Постанова № 1283734, 14.12.2007, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2007
Номер справи
2-а-1360/07
Номер документу
1283734
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №2-а-1360 /07

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14грудня 2007 року                           09 год. 15 хв.                                                м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання  та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі: 

від прокурора: Микулін Віктор Іванович (копія посвідчення в матеріалах справи)                                         

від позивача:представник Микулін І.М. - головний спеціаліст відділу забезпечення надходжень, організаційної роботи по соціальному захисту інвалідів, кадрового забезпечення та юридичної роботи (копія дов. № 03-02/1663 від 01.10.07 р. в справі)

від відповідача:  не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Рівненського транспортного прокурора в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Рівненське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до Товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес-Межиричі”

про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі 5272,00 грн. та пенів сумі 325,48 грн.-

ВСТАНОВИВ:

Рівненський транспортний прокурор в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Рівненське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес-Межиричі”про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в сумі 5272 грн. 00 коп. та пені в сумі 327грн. 06коп. В судовому засіданні 04.12.2007 року від представника позивача надійшла письмова заява про уточнення позовних вимог, відповідно до якої позивач просить стягнути з відповідача 5272,00 грн. адміністративно-господарської санкції та 325,48 грн. пені.

Відповідач в судове засідання не з'являвся, про день, час, місце судового засідання повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. Заперечення у письмовій формі на адміністративний позов не подав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.   

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні надали пояснення, які повністю співпадають із позицією, яка викладена в позовній заяві.  

Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які поданіпрокурором тапозивачемодночасно із позовною заявою. Нових доказів прокурор та позивач суду не надавали.  

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення прокурора, , дослідивши подані и письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.  

У відповідності до ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", для підприємств, установ організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Згідно п.3. Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 р. N314 (далі — Положення),що діяла на дату подання підприємством звіту форми 10-ПІ,  робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Відповідно ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю (далі -підприємство), де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, за кожне місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Термін сплати санкції встановлено до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу.

Згідно поданого Відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік (форма N10-ПІ) (термін подання не пізніше 1 березня після звітного періоду) середньоблікова чисельність штатних працівників облікового складу у 2006році склала 39. На виконання статті 19 Закону підприємство зобов'язане створити одне два робочі місця для працевлаштування інвалідів, проте в 2006 році відповідачем було створенолише одне. Середньорічна заробітна плата штатного працівника на підприємстві становила 2572,00 грн.

Таким чином, сума штрафної санкції, яка підлягає сплаті відповідачем і яка самостійно ним визначена, відповідно до ст.20 Закону “Про основи соціальної захищеності інвалідів” (далі – Закон) складає 5272 грн.

Адміністративно-господарські санкції Відповідач мав сплатити до 15 квітня 2007 року (ч.4 ст. 20 Закону передбачає, що адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону).

Відповідно до ч.2 ст. 20 Закону, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Нарахування та обчислення пені здійснюється органом контролю відповідно до Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 року № 223, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Нарахування пені здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу).

За період з 16 квітня 2007 року (термін сплати санкцій) до 07.11.2007 року (дата подання позовної заяви), що складає 206днів, позивачем нарахована відповідачу пеня  в розмірі 325грн. 48коп., вказане підтверджується розрахунком пені,викладеним в позовній заявіта заяві про уточнення позовних вимог.

Відповідно до ч.ч. 14 і 15 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні",спори, що виникають із правовідносин за статтями 19, 20 цього Закону, вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів або в судовому порядку. Фонд соціального захисту інвалідів, його відділення мають право захищати свої права та законні інтереси, у тому числі в суді.

Відповідно до вимог ст.21 Конституції України та п.2 ст.5, ст..36-1 Закону України “Про прокуратуру”, на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Однією із форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб

За таких обставин суд прийшов до висновку, що  позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.

            Оскільки позивачем не подано документів про понесені судові витрати, то підстави для застосування  вимог статті 94 КАСУ у суду відсутні.

           Керуючись статтями 160-163Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Рівненського транспортного прокурора в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Рівненське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів

 задоволити  

Присудити до стягнення з відповідача – Товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес-Межиричі” (34725, Рівненська область, Корецький район, с. В.Межиричі,  33522690, р/р 260037046 в РОД ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 333227) на користь держави в особі Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (33000, Рівненська область, м.Рівне, вул.Замкова, 10а/1,  22586331, р/р31216230700002, банк ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017) адміністративно-господарські санкції в сумі 5272,00 грн.  (п’ять тисяч двісті сімдесят дві гривні) та пеню в сумі325 (триста двадцять п’ять) гривень 48 (сорок вісім) копійок.

Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.  

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини - з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

Суддя                                                                                 С.М.Шевчук 

Повний текст постанови складено та підписано 14.12.2007 року о 15.00 год.

Суддя                                                                                 С.М.Шевчук