Ухвала суду № 128801672, 10.07.2025, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.07.2025
Номер справи
640/1237/22
Номер документу
128801672
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позову без розгляду

10 липня 2025 року Справа №640/1237/22

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кошкош О.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовною заявою Представництва "Матрапак ГмбХ" до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

10.01.2022 до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Представництва "Матрапак ГмбХ", в якій позивач просить суд:

- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 00743530902 від 07.10.2021, яким встановлено порушення ч. 1, 8 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», а саме: зберігання підакцизного пального, а саме: газу скрапленого (код УКТ ЗЕД 2711129700) та розчинника «Matracorr-90» (код УКТ ЗЕД 3814009090) за адресою: Харківська область, Краснокутський район, с. Сонцедарівка, вул. Хімічна, 2, без наявності ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) та застосовано штрафні санкції в розмірі 500 00,00 грн. за зберігання пального без наявності ліцензії;

- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 00743690902 від 07.10.2021, яким встановлено порушення п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України, а саме: Представництво «Матрапак ГмбХ» не у повному обсязі надало документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки, та яким застосовані штрафні санкції в розмірі 1 020,00 грн. за ненадання у повному обсязі документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що відповідачем проведено фактичну перевірку Представництва "Матрапак ГмбХ" з метою здійснення функцій, визначених законодавством у сфері ліцензування, виробництва, придбання, зберігання, реалізації, транспортування та обліку пального, а також товару (продукції) за кодами УКТ ЗЕД 3814009090, 2710196400, 2709001000, 270900, 2709009000, 2710, 38140019, 2711290000 за період з 01.01.2020 по 05.08.2021.

За результатами проведеної перевірки відповідачем встановлено порушення: ч. 1, 8 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», а саме: зберігання підакцизного пального, а саме: газу скрапленого (код УКТ ЗЕД 2711129700) та розчинника «Matracorr-90» (код УКТ ЗЕД 3814009090) за адресою: Харківська область, Краснокутський район, с. Сонцедарівка, вул. Хімічна, 2, без наявності ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки); п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України, а саме: Представництво «Матрапак ГмбХ» не у повному обсязі надало документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки.

За наслідками проведеної перевірки відповідачем 07.10.2021 прийнято податкові повідомлення-рішення № 00743530902, яким встановлено порушення ч. 1, 8 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» та застосовано штрафні санкції в розмірі 500 00,00 грн. за зберігання пального без наявності ліцензії та № 00743690902, яким встановлено порушення п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України та яким застосовано штрафні санкції в розмірі 1 020,00 грн. за ненадання у повному обсязі документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю.

Вважаючи податкові повідомлення-рішення від 07.10.2021 № 00743530902 та № 00743690902 протиправними та такими що підлягають скасуванню, Представництва "Матрапак ГмбХ" звернулося до суду із позовною заявою.

13.01.2022 ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва позовну заяву залишено без руху, та запропоновано позивачу надати копій доданих до позовної заяви документів для відповідача.

24.01.2022 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва на виконання ухвали від 13.01.2022 позивачем надано копій доданих до позовної заяви документів для відповідача.

03.02.2022 ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва відкрито провадження у справі. Призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін відповідно до ст. 262 КАС України (у письмовому провадженні).

14.06.2022 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач просить відмовити у задоволенні позову повністю.

Обґрунтовуючи відзив відповідач зазначив, що в ході проведення фактичної перевірки, відповідно до вимог п.п. 20.1,2, п.п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20, п. 85.2, п. 85.4 ст. 85 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УЇ, зі змінами та доповненнями, особі за довіреністю Представництво "Матрапак ГмбХ" Санді А.В. вручено під підпис запит від 27.07.2021 б/н про надання до перевірки інформації та її документального підтвердження з питань придбання, зберігання та використання пального, а також товару (продукції) за кодами УКТ ЗЕД 3814009090, 2710196400,2709001000,270900,2709009000, 2710, 3814009019, 2711290000.

Вказані документи було запропоновано надати в термін до 14 години 29.07.2021.

Також в ході проведення фактичної перевірки, особі за довіреністю Представництво "Матрапак ГмбХ" Васюренко Л.В. вручено під підпис запити від 29.07.2021 б/н та від 03.08.2021 № б/н про надання до перевірки додаткової інформації та її документального підтвердження з питань придбання, зберігання та використання пального, а також товару (продукції) за кодами УКТ ЗЕД 3814009090, 2710196400,2709001000,270900,2709009000, 2710, 3814009019, 2711290000.

На запити від 27.07.2021 б/н, від 29.07.2021 № 1, від 03.08.2021 б/н Представництво "Матрапак ГмбХ" листами від 28.07.2021 № И/9/07, від 30.07.2021 № И/13/07, від 03.08.2021 № И/4/08, від 04.08.2021 № И/5/08 надано документи, перелік яких відображено в п.2.1.3 Акту перевірки.

У встановлені терміни та станом на 06.08.2021 запитувані документи надано не у повному обсязі, а саме:

- журналів ордерів, карток рахунків та оборотно-сальдових відомостей по рахунку 281;

- карток рахунків 231, 26, 206;

- інформації та документів про фактичне місцезнаходження залишків пального в розрізі місць зберігання, що використовуються Представництвом станом на 27.07.2021, а саме: актів приймання- передачі пального, а також товару (продукції) за кодами УКТ ЗЕД 3814009090, 2710196400, 2709001000, 270900, 2709009000, 2710, 3814009019, 2711290000 на відповідальне зберігання, актів наданих послуг по зберіганню, актів звірки руху товарно-матеріальних цінностей по складам між Представництвом та зберігачем (помісячно за перевіряємий період);

- договорів про відповідальне зберігання із зазначенням місцезнаходження місця зберігання та обсягів пального, а також товару (продукції) за кодами УКТ ЗЕД 3814009090, 2710196400, 2709001000, 270900, 2709009000, 2710, 3814009019, 2711290000, переданих на відповідальне зберігання та/або документи, що підтверджують право власності місць зберігання даного пального;

- технічних умов, паспортів якості, сертифікатів відповідності та експертних висновків про віднесення до коду УКТ ЗЕД щодо наступних товарів (продукції); розчинник органічний марки В (код УКТ ЗЕД 3814009019), газ нафтовий в газоподібному стані (код УКТ ЗЕД 2711290000);

- сертифікатів відповідності та експертних висновків про віднесення до кодів УКТ ЗЕД щодо наступних товарів (продукції): розчинник складний органічний «SOLVENT SNDUSTRAL», «SOLVENT GALOSCHE», «SOLVENT PETROLEUM» (код УКТ ЗЕД 3814009090), розчинник складний органічний «WHITE SPIRIT», «KEROZIN PETRO» (код УКТ ЗЕД 3814009090);

- пояснення яким чином відбуваються операції по виробництву пального або товару (продукції) за кодами УКТ ЗЕД 3814009090, 2710196400, 2709001000, 270900, 2709009000, 2710,3814009019,2711290000 та документи, що засвідчують проведення таких операцій (до перевірки надано тільки 2 сторінки технологічного регламенту ТР-1 устаткування по переробці нафтопродуктів (УПН-30) комплекса по виробництву органічних розчинників та антикорозійних засобів).

Відповідач вказав, що згідно п. 121.1 ст. 121 ПКУ ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу.

Також зазначив, що перевіркою неможливо встановити до якого коду УКТ ЗЕД відносяться наступні товари (продукція): розчинник органічний марки В, газ нафтовий в газоподібному стані, розчинники складні органічні «SOLVENT SNDUSTRAL», «SOLVENT GALOSCHE», «SOLVENT PETROLEUM», «WHITE SPIRIT», «KEROZIN PETRO» та чи є вони підакцизним пальним.

На підставі наданих документів, інформаційного ресурсу ДПС (ЄРАН 2019, СЕАРП СЕ) та письмових пояснень, перевіркою встановлено зберігання Представництвом підакцизного пального, а саме: газу скрапленого (код УКТ ЗЕД 2711129700) та розчинника «Matracorr-90» (код УКТ ЗЕД 3814009090) за адресою: Харківська область, Краснокутський район, с. Сонцедарівка, вул. Хімічна, 2, без наявності ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки), чим порушено вимоги ч. 1,8 ст. 15 Закону № 481.

Відповідно до абз. 8 ч. 2 ст. 17 Закону № 481 у разі зберігання пального без наявності ліцензії до суб`єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів.

Водночас, згідно частини 22 ст. 18 Закону № 481 до суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) не застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу, передбачена ст. 17 цього Закону, у разі зберігання пального до 31.03.2020 без наявності відповідної ліцензії.

За результатами проведеної перевірки відповідачем встановлено порушення: ч. 1, 8 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», а саме: зберігання підакцизного пального, а саме: газу скрапленого (код УКТ ЗЕД 2711129700) та розчинника «Matracorr-90» (код УКТ ЗЕД 3814009090) за адресою: Харківська область, Краснокутський район, с. Сонцедарівка, вул. Хімічна, 2, без наявності ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки); п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України, а саме: Представництво «Матрапак ГмбХ» не у повному обсязі надало документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки.

З огляду на викладене відповідач вважає податкові повідомлення-рішення від 07.10.2021 № 00743530902 та № 00743690902 прийняті правомірно.

Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду.

З метою забезпечення розгляду адміністративної справи здійснено автоматизований розподіл судових справ між іншими окружними адміністративними судами України.

Адміністративну справу передано до Донецького окружного адміністративного суду. За результатами автоматизованого розподілу справи головуючим у даній справі призначено суддю Кошкош Олену Олександрівну.

21.03.2025 ухвалою Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу № 640/1237/22 прийнято до розгляду суддею Кошкош О.О. Зобов`язано позивача в 5-ти денний строк з дня отримання цієї ухвали надати суду засобами електронного зв`язку через підсистему ЄСІТС Електронний суд або на електронну пошту суду: актуальну інформацію про місцезнаходження, адресу електронної пошти та номер засобів зв`язку з ним; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Розглянувши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 46 КАС України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб`єкти владних повноважень.

Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи користуються в Україні таким самим правом на судовий захист, що й громадяни та юридичні особи України (ч. 7 ст. 5 КАС України).

Згідно ч. 1, 3 ст. 43 КАС України, здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами), адміністратором за випуском облігацій.

Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Зважаючи на визначену ст. 43 КАС України адміністративну процесуальну правосуб`єктність, для реалізації своїх прав та обов`язків як учасника справи, визначених ст. 44 КАС України, юридична особа повинна мати правоздатність та дієздатність, які виникають з моменту створення юридичної особи та припиняються з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Адміністративна правосуб`єктність є основним, базовим елементом адміністративно-правового статусу особи й саме вона зумовлює можливість юридичної особи бути учасником адміністративних правовідносин та визначає обсяг її прав та обов`язків.

Верховний Суд у постанові від 25.07.2024 у справі № 640/31489/21, ухваленої у складі Судової палати, сформулював висновки, за змістом яких представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи. Представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

У зазначеній постанові суду Судова палата зосередила увагу на тому, що представництва утворюються для виконання допоміжних операцій поза місцем знаходження самої юридичної особи в тих місцях, де знаходження такого представництва забезпечить зручність налагодження зв`язків, виконання певних дій, на які воно уповноважене юридичною особою, в тому числі виконання юридичних дій. На відміну від філій представництва не виконують фактичних дій, компетенція їх обмежена виконанням юридичних дій від імені юридичної особи. Представництва не визнаються суб`єктами цивільного права, а їх посадові особи можуть діяти від імені юридичної особи. Відповідальність за дії представництв і їх посадових осіб несе юридична особа, яка утворила ці представництва.

Колегія суддів Судової палати сфокусувала увагу на тому, що представництва, хоча й є відокремленими підрозділами юридичної особи, проте, продовжують залишатися складовими частинами юридичної особи й власною юридичною правосуб`єктністю вони не наділені.

Тобто, колегія суддів Судової палати дійшла висновку, що адміністративна процесуальна правосуб`єктність це можливість особи бути носієм певних процесуальних суб`єктивних прав і обов`язків, у тому числі процесуальних суб`єктивних прав та обов`язків сторони справи, а відтак, особи, які є сторонами адміністративної справи, обов`язково повинні відповідати всім вимогам адміністративної процесуальної правосуб`єктності. Представництва, які не мають статусу юридичної особи, не наділені адміністративною правосуб`єктністю.

Статтею 80 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) встановлено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.

Суд зауважує, що закріплене у зазначеній статті поняття юридичної особи вимагає звернення до цивільно-правових норм, які регулюють створення і реєстрацію юридичних осіб. Розгляд поняття юридичної особи неможливий без визначення ознак юридичної особи, що дають змогу відрізнити юридичну особу від будь-яких інших формувань, об`єднань, філій і представництв, які не можуть визнаватися суб`єктами цивільного права.

До основних ознак юридичної особи належать: державна реєстрація факту створення юридичної особи, наявність відокремленого майна, самостійна відповідальність за зобов`язаннями, придбання і реалізація цивільних прав від свого імені, можливість виступати позивачем і відповідачем у суді.

Всі зазначені вище ознаки мають бути наявними в сукупності і відсутність хоча б однієї з них не дає можливості виокремити самостійну юридичну особу.

Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Дані державної реєстрації включаються до єдиного державного реєстру, відкритого для загального ознайомлення (ч. 1 ст. 89 ЦК України).

Значення державної реєстрації юридичних осіб, організація цієї реєстрації, повнота єдиного реєстру юридичних осіб, достовірність відомостей, які вносяться в державний реєстр, полягає в тому, що така реєстрація забезпечує можливість отримання необхідної інформації господарюючими суб`єктами. Така інформація важлива для розв`язання питань про укладення договорів, формування господарських зв`язків, ведення господарських операцій. Вона сприяє формулюванню усталеності економічного обороту. Юридична особа вважається створеною з моменту реєстрації в єдиному державному реєстрі і з цього моменту набуває правоздатності. Реєстрації підлягають і подальші зміни правового статусу юридичної особи.

Згідно ч. 1 ст. 91 ЦК України юридична особа здатна мати такі ж цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність), як і фізична особа, крім тих, які за своєю природою можуть належати лише людині.

Цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення (ч. 4 ст. 91 ЦК України).

У відповідності до ч. 1 ст. 92 ЦК України юридична особа набуває цивільних прав та обов`язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону. Порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом.

Юридичні особи можуть створюватися у формі товариств, установ та в інших формах, встановлених законом. Товариством є організація, створена шляхом об`єднання осіб (учасників), які мають право участі у цьому товаристві. Товариство може бути створено однією особою, якщо інше не встановлено законом (ч. 1, 2 ст. 83 ЦК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Господарського кодексу України (далі ГК України) підприємство - самостійний суб`єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб`єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.

Згідно ч. 4 ст. 64 ГК України підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.

Пунктом 4 частини 1 статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 № 755-IV, встановлено, що державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, відокремленого підрозділу юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об`єднання, професійної спілки, її організації або об`єднання, політичної партії, організації роботодавців, об`єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.

Відповідно до ст. 26 Закону України "Про міжнародне приватне право" від 23.06.2005 № 2709-IV (далі - Закон № 2709-IV) цивільна правоздатність та дієздатність юридичної особи визначається особистим законом юридичної особи.

Для цілей цього Закону місцезнаходженням юридичної особи є держава, у якій юридична особа зареєстрована або іншим чином створена згідно з правом цієї держави (ч. 2 ст. 25 Закону № 2709-IV).

Статтею 27 Закону № 2709-IV передбачено, що особистим законом іноземної організації, яка не є юридичною особою відповідно до права держави, у якій така організація створена, вважається право цієї держави. Якщо така організація діє на території України, до її діяльності застосовується законодавство України, яке регулює діяльність юридичних осіб, якщо інше не випливає з вимог законодавства чи суті правовідносин.

З огляду на вимоги ч. 2, 3, 4 ст. 95 ЦК України представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх утворила, і діють на підставі затвердженого нею положення або на іншій підставі, передбаченій законодавством іноземної держави, відповідно до якого утворено юридичну особу, відокремленими підрозділами якої є такі філії та представництва.

Керівники філій та представництв призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності або на іншій підставі, передбаченій законодавством іноземної держави, відповідно до якого утворено юридичну особу, відокремленими підрозділами якої є такі філії та представництва.

Таким чином, представництва, хоча й є відокремленими підрозділами юридичної особи, проте продовжують залишатися складовими частинами юридичної особи й власною юридичною правосуб`єктністю вони не наділені.

Враховуючи усе вищевикладене, суд зазначає, що адміністративна процесуальна правосуб`єктність - це можливість особи бути носієм певних процесуальних суб`єктивних прав і обов`язків, у тому числі процесуальних суб`єктивних прав та обов`язків сторони справи, а відтак, особи, які є сторонами адміністративної справи, обов`язково повинні відповідати всім вимогам адміністративної процесуальної правосуб`єктності. Представництва, які не мають статусу юридичної особи, не наділені адміністративною правосуб`єктністю.

Так, згідно з відомостями Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на офіційному сайті Міністерства юстиції України за запитом по коду ЄДРПОУ 26620326 інформації не знайдено. Тобто, Представництво "Матрапак ГмбХ" не зареєстровано ні як юридична особа, ні як відокремлений підрозділ юридичної особи зі статусом юридичної особи.

Представництво "Матрапак ГмбХ" в позовній заяві підтверджує, що є постійним представництвом фірми нерезидента «Matrapac GmbH» (ФРН).

Також з матеріалів справи вбачається, що Представництво "Матрапак ГмбХ" 12.10.2015 було зареєстровано як представництво фірми нерезидента «Matrapac GmbH» (ФРН) у Мінекономрозвитку, податковий номер 26620326.

З наведеного слідує, що Представництво "Матрапак ГмбХ" є суб`єктом господарської діяльності, із особливим статусом, яке у всіх без винятку ситуаціях здійснює свої функції від імені і за дорученням іноземного суб`єкта господарської діяльності - фірми нерезидента «Matrapac GmbH» (ФРН).

Крім того, суд зазначає, що в матеріалах справи відсутні докази, відповідно до яких директор Представництва "Матрапак ГмбХ" О.Г. Гібський є директором вказаного Представництва та останній наділений правом представляти його інтереси.

Пунктом 3 частини 4 статті 169 КАС України встановлено, що у разі подання позову особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, суд постановляє ухвалу про повернення позовної заяви, а якщо провадження у справі було відкрито - ухвалу про залишення позову без розгляду (п. 1 ч. 1 ст. 240 КАС України).

З урахуванням наведеного та зважаючи на правову позицію Верховного Суду у застосуванні указаних вище норм права за подібних обставин (постанова від 25.07.2024 у справі № 640/31489/21, постанова від 10.10.2024 у справі № 640/32099/21), де встановлено відсутність у Представництва статусу юридичної особи, суд доходить до висновку, що Представництво "Матрапак ГмбХ", яке не є юридичною особою, не має адміністративної процесуальної правосуб`єктності (право- і дієздатності), а відтак позбавлене права на звернення до суду з позовною заявою.

Аналогічного висновку дійшов Шостий апеляційний адміністративний суд в постановах від 05.12.2024 по справі № 640/4439/22, від 05.11.2024 по справі № 640/5044/22.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без розгляду на підставі п. 1 ч. 1 ст. 240 КАС України.

Згідно ч. 3 ст. 240 КАС України, про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позову без розгляду може бути оскаржена.

Відповідно до ч. 4 ст. 240 КАС України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись ст. 43, 46, 240, 248, 256 КАС України,

УХВАЛИВ

Адміністративний позов Представництва "Матрапак ГмбХ" до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.О. Кошкош