ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"26" листопада 2010 р. м. КиївК-38027/10
Суддя Вищого адміністративного суду України Штульман І.В., перевіривши матеріали касаційної скарги Управління праці та соціального захисту населення (далі-УПСЗН) Буської районної державної адміністрації (далі-РДА) Львівської області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 жовтня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до УПСЗН Буської РДА Львівської області про визнання неправомірними дій, стягнення коштів, зобовязання до вчинення дій, -
в с т а н о в и в:
За правилами ч.2 ст.214 КАС України у разі відсутності перешкод для відкриття касаційного провадження суддя-доповідач постановляє про це ухвалу.
Відповідно до п.п.3, 5 ч.2 ст.213 КАС України у касаційній скарзі зазначаються судові рішення, що оскаржуються, та вимоги особи, що подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції.
Згідно ч.5 ст.213 КАС України до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, копії оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.
Як вбачається з поданої касаційної скарги УПСЗН Буської РДА Львівської області просить суд касаційної інстанції скасувати ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 28.10.2010р. та ухвалити нове рішення, яким відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог у повному обсязі, і не ставить при цьому питання про скасування, зміну чи залишення без змін постанови Буського районного суду Львівської області від 03.06.2009р., яка залишена без змін оскаржуваним рішенням суду апеляційної інстанції. А тому УПСЗН Буської РДА Львівської області необхідно уточнити, які судові рішення відповідачем оскаржуються та додати до касаційної скарги копію постанови Буського районного суду Львівської області від 03.06.2009р.
До того, УПСЗН Буської РДА Львівської області не долучено доказів сплати судового збору за подачу касаційної скарги.
В адміністративному судочинстві при сплаті судового збору застосовуються пільги, надані на підставі ст.ст.4, 5 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»№7-93 від 21.01.1993р.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»від сплати судового збору звільняються органи соціального страхування та органи соціального забезпечення - за регресними позовами про стягнення з особи, яка заподіяла шкоду, сум допомоги й пенсій, виплачених потерпілому або членам його сім'ї, а органи соціального забезпечення - також за позовами про стягнення неправильно виплачених допомоги та пенсій, тобто наведена норма стосується лише тих справ, де органи соціального страхування та органи соціального забезпечення виступають позивачами з вимогами про стягнення до фізичних осіб.
Отже, УПСЗН у даному випадку не звільняється від сплати судового збору і суд не знаходить підстав для звільнення відповідача, відстрочення чи розстрочення сплати ним судового збору.
Судовий збір за подачу касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України повинно бути внесено або перераховано до відділення Державного казначейства у Печерському районі м.Києва, код ЗКПО 26077922, розрахунковий рахунок 31411537700007, банк одержувача УДК у м.Києві, МФО 820019, КЕКД 22090100.
За таких обставин касаційну скаргу необхідно залишити без руху і надати УПСЗН Буської РДА Львівської області термін для виправлення вищезазначених недоліків.
У випадку невиправлення недоліків касаційна скарга буде повернута.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.108, 213 КАС України,
у х в а л и в :
Касаційну скаргу УПСЗН Буської РДА Львівської області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 жовтня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до УПСЗН Буської РДА Львівської області про визнання неправомірними дій, стягнення коштів, зобовязання до вчинення дій - залишити без руху та встановити строк для усунення зазначених в мотивувальній частині даної ухвали недоліків до 20 грудня 2010 року.
Розяснити, що невиконання вимог ст.213 КАС України є підставою для повернення касаційної скарги заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Штульман