Постанова № 12752862, 30.11.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2010
Номер справи
11227/10/2070
Номер документу
12752862
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

30 листопада 2010 р. № 2-а- 11227/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Біленського О.О.

при секретарі судового засідання Лишняк І.В.

за участю:

представника позивача Малахова Ю.А.,

відповідача не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова

до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2

простягнення суми, - В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Київському районі міста Харкова (далі ДПІ у Київському районі м.Харкова) звернулася до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2(далі ФОП ОСОБА_2) про стягнення до державного бюджету України єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 759,42 грн.

ДПІ у Київському районі м.Харкова в обґрунтування позовних вимог зазначила, що ФОП ОСОБА_2 зареєстрована виконавчим комітетом Харківської міської ради 05.05.2008 року за №24800000000095534. В якості платника податків ФОП ОСОБА_2 перебуває на обліку у ДШ Київського районна м.Харкова з 06.05.2008 року за №12285. ФОП ОСОБА_2 28.05.2008 року була подана заява до ДПІ у Київському районі м.Харкова про право застосування спрощеної системи оподаткування, відповідно до якої відповідач просив перевести його на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з червня 2008 року. Згідно облікової картки платника податків ФОП ОСОБА_2 станом на 31.12.2008 року сформувалась сума недоїмки у зв'язку з несплатою відповідачем єдиного податку на підприємницьку діяльність за 2008 рік. 27.08.2008 року ДПІ у Київському районі м.Харкова було сформовано першу податкову вимогу на загальну суму податкового боргу 159,42 грн. за узгодженими податковими зобов'язаннями по відношенню до ФОП ОСОБА_2, 10.11.2008 року було винесено другу податкову вимогу на загальну суму податкового боргу 559,42 грн. Станом на 31.12.2009 року згідно облікової картки платника податків ФОП ОСОБА_3 обліковується недоїмка у розмірі 759,42 грн., з огляду на викладене ДПІ у Київському районі м.Харкова просить задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином. 25.10.2010 року поштове відправлення на імя відповідача повернулося до суду з відміткою пошти - за закінченням терміну зберігання. Відповідно до ч.8 ст.35 КАС України вважається, що відповідачу належним чином доставлено ухвалу за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, вважається, що таке відправлення вручено належним чином. Суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів без участі представника відповідача.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, долучені до матеріалів справи, проаналізувавши чинне законодавство, встановив наступне.

Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 зареєстрована як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Харківської міської ради 05.05.2008 року (а.с.8).

Згідно довідки ДПІ у Київському районі м.Харкова від 06.05.2008 року №1533 ФОП ОСОБА_2 перебуває на обліку з 06.05.2008 року за №12285 у ДПІ у Київському районі м.Харкова (а.с.11).

Як вбачається з матеріалів справи ФОП ОСОБА_2 28.05.2008 року була подана заява до ДПІ у Київському районі м.Харкова про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, відповідно до якої ФОП ОСОБА_2 просила перевести її на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з червня 2008 року (а.с.17).

Відповідно до облікової картки платника податків ФОП ОСОБА_2, станом на 31.12.2008 року сформувалась сума недоїмки у зв'язку з несплатою відповідачем єдиного податку на підприємницьку діяльність за 2008 рік у розмірі 759,42 грн. (а.с.18-20).

Факт наявності заборгованості також підтверджується обліковою карткою платника податків ФОП ОСОБА_3, згідно якої станом на 31.12.2009 року за відповідачем обліковується недоїмка у розмірі 759,42 грн.

У звязку з несвоєчасною сплатою ФОП ОСОБА_2 єдиного податку на підприємницьку діяльність 27.08.2008 року ДПІ у Київському районі м.Харкова було сформовано першу податкову вимогу на загальну суму податкового боргу 159,42 грн. за узгодженими податковими зобов'язаннями, 10.11.2008 року було винесено другу податкову вимогу на загальну суму податкового боргу 559,42 грн. (а.с.10,15). Вказані податкові вимоги направлялися відповідачу поштою, однак поштові відправлення повернулися з відміткою пошти у зв'язку з незнаходженням підприємця за вказаною адресою: 61085, м.Харків, пр-т Жуковського, б. 5, кв.3, на підставі чого ДПІ у Київському районі м.Харкова було складено акти №444 від 09.10.2008 року та №6 від 14.01.2009 року про неможливість вручення податкових вимог. В звязку з неможливістю вручення, вказані податкові вимоги було розміщено на дошці податкових оголошень (а.с.14).

Через несплату ФОП ОСОБА_2 податкового зобовязання, начальником ДПІ у Київському районі м.Харкова було прийнято Рішення за №67 від 13 лютого 2010 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.13).

Відповідно до ст.1 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” від 03.07.1998 року №727/98 (далі Указ №727/98) установлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва, а саме фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.

Статтею 2 Указу №727/98 передбачено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Згідно з положеннями ч.2 ст.5 Указу №727/98 суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року за №509-XІІ з наступними змінами та доповненнями (надалі Закон України №509-XІІ) завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно з ст.10 Закону України №509-XІІ до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів. Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.

Пунктом 11 ст.10 Закону України №509-XІІ визначено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року за №2181-ІІІ з наступними змінами та доповненнями (далі за текстом Закон України №2181-ІІІ) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим визначених підпунктом 5.2.2 та 5.2.4. у разі розгляду справі по суті та прийняття відповідного рішення.

Приписами абзацу 3 п.п. 5.3.1, 5.3.2, 5.3.3 п.5.3 ст.5 Закону України №2181-ІІІ встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. У випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження. Якщо останній день зазначених у цьому пункті строків припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем кожного з таких строків вважається наступний за вихідним або святковим робочий операційний (банківський) день.

Підпунктом 5.4.1. пункту 5.4. ст.5 Закону України №2181-ІІІ визначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно з п.п 6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України №2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Як свідчать матеріали справи, 17.05.2009 року через несплату заборгованості, на активи відповідача зареєстровано податкову заставу.

Приписами статей 2, 4, 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 року №1251-XII з наступними змінами та доповненнями (надалі Закон України №1251-XII), встановлений обов'язок платників податків сплачувати податки і збори до бюджетів та до державних цільових фондів у порядку та на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Також згідно п.3 ч.1, ч.4 ст.9 зазначеного закону, платники податків, зборів зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни і це зобовязання припиняється їх сплатою, згідно ч.1 ст.11- платники податків і зборів (обов'язкових платежів) за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть відповідальність відповідно до законів України.

Відповідно до п.3 ст.9 Закону України №1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Вивчивши матеріали справи, враховуючи те, що доказів погашення відповідачем зазначеної суми станом на день розгляду цього спору не надано, суд встановив, що заборгованість відповідача перед ДПІ у Київському районі м.Харкова складає 759,42 грн.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17, 50, 160-163, 167, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2про стягнення до державного бюджету України єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 759,42 грн задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (одержувач: Управління Державного казначейства у Київському районі м.Харкова код ЄДРПОУ одержувача: 24134573, банк одержувача: Головне Управління Державного казначейства України в ХОМФО: 851011 єдиний податок на підприємницьку діяльність з фізичних осіб 34217379700004) заборгованість зі сплати єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 759.42 грн. (сімсот пятдесят девять гривень 42 копійок).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова у повному обсязі виготовлена 03.12.2010 року.

Суддя Біленський О.О.