Рішення № 129588085, 18.08.2025, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.08.2025
Номер справи
380/10318/25
Номер документу
129588085
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 серпня 2025 рокусправа № 380/10318/25

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Карп`як Оксана Орестівна, розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в :

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; далі - Позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея,10, м. Львів, 79016; код ЄДРПОУ 13814885; далі - Відповідач) в якому просить суд:

Визнати протиправними бездіяльність (дії) Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови обрахунку з 01.10.2017р. та 01.01.2022р. пенсії Позивача по втраті годувальника ОСОБА_2 у розмірі 30% від середньомісячного (чинного) заробітку годувальника у розмірі - 34 677,62 грн., та у розмірі 30% від середньомісячного (чинного) заробітку годувальника у розмірі - 101 202,50 грн.

Зобов?язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату з 01.10.2017р. пенсії Позивача по втраті годувальника ОСОБА_2 , відповідно до Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 30% від середньомісячного (чинного) заробітку годувальника у розмірі - 34 677,62 грн, зазначеного у довідці Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону від 31.03.2025 Nє21-6 ПФ вих..25 станом на 06.09.2017р. та перерахунок та виплату з 01.02.2022р. у розмірі 30% від середньомісячного (чинного) заробітку годувальника у розмірі - 101 202,50 грн, зазначеного у довідці Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону від 31.03.2025р. № 21-7 ПФ вих.25 станом на 01.01.2022р., з виплатою різниці між фактично отриманою та нарахованою сумою пенсії, без обмеження пенсії максимальним розміром.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що отримує пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України «Про прокуратуру». Позивач звернулась до Пенсійного фонду України із заявою щодо перерахунку пенсії на підставі довідок Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону про розмір грошового забезпечення померлого годувальника. Проте, листом від 08.05.2025 позивачу було відмовлено у такому перерахунку пенсії. Вважає, що відповідач порушує її право на належне пенсійне забезпечення.

Від відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, відповідно до якого зазначив, що діяв в межах повноважень, встановлених законом, та просив відмовити позивачу у задоволенні позову.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою судді від 09.06.2025 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі, без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Судом встановлені наступні обставини:

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та з 01.11.2007 отримує пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону №2262, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 (а.с.13), протоколом по пенсійній справі №1301000851 (а.с.8).

Як вказує відповідач у відзиві, на підставі документів скерованих уповноваженим органом, а саме ІНФОРМАЦІЯ_1 , позивачці призначено пенсію в разі втрати годувальника (сина) відповідно до Закону 2262. Розмір пенсії обчислено в розмірі 30 % грошового забезпечення ОСОБА_2 відповідно до Закону-2262. На підтвердження вкзаних обставин відповдіачем додано протокол по пенсійній справі, подання про призначення пенсії військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону виготовлена довідка №21-6 ПФ вих-25 від 31.03.2025 на ім`я ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії станом на 06.09.2017. Зазначену довідку разом з заявою позивачки було направлено відповідачу для проведення перерахунку пенсії по втраті годувальника.

Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону виготовлена довідка №21-7 ПФ вих-25 від 31.03.2025 на ім`я ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії станом на 01.01.2022.

08.05.2025 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області листом відмовлено в проведенні перерахунку пенсії позивачу відповідно до Закону України «Про прокуратуру» по втраті годувальника за померлого ОСОБА_2 , на підставі оновленої довідки від 31.03.2025 р. № 21-6пПФ вих.. 25, про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), яка складена Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону за нормами чинними станом на 06.09.2017 та оновленої довідки від 31.03.2020 року № 21-7 ПФ вих.25 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), яка складена Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону за нормами чинними станом на 01.01.2022 та повідомив позивача про відсутність у Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області законних підстав та відповідних повноважень для врахування оновлених довідок та проведення перерахунку пенсії .

Вважаючи дії відповідача протиправними та таким, що порушує право на належне пенсійне забезпечення, позивач звернулася до суду з відповідними позовними вимогами.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Громадяни мають право на соціальний захист у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, у старості та в інших випадках, установлених законом (частина перша статті 46 Конституції України). В Україні на конституційному рівні гарантовано право громадян на соціальний захист, для забезпечення якого необхідне здійснення комплексу державно-правових заходів, одним із яких є законодавче визначення основ соціального захисту, форм і видів пенсійного забезпечення (пункт 6 частини першої статті 92 Конституції України).

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначає Закон № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Статтею 1 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Члени сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули чи померли або пропали безвісти, мають право на пенсію в разі втрати годувальника.

Згідно ст.36 Закону № 2262-ХІІ, пенсії в разі втрати годувальника призначаються в таких розмірах:

а) членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов`язків військової служби (службових обов`язків), або внаслідок захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з`єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час, а саме батькам (одному з батьків), дружині (чоловікові), іншому непрацездатному члену сім`ї загиблого (померлого) годувальника, якщо право на пенсію має один непрацездатний член сім`ї, - у розмірі 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на кожного непрацездатного члена сім`ї; якщо право на пенсію мають два і більше непрацездатних членів сім`ї (крім батьків, дружини (чоловіка) - у розмірі 50 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на кожного непрацездатного члена сім`ї. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків;

б) сім`ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов`язаного з виконанням обов`язків військової служби (службових обов`язків), або внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням служби, - 30 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім`ї.

Згідно ст.39 - 41 Закону № 2262-ХІІ, пенсії у разі втрати годувальника ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", підвищуються в порядку і на умовах, передбачених зазначеним Законом. Пенсія в разі втрати годувальника встановлюється на весь період, протягом якого член сім`ї померлого вважається непрацездатним (стаття 30), а членам сім`ї, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", - довічно. Пенсія в разі втрати годувальника призначається кожному непрацездатному члену сім`ї, який має право на таку пенсію.

Відповідно до частини 3 статті 52 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Порядок перерахунку раніше призначених пенсій встановлений у статті 63 Закону № 2262-ХІІ.

Частинами 1, 2 та 3 статті 63 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Статтею 9 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей від 20.12.1991 № 2011- XII визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Отже, Кабінету Міністрів України законом визначено повноваження:

- визначати розміри грошового забезпечення військовослужбовців (востаннє Кабінет Міністрів України приймав таке рішення в 2017 році - Постанову №704, якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців);

- встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, призначених на підставі Закону №2262-ХІІ.

Алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема територіальний орган Пенсійного фонду України та державний орган, з якого осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону №2262-ХІІ було звільнено із служби, для реалізації перерахунку раніше призначених пенсій визначені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженим постановою Кабінетом Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно із пунктом 2 Порядку № 45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Своєю чергою, пунктом 3 Порядку № 45 унормовано, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком № 45.

При цьому, згідно абзацу 9 пункту 3 та абзацу 6 пункту 5 Порядку № 45 особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих державними органами, згідно з наказами яких особи відряджалися для виконання службових обов`язків.

Особам, які відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо із займаних посад у зазначених органах, установах, до яких вони були відряджені, грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за аналогічними або відповідними посадами в органі, з якого вони були відряджені. За бажанням особи грошове забезпечення враховується за посадою, яку особа займала до відрядження для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств.

Аналіз вказаних положень абзацу 9 пункту 3 та абзацу 6 пункту 5 Порядку №45 дозволяє дійти висновку, що для осіб, які були відряджені для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, та були звільнені безпосередньо з посад у цих органах, довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії видає той орган, який своїм наказом відрядив таку особу для виконання службових обов`язків. При цьому розмір грошового забезпечення у такому разі встановлюється за аналогічною або відповідною посадою в органі, з якого вони були відряджені. Таким чином, підставою для здійснення органом ПФУ перерахунку пенсії особи на підставі статті 63 Закону №2262-ХІІ є довідка про грошове забезпечення, видана саме тим органом, який уповноважений видавати довідку про розмір грошового забезпечення цієї особи.

Наказом Міністра оборони України від 31.12.2014 № 937 затверджено Інструкцію з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України (далі Інструкція № 937) відповідно до пункту 2.1 якої робота із забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України здійснюється: 1) районними (міськими, районними у містах, об`єднаними районними, об`єднаними міськими) ТЦКСП (територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки) (далі - районні ТЦКСП); 2) обласними ТЦКСП; 3) фінансово-економічним управлінням ІНФОРМАЦІЯ_1 ; 4) військовою частиною НОМЕР_1 у межах, наданих їй Департаментом соціального забезпечення повноважень.

Згідно з пунктом 2.6 Інструкції № 937 на обласні ТЦКСП покладаються, зокрема:

- оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби;

- визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону, постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей (зі змінами) та від 13 лютого 2008 року № 45 Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 (зі змінами) і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 (зі змінами) (далі - Порядок подання документів для призначення пенсій). У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний ТЦКСП складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою;

- складання та подання до органів, що призначають пенсії, довідок про розмір грошового забезпечення згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (зі змінами);складання та подання до органів, що призначають пенсії, довідок про розмір грошового забезпечення згідно з Порядком № 45 (зі змінами).

Відповідно до статті 86 Закону України Про прокуратуру від 14 жовтня 2014 року №1697-VII (зі змінами та доповненнями, далі Закон №1697-VII), що регламентує пенсійне забезпечення працівників прокуратури, прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років певної визначеної цим законом вислуги (частина перша). Пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії (частина друга).

Оцінюючи аргументи відповідача на обґрунтування відмови здійснити перерахунок пенсії позивача на підставі довідок Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону суд керується такими мотивами:

Відповідно до наказу Міністра оборони України від 13.07.2007 № 678 ОСОБА_2 виключено зі списків особового складу Збройних Сил України у зв"язку із смертю.

Військовим комісаром ІНФОРМАЦІЯ_2 скеровано подання про призначення пенсії у зв"язку з втратою годувальника ОСОБА_1 (мати).

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та з 01.11.2007 отримує пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону №2262, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 (а.с.13), протоколом по пенсійній справі №1301000851 (а.с.8).

Як вказує відповідач у відзиві, на підставі документів скерованих уповноваженим органом, а саме ІНФОРМАЦІЯ_1 , позивачці призначено пенсію в разі втрати годувальника (сина) відповідно до Закону № 2262-ХІІ, а не на підставі Закону №1697-VII. Розмір пенсії обчислено в розмірі 30 % грошового забезпечення ОСОБА_2 відповідно до Закону № 2262-ХІІ, а не на підставі Закону №1697-VII. На підтвердження вкзаних обставин відповдіачем додано протокол по пенсійній справі, подання про призначення пенсії військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Отже, син позивача належав до категорії військовослужбовців, які відряджалися наказом Міністра оборони України для виконання службових обов`язків до органів державної влади, тому підставою для перерахунку розміру пенсії по втраті годувальника відповідно до Закону №2262-ХІІ, Порядку №45 та Інструкції №937 є довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, видана обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, а не державним органом, до якого був відряджений.

Довідка, відповідно до Порядку 45 від уповноваженого органу, а саме ІНФОРМАЦІЯ_3 для здійснення перерахунку пенсії не виготовлена та на адресу Головного управління не надходила.

Водночас, Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону не є уповноваженим органом, який готує довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача, відповідно до Порядку №45.

Щодо покликань позивача на норми Закону України Про прокуратуру щодо розміру посадових окладів прокурорів як підставу для перерахунку розміру пенсії позивача, то такі є очевидно помилковими. Збільшення заробітної плати працівників прокуратури не є підставою для перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 22.01.2025 у справі №380/17603/23.

Підсумовуючи наведені мотиви суд дійшов висновку про відсутність підстав для перерахунку пенсії позивача, призначеної на підставі Закону № 2262-ХІІ, на підставі довідок Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону, а оскаржені дії відповідача визнає законними та обґрунтованими. Тому в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 слід відмовити з мотивів безпідставності заявлених до ГУ ПФУ у Львівській області позовних вимог.

Враховуючи висновки суду по суті спору, понесені позивачем судові витрати не відшкодовуються та покладаються на нього. Відповідач не надав суду доказів понесення ним судових витрат, що підлягають розподілу.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 139, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

СуддяКарп`як Оксана Орестівна