Єдиний державний реєстр судових рішень
Дата документу 30.06.2025
Справа № 334/4518/25
Провадження № 2/334/2715/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2025 року суддя Дніпровського районного суду м. Запоріжжя Філіпова І.М., розглянувши позовну заяву Акціонерного товариства «Сенс Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство «Сенс Банк» звернулось до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Ухвалою судді Дніпровського районного суду м. Запоріжжя від 09.06.2025 заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
Копія зазначеної ухвали була надіслана АТ «Сенс Банк на електронну адресу. Відповідно до довідки про доставку електронного листа, ухвалу отримали 17.06.2025 об 22:20:38.
У встановлений судом десятиденний строк, останній день якого перепадав на 27.06.2025, позивач вимоги ухвали суду не виконав.
30 червня 2025 року до суду надійшла заява представника позивача про усунення недоліків на виконання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, у якій позивач зазначає, що недоліки були усунені 26.06.2025.
Відповідно до ст.126ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.
Згідно ч.1ст. 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Ухвалу суду від 09.06.2025 позивач та його представник отримали 17.06.2025, про що свідчать довідки про доставку електронного документу. Відтак, останнім днем десятиденного строку для усунення недоліків позовної заяви є 27.06.2025. Жодних доказів на підтвердження неможливості позивачем скористатися електронним кабінетом у період з 27 червня 2025 суду не надано.
Частиною 3 ст.185ЦПК України передбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи, що викладені в ухвалі Дніпровського районного суду м. Запоріжжя від 09 червня 2025 року недоліки позивачем не усунуто у встановлений судом строк, суд вважає за необхідне, позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу.
На підставі викладеного та керуючись ст.127, ч. 3 ст.185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Акціонерного товариства «Сенс Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - вважати неподаною і повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя: Філіпова І. М.
Судове рішення № 128564397, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя) було прийнято 30.06.2025. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити необхідні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 334/4518/25. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: