Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 477/1129/25 Провадження № 3/477/609/25
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2025 р. м. Миколаїв
Суддя Вітовського районного суду Миколаївської області Полішко В.В., розглянувши справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВП №4 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області, про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця: АДРЕСА_1 , не працюючого, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
до адміністративної відповідальності за статтею 124, частиною 1 статті 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
03 липня 2025 року на адресу суду надійшли справи про адміністративне правопорушення №477/1129/25, 477/1130/25 (провадження № 3/477/6096/25, 3/477/610/25) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 124, частиною 1 статті 130 КУпАП.
На підставі статті 36 КУпАП, оскільки одна особа обвинувачується у вчиненні двох адміністративних правопорушень, вважаю необхідним об`єднати вказані справи про адміністративні правопорушення в єдине провадження та присвоїти їм єдиний номер 477/1129/25, залишивши номери проваджень № 3/477/609/25, 3/477/610/25.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 27 травня 2025 року, серії ЕПР1 №343595, та встановлено під час розгляду справи - 27 травня 2025 року близько 20-05 години ОСОБА_1 біля будинку 44 по вул. Поштова в смт. Воскресенське Миколаївського району Миколаївської області, керував транспортним засобом «TOYOTA LAND CRUISER», державний номерний знак НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: почервоніння обличчя, запах алкоголю з порожнини рот, порушення мови та координації руху, при цьому від проходження тесту на стан сп`яніння на місці зупинки приладом Drager та огляду в медичному закладі відмовився, чим порушив пункт 2.5 Правил дорожнього руху.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною 1 статті 130 КУпАП.
Крім цього, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 27 травня 2025 року, серії ЕПР1, № 343585, та як встановлено під час розгляду справи - 27 травня 2025 року близько 20-0016-55 години ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «TOYOTA LAND CRUISER», державний номерний знак НОМЕР_2 , біля будинку 44 по вул. Поштова в смт. Воскресенське Миколаївського району Миколаївської області, не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки, не впорався з керуванням та здійснив наїзд на газову трубу, чим порушив пункти 12.1 Правил дорожнього руху України. В результаті ДТП транспортний засіб отримав механічні пошкодження, чим завдані матеріальні збитки.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за статтею 124 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив, про дату та час розгляду справи судом повідомлений своєчасно за місцем проживання та реєстрації.
Через неявку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, судовий розгляд неодноразово відкладався.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, була присутня при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, повідомлений про розгляд справи Вітовським районним судом Миколаївської області.
Рішенням Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вжити заходи, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно до статті 268 КУпАП явка особи при розгляді цієї справи не визначена як обов`язкова.
З огляду на вказане, вважаю за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Вивчивши та проаналізувавши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до Закону України «Про дорожній рух» та п. 1.1 Правил дорожнього руху (далі правила) єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлюють названими Правилами.
Пунктом 2.3 «б» Правил дорожнього руху України визначено, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов`язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Пунктом 12.1 Правил дорожнього руху України визначено, що під часвибору вустановлених межахбезпечної швидкостіруху водійповинен ураховуватидорожню обстановку,а такожособливості вантажу,що перевозиться,і стантранспортного засобу,щоб матизмогу постійноконтролювати йогорух табезпечно керуватиним.
У зв`язку з цим, водій має бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, під часвибору вустановлених межахбезпечної швидкостіруху водійповинен ураховуватидорожню обстановку,а такожособливості вантажу,що перевозиться,і стантранспортного засобу,щоб матизмогу постійноконтролювати йогорух табезпечно керуватиним.
Згідно з п.п. «б» п. 2.5 Правил водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У зв`язку з цим, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Процедуру встановлення проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду визначено однойменною Інструкцією, яка затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України і Міністерства охорони здоров`я від 09 листопада 2015 року № 1452/735, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858.
Диспозицією частини 1 статті 130КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Судом досліджені матеріали справи, а саме, а саме: рапорт інспектора-чергового ЧЧ ВП № 4 МРУП ГУНП в Миколаївській області щодо надходження 27 травня 2025 року близько 20-05 години повідомлення зі служби 102 від ОСОБА_2 про те, що 27 травня 2025 року близько 20-05 години за адресою: вул. Поштова, 44, смт. Воскресенське Миколаївського району Миколаївської області сталася ДТП авто Тайота Ланкрузер, державний номер НОМЕР_2 , збив газову трубу; схему місця дорожньо-транспортної пригоди, на якій зафіксовано координати місця знаходження автомобіля особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, відносно кільця, газової труби; акт огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, в якому зафіксовано відмову особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від проходження огляду на стан сп`яніння; направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції з огляду на який у результаті огляду, проведеного поліцейським ВП №4 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області від 27 травня 2025 року, зазначено, що особа відмовилася від проходження огляду на стан сп`яніння; письмові пояснення свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в яких підтвердили, що водію було запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння на місці зупинки та в медичному закладі, на що він відмовився. Йому були роз`ясненні наслідки відмови від проходження огляду на стан сп`яніння; письмові пояснення ОСОБА_1 від 27 травня 2025 року, які узгоджуються з обставинами, викладеними у протоколі.
На DVD-R диску, долученому до матеріалів справи, містяться два відеофайла. На першому зафіксовано керування транспортним засобом особою, а також момент ДТП. На другому як ОСОБА_1 співробітниками поліції запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння за допомогою приладу «Драгер», та в медичному закладі, оскільки має ознаки алкогольного сп`яніння, на що той відмовився. Підтвердив керування транспортним засобом та вживання алкогольних напоїв. Особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`ясненні наслідки відмови від проходження огляду на стан сп`яніння, а також його права.
Зі змісту досліджених письмових доказів, вбачається дотримання працівниками поліції процедури проведення огляду водія на стан сп`яніння на місці зупинки, передбаченої Розділом ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України від 09 листопада 2015 року № 1452/735 а також передбаченої частиною 2 статті 266 КУпАП. Огляд проводився із застосуванням технічного засобу відеозапису, тому провадився без двох свідків.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими у справі доказами та тягне адміністративну відповідальність, передбачену статтею 124 та частиною 1 статті 130 КУпАП.
Відповідно до наявних облікових даних ВП №4 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївського району ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія на право керування транспортними засобами не отримував.
Статтею 36 КУпАП визначено, що у разі якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Матеріали справи даних щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не містять.
За такого, враховуючи тяжкість вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, особу правопорушника, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції передбаченої частини 1 статті 130 КУпАП.
Крім цього, на підставі ЗУ «Про судовий збір» підлягає стягненню з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на користь держави судовий збір у сумі 605,60 грн
Керуючись ст. 36, ст. 124, ч. 1 ст. 130, ст.ст. 283, 284 КпАП України,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративні справи за № 477/1129/25, 477/1130/25, номером провадження 3/477/609/25, 3/477/610/25 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтею 124, частиною 1 статті 130 КУпАП, об`єднати в одне провадження та присвоїти їм єдиний номер 477/1129/25, залишивши номера проваджень 3/477/609/25, 3/477/610/25.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтею 124, частиною 1 статті 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000,00 (сімнадцяти тисяч) грн. 00 коп., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути зі ОСОБА_1 судовий збір у сумі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп. (рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету 22030106, судовий збір).
Штраф перераховувати на рахунок UA438999980313010149000014001, отримувач коштів Миколаїв. ГУК/Микол.обл./21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37992030, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 21081300, призначення платежу - штраф.
Постанова може бути оскаржена через Вітовський районний суд Миколаївської області до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.В.Полішко