Ухвала суду № 12785345, 06.12.2010, Господарський суд Черкаської області

Дата ухвалення
06.12.2010
Номер справи
01-10-14/1054
Номер документу
12785345
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"06" грудня 2010 р.Справа № 01-10-14/1054

Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого судді Чевгуза О.В., при секретарі Олійник І.С., за участю представників сторін:

від кредиторів: Доля С.А. представник за довіреністю Золотоніської обєднаної державної податкової інспекції, Гриценко О.М. представник за довіреністю Золотоніського міськрайонного центру зайнятості, Марсакова О.Б. представник за довіреністю управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі,

ліквідатора Вінника С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області справу за заявою Золотоніської обєднаної державної податкової інспекції

до Золотоніського районного виробничого управління житлово-комунального господарства, с. Піщана, Золотоніського району, Черкаської області

про визнання банкрутом, -

ВСТАНОВИВ:

Господарським судом Черкаської області 26 березня 2004 року за заявою Золотоніської обєднаної державної податкової інспекції порушено провадження у справі про банкрутство Золотоніського районного виробничого управління житлово-комунального господарства (с. Піщана, Золотоніського району, Черкаської області, код ЄДРПОУ 30366155).

17 серпня 2004 року затверджено реєстр вимог кредиторів, 02 грудня 2004 року судом прийнято постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

29 січня 2009 року затверджено поданий ліквідатором банкрута звіт та ліквідаційний баланс, банкрута ліквідовано, провадження у справі припинено.

Постановою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 12 березня 2009 року ухвалу місцевого суду 29 січня 2009 року залишено без змін.

Постановою Вищого господарського суду України від 16 червня 2009 року постанову Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 12 березня 2009 року та ухвалу місцевого суду 29 січня 2009 року скасовано, справу передано на новий розгляд.

15 жовтня 2009 року господарським судом Черкаської області затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, банкрута ліквідовано, провадження у справі припинено.

Постановою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 29 березня 2010 року ухвалу місцевого суду від 15 жовтня 2009 року скасовано.

Постановою Вищого господарського суду України від 13 липня 2010 року постанову Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 29 березня 2010 року залишено без змін.

Розпорядженням голови господарського суду Черкаської області справу передано на розгляд судді Чевгузу О.В.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 13 вересня 2010 року призначено заслуховування звіту ліквідатора про проведену роботу у судовому засіданні.

В судовому засіданні ліквідатор та представники членів комітету кредиторів звіт підтримали та просили його задовольнити.

Представник управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі проти затвердження звіту заперечила, мотивуючи неналежним використанням ліквідатором коштів, виділених Золотоніської районною радою для погашення заборгованості перед кредиторами.

На вимогу суду Золотоніська обєднана державна податкова інспекція, Золотоніський міськрайонний центр зайнятості та управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі подали суду довідки про списання заборгованості Золотоніського районного виробничого управління житлово-комунального господарства.

Судом встановлено, що під час ліквідаційної процедури ліквідатор Вінник С.В., як керівник підприємства що відноситься до комунальної форми власності, звертався до Золотоніської районної ради з клопотанням про надання фінансової допомоги для проведення ліквідаційної процедури.

Рішенням №22-3/V від 19.11.2008 року Золотоніською районною радою було виділено кошти банкруту для погашення заборгованості боржника перед податковим органом, Управлінням Пенсійного фонду та центром зайнятості населення відповідно до рішення районної ради №21-7/V від 20.08.2008 року по КФК 250404 "Інші видатки" в сумі 71022,00 грн.

Золотоніська районна рада перерахувала на рахунок боржника фінансову допомогу в сумі 71021,57 грн. із "призначення платежу" - для завершення ліквідаційної процедури Золотоніського ЗВУЖКГ, КЕКВ:1139.

Вищезазначені кошти ліквідатор спрямував на погашення заборгованості з оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого в сумі 66656,16грн., які відноситься до першої черги та складалися з оплати послуг арбітражного керуючого, зарплати помічника, зарплати юриста, зарплати бухгалтера, нарахувань на зарплату, вартості паливно-мастильних матеріалів, послуг звязку.

У ході заслуховування звіту ліквідатора у судовому засіданні установлено, що майнові активи у банкрута відсутні, за рахунок майна банкрута частково погашено витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді, частково вимоги кредиторів третьої та четвертої черг, заборгованість перед кредиторами наступних черг не погашена.

Звіт про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого на суму 66656,16 грн. затверджений рішенням комітету кредиторів від 09.01.2009 року, підтверджується доданими та предявленими суду документами, у звязку з чим затверджений судом.

Суд вважає, що ліквідатором виконані усі необхідні дії для виявлення документації і майнових активів боржника та покладені на нього ст.25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” обовязки, у звязку з чим звіт та ліквідаційний баланс підлягають затвердженню, а боржник, як юридична особа ліквідації. При цьому суд погоджується з доводами ліквідатора щодо порядку і черговості використання коштів, отриманих від засновника, оскільки така черговість визначається законом, а не засновником.

Частиною 1 статті 25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі Закон) передбачено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту; подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно з ч. 1 ст. 32 Закону, після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону, до складу ліквідаційної маси включаються усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.

Згідно з п. 6 ст. 40 Закону господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону.

Дослідивши в судовому засіданні звіт ліквідатора судом встановлено, що Золотоніською районною радою на рахунок боржника було перераховано фінансову допомогу в сумі 71021,57 грн. із "призначення платежу" - для завершення ліквідаційної процедури Золотоніського ЗВУЖКГ, КЕКВ:1139.

Відповідно до ст. 8 Бюджетного кодексу України бюджетна класифікація України застосовується для здійснення контролю за фінансовою діяльністю органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших розпорядників бюджетних коштів, проведення необхідного аналізу в розрізі доходів, а також організаційних, функціональних та економічних категорій видатків, забезпечення загальнодержавної і міжнародної порівнянності бюджетних показників.

З метою досягнення цілісності бюджетних категорій доходів і видатків та для забезпечення взаємозв'язку між функціональними призначеннями і економічним характером видатків бюджету Міністр фінансів України затверджує бюджетну класифікацію, а також зміни до неї та інформує про це в обов'язковому порядку Верховну Раду України.

3. Бюджетна класифікація має такі складові частини:

1) класифікація доходів бюджету;

2) класифікація видатків (у тому числі кредитування за вирахуванням погашення) бюджету;

3) класифікація фінансування бюджету;

4) класифікація боргу.

Наказом Міністерства фінансів України від 27 грудня 2001 року N 604 “Про бюджетну класифікацію та її запровадження” встановлено, що код економічної класифікації №1139 являється кодом “оплати інших послуг та інші видатки”.

Наказом Державного казначейства України від 08.12.2006 р. №330 "Про затвердження змін до Роз'яснень щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету" встановлено, що код 1139 оплата інших послуг та інші видатки:

1. Включає оплату робіт та професійних послуг сторонніх фахівців, підприємств та організацій згідно із укладеними договорами та угодами:

1) з бухгалтерського аудиту, юридичних, інформаційно-обчислювальних, консультативних та консалтингових послуг;

2) з обробки інформації;

3) із страхування власних та орендованих приміщень відповідно до чинних законодавчих та нормативних актів;

4) із медичного страхування;

5) за охорону (у т. ч. позавідомчу охорону), монтаж і установку охоронної та пожежної сигналізацій;

6) за палітурні та поліграфічні роботи (видання книг, інформаційних бюлетенів, довідників тощо);

7) за створення та розміщення рекламної та інформаційної продукції;

8) за отримання ліцензій та акредитацію у встановлених законами України випадках;

9) за продовження терміну дії патенту.

2. Видатки на оплату послуг з розробки нормативів, паспортів та надання дозволів на водокористування; установку лічильників води, природного газу, теплової енергії; підключення газових котлів та плит; надання дозволів на відведення земельних ділянок; експертних висновків, рекомендацій тощо; розробка проектно-кошторисної документації при здійсненні монтажу обладнання та устаткування тощо.

3. Згідно з укладеними договорами та угодами здійснюються такі видатки на благоустрій міст, сіл, селищ та прибудинкової території бюджетних установ:

1) догляд за озеленювальними та декоративними насадженнями (косіння газону, полив з поливальної машини, формована обрізка дерев, кущів, інших насаджень, прополка, рихлення тощо);

2) вилов бродячих тварин; доставка померлих на судмедекспертизу; захоронення невідомих, безрідних;

3) розмітка вулиць; установка огорожі; чистка озер; колодязів.

4. Проводиться оплата послуг згідно із укладеними договорами та угодами за:

1) встановлення (інсталяцію) програмного забезпечення (програмних продуктів, інформаційних систем та комплексів, баз даних, WEB-сторінок/сайтів/порталів), подальше користування, їх супроводження та обслуговування (в т. ч. навчання користувачів) за умови, що майнові та авторські права на об'єкт інтелектуальної власності, на зазначене програмне забезпечення залишаються у розробника (постачальника), а замовнику надається право користування цим програмним забезпеченням без права передачі самого програмного забезпечення та/або повноважень на його користування третім особам;

2) побудову, створення і впровадження локальних мереж, систем відеоспостереження, охоронної сигналізації та перепускних систем, пожежогасіння, систем гарантованого енергоживлення або електропостачання, систем кондиціонування робочих або технологічних приміщень, систем технічного захисту інформації, включаючи видатки на їх атестацію, у тому числі придбання пасивного обладнання - монтажних шаф, монтажних коробів, кабелеводів, кабелів, з'єднувачів, розеток, кріплень, комутаційних панелей тощо, якщо зазначене обладнання є невід'ємною частиною послуг, тощо;

3) подовження терміну гарантійного обслуговування обладнання;

4) подовження терміну підтримки або післягарантійного обслуговування програмного забезпечення;

5) введення в експлуатацію придбаного (наявного) обладнання, якщо це є умовою прийняття обладнання на гарантійне (післяпродажне) обслуговування;

6) пусконаладка та монтаж обладнання (якщо це не передбачено договором на придбання обладнання);

7) інших послуг, пов'язаних із функціонуванням бюджетної установи.

5. Оплата представницьких видатків згідно з наказом Міністерства фінансів України від 12.11.93 №88 із змінами, яким визначено, що представницькі видатки - це витрати міністерств, відомств, підприємств, установ на прийом і обслуговування іноземних представників і делегацій та представників інших підприємств, які прибули за запрошеннями для проведення переговорів з метою здійснення міжнародних зв'язків, установлення та підтримання взаємовигідного співробітництва та вирішення питань, пов'язаних з комерційною діяльністю. До представницьких витрат відносяться видатки, пов'язані з проведенням офіційного прийому (сніданку, обіду, вечері) представників інших установ, їх транспортним забезпеченням, культурною програмою, придбанням подарунків, буфетним обслуговуванням під час переговорів, оплатою послуг перекладача, який не знаходиться в штаті установи. Ці видатки здійснюються у межах кошторисів на проведення представницьких видатків на підставі угод, укладених з організацією - надавачем послуг з організації таких заходів, або шляхом закупівель установою відповідних товарів та послуг (наприклад, оплата проживання, транспортне забезпечення, придбання сувенірів, кави, чаю, кондитерських виробів, квитків до театрів, музеїв тощо).

6. Видатки за користуванням залою офіційних делегацій при зустрічах (проводах) офіційних осіб.

7. Оплата за проїзд та проживання свідків і потерпілих під час судового розгляду, а також послуги експертів під час слідства та інші послуги експертів при проведенні експертиз; оплата витрат на інформаційно-технічне забезпечення судових процесів.

8. Оплата послуг лікувальних, медичних закладів (проведення медичного огляду), передбачених чинним законодавством (крім санаторно-курортного лікування), а також послуг побутових установ, закладів харчування тощо, які носять разовий характер. Крім того, можуть здійснюватись розрахунки за послуги, надані лікарями, які мають ліцензію Міністерства охорони здоров'я України (сімейними лікарями), згідно з укладеними угодами та за умови надання підтвердних документів (актів виконаних робіт, звітів, інших документів відповідно до чинного законодавства).

9. Видатки за послуги з перезарядки вогнегасників, картриджів, тонерів, страхування обладнання, послуги теле-, радіоефіру, фотопослуги та послуги ксерокопіювання, надання оголошень у засобах масової інформації, в тому числі електронних, виготовлення відеофільму (крім випадків, коли після виготовлення відеофільм береться на облік як нематеріальний актив).

10. Збір на обов'язкове пенсійне страхування, що стягується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.98 N 1740 "Про затвердження Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій", у випадку купівлі валюти.

11. Обов'язкові платежі до бюджету (у тому числі видатки на сплату держмита, ввізного мита при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності, виконавчого збору тощо), які відповідно до чинного законодавства здійснюють бюджетні організації за рахунок бюджетних коштів, передбачених на їх утримання (крім податку з власників транспортних засобів), та оплата внесків громадським організаціям для забезпечення участі у відповідних заходах, якщо це обумовлено чинним законодавством України.

12. За цим кодом здійснюється:

1) оплата всіх банківських послуг (в т. ч. при конвертації валюти, виплаті готівки, здійсненні соціальних виплат через установи банків тощо);

2) оплата за послуги з бронювання квитків, якщо з установою (організацією) укладено договір про надання такої послуги на постійній основі і оплата послуг з бронювання проводиться окремо від придбання квитків);

3) оплата за участь у короткотермінових семінарах, нарадах, нарадах-навчаннях (в т. ч. пов'язаних з роз'ясненням нової нормативної бази, підготовкою та проведенням організаційних заходів тощо);

4) оплата за інформаційні послуги, що надаються інформагентствами засобами електронного зв'язку (новини "он-лайн", анонс тощо);

5) оплата робіт та послуг, що надаються у сфері управління державним боргом (рейтингові, інформаційні, дорадчі, агентські, юридичні, аудиторські, перекладацькі; роботи та послуги, пов'язані з розміщенням ОВДП та ОЗДП тощо);

6) видатки, пов'язані з висланням за межі України іноземців-порушників;

7) оплата послуг кабельного телебачення;

8) орендна плата за земельні ділянки як обов'язкові платежі в бюджет згідно із Законом України від 03.07.92 N 2535-XII "Про плату за землю";

9) виплата моральних збитків юридичним особам;

10) оплата за проведення ритуальних послуг (в т. ч. оплата установою послуг священика, спорудження на могилі померлого (загиблого) надгробка, огорожі навколо могили тощо);

11) оплата за послуги крематорію з утилізації біовідходів або їх захоронення;

12) оплата за послуги з пошиття одягу з давальницької сировини.

13. Перерахування усіх видів пені, штрафних санкцій, неустойки та збитків від інфляції.

Таким чином, суд вважає, що код економічної класифікації видатків №1139 не передбачає однозначного погашення виключно заборгованості перед кредиторами у випадках банкрутства.

Ліквідатором банкрута отримані від Золотоніської районної ради кошти в сумі 71033 грн. 33 коп. були використані таким чином:

·Послуги банку 26 грн. 75 коп.,

·Придбання талонів на бензин 1004 грн. 50 коп.,

·Задоволення вимог Пенсійного фонду 12605 грн. 67 коп.,

·Задоволення вимог Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 704 грн. 95 коп.,

·Задоволення вимог Фонду соціального страхування на випадок безробіття 957 грн. 66 коп.,

·Задоволення вимог Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань 270 грн. 70 коп.,

·Задоволення вимог Піщанської сільської ради 1830 грн. 95 коп.,

·Оплата послуг та зарплата спеціалістів 48000 грн.,

·Оплата послуг банку 496 грн.,

·Оплата послуг арбітражного керуючого 4967 грн. 40 коп.,

·Закриття рахунку 159 грн. 75 коп.

На думку суду ліквідатор банкрута арбітражний керуючий Вінник С.В. надані районною радою кошти витратив правомірно, порушень вимог положень ст. 31 Закону в його діях не виявлено.

Затверджуючи звіт ліквідатора, суд також приймає до уваги ту обставину, що всі кредитори списали залишок заборгованості банкрута і грошових вимог до останнього у кредиторів не існує.

На підставі зазначеного, керуючись ст. 32, п. 6 ст. 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Затвердити звіт ліквідатора арбітражного керуючого Вінника Сергія Васильовича та ліквідаційний баланс Золотоніського районного виробничого управління житлово-комунального господарства станом на 16.01.2009 року.

Ліквідувати Золотоніське районне виробниче управління житлово-комунального господарства (с. Піщана, Золотоніського району, Черкаської області, код ЄДРПОУ 30366155) як юридичну особу в звязку із банкрутством.

Провадження по справі припинити.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя О.В. Чевгуз