Єдиний державний реєстр судових рішень
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/1143/25
26 серпня 2025 року селище Богородчани
Cуддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Шишко О.А., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 2 (смт Богородчани) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України,
за ч.2 ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 вчинив дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, на загальну суму 1990 грн.
Адміністративне правопорушення вчинено за таких обставин.
ОСОБА_1 в період з 10 по 13 травня 2025 року проник до приміщення житлового будинку, що на вул.Яцківа,72 в селі Гринівка Івано-Франківського району Івано-Франківської області, звідки таємно викрав належні ОСОБА_2 цифрову відеокамеру, вартістю 1890 грн та чоловічий гаманець, вартістю 100 грн.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнав, просив суворо не карати.
Вислухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Частиною 2 статті 51 КУпАП передбачено відповідальність за дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення становить від 0,5 до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст.245 КУпАП, є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Вимогами ст. 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення доведена матеріалами справи, зокрема: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №440530 від 26.08.2025 року, відповідно до якого ОСОБА_1 в період з 10 по 13 травня 2025 року проник до приміщення житлового будинку, що на АДРЕСА_2 , звідки таємно викрав належні ОСОБА_2 цифрову відеокамеру, вартістю 1890 грн та чоловічий гаманець, вартістю 100 грн; копією постанови від 30.06.2025 року про закриття кримінального провадження щодо ОСОБА_1 за ч.4 ст. 185 КК України, в якій зазначено, що ОСОБА_1 в період з 10 по 13 травня 2025 року проник до приміщення житлового будинку, що на вул.Яцківа,72 в селі Гринівка Івано-Франківського району Івано-Франківської області, звідки таємно викрав належні ОСОБА_2 цифрову відеокамеру, вартістю 1890 грн та чоловічий гаманець, вартістю 100 грн; витягом з ЄРДР про реєстрацію кримінального правопорушення за ч.4 ст.185 КК України та матеріалами кримінального провадження №12025091120000073 про крадіжку ОСОБА_1 належного ОСОБА_2 майна на загальну суму 1990 грн.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, а кваліфікацію його дій за ч.2 ст.51 КУпАП правильною, оскільки він вчинив дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, при тому, що вартість викраденого майна на момент вчинення правопорушення відповідала розміру, визначеному ч.2 ст.51 КУпАП ( від 0,5 до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, те що заподіяну шкоду потерпілому відшкодовано.
Обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлені.
Зважаючи на викладене, суд вважає, що за вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.51 КУпАП, на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, що буде відповідати характеру вчиненого діяння та особі порушника.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір",
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 51 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 гривень, який слід стягнути на р/р UA938999980313050106000009556, отримувач - ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Ст.Богор./21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету- "Адміністративні штрафи та інші санкції".
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030101).
Копію постанови вручити ОСОБА_1 .
Роз`яснити ОСОБА_1 що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О. А. Шишко