Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №2а- 7302/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2010 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Марина П.П.,
при секретарі Полторак І.Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Першого заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1 700 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Перший заступник прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1 700 грн. Свої вимоги обґрунтовує порушенням ОСОБА_1 вимог ст.ст. 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»та просить стягнути грошові кошти у сумі 1 700 грн. на користь держави.
В судовому засіданні представник прокуратури Малиновського району м. Одеси позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до судового засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач до судового засідання повторно не зявився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву не подав, про причини неявки до суду не повідомив, тому суд вважає можливим розглянути справу у порядку, передбаченому ст. 128 КАС України.
Заслухавши пояснення представника прокуратури та дослідивши наявні в справі письмові докази, оцінивши їх за власним внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді справи, суд встановив наступні факти та обставини.
Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Основними завданнями Головної державної інспекції на автомобільному транспорті є участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом, а також здійснення відповідно до законодавства ліцензування та контролю у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи.
Наказом «Про утворення територіальних органів Головавтотрансінспекцій»№1 від 28.02.2005 року в межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції утворено територіальні органи без статусу юридичної особи, до яких відноситься і Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області.
Судом встановлено, що 22.02.2006 року Виконавчим комітетом Котовської міської ради Одеської області зареєстровано фізичну особу підприємця ОСОБА_1 (а.с.11).
Провідними спеціалістами відділу державного контролю Цепою В.С. та Величко В.С. Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області 22.06.2009 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом, а саме - транспортного засобу номерний знак НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1, водій по довіреності ВМС №592162 - ОСОБА_4. Під час проведення перевірки було виявлено порушення відповідачем вимог абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»№ 2344-III від 05.04.2001 року,а саме, надання послуг з перевезення вантажів на договірних умовах, без наявності ліцензійної картки.
За результатами вказаної перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом № 136957 від 22.06.2009 року, який підписаний водієм - ОСОБА_4 з поясненням, що ліцензійна картка на момент перевезення відсутня (а.с. 7).
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем 20.07.2009 року за вих. № 5971/02 направлено запрошення ОСОБА_1 на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт (а.с.8), яке отримано відповідачем 25.07.2009 року, що підтверджується підписом в поштовому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 13).
На підставі акту перевірки № 136957 від 22.06.2009 року територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області прийнято постанову № 084841 від 29 липня 2009 року про застосування фінансових санкцій до відповідача у розмірі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність передбачена ч.1 абз. 3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»(а.с.9).
Позивачем 29.07.2009 року за вих. №6111/02 направлено відповідачу копію постанови № 084841 від 29 липня 2009 року про застосування фінансових санкцій у сумі 1700, 00 грн., яку відповідач отримав 05.08.2009 року, що підтверджується підписом в поштовому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 13).
Відповідно до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Проте в установлені законодавством строки, фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700,00 грн. ОСОБА_1 не сплачені.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи надані докази в сукупності, враховуючи те, що відповідач тривалий час у добровільному порядку не сплачує застосовані до нього фінансові санкції, що свідчить про протиправність його дій у сфері публічно-правових відносин в частині ухилення від сплати фінансових санкцій, застосованих до нього відповідно до вимог законодавства про автомобільний транспорт, що призводить до ненадходження грошових коштів до бюджету, що суттєво порушує інтереси держави, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст.ст. 2, 7, 8, 9, 14, 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Першого заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення на користь держави фінансових санкцій у сумі 1700 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 фінансові санкції в сумі 1700 грн., які спрямувати на рахунок ГУДКУ в Одеській області, а саме: р/р 31117106700002, МФО 828011, отримувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, код платежу 21081100.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 26 листопада 2010 року.
Суддя /підпис/ П.П.Марин