Рішення № 129126943, 28.07.2025, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.07.2025
Номер справи
300/2157/25
Номер документу
129126943
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" липня 2025 р. справа № 300/2157/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Микитюка Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі позивачка, ОСОБА_1 ) звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі відповідач, ГУ ПФУ в Івано-Франківській області) про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій.

Позов обґрунтований тим, що 04.11.2024 позивачка подала письмову заяву до відповідача щодо здійснення перерахунку розміру призначеної пенсії за віком з 04.05.2024 з її заробітку за 60 місяців, з урахуванням ст. 40 Закону №1058, за періоди з 01.01.1994 по 31.12.1998 = 60 місяців включно із застосуванням індивідуального коефіцієнту зарплати за цей період 4,8. Листом відповідача від 03.12.2024 №9701-8283/П-02/8-0900/24 відповідач повідомив, що в результаті проведеного перерахунку та згідно ч. 1 ст. 40 Закону №1058 позивачу вилучено автоматизованим способом із заробітку 45 місяців та 26 місяців виключено додатково. Позивачка вважає, що за результатами розгляду її заяви, вказана відмова відповідача є необґрунтованою. Враховуючи наведене, просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо включення періоду страхового стажу з 01.07.2000 по 30.11.2022 до періоду, за яким обчислюється заробітна плата для розрахунку розміру пенсії позивачки; визнати протиправними дії відповідача щодо не проведення позивачці перерахунку заробітку для призначення пенсії з 19.09.2024 (дати звернення) на підставі довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 09.10.2023 № 04-6/30-1087 з розподілом сум заробітної плати виплаченої за результатами роботи: у травні, жовтні та грудні 1994 року, у травні та серпні 1995 року, у листопаді 1996 року, протягом січня-травня та серпня 1997 року, у січні 1998 року на кількість місяців виконання такої роботи; зобов`язати відповідача здійснити з 04.05.2024 перерахунок розміру призначеної пенсії позивачці з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу з 01.01.1994 по 31.12.1998 (60 міс.); зобов`язати відповідача провести перерахунок заробітку для обчислення пенсії позивачці з 04.05.2024 на підставі довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 09.10.2023 № 04-6/30-1087 з розподілом сум заробітної плати, виплаченої за результатами роботи: у травні, жовтні та грудні 1994 року, у травні та серпні 1995 року, у листопаді 1996 року, протягом січня-травня та серпня 1997 року, січня 1998 року на кількість місяців виконання такої роботи, з врахуванням виплачених сум.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), в порядку, визначеному статтею 263 КАС України (а.с.27-28).

Від Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечив проти задоволення позову. У відзиві відповідач зазначив, що позивачка з 05.05.2024 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Розрахунок проведено з урахуванням страхового стажу 38 років 2 місяці (коефіцієнт страхового стажу 0,38167), заробітної плати з 01.02.21994 по 31.01.1999 (60 місяців до 01.07.2000 згідно з наданими довідками за оптимальним варіантом) та з 01.07.2000 по 30.11.2022 (згідно з даними реєстру застрахованих осіб), індивідуальний коефіцієнт заробітку 3,06581. При призначенні пенсії застосовано усереднений показник середньої заробітної плати 2021 2023 13559,14 грн, а середньомісячний заробіток для обчислення пенсії складав 41570,57 грн (13559,14 грн x3,06581). Розмір пенсії позивачки становить 16055,12 грн. В результаті проведеного перерахунку та згідно ч.1 ст. 40 Закону №1058 позивачці вилучено автоматизованим способом із заробітку 45 місяців (в межах 10%) та 26 місяців виключено додатково (понад 10%). Щодо врахування заробітної плати за період з 01.01.1994 по 31.12.1998 зазначає, що цей період позивачці невигідно враховувати при обчисленні розміру пенсії, оскільки коефіцієнт заробітку зменшується та становить 3, 05874. Вважає, що пенсія перерахована відповідно до норм чинного законодавства. З огляду на викладене, вважає позовні вимоги безпідставними та необґрунтованими (а.с.32-33).

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та відзив на позов, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 є пенсіонером, перебуває на обліку в ПФУ в Івано-Франківській області та отримує пенсію за віком з 05.05.2024 на підставі Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV.

Розрахунок пенсії проведено з урахуванням страхового стажу 38 років 2 місяці (коефіцієнт страхового стажу - 0,38167), заробітної плати з 01.02.21994 по 31.01.1999 (60 місяців до 01.07.2000 згідно з наданими довідками за оптимальним варіантом) та з 01.07.2000 по 30.11.2022 (згідно з даними реєстру застрахованих осіб), індивідуальний коефіцієнт заробітку 3,06581. При призначенні пенсії застосовано усереднений показник середньої заробітної плати 2021 2023 13559,14 грн, а середньомісячний заробіток для обчислення пенсії складав 41570,57 грн (13559,14 грн x 3,06581). Розмір пенсії позивачки становить 16055,12 грн. В результаті проведеного перерахунку та згідно ч.1 ст. 40 Закону №1058 позивачці вилучено автоматизованим способом із заробітку 45 місяців (в межах 10%) та 26 місяців виключено додатково (понад 10%).

05.11.2024 позивачка подала письмову заяву до відповідача щодо здійснення перерахунку розміру призначеної пенсії за віком з 04.05.2024 з її заробітку за 60 місяців, з урахуванням ст. 40 Закону №1058, за періоди з 01.01.1994 по 31.12.1998 = 60 місяців включно із застосуванням індивідуального коефіцієнту зарплати за цей період 4,8 (а.с.17-18).

Листом ГУ ПФУ в Івано-Франківській області від 03.12.2024 №9701-8283/П-02/8-0900/24 повідомлено, що в результаті проведеного перерахунку та згідно ч. 1 ст. 40 Закону №1058 позивачу вилучено автоматизованим способом із заробітку 45 місяців та 26 місяців виключено додатково (а.с.19-20).

Позивачка вважає дії відповідача щодо перерахунку та виплати пенсії протиправними, а тому звернулася з цим позовом до суду.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами суд, у відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи правову норму, яку слід застосувати до спірних правовідносин, зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законом України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XII від 05.11.1991 (далі, також - Закон №1788-ХІІ) та Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 (далі, також - Закон №1058-IV).

Щодо обчислення розміру пенсії при її призначенні, суд зазначає таке.

Розрахунок пенсії позивачки проведений із зарплати за періоди: з 01.01.1994 по 31.12.1998 згідно довідки про заробітну плату для обчислення пенсії за № 04-6/30-1087 від 09.10.2023 надану позивачкою (а.с.16), та з 01,07.2000 по 30.11.2022 - за даними персоніфікованого обліку.

У відповідності до ч. 1 ст. 40 Закону № 1058 зазначено, що за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про зарплату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01.06.2000 становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно абзацу 3 ч. 1 ст. 24 цього Закону, тобто періоди безробіття, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 % тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди: строкової військової служби; навчання: догляду за особою з інвалідністю 1 групи чи дитиною з інвалідністю до 18 років: за пенсіонером, який за висновком мед. закладу потребує постійного стороннього догляду; догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; за період з 1 липня 2000 до 3 січня 2005; а також періоди страхового стажу під час карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 у 2020 році та 6 місяців після його завершення; періоди страхового стажу під час воєнного стану та протягом трьох календарних місяців після його припинення або скасування.

При здійсненні розрахунку пенсії позивачці, відповідач обрав метод обчислення зарплати, з якої призначена пенсія з травня 2024 року із зарплати з 01.01.1994 по 31.12.1998 (60 місяців) та з 01.07.2000 по 30.11.2022 (20 років або 240 місяців). Зокрема, включив додатково до розрахунку зарплати для обчислення пенсії періоди з нульовими та низькими оплатами страхових внесків, а всього 95 місяців невигідних/несприятливих періодів для позивача. Тобто, після призначення пенсії, яка для позивача (менш вигідною. оскільки зменшився коефіцієнт зарплати призначеної пенсії до 3,065.

Крім того, судом встановлено, що відповідач не в повному обсязі застосував "механізм оптимізації" разом із періодами безробіття, не виключив невигідні місяці зарплати, та не виключив додаткові періоди з 01.07.2000 по 30.11.2022. При здійсненні розрахунку призначення пенсії за віком у зв`язку із поданою заявою позивачки, коефіцієнт зарплати повинен бути розрахований із заробітної плати з урахуванням вимог Закону № 1058 та випадків коли пенсіонер у своїй заяві виявив бажання здійснити розрахунок (перерахунок) призначеної пенсії із зарплати за періоди стажу (за певних умов), що зазначені у частині 1 ст. 40 цього Закону. Позивачка просила здійснити перерахунок розміру пенсії із зарплати лише за 60 міс. у періоди з 01.01.1994 по 31.12.1998 (60 місяців).

У своїй заяві поданій до ГУ ПФУ області позивачка просила здійснити перерахунок пенсії із зарплати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 Закону №1058. а отже, відповідач мав всі правові підстави здійснити перерахунок індивідуального коефіцієнта її заробітку із застосуванням правил зазначеної правової норми, однак відмовив у такому перерахунку.

Отже, відповідач в порушення вимог ч. 1 ст. 40 Закону №1058 самостійно визначив періоди заробітної плати, з якого обчислений індивідуальний коефіцієнт, що менше за індивідуальний коефіцієнт, визначений із зарплати, яка обчислювалась до 30.06.2000.

Таким чином позовна вимога в цій частині є такою, що підлягає до задоволення.

Щодо розрахунку індивідуального коефіцієнта заробітку позивачем, суд зазначає таке.

У заяві позивачка просила відповідача виключити періоди із страхового стажу, а саме: виключити 12 місяців (1 рік) страхового стажу - соціального страхування на випадок безробіття (абз. 3 ч. 1 ст. 24 Закону); виключити 48 місяців (10% вилучення невигідних місяців) страхового стажу за період: з 01.01.2005 по 31.12.2010 ( 60 місяців): додатково зa бажанням особи, просила виключити періоди: з 23.01.2014 по 28.02.2018 (49 міс.) - по догляду за особою з інвалідністю 1 групи; з 01.07.2000 по 31.12.2004 (55 міс.) - додатково, як передбачено ч. 1 ст. 40 Закону №1058.

Для обчислення пенсії звернуто увагу на врахування зарплати за будь-які календарні місяці страхового стажу: за періоди з 01.01.1994 по 30.12.1998 = 60 місяців.

Абзацом 3 частини 1 ст. 40 в редакції Закону № 1058 від 15.08.2022 зазначено, що у всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом 2 цієї частини, період, за який приховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

З врахуванням вищезазначених норм закону, пенсіонеру при здійсненні розрахунку пенсії надано право обирати заробітну плату, зокрема, той період з якого була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст. 40 Закону України № 1058.

Іншими словами, якщо у своїй заяві про перерахунок призначеної пенсії позивач вказує на необхідність врахування, окрім стажу, набутого ним при призначенні пенсії, зарплати (доходу) за періоди страхового стажу, що зазначені в ст. 40 цього Закону, то і орган ПФУ зобов`язаний змінити періоди страхового стажу, за які взято заробітну плату для обчислення розміру пенсії при її призначенні, з урахуванням "механізму оптимізації", невигідних місяців (коефіцієнтів), та додатково виключених періодів стаже, що не суперечить вимогам ч. 1 ст. 40 Закону №1058.

Суд зазначає, що в даному випадку відповідач наведених положень Закону не врахував і самостійно змінив періоди страхового стажу, з яких обчислювалась заробітна плата при призначенні пенсії, що призвело до зменшення коефіцієнту заробітної плати, а відтак це вилинуло на зменшення розміру пенсії в цілому.

Закон № 1058 не наділяє орган ПФУ правом самостійно змінювати періоди страхового стажу для обчислення розміру пенсії при її призначенні, якщо заявник вказує на це.

При цьому орган ПФУ, як суб`єкт владних повноважень, трактує норми Закону па свій розсуд, і віддає перевагу найменш сприятливому для позивачки тлумаченню законів України.

На переконання суду, при призначенні пенсії позивачці, періоди нарахування заробітку для визначення розміру пенсії повинен бути визначений за вибором особи, яка звернулася за пенсією. Відповідач здійснив розрахунок призначеної пенсії за віком з 04.05.2024 без врахування усіх матеріалів моєї пенсійної справи, внаслідок чого зробив розрахунок пенсії позивача, включивши невигідні для пенсіонера страхові періоди, чим порушив права та охоронювані законом інтереси.

Подібний підхід до тлумачення зазначених норм викладено у постанові Верховного Суду від 29.06.2022 №160/1052/19, у п. 28 зазначеної постанови зазначено, що "чинне законодавство не наділяє орган ПФУ правом самостійно змінювати періоди страхового стажу для обчислення розміру пенсії при останньому перерахунку".

Крім того, постановою КМУ від 20.04.2005 № 306 "Про реалізацію абзацу 2 п. 2 ст. 41 Закону № 1058 затверджено Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії особам, що у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць (далі- Порядок).

У відповідності до п. 1 вищезазначеного порядку його дія поширюється на таких осіб, що до 01.07.1998 отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць.

Відповідно до Порядку заробітна плата (дохід), що підлягає зарахуванню до суми заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, визначається: "шляхом ділення суми заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців виконання такої роботи".

Суд зазначає, що доводи позивачки, що зазначені суми доплати та премій за результатами господарсько-фінансової діяльності за певні роки згідно з довідкою про зарплату для обчислення пенсії за № 04-6/30-1087 від 09.10.2023 - є підтвердженим доходом позивачки за результатами виконуваної мною роботи: у травні, жовтні та грудні 1994 року, у травні та серпні 1995 року, у листопаді 1996 року, протягом січня-травня та серпня 1997 року, у січні 1998 року, а тому неправомірно не взяті до уваги для перерахунку заробітку для призначення пенсії позивачки та повинні розподілятися пропорційно по місяцях відповідного року, за який проводилася їх виплата.

Враховуючи вищевикладене, дії ГУ ПФУ в Івано-Франківській області щодо включення періоду страхового стажу з 01.07.2000 по 30.11.2022 до періоду, за яким обчислюється заробітна плата для розрахунку розміру пенсії позивача - є протиправними, а позовна вимога в цій частині є такою, що підлягає до задоволення.

Згідно з п. п. 4, 23 ч. 1 Європейської соціальної хартії від 03.05.1996, ратифікованої Закону України "Про ратифікацію Європейської соціальної хартії (переглянутої)" № 137-V від 14.09.2006 усі працівники мають право на справедливу винагороду, яка забезпечить достатній життєвий рівень для них самих та їхніх сімей та кожна особа похилого віку має право на соціальний захист.

Статтею 64 Конституції України визначено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Відповідно до Розділу ІІ Конституції України право на соціальний захист віднесено до основоположних прав і свобод. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням і забезпечується ч. 2 ст. 22 Конституції України.

Частиною другою статті 245 КАС України визначено повноваження суду у разі задоволення позову прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень, а також застосувати інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Відповідно до частини другої статті 9 КАС України, пункту 10 частини другої статті 245 КАС України, суд дійшов висновку, що для ефективного захисту прав позивача позовні вимоги слід задовольнити шляхом прийняття судом рішення про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фону України в Івано-Франківській області щодо включення періоду страхового стажу з 01.07.2000 по 30.11.2022 до періоду, за яким обчислюється заробітна плата для розрахунку розміру пенсії ОСОБА_1 , визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фону України в Івано-Франківській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку заробітку для призначення пенсії з 19.09.2024 (дати звернення) на підставі довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 09.10.2023 № 04-6/30-1087 з розподілом сум заробітної плати виплаченої за результатами роботи: у травні, жовтні та грудні 1994 року, у травні та серпні 1995 року, у листопаді 1996 року, протягом січня-травня та серпня 1997 року, у січні 1998 року на кількість місяців виконання такої роботи, зобов`язати Головне управління Пенсійного фону України в Івано-Франківській області здійснити з 05.05.2024 перерахунок розміру призначеної пенсії ОСОБА_1 з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу з 01.01.1994 по 31.12.1998 (60 міс.) та зобов`язати Головне управління Пенсійного фону України в Івано-Франківській області провести перерахунок заробітку для обчислення пенсії ОСОБА_1 з 05.05.2024 на підставі довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 09.10.2023 № 04-6/30-1087 з розподілом сум заробітної плати, виплаченої за результатами роботи: у травні, жовтні та грудні 1994 року, у травні та серпні 1995 року, у листопаді 1996 року, протягом січня-травня та серпня 1997 року, січня 1998 року на кількість місяців виконання такої роботи, з врахуванням виплачених сум.

Згідно з вимогами статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини 1 статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Під час розгляду справи відповідач доводи позивача не спростував.

Враховуючи вищевикладені висновки, суд вважає, що позовна заява підлягає до задоволення.

Щодо розподілу судових витрат у справі.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем згідно платіжної інструкції від 30.03.2025 №0.0.4280845733.1 підтверджено сплату судового збору на суму 1211,20 гривень (а.с. 9).

З огляду на задоволення позову, позивачу належить відшкодувати за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області 1211,20 грн понесених судових витрат по сплаті судового збору за подання позовної заяви до суду.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ - 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фону України в Івано-Франківській області щодо включення періоду страхового стажу з 01.07.2000 по 30.11.2022 до періоду, за яким обчислюється заробітна плата для розрахунку розміру пенсії ОСОБА_1 .

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фону України в Івано-Франківській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку заробітку для призначення пенсії з 19.09.2024 (дати звернення) на підставі довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 09.10.2023 № 04-6/30-1087 з розподілом сум заробітної плати виплаченої за результатами роботи: у травні, жовтні та грудні 1994 року, у травні та серпні 1995 року, у листопаді 1996 року, протягом січня-травня та серпня 1997 року, у січні 1998 року на кількість місяців виконання такої роботи.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фону України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ - 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) здійснити з 05.05.2024 перерахунок розміру призначеної пенсії ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу з 01.01.1994 по 31.12.1998 (60 міс.).

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фону України в Івано-Франківській області провести перерахунок заробітку для обчислення пенсії ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) з 05.05.2024 на підставі довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 09.10.2023 № 04-6/30-1087 з розподілом сум заробітної плати, виплаченої за результатами роботи: у травні, жовтні та грудні 1994 року, у травні та серпні 1995 року, у листопаді 1996 року, протягом січня-травня та серпня 1997 року, січня 1998 року на кількість місяців виконання такої роботи, з врахуванням виплачених сум.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ - 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1211 (одну тисячу двісті одинадцять) гривні 20 копійок).

Відповідачу рішення надіслати через підсистему "Електронний суд".

Перебіг процесуальних строків, початок яких пов`язується з моментом вручення процесуального документа учаснику судового процесу в електронній формі, починається з наступного дня після доставлення документів до Електронного кабінету в розділ "Мої справи".

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя /підпис/ Микитюк Р.В.