Справа № 2-2146/2010 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2010 року Гуляйпільський райсуд Запорізької області
В складі:головуючого-судді Чемолосової С.П.
При секретарі: Імановій В.В.
Розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Гуляйполе цивільну справу за позовом управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_2 про стягнення переплачених бюджетних коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення переплачених бюджетних коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, в зв'язку з тим, що відповідачці згідно поданої нею заяви від 29.04.2009 року № 355 до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації, рішенням від 06.05.2009 року була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, згідно Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Як зазначив в позові позивач, згідно ст. 5 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” та п. 13 Порядку, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але цей розмір не може перевищувати 75% рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї. На підставі поданих документів, та відповідно до довідки про склад сім'ї від 27.04.2009 р. № 24-01/22 сім'я складається із шести осіб, декларації про доходи та майновий стан, доходом сім'ї за період з 01.10.2008 р. по 31.03.2009 р. були: державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям у розмірі 4914 грн. 66 коп., допомога на 5-х дітей одиноким матерям у розмірі 6049 грн. 80 коп.; допомога по безробіттю, без виплати, стипендія у розмірі 1179 грн. 38 коп., спеціалістами управління був проведений розрахунок допомоги, визначено розмір соціальної допомоги, який становить з 01.04.2009 р. по 30.09.2009 р. - 937 грн. 86 коп.
При заповненні заяви про призначення допомоги, заявниця дала згоду на збір інформації про сім'ю, власність, доходи, майно, та про те, що наведені нею відомості будуть перевірені згідно з законодавством України, що підтверджується її підписом у заяві.
Тому справа ОСОБА_2 була відібрана для перевірки головним державним соціальним інспектором. На виконання ст. 7 Закону, п. 4 методики обчислення сукупного доходу сім'ї, при перевірці інформації про доходи громадян, управління користується усіма офіційними джерелами, у тому числі інформацією державної податкової інспекції. Тому згідно інформації ДПІ в Гуляйпільському районі було встановлено, що ОСОБА_3, син відповідачки, отримував у березні 2009 року доходи у ВАТ “Птахофабрика “Зарічна” у вигляді заробітної плати у сумі 255 грн. 92 коп.
Як вказав позивач, п. 28 Порядку передбачено, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи, що вплинули на визначення розміру соціальної допомоги або на право призначення допомоги, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, управлінням визначається обсяг переплачених коштів та встановлюється термін їх повернення. Саме невірна інформація про доходи, подана відповідачкою, вплинула на визначення розміру соціальної допомоги. Позивач зазначив, що за результатами перевірки, спеціалістами управління проведений перерахунок розміру допомоги з урахуванням відомостей про додаткові доходи ОСОБА_3 та визначено суму
2.
переплачених коштів, яка склала 956 грн. 70 коп. Шляхом досудового врегулювання спору, 02.03.2010 року за № 17-13/213 відповідачці було направлене повідомлення про необхідність відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. 06.07.2010 р. відповідачка частково сплатила суму заборгованості у розмірі 645 грн., решта суми у розмірі 311 грн. 70 коп. відповідачкою до цього часу не відшкодована.
Тому позивач прохає стягнути з відповідачки кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у сумі 311 грн. 70 коп. державне мито в сумі 51 грн. та затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
В судовому засіданні представник позивача, Демченко І.М., на задоволенні заявлених позовних вимог наполягає.
Відповідачка в судовому засіданні позов визнала в повному обсязі, суду пояснила, що переплачені кошти не повернула, у зв'язку із скрутним матеріальним становищем. Суд, вислухавши доводи сторін, вивчивши матеріали справи, приходить до слідуючого: в судовому засіданні встановлено, що відповідачці згідно поданої нею заяви від 29.04.2009 року № 355 до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації, рішенням від 06.05.2009 року була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, згідно Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Згідно ст. 5 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” та п. 13 Порядку, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але цей розмір не може перевищувати 75% рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї. На підставі поданих документів, та відповідно до довідки про склад сім'ї від 27.04.2009 р. № 24-01/22 сім'я складається із шести осіб, декларації про доходи та майновий стан, доходом сім'ї за період з 01.10.2008 р. по 31.03.2009 р. були: державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям у розмірі 4914 грн. 66 коп., допомога на 5-х дітей одиноким матерям у розмірі 6049 грн. 80 коп.; допомога по безробіттю, без виплати, стипендія у розмірі 1179 грн. 38 коп., спеціалістами управління був проведений розрахунок допомоги, визначено розмір соціальної допомоги, який становить з 01.04.2009 р. по 30.09.2009 р. - 937 грн. 86 коп.
При заповненні заяви про призначення допомоги, заявниця дала згоду на збір інформації про сім'ю, власність, доходи, майно, та про те, що наведені нею відомості будуть перевірені згідно з законодавством України, що підтверджується її підписом у заяві.
Тому справа ОСОБА_2 була відібрана для перевірки головним державним соціальним інспектором. На виконання ст. 7 Закону, п. 4 методики обчислення сукупного доходу сім'ї, при перевірці інформації про доходи громадян, управління користується усіма офіційними джерелами, у тому числі інформацією державної податкової інспекції. Тому згідно інформації ДПІ в Гуляйпільському районі було встановлено, що ОСОБА_3, син відповідачки, отримував у березні 2009 року доходи у ВАТ “Птахофабрика “Зарічна” у вигляді заробітної плати у сумі 255 грн. 92 коп.
Пунктом 28 Порядку передбачено, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи, що вплинули на визначення розміру соціальної допомоги або на право призначення допомоги, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, управлінням визначається обсяг переплачених коштів та встановлюється термін їх повернення. Саме невірна інформація про доходи, подана відповідачкою, вплинула на визначення розміру соціальної допомоги. За результатами перевірки, спеціалістами управління проведений перерахунок розміру допомоги з урахуванням відомостей про додаткові доходи ОСОБА_3 та визначено суму переплачених коштів, яка склала 956 грн. 70 коп. Шляхом досудового врегулювання спору, 02.03.2010 року за № 17-13/213 відповідачці було направлене повідомлення про необхідність відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. 06.07.2010 р. відповідачка частково сплатила суму заборгованості у розмірі 645 грн., решта суми у розмірі 311 грн. 70 коп. відповідачкою до цього часу не
3.
відшкодована.
Тому на підставі вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідачки на користь управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації необхідно стягнути 311 грн. 70 коп. в рахунок відшкодування надміру виплачених коштів, 51 грн. держмита в доход держави, 120 грн. затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 81, 88, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”, п.п. 2, 6, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 18, 19, 20, 25, 27, 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми, п. 16 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги, ст. 1166 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_2 на користь управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації Запорізької області виплачені надміру кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за період з 01.04.2009 року по 30.09.2009 року у розмірі 311 грн. 70 коп. на р/р 31111115700101 МФО 813015 ГУДКУ м. Запоріжжя, одержувач: код ОКПО 34676890 Державний бюджет Гуляйпільського району 24060300 призначення платежу: повернення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
Стягнути з ОСОБА_2 державне мито в дохід держави в сумі 51 грн., а також 120 грн. - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на р/р 31215259700101 одержувач Державний бюджет Гуляйпільського району 22050001 код ЄДРПОУ 34676890 банк одержувача ГУДКУ в Запорізькій області МФО 813015.
З повним рішенням сторони можуть ознайомитися 11.12.2010 року.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Запорізької області через Гуляйпільський районний суд протягом 10 днів з моменту його проголошення.
Суддя: