Постанова № 12890317, 11.08.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.08.2010
Номер справи
2-а-4888/10/1070
Номер документу
12890317
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2-а-4888/10/1070

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 серпня 2010 року Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Балаклицького А.І.,

при секретарі Гавриловій С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства «Дніпровське» до управління Держкомжему у Бориспільському районі Київської області, державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

Відкрите акціонерне товариство «Дніпровське» звернулось до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними дії Управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області та Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» з внесення змін до автоматизованої системи державного земельного кадастру щодо конфігурації земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042, розташованої в с.Жовтневе Бориспільського району Київської області, яка належить ВАТ «Дніпровське» на праві власності, та зобовязати Державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» (03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 3) внести зміни до автоматизованої системи державного земельного кадастру щодо конфігурації земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042, яка належить ВАТ «Дніпровське» на праві власності, згідно координат Державного акта про право власності на земельну ділянку серії ЯЖ №240359, виданого 04.09.2008р., зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю, на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №020832300132.

ВАТ «Дніпровське» посилається на порушення відповідачами його прав на земельну ділянку, а саме: незаконним внесенням змін в автоматизовану систему державного земельного кадастру щодо зміни конфігурації земельної ділянки, яка належить позивачу, без його згоди та за відсутності будь-яких рішень уповноважених органів щодо такої зміни.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 29 квітня 2010 року відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду в попередньому судовому засіданні, відповідачам запропоновано в разі невизнання адміністративного позову подати письмові заперечення проти позову та докази на обґрунтування цих заперечень, витребувано у Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» належним чином завірену копію поземельної книги щодо земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042, в тому числі кадастровий план та реєстраційну картку на зазначену земельну ділянку, витребувано в Управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області витяг з чергового кадастрового плану земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042

В судовому засіданні представник Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» усно повідомив про те, що Центр державного земельного кадастру змін в базу даних автоматизованої системи державного земельного кадастру щодо конфігурації земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042, яка належить ВАТ «Дніпровське», не вносив, і що згідно з базою даних автоматизованої системи державного земельного кадастру Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» конфігурація земельної ділянки позивача така ж сама, як і конфігурація, яка наведена у виданому позивачеві Державному акті про право власності на земельну ділянку. В судовому засіданні представник Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» заявив усне клопотання про подальший розгляд справи у його відсутність.

Ухвалою від 27.07.2010 р. задоволено клопотання представника ПАТ «Дніпровське» про заміну позивача його правонаступником, відповідно до ст. 55 КАС України замінено позивача у справі: Відкрите акціонерне товариство «Дніпровське» його правонаступником Публічним акціонерним товариством «Дніпровське».

В судове засідання, призначене на 11 серпня 2010 року, представники сторін не з'явились. Представник позивача подав заяву про розгляд справи у його відсутність на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Розглянувши позовну заяву та подані сторонами та їх представниками пояснення і документи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

Позивач є власником земельної ділянки площею 14,0127га, кадастровий номер 3220881700:05:001:0042, розташованої в с.Жовтневе Бориспільського району Київської області, цільовим призначенням якої є ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що підтверджується Державним актом про право власності на земельну ділянку серії ЯЖ №240359, виданим 04.09.2008р., зареєстрованим за №020832300132 у Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю, на право постійного користування землею, договорів оренди землі.

З матеріалів справи вбачається, що межі земельної ділянки позивача винесено в натурі (на місцевості) згідно координат Державного акта серії ЯЖ №240359, межі земельної ділянки закріплено межовими знаками у кількості 39 (тридцять дев'ять) штук, межові знаки згідно з Актом про передачу на зберігання межових знаків власнику земельної ділянки від 15.12.2009 р. передано позивачу на зберігання.

Згідно зі ст.55 Закону України «Про землеустрій», встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Межі земельної ділянки в натурі (на місцевості) закріплюються межовими знаками встановленого зразка. Власники землі та землекористувачі, у тому числі орендарі, зобов'язані дотримуватися меж земельної ділянки, закріпленої в натурі (на місцевості) межовими знаками встановленого зразка. Межові знаки здаються за актом під нагляд на збереження власникам землі та землекористувачам, у тому числі орендарям.

22 грудня 2009 року позивач звернувся до Управління земельних ресурсів у Бориспільському районі Київської області (лист №157 від 22.12.2009р.) та Київської обласної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» (лист №158 від 22.12.2009 р.) з проханням надати інформацію з приводу того, чи змінювалась конфігурація земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042, розташованої в с.Жовтневе Бориспільського району Київської області, яка належить йому на праві приватної власності, а також надати копію кадастрового плану земельної ділянки та витяг з бази даних ДЗК з відображенням конфігурації та меж земельної ділянки.

Листом №5-1/823 від 01.03.2010 р. Київська обласна філія Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» у наданні витягу з бази даних АС ДЗК (автоматизованої системи державного земельного кадастру) відмовила, однак повідомила, що згідно з даними бази даних АС ДЗК конфігурація земельної ділянки з кадастровим номером 3220881700:05:001:0042 не змінювалась.

15 березня 2010 року Управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області листом №604 від 15.03.2010 р. повідомило, що станом на 12.03.2010 р. згідно відомостей бази даних автоматизованої системи державного земельного кадастру змінено конфігурацію земельної ділянки з кадастровим номером 3220881700:05:001:0042 та надало кадастровий план земельної ділянки із зміненою конфігурацією.

У березні 2010 року позивач звернувся до Вороньківської сільської ради з проханням повідомити, чи приймала сільська рада будь-які рішення (розпорядження), які б мали наслідком зміну конфігурації земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042 з подальшою зміною її меж, чи які б мали наслідком припинення права на частину земельної ділянки (лист № 29 від 24.03.2010 р.).

Листом № 2-15-187 від 30.03.2010 р. Вороньківська сільська рада повідомила, що жодних рішень (розпоряджень), які б мали наслідком зміну конфігурації земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042 з подальшою зміною її меж чи припинення права на частину земельної ділянки вона не приймала.

24 березня 2010 року позивач листом №28 від 24.03.2010 р. звернувся до Управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області з проханням надати інформацію щодо того, на яких підставах було змінено конфігурацію земельної ділянки з кадастровим номером 3220881700:05:001:0042, атакож повідомити, чи приймались уповноваженими органами будь-які рішення про зміну конфігурації земельної ділянки чи рішення (розпорядження), які мають наслідком припинення права на частину земельної ділянки, та надати копії відповідних рішень, якщо такі приймались.

Відповіді на лист №28 від 24.03.2010 р. позивач від Управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області не отримував.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч.1 ст.193 Земельного кодексу України, державний земельний кадастр - це єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів.

Згідно з ч.1 ст.204 Земельного кодексу України, державний земельний кадастр ведеться уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Відповідно до п. 4 Положення про порядок ведення державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 1993 року №15, державний земельний кадастр ведеться Держкомземом та його територіальними органами, які здійснюють його формування, ведення, збереження і забезпечують доступ до відповідної інформації органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Адміністратором автоматизованої системи державного земельного кадастру є державне підприємство «Центр державного земельного кадастру».

Згідно з п.1 Положення про порядок ведення державного земельного кадастру, Державний земельний кадастр призначений для забезпечення заінтересованих підприємств, установ, організацій і громадян вірогідними і необхідними відомостями про природний, господарський стан та правовий режим земель з метою організації раціонального використання та охорони земель, регулювання земельних відносин, землеустрою, обґрунтування розмірів плати за землю.

Листом Управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області №604 від 15.03.2010 р. підтверджується, що станом на 12.03.2010 р. згідно бази даних автоматизованої системи державного земельного кадастру змінено конфігурацію земельної ділянки з кадастровим номером 3220881700:05:001:0042.

З наданого Управлінням Держкомзему у Бориспільському районі Київської області кадастрового плану земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042 вбачається, що конфігурація земельної ділянки є відмінною від конфігурації земельної ділянки, зображеної на плані меж земельної ділянки, що є невід'ємним додатком до Державного акта на право власності на цю земельну ділянку серії ЯЖ №240359, виданого 04.09.08 р. При цьому, з кадастрового плану земельної ділянки, наданого Управлінням Держкомзему у Бориспільському районі Київської області, та плану меж земельної ділянки до Державного акта на право власності на земельну ділянку, наданого позивачем, вбачається, що у результаті зміни конфігурації земельної ділянки змінено її межі.

У позовній заяві позивачем зазначено, що з моменту набуття ним права власності на земельну ділянку, її межі та/чи конфігурація жодного разу не змінювалися, позивач з заявами чи клопотаннями про внесення змін до державного земельного кадастру (кадастрової інформації) щодо зміни конфігурації земельної ділянки до відповідачів не звертався.

Матеріалами справи (лист Вороньківської сільської ради № 2-15-187 від 30.03.2010 р.) також підтверджується, що жодних рішень (розпоряджень), які б мали наслідком зміну конфігурації земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042 з подальшою зміною її меж, чи рішень (розпоряджень), які б мали наслідком припинення права на частину зазначеної земельної ділянки, Вороньківська сільська рада не приймала.

У листі №604 від 15.03.2010 р. Управлінням Держкомзему у Бориспільському районі Київської області не зазначено, у звязку з чим та на який підставі (підставах) змінено конфігурацію земельної ділянки позивача.

Управлінням Держкомзему у Бориспільському районі Київської області не надано будь-яких пояснень та/чи доказів на підтвердження того, на якій підставі вносились зміни до державного земельного кадастру (в автоматизовану систему державного земельного кадастру) щодо зміни конфігурації земельної ділянки позивача.

Доказів на підтвердження того, що конфігурацію земельної ділянки позивача змінено законно та обґрунтовано, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, Управлінням Держкомзему у Бориспільському районі Київської області не надано, уматеріалах справи - не міститься.

Відповідно до п.1.2. Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, затвердженого наказом Держкомзему від 02.07.2003 р. № 174, відомості щодо правового режиму земель, державної реєстрації земельних ділянок, кадастрового зонування, обліку кількості та якості земель та інші відомості щодо земельних ділянок містяться в автоматизованій системі державного земельного кадастру.

Згідно з абз. 2 п.1.2. Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах (далі - Центр ДЗК), який є адміністратором державного реєстру земель, забезпечує створення та функціонування державного реєстру земель, відповідає за достовірність і збереження даних, захист від несанкціонованого доступу та руйнування бази даних АС ДЗК, має повний прямий доступ до бази даних АС ДЗК.

Відповідно до абз.1 п.1.2. Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, автоматизована система державного земельного кадастру (далі - АС ДЗК) - інформаційна система, що містить відомості про правовий режим земель, державну реєстрацію земельних ділянок, кадастрове зонування, кадастрові зйомки, бонітування ґрунтів, економічну оцінку земель, грошову оцінку земельних ділянок, облік кількості та якості земель.

Згідно з абз.12 п.1.2. Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, реєстратори державного реєстру земель (далі - реєстратори) - структурні підрозділи Центру ДЗК, які мають доступ та вносять відомості до бази даних АС ДЗК, ведуть Поземельну книгу, здійснюють видачу та реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди (суборенди) землі, а також ведуть книгу реєстрації.

Розділом 3 Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель встановлено порядок заповнення реєстраційної картки та внесення відомостей до бази даних автоматизованої системи державного земельного кадастру. З положень зазначеного розділу 3 Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель вбачається, що внесення відомостей до автоматизованої системи державного земельного кадастру відбувається після заповнення реєстраційної картки. Згідно з п. 2.3 Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, реєстраційна картка заповнюється реєстратором та містить підпис із зазначенням прізвища, ініціалів керівника виконавця робіт та печатку .

Згідно з п. 3.3. Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель та додатку 3 до п.3.3. Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, територіальний орган в реєстраційній картці відображає, зокрема, такі відомості: кадастровий номер земельної ділянки; код документа, дата документа, реєстраційний номер, серія та номер бланка юридичного документа, на підставі якого проведено зміни, інформація про нотаріат, дата реєстрації, зміни кадастрової інформації, П. І. Б. реєстратора, площа земельної ділянки.

Відповідно до наказу Держкомзему «Про затвердження положень про територіальні органи земельних ресурсів» № 123 від 17.06.2008, територіальними органами земельних ресурсів є головні управління Держкомзему в областях, головні управління Держкомзему в містах Києві та Севастополі, управління (відділи) Держкомзему в районах, управління (відділи) Держкомзему в містах (обласного та районного значення), міжрайонні управління (відділи) Держкомзему.

Згідно з п.1 Положення про управління (відділ) Держкомзему в районі, затвердженого наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 17 червня 2008 р. № 123, управління (відділ) Держкомзему в районі є територіальним органом Держкомзему, підзвітним та підконтрольним Держкомзему та відповідно Республіканському комітету із земельних ресурсів Автономної Республіки Крим, головному управлінню Держкомзему в області.

Організація і забезпечення ведення державного земельного кадастру та координація робіт з підготовки земельно-кадастрової документації є одним з основних завдань управління Держкомзему в районі (п. 3 Положення про управління Держкомзему в районі).

Згідно з пп.13 п.4 Положення про управління Держкомзему в районі, управління Держкомзему в районі відповідно до покладених на нього завдань забезпечує в межах компетенції регулювання земельних відносин, створення та ведення державного земельного кадастру та реєстрацію в його складі земельних ділянок і прав на них.

Відповідно до ст.195 Земельного кодексу України, основними завданнями ведення державного земельного кадастру є: а) забезпечення повноти відомостей про всі земельні ділянки; б) застосування єдиної системи просторових координат та системи ідентифікації земельних ділянок; в) запровадження єдиної системи земельно-кадастрової інформації та її достовірності.

З огляду на це, суд приходить до висновку, що дії Управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області щодо внесення змін до державного земельного кадастру (автоматизованої системи державного земельного кадастру) щодо зміни конфігурації земельної ділянки є незаконними та порушують права та інтереси позивача.

Разом з тим, позов в частині предявлених позивачем вимог до Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» про зобов'язання останнього внести зміни до автоматизованої системи державного земельного кадастру щодо конфігурації земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042, яка належить позивачеві на праві власності, згідно координат Державного акта про право власності на земельну ділянку серії ЯЖ №240359, виданого 04.09.2008р., зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю, на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №020832300132, не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

З наданого представником Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» кадастрового плану земельної ділянки вбачається, що конфігурація земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042 згідно бази даних автоматизованої системи державного земельного кадастру не змінювалась, відповідає конфігурації земельної ділянки, зображеної на плані меж земельної ділянки, що є додатком до Державного акта на право власності на цю земельну ділянку серії ЯЖ №240359, виданого 04.09.2008 р.

Крім того, листом №5-1/823 від 01.03.2010 р. Київської обласної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» підтверджується, що згідно з даними бази даних АС ДЗК конфігурація земельної ділянки з кадастровим номером 3220881700:05:001:0042 не змінювалась.

Матеріалами справи та наявними в них доказами не підтверджується порушення Державним підприємством «Центр державного земельного кадастру» прав чи інтересів позивача, з огляду на це у суду відсутні підстави для зобов'язання Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» до вчинення певних дій.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з рішенням Конституційного суду України № 1-12/2003 від 30.01.2003 р., правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах.

Враховуючи вищевикладене, з метою повного захисту прав та інтересів позивача, про захист яких він просять, керуючись ч.2 ст.11 КАС України, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов'язати Управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області внести зміни до державного земельного кадастру (автоматизованої системи державного земельного кадастру) щодо конфігурації земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042, яка належить ПАТ «Дніпровське» (раніше - ВАТ «Дніпровське»), згідно координат Державного акта про право власності на земельну ділянку серії ЯЖ №240359, виданого 04.09.2008р., зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю, на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №020832300132.

Згідно з рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2010від 01.04.2010 р. у справі № 1-6/2010 за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень ч.1 ст.143 Конституції України, пунктів "а", "б", "в", "г" ст.12 Земельного кодексу України, п.1 ч.1 ст.17 КАС України, положення п.1 ч.1 ст. 17 КАС України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на «спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності» слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як субєктом владних повноважень, повязані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.

За приписами ст.94 КАС України витрати по сплаті судового збору підлягають присудженню позивачеві з Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 2-15, 17, 18, 35-37, 55, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 111, 122, 158, 160-163, 185-186, 254, 255, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області (08300, м.Бориспіль, вул. Київський шлях, 79, код ЄДРПОУ 24214504) звнесення змін до державного земельного кадастру (автоматизованої системи державного земельного кадастру) щодо конфігурації земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042, розташованої в с.Жовтневе Бориспільського району Київської області, яка належить Публічному акціонерному товариству «Дніпровське» (раніше - ВАТ «Дніпровське»).

Зобовязати Управління Держкомзему у Бориспільському районі Київської області (08300, м.Бориспіль, вул. Київський шлях, 79, код ЄДРПОУ 24214504) внести зміни до державного земельного кадастру (автоматизованої системи державного земельного кадастру) щодо конфігурації земельної ділянки кадастровий номер 3220881700:05:001:0042, яка належить Публічному акціонерному товариству «Дніпровське» (раніше - ВАТ «Дніпровське»), згідно координат Державного акта про право власності на земельну ділянку серії ЯЖ №240359, виданого 04.09.2008р., зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю, на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №020832300132.

В іншій частині позову відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства «Дніпровське» (08352, Київська область, Бориспільський район, с. Вороньків, вул. Українська, 104, код ЄДРПОУ 05431294) витрати зі сплати судового збору у розмірі 3грн. 40 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складання постанови у повному обсязі відповідно до частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя: /підпис/

З оригіналом згідно

Суддя А.І. Балаклицький