Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 червня 2025 року Справа№200/2813/25
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Череповського Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька область, м. Слов`янськ, пл. Соборна, буд. 3, ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
18.04.2025 року ОСОБА_1 (далі - Позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - Відповідач), в якому просив суд:
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо здійснення нарахування та виплати ОСОБА_1 компенсації втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків виплати нарахованої суми доплати пенсії (різниці між розміром підвищеної пенсії та розміром отриманої пенсії) за минулий період з 1 грудня 2019 року по 31 серпня 2022 року відповідно до статті 55 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, положень Закону України Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати за весь період затримки виплати заборгованості за відповідні місяці з 1 грудня 2019 року по день фактичної виплати доходів;
зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 компенсації втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків виплати нарахованої суми доплати пенсії (різниці між розміром підвищеної пенсії та розміром отриманої пенсії) за минулий період з 1 грудня 2019 року по 31 серпня 2022 року відповідно до статті 55 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, положень Закону України Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати за весь період затримки виплати заборгованості за відповідні місяці з 1 грудня 2019 року по день фактичної виплати доходів.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що у серпні 2022 року на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 3 грудня 2021 року у справі №200/12724/21, яке набрало законної сили 12 липня 2022 року, Головним управлінням ПФУ в Донецькій області проведено перерахунок моєї пенсії за вислугу років з 1 грудня 2019 року, здійснено розрахунок на доплату (виплату, утримання) пенсії з урахуванням фактично виплачених сум. Виплату пенсії у перерахованому розмірі розпочато з 1 вересня 2022 року. Згідно з листом від 25.08.2022 №12947-11654/П-15/8-0500/22 та доданої до нього копії Розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії загальний розмір доплати пенсії (різниці між розміром підвищеної пенсії та розміром отриманої пенсії) за минулий період з 1 грудня 2019 року по 31 серпня 2022 року складає 195233,00 грн.
19 березня 2025 року позивач звернувся до відповідача з заявою, у якій просив здійснити нарахування та виплату компенсації втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків виплати нарахованої суми доплати пенсії (різниці між розміром підвищеної пенсії та розміром отриманої пенсії) за минулий період з 1 грудня 2019 року по 31 серпня 2022 року відповідно до статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати» за весь період затримки виплати заборгованості за відповідні місяці з 1 грудня 2019 року по день фактичної виплати доходів. Листом від 27.03.2025 №6993-6440/П-02/8-0500/25 у відповідь на заяву відповідач повідомив, що будь-яких зобов`язань щодо виплати компенсації втрати частини доходів рішеннями суду на Головне управління не покладено. Отже, компенсація втрати частини доходів, відсутня.
Вважаючи, таку відмову відповідача протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом та просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою суду від 23.04.2025 прийнято до розгляду позовну заяву, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду одноособово суддею в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач подав до суду відзив, у якому заперечив проти заявлених позовних вимог. В обґрунтування заперечень зазначив, що частинами першою, другою статті 2 Закону України «Про компенсацію громадянам частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх сплати» від 19 жовтня 2000 року № 2050-III встановлено, що компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.
Статтями 3 та 4 Закону № 2050 передбачено, що сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць […] на індекс інфляції в період невиплати доходу […]. Виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, в якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.
Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати» від 21 лютого 2001 року № 159 (далі Порядок №159) сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.
Тобто, основними умовами для виплати суми компенсації є: 1) порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії) 2) виплата нарахованих доходів. При цьому, виплата компенсації втрати частини доходів здійснюється в день виплати основної суми доходу, право на компенсацію Позивач набуває в момент отримання доходу.
Аналогічна правова позиція висловлена в постановах Верховного Суду від 10 лютого 2020 року у справі №134/87/16-а, від 01 квітня 2021 року у справі №120/4555/18. Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 03 грудня 2021 року по справі №200/12724/21 зобов`язано Головне управління здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років Позивачу з 01 грудня 2019 року на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» від 20 травня 2021 року №33/25-910 про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року за прирівняною посадою поліцейського. У серпні 2022 року Позивачу здійснено перерахунок пенсії за вислугу років з 01 грудня 2019 року на підставі довідки ДУ «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» від 20 травня 2021 року №33/25-910. Нарахована сума доплати за період з 01 грудня 2019 року по 31 серпня 2022 року склала 195233 гривні.
Протягом 2023 та 2024 років відповідно до Порядку №1165 Головним управлінням проведено виплату коштів на погашення заборгованості в межах бюджетних призначень в липні 2023 року в розмірі 557,32 грн., у вересні 2023 року в розмірі 2093,00 грн., у жовтні 2023 року в розмірі 1303,00 грн., у листопаді 2023 в розмірі 4,10 грн., в грудні 2023 року 0,62 грн., в жовтні 2024 року в розмірі 2361,00 грн., в листопаді 2024 року в розмірі 2361,00, в грудні 2024 року в розмірі 2361,00 грн.
Залишок невиплачених коштів нарахованих згідно рішення суду за минулий період станом на травень 2025 року складає 184191 гривня 96 копійок. Тобто, виплата згідно рішення Донецького окружного адміністративного суду від 03 грудня 2021 року по справі №200/12724/21 на даний час не проведена в повному обсязі. Підстави для нарахування та виплати компенсації на поточну пенсію відсутні.
При цьому, слід звернути увагу Суду на те, що Позивач просить нарахувати компенсацію на не виплачені суми пенсії, що не підпадає під визначення доходів, передбачених Законом № 2050, за порушення строків виплати яких сплачується компенсація. Головне управління зазначає, що вказана вимога заявлена передчасно, оскільки вказану компенсацію наведене регулююче законодавство та нормативно-правові акти пов`язують з фактичним нарахуванням та виплатою пенсії, чого на час розгляду справи ще не відбулось. Отже, позовні вимоги цій частині задоволенню не підлягають. Аналогічна правова позиція висловлена в постанові Верховного Суду від 21 серпня 2024 року у справі 200/63/23.
позивачем було надано відповідь на відзив, в якій позивач підтримав свою позицію викладену у позові та заперечував проти доводів викладених відповідачем у відзиві.
Відповідностатті 258 Кодексу адміністративного судочинства України(далі -КАС України) суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
За приписами частини 5статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), є громадянином України, що підтверджується копією паспорта серії НОМЕР_2 .
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 03 грудня 2021 року у справі №200/12724/21 було визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 5 липня 2021 року №49 про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 .
Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 1 грудня 2019 року відповідно до статей 43, 51, 63 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, положень постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, на підставі довідки Державної установи Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області від 20 травня 2021 року №33/25-910 про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року за прирівняною посадою поліцейського, з урахуванням фактично виплачених сум.
Листом від 25.08.2022 вих. №12947-11654/П-15/8-0500/22 Позивачу, щодо виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 03.12.2022 по справі №200/12724/21, було повідомлено, що рішення виконано в повному обсязі в межах функціональних повноважень та діючого законодавства. Після виконання судового рішення розмір Вашої пенсійної виплати складає 15313,21 грн. Доплата до пенсії за період з 01.12.2019 по 31.08.2022 у загальній сумі 195233,00 грн. Виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та членам їх сімей згідно ст.8 цього Закону забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Таким чином, нарахована сума доплати має бути виплачена за рахунок коштів Державного бюджету України та проведення такої виплати не може бути здійснене за рахунок власних коштів Пенсійного фонду України, що надійшли від сплати єдиного соціального внеску, а проводиться лише у разі наявності на це відповідних бюджетних асигнувань. Виплата нарахованих (перерахованих) сум пенсій за рішенням суду здійснюється, зокрема, коштами, передбаченими за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
21 жовтня 2024 року на пенсійний картковий рахунок Позивача було зараховано 1888,80 грн., 12 листопада 2024 року зараховано 1888,80 грн, 9 грудня 2024 року зараховано 1888,80 грн.
19.03.2025 року Позивач звернувся до Відповідача із заявою, в якій просив здійснити нарахування та виплату компенсації втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків виплати нарахованої суми доплати пенсії (різниці між розміром підвищеної пенсії та розміром отриманої пенсії) за минулий період з 1 грудня 2019 року по 31 серпня 2022 року відповідно до статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати» за весь період затримки виплати заборгованості за відповідні місяці з 1 грудня 2019 року по день фактичної виплати доходів.
Листом від 27.03.2025 вих. № 6993-6440/П-02/8-0500/25 Позивачу було повідомлено, що доплата до пенсії за рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 03.12.2021 по справі №200/12724/21, яке набрало законної сили 12.07.2022 облікована в Головному управлінні та буде виплачена на умовах окремого порядку, затвердженого постановою №1165, після затвердження відповідних бюджетних призначень.
Відповідно до означеного Порядку Вас включено в перелік отримувачів. Згідно з абзацом 3 пункту 4 Порядку № 1165 у разі недостатності бюджетних призначень для забезпечення пенсійної виплати за минулий період у передбаченому розмірі, виплата проводиться в сумі, що визначається пропорційно виділеним на пенсійні виплати за минулий період бюджетним призначенням, але не більшій належної до виплати суми, що обліковується. Додатково інформуємо, будь-яких зобов`язань щодо виплати компенсації втрати частини доходів Рішеннями суду на Головне управління не покладено. Отже, компенсація втрати частини доходів, відсутня.
Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернулася до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, які виникли між сторонами, суд зазначає таке.
Відповідно до частини другоїстатті 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
За приписами частини першоїстатті 46 Конституції Українигромадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом (частина третястатті 46 Конституції України).
Питання, пов`язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульованіЗаконом України "Про компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" від 19.10.2000 №2050-ІІІ(далі - Закон №2050-ІІІ).
Уст.1 Закону №2050-ІІІзакріплено, що підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Згідно зіст.2 Закону №2050-ІІІ, компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.
Під доходами у цьомуЗаконіслід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.
За змістомст.3 Закону №2050-ІІІсума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).
Зі змісту наведених норм слідує, що право на компенсацію частини доходів у громадянина пов`язується з настанням такого юридичного факту (події), як невиплата грошового доходу у встановлені строки його виплати.
Згадані вище ст.2,3 Закону №2050-ІІІвстановлюють строк затримки виплати доходу, за якого виникає право на компенсацію, - один і більше календарних місяців; дається визначення поняття доходи для цілей цьогоЗакону; а також порядок обчислення суми компенсації.
Згідно зістаттею 4 цього Законувиплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.
З метою реалізаціїЗакону № 2050-ІІІУряд прийняв постанову від 21 лютого 2001 року № 159, якою затвердив Порядок № 159.
З метою реалізаціїЗакону № 2050-ІІІ Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 21.02.2001 N 159, якою затвердив Порядок проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати (далі Порядок №159).
Пунктами 2, 3 Порядку № 159 передбачено, що компенсація проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати грошових доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з 1 січня 2001 року.
Компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру:
- пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, щомісячної державної грошової допомоги та компенсаційних виплат);
- соціальні виплати (допомога сім`ям з дітьми, державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомога по безробіттю, матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, матеріальна допомога по безробіттю, допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах, щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, допомога дитині, яка народилася інвалідом внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності, тощо);
- стипендії;
-заробітна плата (грошове забезпечення).
Згідно з пунктом 4 Порядку № 159 сума компенсації розраховується як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.
Зміст зазначених норм права дає підстави для висновку, що основними умовами для виплати суми компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії) та виплата нарахованих доходів. Виплата компенсації втрати частини доходів здійснюється в день виплати основної суми доходу.
Судом встановлено, щосума доходу, нарахована на виконання судового рішення від 03 грудня 2021 року у справі №200/12724/21, не виплачена позивачеві, що не заперечується сторонами.
Оскільки, сума не виплачена, а компенсація втрати частини доходів відповідно доЗакону № 2050-ІІІта Порядку № 159 здійснюється в день виплати основної суми доходу, відсутні підстави для задоволення позовних вимог, з огляду на їх передчасність.
Такий висновок узгоджується із правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 14.05.2025 у справі № 160/672/24,від 16.11.2022 у справі № 674/22/17, від 24.07.2024 у справі № 520/2674/2020 від 31.07.2024 у справі № 480/1704/19, в яких зазначено, що основними умовами для виплати суми компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії) та виплата нарахованих доходів. Виплата компенсації втрати частини доходів здійснюється в день виплати основної суми доходу. Тобто виплата компенсації втрати частини доходів пов`язана з виплатою основної суми доходу.
Щодо посилання позивача на висновки Верховного Суду, висловлені у постанові від 24.07.2024 в справі №600/1941/22-а, де Суд зазначив, що оскільки пенсія особи перерахована, тому компенсації підлягає саме втрата частини пенсії за весь час прострочення, у зв`язку із порушенням строку виплати частини основного розміру пенсії за період з моменту неправомірної виплати (за рішенням суду) по день з якої розпочалась виплата перерахованої пенсії, то зважаючи на те, що на даний час у Верховному Суді існує різна практика в даній категорії спорів стосовно передчасності звернення до суду, суд застосовує останню, яка викладена в постанові від 14.05.2025 у справі № 160/672/24 , від 10 квітня 2025 року у справі № 420/29059/24.
Відповідно дост. 242 КАС Українирішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (заява № 65518/01; пункт 89), "Проніна проти України" (заява № 63566/00; пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (заява № 4909/04; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.
Згідно з частинами 1, 2статті 2 КАС Українизавданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцієюта законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності передзаконом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
У відповідності до вимогстатті 90 КАС Українисуд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З огляду на викладене, суд приходить висновку про наявність підстав для відмови в задоволенні позовних вимог.
На підставі посвідчення від 22.04.2015 серії НОМЕР_3 , Позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни учасників бойових дій.
Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 13 частини першої статті 5 Закону №3674-VI.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями6-9,72-77,139,211,241-246,255,295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька область, м. Слов`янськ, пл. Соборна, буд. 3, ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Є.В. Череповський