ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-5634/10/2370 06.12.2010 р. м. Черкаси
11 год. 15 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Гриньковської Н.Ю.,
при секретарі Ільченко С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Канівської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -
встановив:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась Канівської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області (далі по тексту Канівська ОДПІ), в якому поставлено питання щодо стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1100грн., за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265/95-ВР (далі по тексту Закон №265/95).
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що за наслідками проведення перевірки відповідача з питань дотримання порядку проведення розрахунки за товари, контролюючим органом було встановлено порушення субєктом підприємницької діяльності вимог Закону №265/95, та прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №0000068800/1564 від 19.02.2010р. Отже, оскільки відповідачем не сплачено в добровільному порядку застосовані фінансові санкції, позивач просив стягнути вказану суму в судовому порядку.
Сторони в судове засідання не зявились, хоча про день, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника Канівської ОДПІ.
Відповідач у судове засідання також не зявилася, проте направила на адресу суду клопотання про розгляд справи без участі а також відповідач вказала, що проти задоволення позовних вимог не заперечує, оскільки вимоги позову визнає.
Частиною 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо всіма особами, які беруть участь у справі буде заявлено клопотання про розгляд справи за їх відсутності, то судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами.
За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи без застосування звукозаписувального технічного засобу.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 зареєстрована, як субєкт підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем 25.07.2001р., виконавчим комітетом Канівської міської ради (а.с.9).
Як вбачається з матеріалів справи, 12.02.2010р. контролюючим органом було проведено перевірку господарської одиниці ресторану «Двійка», розташованого за адресою: АДРЕСА_2 в якому здійснює підприємницьку діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, про що складено акт №109/23/23/23/2473710500 (а.с.16-18).
Висновками зазначеного акта перевірки встановлено порушення п. п. 9,10,11,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265/95-ВР (далі Закон №265/95-ВР) а саме:
1) виявлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків - фактично в касі субєкта господарювання на час перевірки було 432грн., а згідно денного звіту реєстратора розрахункових операцій (Х-звіту) мало бути 235грн., тобто невідповідність суми становила на час перевірки 197грн;
2) невиконання 19.04.2009р. та 21.01.2010р. щоденного друку фіскальних звітних чеку та зберігання фіскальних чеків №2123, №2210 та контрольних стрічок за 30.04.2009р., 20.12.2009р., 23.01.2010р протягом терміну встановленого Законом №265/95;
3) проведення покупки через реєстратор розрахункової операції (надалі РРО) без попереднього програмування назви товару.
За наслідками перевірки Канівською ОДПІ прийнято рішення №0000068800/1564 від 19.02.2010р., яким до відповідача на підставі п. п. 4, 5, 6, ст. ст. 17, 22 Закону №265/95 застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 2600грн.
Статтею 3 Закону №265/95 визначено суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (пункт 9); друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років (пункт 10); проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (пункт 11); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (пункт 13).
Статтею 22 Закону №265/95 передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Відповідно до ст. 2 Закону №265/95 місцем проведення розрахунків є місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Статтею 17 Закону №265/95 встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій (пункт 4); десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну (пункт 5); п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (пункт 6).
За таких обставин, сума штрафних (фінансових) санкцій відповідно до розрахунку складає 2600грн. ( (197*5 = 985) + (17*20=340) +(17*10=1070) +(17*5=85)).
Відповідно до зворотнього боку облікової картки станом на 12.11.2010р. відповідачем частково сплачено штрафні (фінансові) санкції в сумі 1500грн. (а.с.23-24). Тобто за відповідачем рахується недоїмка зі сплати штрафних фінансових санкцій в сумі 1100грн. (2600грн сума штрафних фінансових санкцій 1500грн. сплата = 1100грн.).
Враховуючи, що відсутні відомості про сплату підприємцем зазначених штрафних (фінансових) санкцій, позовні вимогиє законними та обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем-субєктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 41, 86, 122, 159, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
постановив:
Адміністративний позов Канівської обєднаної державної податкової інспекції у Черкаській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (19000, АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) до Державного бюджету України через Канівську обєднану державну податкову інспекцію у Черкаській області (19000, Черкаська область, м. Канів, вул. 206 Дивізії, 10 а, ідентифікаційний код - 21367331) штрафні (фінансові) санкції у сумі 1100 (одна тисяча сто) гривень 00 копійок.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення в порядку, передбаченому ст.185-187цього Кодексу.
СуддяН.Ю. Гриньковська