Справа №2а- 6475/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2010 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Самойлюк Г.П.
за участю секретаря: Бжассо В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом прокурора Кодимського району Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до приватного підприємства «Автотранспортне підприємство 15115»про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов позов прокурора Кодимського району Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до приватного підприємства «Автотранспортне підприємство 15115», в якому позивач просив стягнути з відповідача штраф у сумі 1 700 грн.
Законний представник в судовому засіданні, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.
Позивач у судове засідання не зявився, від нього до суду надійшло письмове клопотання, в якому він просив розглядати справу за відсутності представника.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчать наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення судових повісток.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення законного представника, суд встановив наступне.
27.08.2009р. державними інспекторами відділу державного контролю територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області на підставі направлення на перевірку №009424 від 21.08.2009р. на д./д. Загнітків-Кодима було здійснено перевірку транспортного засобу «ЛАЗ - 699», державний номер: НОМЕР_1, що належить приватному підприємству «Автотранспортне підприємство 15115».
Під час перевірки було встановлено, що здійснюється надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: відсутня схема маршруту, розклад руху та таблиця вартості проїзду.
За наслідками проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт було складено акт № 141785 від 27.08.2009р.(а.с.6).
31.08.2009р.Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області приватному підприємству «Автотранспортне підприємство 15115»було направлено запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, яке було отримано останнім 04.09.2009р. про що свідчить підпис уповноваженої особи на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.9).
За результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт 07.10.2009. начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області Березуцьким В.О. було винесено постанову № 084997 про застосування до приватного підприємства «Автотранспортне підприємство 15115»фінансових санкцій у сумі 1700 грн., копія якої була направлена позивачу листом від 09.09.2009р. за №6976/09 та отримана останнім 16.09.2009р. (а.с.9).
Заслухавши пояснення законного представника, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.
Згідно ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру»представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Згідно наказу Мінтрансзв'язку України N 888 від 14.12.05р. «Про затвердження Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті», територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.09.04р. N 1190 „Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті", мають печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Державного Герба України. Територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні: здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом: здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. N 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі-Порядок).
Відповідно п. 2 Порядку державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
П. 4 Порядку встановлено, що державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
В судовому засіданні встановлено, 27.08.2009р. державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному траспорті в Одеській області було проведено перевірку, в ході якої встановлено, що здійснюються надання послуг в перевезенні пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: відсутня схема маршруту, розклад руху та таблиця вартості проїзду.
Статтею 1 Закону України «Про автомобільний транспорт»дано визначення поняття пасажирські перевезення - перевезення пасажирів легковими автомобілями або автобусами; паспорт маршруту - документ, що містить схему маршруту, розклад руху, таблицю вартості проїзду, графіки режимів праці та відпочинку водіїв тощо; розклад руху - сукупність графіків руху автобусів за маршрутом.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для регулярних пасажирських перевезень є:
-для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
-для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;
-для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).
Під час перевірки було встановлено, що у відповідача відсутня схема маршруту, розклад руху та таблиця вартості проїзду, відповідач здійснював послуги з перевезення пасажирів без оформлення відповідних документів, передбачених законодавством України, внаслідок чого до нього відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48, має бути застосовано штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постанова про застосування фінансових санкцій № 084997 від 09.09.2009р. була отримана відповідачем 16.09.2009р., про що свідчить підпис уповноваженої особи на повідомленні про вручення поштового відправлення.
Згідно п. 28 Постанови КМУ № 1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач постанову № 084997 від 09.09.2009р. про застосування фінансових санкцій не оскаржив, добровільно штраф не сплатив, про оплату позивача не повідомив.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, враховуючи наведене та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази у сукупності, суд дійшов висновку, що позивач довів суду законність та обґрунтованість позовних вимог та вони підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 71, 86, 159-164,167 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Кодимського району Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до приватного підприємства «Автотранспортне підприємство 15115»про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн., - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємства «Автотранспортне підприємство 15115» фінансові санкції у сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень) на користь державного бюджету на розрахунковий рахунок № 3118106700250, банк УДК в Одеській області, МФО 828011, 23215849, код платежу:21081100.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та строки, встановлені ст.186 КАС України.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 10 грудня 2010 року.
Суддя/підпис/:
З оригіналом згідно:
Суддя: