Постанова № 12815245, 23.11.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2010
Номер справи
2а-21788/10/0570
Номер документу
12815245
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 листопада 2010 р. справа № 2а-21788/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді <Довідник >

при секретаріКаморнікові Д.Ю.

за участю представника позивача Чабаненка А.І., відповідача Басаєва А.М., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання адміністративну справу за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до «Житлово-експлуатаційної контори №2» Пролетарського району м. Донецька про стягнення адміністративно-господарських санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

14 вересня 2010 року Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі за текстом «позивач» або «Фонд» ) звернулося до суду із позовом до «Житлово-експлуатаційної контори №2» Пролетарського району м. Донецька (далі за текстом «відповідач» або ЖЕК № 2) про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені за порушення термінів сплати цих санкцій. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік, що наданий ЖЕК №2 середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу відповідача становила 39 особи. Відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» на підприємстві повинно бути працевлаштовані 2 інваліди, але фактично за даними звіту інвалідів на підприємстві не працевлаштовані, тобто не виконано норматив по створенню 2 робочих місць. Згідно розрахунку, сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2009 році складає 36600,00 гривень. Відповідно до ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та п.4 «Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів» порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 % річних облікової ставки Національного банку України за кожний календарний день прострочення. У звязку з цим станом на 10 вересня 2010 року сума нарахованої пені складає 1625,04 гривень.

На підставі викладеного просив стягнути з відповідача на користь Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції в загальній сумі 38225 гривень 04 копійки.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив задовольнити адміністративний позов в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, з приводу чого надав заперечення. Просив відмовити у задоволенні позову.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення проти нього, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора №2» Пролетарського району м. Донецька зареєстровано у якості юридичної особи 05.12.2001 року та перебуває на обліку в Донецькій міській виконавчій дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Судом встановлено, що відповідач згідно поданої державної звітності «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів» (форма №10-ПІ поштова річна) за 2009 рік повинен був створити у 2009 році 2 робочих місця для працевлаштування інвалідів (відповідно до середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу 39 осіб), а фактично на підприємстві не було працевлаштовано жодного інваліда.

Згідно вимог ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Статтею 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлено, що працевлаштування інвалідів здійснюється органами виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів.

Згідно з п. 3 «Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.95 р. №314, робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участі представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Згідно Положення, державна служба зайнятості повинна вести облік інвалідів, які звернулися за допомогою у працевлаштуванні; сприяти працевлаштуванню інвалідів, які звернулися з проханням, з урахуванням рекомендацій МСЕК та щоквартально подавати місцевим органам соціального захисту населення інформацію про працевлаштування інвалідів.

Згідно п. 5 зазначеного Положення підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Судом встановлено, що відповідач у січні, липні, серпні, вересні, жовтні та листопаді 2009 року інформував Будьонівсько-Пролетарську міжрайонну філію Донецького міського центру зайнятості тільки про одне створене робоче місце та одну вакансію для працевлаштування інвалідів шляхом надання звітів про наявність робочого місця та потребу у працівниках формою N 3-ПН

Відповідно до п. 1 «Положення про Фонд соціального захисту інвалідів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1434 від 26.09.2002 року (далі за текстом Положення), Фонд соціального захисту інвалідів є урядовим органом державного управління і здійснює контроль за виконанням підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами і організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, які використовують найману працю (далі - підприємства), нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, установленого Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Відповідно до п. 4 Положення Фонд соціального захисту інвалідів здійснює контроль за виконанням підприємствами нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та сплатою ними адміністративно-господарських санкцій і пені.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року № 70 «Про реалізацію статей 19 та 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі за текстом Постанова) та статтею 20 Закону встановлено обовязок підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлена нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулося це порушення, сплачувати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається згідно ст. 20 Закону.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та Постанови передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних Облікової ставки Національного Банку України за кожний календарний день прострочення.

Згідно з розрахунком сум адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені за порушення термінів сплати цієї санкції відповідач має сплатити адміністративно-господарську санкцію в сумі 36600,00 гривень та пеню в сумі 1625,04 гривень.

Суд, перевіривши розрахунки сум адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році та пені порушення термінів сплати цієї санкції, приходить до висновку про те, що позивачем правильно розраховані суми санкції та пені.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

адміністративний позов Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до «Житлово-експлуатаційної контори №2» Пролетарського району м. Донецька про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені порушення термінів їх сплати задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з «Житлово-експлуатаційної контори №2» Пролетарського району м. Донецька (83119 м. Донецьк, вулиця Щетиніна, 39, р/р 2600930117498 у філії Пролетарського відділення 5404 «Ощадбанк» України в м. Донецьку, МФО 394051) на користь Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2009 році, у сумі 36600 (тридцять шість тисяч шістсот) гривень та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарські санкції у сумі 1625 (одна тисяча шістсот двадцять пять) гривень 04 копійки, загалом 38225 (тридцять вісім тисяч двісті двадцять пять) гривень 04 копійки, на р/р 31216230700001 в ГУДКУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 34686537, МФО 834016, код платежу 50070000.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступну та резолютивну частину проголошено у судовому засідання 23 листопада 2010 року.

Повний текст постанови складений 26 листопада 2010 року.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України, через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Циганенко А.І.