Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №705/3680/25
3/705/1680/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2025 року м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Душин Олексій Владиславович, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Департаменту патрульної поліції УПП в Черкаській області, про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого в ПП «ТЕХОГЛЯД 2017» дільниця №34,
до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.127-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
І. Опис обставин справи про адміністративне правопорушення
1. До Уманського міськрайонного суду Черкаської області від Департаменту патрульної поліції УПП в Черкаській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №703088 від 10.06.2025 р. складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.127-1 КУпАП, в якому зазначено, що 07.05.2025 о 10 год. 26 хв. будучи керівником суб`єкту технічного контролю ПП «техогляд 2017» дільниця 34 за адресою: с. Ладижинка, вул. Гагаріна 121 а, видав протокол перевірки технічного стану ТЗ №01403-00178-25 на ТЗ BOODEX KIS 3WA номерний знак НОМЕР_2 з порушенням порядку проведеного ОТК , а саме: до реєстру результатів ОТК ТЗ внесено інформацію про результати ОТК ТЗ де у відповідному полі протоколу ОТК суб`єкт визначив та вказав, що вантаж шість 9вантажопідйомність) дорівнює 34,3 т, за інформацією в Єдиному держ. реєстрі ТЗ повна маса вищезазначеного ТЗ становить 35500 кг, а маса без навантаження 7100 кг (різниця між повною масою ТЗ та масою без навантаження становить 28, 4 т). Постанова КМУ №137 від 30.01.2012 р.
ІІ. Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення
2. В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.
ІІІ. Досліджені у судовому засіданні докази
3. На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення надано наступні докази:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №703088 від 10.06.2025 р. за ч. 1 ст.127-1 КУпАП та його копія.
- рапорт від 10.06.2025 р. складений старшим інспектором ВБДР УПП в Черкаській області ДПП Холодковим М.;
- копія листа Головного Сервісного Центру МВС Регіонального Сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області, Черкаській та Кіровоградській областях.
- повідомлення від 23.05.2025;
- повідомлення від 30.05.2025;
- диск з відеозаписом.
ІV. Оцінка Суду
4. Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно дост. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
5. Згідно із ч. 1 ст.127-1 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена цією статтею настає за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов`язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу
6. Відповідно до приписів ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів тощо, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
7. Об`єктом даного адміністративного правопорушення є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Об`єктивною стороною складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 127-1 КУпАП, є видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов`язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу
8. Згідно ст. 252 КУпАП суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
9. Також суд наголошує, що, як вбачається з приписів ст. 251 КУпАП, сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не є доказом вини особи, стосовно якої складено такий протокол. Доказом в даному випадку виступають лише фактичні дані, що можуть встановлюватися у такому протоколі.
10. Яквбачається зпротоколу серіїААД №703088та доданихдо ньогоматеріалів враховуючи,що усправі зібранодостатньо доказів,які невикликають сумнівіву своїйдостовірності ідопустимості,суд вважає,що вдіях ОСОБА_1 вбачається склададміністративного правопорушення,передбаченого ч.1ст.127-1КУпАП,тому євсі підставидля притягненняйого доадміністративної відповідальностіта накладенняадміністративного стягненняу межах,установлених усанкції ч.1ст.127-1КУпАП.
11. Враховуючи вищевикладене, всебічно та повно дослідивши та проаналізувавши докази, суд дійшов висновку визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч . 1 ст.127-1 КУпАП, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1360 (одна тисяча триста шістдесят) гривень.
З цих підстав, керуючись ст. 33, 127 - 1, 221, 284 КУпАП, - Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В:
1. Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.127-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1360 (одна тисяча триста шістдесят) гривень.
Банківські реквізити для сплати штрафу: ЄДРПОУ: 37930566 Отримувач: ГУК у Черк. обл./Черкаськаобл./21081300/ серія ААД № протоколу 703088 справа №705/3680/25 р/рUA918999980313030149000023001 МФО 899998 Банк отримувач: Казначейство України (ЕАП)
2. Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.
Банківські реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106 Призначення платежу: судовий збір по справі про адміністративне правопорушення №705/3680/25 про накладення адміністративного стягнення з вказівкою прізвища, ім`я та по-батькові.
3. Роз`яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачено не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постановине пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень
4. Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.
5. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. В разі подання апеляційної скарги, судове рішення набирає чинності після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: О.В. Душин