ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-3585/10/1970
"30" листопада 2010 р. Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої Дерех Н.В.
при секретарі Вальчук І.М.
за участю :
представника позивача Катюк У.Т., Сиванич Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Козівської міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Козівський завод «Темп»про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами,
в с т а н о в и в:
Козівська міжрайонна державна податкова інспекція ( Козівська МДПІ, позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю « Козівський завод «Темп»( надалі відповідач, Товариство) про стягнення 69875 грн. 45 коп. заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами по земельному податку шляхом звернення стягнення на активи Товариства.
У судовому засіданні представник позивача Козівської міжрайонної державної податкової інспекції позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити, оскільки за Товариством за період з лютого 2010 року по серпень 2010 року утворився борг в сумі 69875 грн. 45 коп. по земельному податку, який Товариством в добровільному порядку не погашений.
Справа призначалася до розгляду неодноразово 16.11.2010 року та 30.11.2010 року, однак представник відповідача в судове засідання повторно не зявився, про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовими повідомленням, однаки не повідомив причини неприбуття та не подав заяви про розгляд справи за його відсутності. Тому суд вважає, що справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд, заслухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши представлені докази по справі у їх сукупності, приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже, підлягають до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Згідно п.п. 2.1.4. п. 2.1, пп. 2.3.1. п. 2.3. ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (далі - Закон 2181) контролюючим органом стосовно сплати податків є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.
Податкова інспекція є контролюючий орган, що здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та погашення податкових зобовязань (податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені законодавством).
Відповідно до ст.5 Закону України «Про плату землю»від 08.02.2001 р. N 2271-ПІ (із змінами та доповненнями) (далі Закон № N 2271-ПІ), об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.
Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Згідно ст.1З Закону № 2271-ПІ, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Стаття 14 Закону № 2271-ПІ передбачає, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг Відповідача виник внаслідок несплати земельного податку з юридичних осіб який станом на 29.10.2010 р. становить 69875,47. Цей податковий борг Відповідача виник внаслідок несплати плати за землю згідно розрахунку земельного податку №862 від 01.02.2010 р. у розмірі 42344,00 грн. (за 8 місяців 2010 року)., що підтверджується розрахунком податкового боргу,корінцями податкових повідомлень-рішень, першою та другою податковими вимогами.
Згідно податкових повідомлень - рішень №000701501/0 від 09.03.2010 р. форми «Ш», №0000881501/0 від 19.03.2010 р. форми », №0000971501/0 від 09.04.2010 р. форми «Ш», №0001791501/0 від 27.05.2010 р. форми «Ш», №00022615001/0 від 14.07.2010 р. форми «Ш», №00027515001/0 від 05.08.2010 р. форми «Ш», №0002761501/0 від 30.08.2010 р. форми «Ш», до Відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000, № 2181-ІП "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон 2181) за несвоєчасну сплату земельного податку з юридичних осіб у розмірах 2616,4 грн., 2577,13 грн., 2552,75 грн., 3692,69 грн., 2509,09 грн., 2494,64 грн., 2468,52 грн. Доказів оскарження, скасування чи визнання нечинними вказаних податкових повідомлень-рішень та податкових вимог суду не подано. А відтак вказані суми суд вважає узгодженим податковим боргом. В пп.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону 2181 зазначено , що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Відповідно до картки особового рахунку Відповідача, залишок несплаченої пені становить 6597,49 грн.. Отже загальна сума податкового боргу по земельному податку з юридичних осіб становить 69875,47 грн. (в тому числі 6597,49 грн. пені). Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону 2181, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. Згідно з пп. 3.1.1, п.3.1 ст. З Закону 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. У відповідності до ст.6 Закону 2181, Козівською МДПІ сформована перша податкова вимога про погашення сум податкового боргу №1/24 від 07.07.08 р., а 12.08.08 року сформована друга податкова вимога №2/125. Відповідно до ст. 10 зазначеного Закону, 12.09.2008 року Козівською МДПІ прийняте рішення № 4 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. Однак на час звернення до суду з адміністративним позовом про звернення стягнення на активи, податковий борг Відповідачем не погашено. Приймаючи до уваги, що відповідач станом на день розгляду спору суму податкового боргу не сплатив, позов про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами на загальну суму 69875 грн. 45 коп. по земельному податку підлягає до задоволення на підставі пп. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5. Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ , відповідно до якого активи платника податку можуть бути стягнуті в примусовому порядку виключно за рішенням суду. керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160-163 КАС України, Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Законом України «Про державну податкову службу в Україні»суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовні вимоги Козівської міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Козівський завод «Темп»про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами, шляхом звернення стягнення на активи - задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Козівський завод «Темп»( смт. Козова Козівського району Тернопільської області, ід. код 05523273 за рахунок його активів 69875 ( шістдесят девять тисяч вісімсот сімдесят пять) грн. 45 коп. заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами по земельному податку.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддяДерех Н.В.
копія вірна
СуддяДерех Н.В.