Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 липня 2025 року Справа№200/3014/25
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Голошивця І.О., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження адміністративний позов Головного управління ДПС у Донецькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
Головне управління ДПС у Донецькій області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - відповідач) зареєстрована у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з 23.06.2023 року, номер державної реєстрації 2010350000000336563, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Донецькій області, Краматорська ДПІ як платник податків за основним місцем обліку з 02.01.2025, попереднє місце обліку - ГУ ДПС у Донецькій області, Костянтинівська ДПІ (м. Костянтинівка) з 23.06.2023, номер взяття на облік 051423142381. Позивач зауважив, що наразі за відповідачем обліковується податковий борг, який раніше не був заявлений до суду, у розмірі 39 862,00 грн. та виник з причини несплати грошових зобов`язань, нарахованих контролюючим органом та донарахованих штрафних санкцій за результатами акту фактичної перевірки, у т.ч.: штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (код класифікації доходів бюджету 21080900, код за КАТОТТГ UА14000000000091971), у сумі 27502,00 грн, а саме: 5100,00 грн. - донараховано штрафні санкції, акт поточного року, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 22.02.2024 № 281/05-99-07-04; 3019,00 грн. - донараховано штрафні санкції, акт поточного року, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 22.02.2024 № 280/05-99-07-04; 19383,00 грн. - донараховано штрафні санкції, акт поточного року, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 22.02.2024 № 279/05-99-07-04. Адміністративні штрафи та інші санкції (надходження коштів, контроль за справлянням яких закріплено за ГУ ДПС) (код класифікації доходів бюджету 21081103, код за КАТОТТГ UА14120070000090878), у сумі 1020,00 грн, а саме: 1 020,00 грн. - донараховано штрафні санкції за актом перевірки (поточний рік), податкове повідомлення-рішення (форма «ПС») від 22.02.2024 № 283/05-99-07-04. Штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (код класифікації доходів бюджету 21081500, код за КАТОТТГ UА14120070000090878), у сумі 10 000,00 грн., а саме: 10 000,00 грн. - донараховано штрафні санкції, акт поточного року, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 22.02.2024 № 282/05-99-07-04. Єдиний податок з фізичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18050400, код території UА14120070000090878) у сумі 1 340,00 грн., а саме: 1340,00 грн - нараховано єдиного податку 1,2 групи, заява про застосування спрощеної системи оподаткування від 16.06.2023 №051423135120 термін сплати 20.06.2023. Позивач зауважив, що податковим органом було проведено фактичну перевірку, за підсумками якої складено Акт від 02.02.2024 №147/05-99-07-04/3110016021 про результати фактичної перевірки щодо здійснення контролю за дотриманням порядку проведення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів. За результатами перевірки встановлено факт проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД, цін товару та обліку їх кількості, чим порушено п. 11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) та складено податкове повідомлення-рішення форми «С» від 22.02.2024 № 281/05-99-07-04. Також перевіркою встановлено не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, чим порушено вимоги п. 1 п. 2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) та складено податкове повідомлення-рішення форми «С» від 22.02.2024 № 280/05-99-07-04. Встановлено факт реалізації тютюнових виробів за ціною вищою від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби встановлені виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, чим порушено вимоги ст. 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне врегулювання виробництва і обігу спирту етилового, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (зі змінами та доповненнями) та складено податкове повідомлення-рішення форми «С» від 22.02.2024 № 282/05-99-07-04. Разом з цим встановлено реалізацію та зберігання акцизних товарів, які не обліковані у встановленому порядку, а саме у місці продажу знаходились тютюнові вироби без документів, які підтверджують облік товарів, чим порушено вимоги п. 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами доповненнями) та складено податкове повідомлення-рішення форми 22.02.2024 № 279/05-99-07-04. Крім того, встановлено ненадання посадовим особам контролюючого органу перевірки документів, пов`язаних з предметом перевірки, чим порушено вимоги ст. 44, п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України та складено податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 22.02.2024 № 283/05-99-07-04. Позивач закцентував свою увагу на тому, що вказані податкові повідомлення-рішення 22.02.2024 було направлено платнику засобами поштового зв`язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Лист із зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями не вручено та повернуто поштою 11.03.2024 з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржувались платником та не відкликались податковим органом. Позивач зауважив, що у зв`язку з несплатою відповідачем узгоджених податкових зобов`язань, ГУ ДПС у Донецькій області було сформовано податкову вимогу від 17.09.2024 № 0000434-1305-0599, яку 18.09.2024 спрямовано на адресу боржника засобами поштового зв`язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Лист з вимогою не вручено та повернуто поштою 07.10.2024 з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Вказана податкова вимога не була оскаржена та не відкликалась. Враховуючи те, що узгоджених податкових зобов`язань відповідачем перед бюджетом не сплачено, виникли правові підстави для звернення до суду з позовом про стягнення податкового боргу в розмірі 39 862,00 гривень.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02.05.2025 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Встановлений відповідачу строк протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі, для надання на адресу Донецького окружного адміністративного суду: відзиву на позовну заяву разом з усіма доказами на яких ґрунтуються заперечення відповідача.
Позивач, його представник про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, про що свідчить наявність реєстрації у них кабінету електронного суду із відповідною відміткою в графі «доставлено» та графі «дата встановлення статусу» зазначено - 19.05.2025.
Відповідач по справі була повідомлена про наявність ухвали про відкриття провадження по справі шляхом надсилання на її електронну скриньку зазначену у ідентифікаційних даних ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , копії процесуального документу, що підтверджується карткою обліку вихідних документів Донецького окружного адміністративного суду №200/3014/25 від 12.05.2025 року.
З урахуванням вищенаведеного відповідач був належним чином обізнаний про наявність позовної заяви на розгляді в Донецькому окружному адміністративному суді.
Відповідно до ч.6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Головне управління ДПС у Донецькій області є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Податковим кодексом України повноваження, згідно ст. 43 Кодексу адміністративного судочинства України, здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки.
Відповідач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з 23.06.2023 року, номер державної реєстрації 2010350000000336563, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Донецькій області, Краматорська ДПІ як платник податків за основним місцем обліку з 02.01.2025, попереднє місце обліку - ГУ ДПС у Донецькій області, Костянтинівська ДПІ (м. Костянтинівка) з 23.06.2023, номер взяття на облік 051423142381.
Відповідачем 16.06.2023 року було подано заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та обрано ставку єдиного податку при переході на спрощену систему оподаткування 20% до розміру мінімальної заробітної плати та 2 групу, обрані види діяльності за КВЕД ДК 009:2005 47.11 роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; 47.24 роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах.
Судом встановлено, що податковим органом було проведено фактичну перевірку, за підсумками якої складено Акт від 02.02.2024 №147/05-99-07-04/ НОМЕР_1 про результати фактичної перевірки щодо здійснення контролю за дотриманням порядку проведення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів. За результатами перевірки встановлено факт проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД, цін товару та обліку їх кількості, чим порушено п. 11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) та складено податкове повідомлення-рішення форми «С» від 22.02.2024 № 281/05-99-07-04. Також перевіркою встановлено не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, чим порушено вимоги п. 1 п. 2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) та складено податкове повідомлення-рішення форми «С» від 22.02.2024 № 280/05-99-07-04. Встановлено факт реалізації тютюнових виробів за ціною вищою від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби встановлені виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, чим порушено вимоги ст. 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне врегулювання виробництва і обігу спирту етилового, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (зі змінами та доповненнями) та складено податкове повідомлення-рішення форми «С» від 22.02.2024 № 282/05-99-07-04. Разом з цим встановлено реалізацію та зберігання акцизних товарів, які не обліковані у встановленому порядку, а саме у місці продажу знаходились тютюнові вироби без документів, які підтверджують облік товарів, чим порушено вимоги п. 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами доповненнями) та складено податкове повідомлення-рішення форми «С» від 22.02.2024 № 279/05-99-07-04. Крім того, встановлено ненадання посадовим особам контролюючого органу перевірки документів, пов`язаних з предметом перевірки, чим порушено вимоги ст. 44, п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України та складено податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 22.02.2024 № 283/05-99-07-04.
Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (код класифікації доходів бюджету 21080900, код за КАТОТТГ UА14000000000091971), у сумі 27502,00 грн, а саме:
- 5100,00 грн. - донараховано штрафні санкції, акт поточного року, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 22.02.2024 № 281/05-99-07-04;
- 3019,00 грн. - донараховано штрафні санкції, акт поточного року, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 22.02.2024 № 280/05-99-07-04;
- 19383,00 грн. - донараховано штрафні санкції, акт поточного року, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 22.02.2024 № 279/05-99-07-04.
Адміністративні штрафи та інші санкції (надходження коштів, контроль за справлянням яких закріплено за ГУ ДПС) (код класифікації доходів бюджету 21081103, код за КАТОТТГ UА14120070000090878), у сумі 1020,00 грн, а саме: 1020,00 грн. - донараховано штрафні санкції за актом перевірки (поточний рік), податкове повідомлення-рішення (форма «ПС») від 22.02.2024 № 283/05-99-07-04.
Штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (код класифікації доходів бюджету 21081500, код за КАТОТТГ UА14120070000090878), у сумі 10 000,00 грн., а саме: 10 000,00 грн. - донараховано штрафні санкції, акт поточного року, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 22.02.2024 № 282/05-99-07-04.
Єдиний податок з фізичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18050400, код території UА14120070000090878) у сумі 1 340,00 грн., а саме: 1340,00 грн - нараховано єдиного податку 1,2 групи, заява про застосування спрощеної системи оподаткування від 16.06.2023 №051423135120 термін сплати 20.06.2023.
Вказані податкові повідомлення-рішення 22.02.2024 було направлено платнику засобами поштового зв`язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Лист із зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями не вручено та повернуто поштою 11.03.2024 з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржувались платником та не відкликались податковим органом.
У зв`язку з несплатою ФОП ОСОБА_1 узгоджених податкових зобов`язань, ГУ ДПС у Донецькій області було сформовано податкову вимогу від 17.09.2024 № 0000434-1305-0599, яку 18.09.2024 спрямовано на адресу боржника засобами поштового зв`язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Лист з вимогою не вручено та повернуто поштою 02.10.2024 з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Вказана податкова вимога не була оскаржена та не відкликалась.
Станом на день подання позову за відповідачем обліковується сума боргу 39 862,00 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами та який самостійно останнім не сплачено.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права та обов`язки платників податків, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI (з наступними змінами та доповненнями, чинними на час виникнення спірних відносин та подання позовної заяви).
Згідно з п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, в разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов`язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (п. 59.3 ст. 59 ПК України).
Пунктом 131.2 ст. 131 Податкового кодексу України встановлено, що при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов`язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.
Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом.
Пунктом 5 розділу ІІІ Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 28.12.2015 №1204, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.01.2016 за №124/28254, встановлено, що якщо пошта (поштова служба) не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням платника податків (посадових осіб платника податків), їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштою (поштовою службою) в повідомленні про вручення, із зазначенням причин невручення.
Згідно пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Пунктом 7 Порядку направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 30.06.2017 №610, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.07.2017 за №902/30770, встановлено, що податкова вимога вважається належним чином врученою платнику податків (крім фізичних осіб), якщо вона надіслана за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручена платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові (абзац перший).
У разі якщо пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, така податкова вимога вважається врученою платнику податків у день, вказаний поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення (абзац третій).
Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422, чинний на час виникнення спірних правовідносин, (далі також - Порядок №422), з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Згідно з підпунктом 4 пункту 2 розділу ІІІ Порядку №422, при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник, у першу чергу зараховуються у рахунок податкового зобов`язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник, у наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу - у рахунок пені згідно з черговістю їх виникнення.
Згідно з пп. 15.1 - 15.2 ст. 15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом. Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.
Пунктом 59.1 статті 59 ПК України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
При цьому, відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
На адресу відповідача згідно п.п. 59.1. ст.59 Податкового кодексу України надіслано податкову вимогу форми «Ф» від 17.09.2024 року №0000434-1305-0599, яка була повернута поштою 02.10.2024 з відміткою «за закінченням терміну зберігання»
Доказів оскарження податкової вимоги суду не надано.
Відтак, враховуючи, що сума грошових зобов`язань відповідачем не була сплачена своєчасно, вона набула статусу податкового боргу.
Таким чином, матеріалами справи підтверджується, що у відповідача наявний податковий борг у розмірі 39 862,00 грн.
Згідно з п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 87.2 ст.87 ПК України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п. 87.11 ст.87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
На підставі викладеного, суд вбачає наявність передбачених чинним законодавством обставин для стягнення з відповідача податкового боргу в розмірі 39 862,00 грн.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідачем суду не надано.
Враховуючи те, що сума податкового боргу позивача складає 39862,00 грн., підтверджується матеріалами справи, не сплачена відповідачем в добровільному порядку, доказів скасування податкової вимоги відповідачем не подано, суд вважає позовні вимоги правомірними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до положень статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Приписами ч.1 ст.90 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Підстави для розподілу судових витрат у даній справі відсутні.
Керуючись ст.ст. 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Донецькій області (адреса: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, буд.59, ЄДРПОУ: 44070187) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) до бюджету податковий борг у сумі 39 862,00 грн., а саме:
- штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (код класифікації доходів бюджету 21080900), у сумі 27 502,00 грн.;
- адміністративні штрафи та інші санкції (надходження коштів, контроль за справлянням яких закріплено за ГУ ДПС) (код класифікації доходів бюджету 21081103), у сумі 1 020,00 грн.;
- штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (код класифікації доходів бюджету 21081500), у сумі 10 000,00 грн.;
- єдиний податок з фізичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18050400) у сумі 1340,00 гривень.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 28 липня 2025 року.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.О. Голошивець