та мішаних насадженнях, що привело до незаконної рубки 2741 (дві тисячі сорок один) дерева, шляхом їх зрізування, що спричинило тяжкі наслідки, у вигляді заподіяння шкоди у загальному розмірі 9627 769, 15 гривень, при наступних обставинах.

Так, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді директора

Філії «Рава-Руське лісове господарство», у не встановлені точно дату та час, однак не пізніше 19.09.2023, перебуваючи у Львівській області, будучи працівником правоохоронного органу, з метою проведення незаконних рубок дерев на території лісгоспу, достовірно знаючи про те, що рубки переформування у різновікових та мішаних лісових насадженнях суперечать пункту 30 Правил поліпшення якісного складу лісів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 724 (у редакції до 02.05.2024), а отже перевищуючи свої службові повноваження, при наявності у таксаційних описах Рава-Руського лісництва Проекту організації та розвитку лісового господарства Філії «Рава-Руське лісове господарство» відомостей про характеристики наявних деревостанів, як таких що є різновіковими та мішаними насадженнями, дав вказівку підпорядкованим працівникам, які не були обізнані у його злочинному плані, підготувати всі необхідні документи для призначення проведення рубки переформування у кварталі №42 виділ №7 Рава-Руського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство».

Надалі, у не встановлений точно час 19.09.2023, перебуваючи на робочому місці в адміністративному приміщенні Філії «Рава-Руське лісове господарство» за адресою: Львівська обл., Львівський р-н, м. Рава-Руська вул.В. Великого, 99, при наявності у підготовлених документах для призначення проведення рубки переформування (перелікових відомостях дерев та матеріально-грошових оцінках лісосіки) достовірних даних, що на площі 3,5 га у кварталі №42 виділ №7 Рава-Руського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» знаходяться різновікові та мішані насадження, незаконно видав лісорубний квиток №244 серії ЛЬ ЛРК №026728 від 19.09.2023на проведення вибіркової рубки переформування на вказаній території шляхом його підписання.

Після видачі вказаного лісорубного квитка у період з 19.09.2023 по 10.01.2024 проведено незаконну рубку 49 (сорок дев`ять) дерев породи сосна, дуб та граб на площі 3,5 га у кварталі №42 виділ №7 Рава-Руського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» на території Львівського району Львівської області, про що 10.01.2024 уповноваженими особами складено акт огляду місць використання лісових ресурсів.

Внаслідок незаконної рубки 49 (сорок дев`ять) дерев заподіяно шкоду довкіллю на суму 656189, 09 гривень.

Враховуючи зазначене, внаслідок перевищення ОСОБА_5 службових повноважень під час видачі лісорубного квитка №244 серії ЛЬ ЛРК №026728 від 19.09.2023 заподіяно шкоду довкіллю на загальну суму 656189, 09 гривень грн., що з огляду на примітку до ст. 364 КК України, положення ст. 169.1 Податкового кодексу України і Закону України «Про державний бюджет на2023рік» є тяжкими наслідками, оскільки у двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у перевищенні службових повноважень, тобто в умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.365 КК України.

Крім того, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді директора

Філії «Рава-Руське лісове господарство», у не встановлений точно час 19.09.2023, достовірно знаючи, що лісорубний квиток №244 серії ЛЬ ЛРК №026728 від 19.09.2023 на проведення рубки переформування у кварталі №42 виділ №7 Рава-Руського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» є незаконним, реалізуючи свій злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи у порушення вимог ст. 69 Лісового кодексу України та Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 №761 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів», з метою проведення незаконних рубок надав вказаний лісорубний квиток уповноваженим особам Філії «Рава-Руське лісове господарство», які, у свою чергу, не були обізнані про злочинні наміри ОСОБА_5 та були впевнені в законності своїх дій.

У результаті після отримання зазначеного лісорубного квитка уповноваженими особами Філії «Рава-Руське лісове господарство», у період з 19.09.2023 по 10.01.2024 проведено незаконну рубку 49 (сорок дев`ять) дерев породи сосна, дуб та граб на площі 3,5 га у кварталі №42 виділ №7 Рава-Руського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» на території Львівського району Львівської області, про що 10.01.2024 уповноваженими особами складено акт огляду місць використання лісових ресурсів.

Внаслідок незаконної рубки 49 (сорок дев`ять) дерев заподіяно шкоду довкіллю на суму 656189, 09 гривень.

Враховуючи вказане, діями ОСОБА_5 заподіяно шкоду довкіллю на загальну суму 656189, 09 грн., що з огляду на примітку до ст. 246 КК України, положення ст. 169.1 Податкового кодексу України і Закону України «Про державний бюджет на2023рік» є тяжкими наслідками, оскільки у шістдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у незаконній порубці дерев у лісах, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України.

У подальшому, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді директора

Філії «Рава-Руське лісове господарство», продовжуючи свою протиправну діяльність, у не встановлені точно дату та час, однак не пізніше 19.09.2023, перебуваючи у Львівській області, будучи працівником правоохоронного органу, з метою проведення незаконних рубок дерев на території лісгоспу, достовірно знаючи про те, що рубки переформування у різновікових та мішаних лісових насадженнях суперечать пункту 30 Правил поліпшення якісного складу лісів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 724 (у редакції до 02.05.2024), а отже перевищуючи свої службові повноваження, при наявності у таксаційних описах Завадівського лісництва Проекту організації та розвитку лісового господарства Філії «Рава-Руське лісове господарство» відомостей про характеристики наявних деревостанів, як таких що є різновіковими та мішаними насадженнями, дав вказівку підпорядкованим працівникам, які не були обізнані у його злочинному плані, підготувати всі необхідні документи для призначення проведення рубки переформування у кварталі №45 виділ №7 Завадівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство».

Надалі, у не встановлений точно час 19.09.2023, перебуваючи на робочому місці в адміністративному приміщенні Філії «Рава-Руське лісове господарство» за адресою: Львівська обл., Львівський р-н, м. Рава-Руська вул. В. Великого, 99, при наявності у підготовлених документах для призначення проведення рубки переформування (перелікових відомостях дерев та матеріально-грошових оцінках лісосіки) достовірних даних, що на площі 1,1 га у кварталі №45 виділ №7 Завадівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» знаходяться різновікові та мішані насадження, незаконно видав лісорубний квиток №245 серії ЛЬ ЛРК №026730 від 19.09.2023на проведення вибіркової рубки переформування на вказаній території шляхом його підписання.

Після видачі вказаного лісорубного квитка у період з 19.09.2023 по 09.01.2024 проведено незаконну рубку 225 (двісті двадцять п`ять) дерева породи сосна, дуб, граб, береза, ялина на площі 1,1 га у кварталі №45 виділ №7 Завадівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» на території Львівського району Львівської області, про що 09.01.2024 уповноваженими особами складено акт огляду місць використання лісових ресурсів.

Внаслідок незаконної рубки 225 (двісті двадцять п`ять) дерева заподіяно шкоду довкіллю на суму 377165, 55 гривень.

Враховуючи зазначене, внаслідок перевищення ОСОБА_5 службових повноважень під час видачі лісорубного квитка №245 серії ЛЬ ЛРК №026730 від 19.09.2023 заподіяно шкоду довкіллю на загальну суму 377165, 55 грн., що з огляду на примітку до ст. 364 КК України, положення ст. 169.1 Податкового кодексу України і Закону України «Про державний бюджет на2023рік» є тяжкими наслідками, оскільки у двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у перевищенні службових повноважень, тобто в умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.365 КК України.

Крім того, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді директора

Філії «Рава-Руське лісове господарство», у не встановлений точно час 19.09.2023, достовірно знаючи, що лісорубний квиток №245 серії ЛЬ ЛРК №026730 від 19.09.2023 на проведення рубки переформування у кварталі №45 виділ №7 Завадівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» є незаконним, реалізуючи свій злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи у порушення вимог ст. 69 Лісового кодексу України та Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 №761 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів», з метою проведення незаконних рубок надав вказаний лісорубний квиток уповноваженим особам Філії «Рава-Руське лісове господарство», які, у свою чергу, не були обізнані про злочинні наміри ОСОБА_5 та були впевнені в законності своїх дій.

У результаті після отримання зазначеного лісорубного квитка уповноваженими особами Філії «Рава-Руське лісове господарство», у період з 19.09.2023 по 09.01.2024 проведено незаконну рубку 225 (двісті двадцять п`ять) дерева породи сосна, дуб, граб, береза, ялина на площі 1,1 га у кварталі №45 виділ №7 Завадівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» на території Львівського району Львівської області, про що 09.01.2024 уповноваженими особами складено акт огляду місць використання лісових ресурсів.

Внаслідок незаконної рубки 225 (двісті двадцять п`ять) дерева заподіяно шкоду довкіллю на суму 377165, 55 гривень.

Враховуючи вказане, діями ОСОБА_5 заподіяно шкоду довкіллю на загальну суму 377165, 55 грн, що з огляду на примітку до ст. 246 КК України, положення ст. 169.1 Податкового кодексу України і Закону України «Про державний бюджет на2023рік» є тяжкими наслідками, оскільки у шістдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у незаконній порубці дерев у лісах, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України.

У подальшому, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді директора

Філії «Рава-Руське лісове господарство», продовжуючи свою протиправну діяльність, у не встановлені точно дату та час, однак не пізніше 02.11.2023, перебуваючи у Львівській області, будучи працівником правоохоронного органу, з метою проведення незаконних рубок дерев на території лісгоспу, достовірно знаючи про те, що рубки переформування у різновікових та мішаних лісових насадженнях суперечать пункту 30 Правил поліпшення якісного складу лісів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 724 (у редакції до 02.05.2024), а отже перевищуючи свої службові повноваження, при наявності у таксаційних описах Шклівського лісництва Проекту організації та розвитку лісового господарства Філії «Рава-Руське лісове господарство» відомостей про характеристики наявних деревостанів, як таких що є різновіковими та мішаними насадженнями, дав вказівку підпорядкованим працівникам, які не були обізнані у його злочинному плані, підготувати всі необхідні документи для призначення проведення рубки переформування у кварталі №30 виділ №1, у кварталі №31 виділ №6 та укварталі №32 виділ №8 Шклівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство».

Надалі, у не встановлений точно час 02.11.2023, перебуваючи на робочому місці в адміністративному приміщенні Філії «Рава-Руське лісове господарство» за адресою: Львівська обл., Львівський р-н, м. Рава-Руська вул.В. Великого, 99, при наявності у підготовлених документах для призначення проведення рубки переформування (перелікових відомостях дерев та матеріально-грошових оцінках лісосіки) достовірних даних, що на площі 5,7 га у кварталі №30 виділ №1, на площі 9,0 га у кварталі №31 виділ №6, на площі 8,2 га у кварталі №32 виділ №8 та на площі 3,0 га у кварталі №33 виділ №10 Шклівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» знаходяться різновікові та мішані насадження, незаконно видав лісорубний квиток №274 серії ЛЬ ЛРК №026610 від 02.11.2023на проведення вибіркової рубки переформування на вказаній території шляхом його підписання.

Після видачі вказаного лісорубного квитка у період з 02.11.2023 по 11.01.2024 проведено незаконну рубку 585 (п`ятсот вісімдесят п`ять) дерев породи сосна, дуб, граб, осика, береза та липа на площі 5,7 га у кварталі №30 виділ №1 Шклівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» на території Львівського району Львівської області, про що 11.01.2024 уповноваженими особами складено акт огляду місць використання лісових ресурсів.

Внаслідок незаконної рубки 585 (п`ятсот вісімдесят п`ять) дерев заподіяно шкоду довкіллю на суму 1 867 776, 69 гривень.

Також, у період з 02.11.2023 по 11.01.2024 проведено незаконну рубку 717 (сімсот сімнадцять) дерева породи сосна, дуб, граб, осика, береза, липа та черешня на площі 9,0 га у кварталі №31 виділ №6 Шклівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» на території Львівського району Львівської області, про що 11.01.2024 уповноваженими особами складено акт огляду місць використання лісових ресурсів.

Внаслідок незаконної рубки 717 (сімсот сімнадцять) дерева заподіяно шкоду довкіллю на суму 2439 557, 15 гривень.

Також, у період з 02.11.2023 по 11.01.2024 проведено незаконну рубку 869 (вісімсот шістдесят дев`ять) дерева породи сосна, дуб, граб та береза на площі 8,2 га у кварталі №32 виділ №8 Шклівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» на території Львівського району Львівської області, про що 11.01.2024 уповноваженими особами складено акт огляду місць використання лісових ресурсів.

Внаслідок незаконної рубки 869 (вісімсот шістдесят дев`ять) дерева заподіяно шкоду довкіллю на суму 2 940 519, 23 гривень.

Враховуючи зазначене, внаслідок перевищення ОСОБА_5 службових повноважень під час видачі лісорубного квитка №274 серії ЛЬ ЛРК №026610 від 02.11.2023заподіяно шкоду довкіллю на загальну суму 7247 853, 07 грн., що з огляду на примітку до ст. 364 КК України, положення ст. 169.1 Податкового кодексу України і Закону України «Про державний бюджет на2023рік» є тяжкими наслідками, оскільки у двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у перевищенні службових повноважень, тобто в умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.365 КК України.

Крім того, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді директора

Філії «Рава-Руське лісове господарство», у не встановлений точно час 02.11.2023, достовірно знаючи, що лісорубний квиток №274 серії ЛЬ ЛРК №026610 від 02.11.2023 на проведення рубки переформування у кварталі №30 виділ №1, у кварталі №31 виділ №6 та у кварталі №32 виділ №8 Шклівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» є незаконним, реалізуючи свій злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи у порушення вимог ст. 69 Лісового кодексу України та Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 №761 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів», з метою проведення незаконних рубок надав вказаний лісорубний квиток уповноваженим особам Філії «Рава-Руське лісове господарство», які, у свою чергу, не були обізнані про злочинні наміри ОСОБА_5 та були впевнені в законності своїх дій.

У результаті після отримання зазначеного лісорубного квитка уповноваженими особами Філії «Рава-Руське лісове господарство», у період з 02.11.2023 по 11.01.2024 проведено незаконну рубку 585 (п`ятсот вісімдесят п`ять) дерев породи сосна, дуб, граб, осика, береза та липа на площі 5,7 га у кварталі №30 виділ №1 Шклівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» на території Львівського району Львівської області, про що 11.01.2024 уповноваженими особами складено акт огляду місць використання лісових ресурсів.

Внаслідок незаконної рубки 585 (п`ятсот вісімдесят п`ять) дерев заподіяно шкоду довкіллю на суму 1 867 776, 69 гривень.

Також, у період з 02.11.2023 по 11.01.2024 проведено незаконну рубку 717 (сімсот сімнадцять) дерев породи сосна, дуб, граб, осика, береза, липа та черешня на площі 9,0 га у кварталі №31 виділ №6 Шклівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» на території Львівського району Львівської області, про що 11.01.2024 уповноваженими особами складено акт огляду місць використання лісових ресурсів.

Внаслідок незаконної рубки 717 (сімсот сімнадцять) дерева заподіяно шкоду довкіллю на суму 2439 557, 15 гривень.

Також, у період з 02.11.2023 по 11.01.2024 проведено незаконну рубку 869 (вісімсот шістдесят дев`ять) дерева породи сосна, дуб, граб та береза на площі 8,2 га у кварталі №32 виділ №8 Шклівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» на території Львівського району Львівської області, про що 11.01.2024 уповноваженими особами складено акт огляду місць використання лісових ресурсів.

Внаслідок незаконної рубки 869 (вісімсот шістдесят дев`ять) дерева заподіяно шкоду довкіллю на суму 2 940 519, 23 гривень.

Враховуючи вказане, діями ОСОБА_5 заподіяно шкоду довкіллю на загальну суму 7247 853, 07 грн, що з огляду на примітку до ст. 246 КК України, положення ст. 169.1 Податкового кодексу України і Закону України «Про державний бюджет на2023рік» є тяжкими наслідками, оскільки у шістдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у незаконній порубці дерев у лісах, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України.

У подальшому, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді директора

Філії «Рава-Руське лісове господарство», продовжуючи свою протиправну діяльність, у не встановлені точно дату та час, однак не пізніше 07.11.2023, перебуваючи у Львівській області, будучи працівником правоохоронного органу, з метою проведення незаконних рубок дерев на території лісгоспу, достовірно знаючи про те, що рубки переформування у різновікових та мішаних лісових насадженнях суперечать пункту 30 Правил поліпшення якісного складу лісів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 724 (у редакції до 02.05.2024), а отже перевищуючи свої службові повноваження, при наявності у таксаційних описах Михайлівського лісництва Проекту організації та розвитку лісового господарства Філії «Рава-Руське лісове господарство» відомостей про характеристики наявних деревостанів, як таких що є різновіковими та мішаними насадженнями, дав вказівку підпорядкованим працівникам, які не були обізнані у його злочинному плані, підготувати всі необхідні документи для призначення проведення рубки переформування у кварталі №15 виділ №4,1 Михайлівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство».

Надалі, у не встановлений точно час 07.11.2023, перебуваючи на робочому місці в адміністративному приміщенні Філії «Рава-Руське лісове господарство» за адресою: Львівська обл., Львівський р-н, м. Рава-Руська вул. В. Великого, 99, при наявності у підготовлених документах для призначення проведення рубки переформування (перелікових відомостях дерев та матеріально-грошових оцінках лісосіки) достовірних даних, що на площі 4,1 га у кварталі №15 виділ №9 Михайлівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» знаходяться різновікові та мішані насадження, незаконно видав лісорубний квиток №276 серії ЛЬ ЛРК №026612 від 07.11.2023на проведення вибіркової рубки переформування на вказаній території шляхом його підписання.

Після видачі вказаного лісорубного квитка у період з 07.11.2023 по 05.01.2024 проведено незаконну рубку 266 (двісті шістдесят шість) дерев породи сосна, осика та береза на площі 4,1 га у кварталі №15 виділ №9 Михайлівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» на території Львівського району Львівської області, про що 05.01.2024 уповноваженими особами складено акт огляду місць використання лісових ресурсів.

Внаслідок незаконної рубки 266 (двісті шістдесят шість) дерев заподіяно шкоду довкіллю на суму 1 346 561, 44 гривень.

Враховуючи зазначене, внаслідок перевищення ОСОБА_5 службових повноважень під час видачі лісорубного квитка №276 серії ЛЬ ЛРК №026612 від 07.11.2023 заподіяно шкоду довкіллю на загальну суму 3994 739, 96 грн., що з огляду на примітку до ст. 364 КК України, положення ст. 169.1 Податкового кодексу України і Закону України «Про державний бюджет на2023рік» є тяжкими наслідками, оскільки у двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у перевищенні службових повноважень, тобто в умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України.

Крім того, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді директора

Філії «Рава-Руське лісове господарство», у не встановлений точно час 07.11.2023, достовірно знаючи, що лісорубний квиток №276 серії ЛЬ ЛРК №026612 від 07.11.2023 на проведення рубки переформування у кварталі №15 виділ №9 Михайлівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» є незаконним, реалізуючи свій злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи у порушення вимог ст. 69 Лісового кодексу України та Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 №761 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів», з метою проведення незаконних рубок надав вказаний лісорубний квиток уповноваженим особам Філії «Рава-Руське лісове господарство», які, у свою чергу, не були обізнані про злочинні наміри ОСОБА_5 та були впевнені в законності своїх дій.

У результаті після отримання зазначеного лісорубного квитка уповноваженими особами Філії «Рава-Руське лісове господарство», у період з 07.11.2023 по 05.01.2024 проведено незаконну рубку 266 (двісті шістдесят шість) дерев породи сосна, осика та береза на площі 4,1 га у кварталі №15 виділ №9 Михайлівського лісництва Філії «Рава-Руське лісове господарство» на території Львівського району Львівської області, про що 05.01.2024 уповноваженими особами складено акт огляду місць використання лісових ресурсів.

Внаслідок незаконної рубки 266 (двісті шістдесят шість) дерев заподіяно шкоду довкіллю на суму 1 346 561, 44 гривень.

Враховуючи вказане, діями ОСОБА_5 заподіяно шкоду довкіллю на загальну суму 3994 739, 96 грн, що з огляду на примітку до ст. 246 КК України, положення ст. 169.1 Податкового кодексу України і Закону України «Про державний бюджет на2023рік» є тяжкими наслідками, оскільки у шістдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у незаконній порубці дерев у лісах, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України.

Санкція ч. 4 ст. 246 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до семи років.

Санкція ч. 3 ст. 365 КК України передбачає покарання у виді позбавленням волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у власності ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ) знаходиться наступне нерухоме майно, а саме:

- квартира, загальною площею 71.8 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна - 2825766518080).

-земельна ділянка з кадастровим номером 1822583300:02:000:0239 площею 0, 12 га (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна - 1190419918225).

У зв`язку з тим, що в ході досудового розслідування у даному кримінальному провадженні встановлено факт спричинення державі збитків загальною сумою 3994 739, 96 грн, внаслідок вказаної злочинної діяльності ОСОБА_5 , а тому з метою вжиття заходів забезпечення кримінального провадження, а також з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільного позову), слідчий в порядку вимог ст.131, п.4 ч.2 ст.170 КПК України звернувся до суду з відповідним клопотанням, яке просить задоволити.

Слідчий просив розгляд клопотання проводити у його відсутність, підтримує його в повному обсязі та просить таке задоволити.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 172 КПК України, суд вважає за можливе розглядати клопотання без повідомлення підозрюваного ОСОБА_5 , щодо якого здійснюється провадження та захисника (захисників) останнього, з метою забезпечення арешту майна.

Оглянувши матеріали клопотання та додані до нього письмові документи, вважаю, що в клопотанні слід відмовити виходячи з наступних підстав.

Встановлено, що Групою слідчих Територіального управлінняДержавного бюророзслідувань,розташованого умісті Львові, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023140000000274 від 14.11.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 та ч. 1 ст. 367 КК України.

18.08.2025 ОСОБА_5 , у спосіб визначений ст. 278 КПК України повідомлено про підозру, а саме: у перевищенні службових повноважень, тобто в умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбачених ч. 3 ст. 365 КК України; у незаконній порубці дерев у лісах, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України.

Згідно матеріалів клопотання судом встановлено, що в ході досудового розслідування у даному кримінальному провадженні встановлено факт спричинення державі збитків загальною сумою 3994 739, 96 грн, внаслідок вказаної злочинної діяльності ОСОБА_5 незаконна рубка дерев.

Згідно з ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження, серед іншого є арешт майна, який застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч.1 ст.170КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільного позову).

Звертаючись до суду з вказаним клопотанням слідчий обгрунтовує мотивованість та підставність подачі такого виниклою в ході досудового розслідування необхідністю щодо вжиття заходів забезпечення кримінального провадження з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільного позову), однак доказів на підтвердження того, що прокурором подано цивільний позов до підозрюваного ОСОБА_5 про відшкодування вищезазначених збитків суду не представлено.

Зважаючи на вищенаведене суд вважає необгрунтованими покликання слідчого на виниклу необхідність у накладенні арешту на майно з метою забезпечення цивільного позову, який прокурором не пред`явлено, а відтак вважає, що в задоволенні такого клопотання слід відмовити.

Керуючись вимогами ст. ст. 131, 170-173, 309, 395 КПК України, -

постановив:

В клопотанні першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, ОСОБА_3 , погоджене прокурором другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №42023140000000274 від 14.11.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 365 та ч. 1 ст. 367 КК України відмовити.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1