Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 605/148/25
Провадження № 3/605/78/2025
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 травня 2025 рокум.Підгайці
Суддя Підгаєцького районного суду Тернопільської області Кравчук В.М., розглянувши матеріали, які надійшли з сектору поліцейської діяльності №2 відділу поліції №1 (м.Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Солоницівським ВМ Дергачівського РВ УМВС України в Харківській області 22.11.1996, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонерки, раніше до адміністративної відповідальності не притягалася,
за вчиненняправопорушення,передбаченого ч.1ст.130КУпАП,
за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , роз`яснивши їй права, передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП,
В С Т А Н О В И Л А:
25.04.2025 СПД №2 (м.Підгайці) ВП №1 (м.Бережани) Тернопільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області направив у Підгаєцький районний суд Тернопільської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як вбачаєтьсяіз протоколупро адміністративнеправопорушення серіїЕПР1№307634від 21.04.2025, ОСОБА_1 21квітня 2025року о15годині 10хвилин навул.ІванаФранка вс.МужилівПідгаєцької ТГТернопільського районуТернопільської областікерувала транспортнимзасобом (автомобільмарки ВАЗ2101з д.н.з. НОМЕР_3 )в станіалкогольного сп`яніння,на місцізупинки далазгоду наогляд задопомогою приладуDrageralkotest6820,який показаврезультат 1,28%,чим порушилап.2.9.б ПДР керування ТЗ особами під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1ст.130 КУпАП.
У судовому засіданні 15.05.2025 ОСОБА_1 вину свою визнала. Пояснила, що вжила невелику кількість алкоголю з нагоди Великодніх свят, але з лікувальною метою, оскільки в неї впав цукор і вона себе погано почувала. Після того їхала додому, відстань між хатами приблизно 300 метрів, тому була впевнена, що нічого не станеться.
Статтею 280 КУпАПпередбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов`язані з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст.279КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Відповідно до пункту 3 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України 9 листопада 2015 року за№ 1452/735, ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
При цьому згідно з п. 6. розділу І вищезазначеної інструкції, огляд на стан сп`яніння проводиться зокрема поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Згідно з пунктами 1, 3-5, 11 розділу II Інструкції за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп`яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп`яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції. Перед проведенням огляду на стан сп`яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп`яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Оформлення матеріалів огляду на стан сп`яніння водія транспортного засобу здійснюється згідно з чинним законодавством.
При цьому ч.2 ст.266 КУпАП визначено, що огляд водія на стан алкогольного сп`яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протокола про адміністративне правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №307634 від 21 квітня 2025 року, що зафіксовано і на відеозаписі, ОСОБА_1 21 квітня 2025 року о 15 годині 10 хвилин на вул.Івана Франка в с.Мужилів Підгаєцької ТГ Тернопільського району Тернопільської області керувала транспортним засобом (автомобіль марки ВАЗ 2101 з д.н.з. НОМЕР_3 ) в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився з використанням спеціальних технічних засобів, а саме: алкотестера Drager alkotest 6820, результат 1,28%. За вчинення такого правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за ч.1ст.130 КУпАП.
Від підписанняпротоколу намісці вчиненняадміністративного правопорушення ОСОБА_1 відмовилася (арк.спр.1) (час 16:46).
Поліцейським сектору поліцейської діяльності №2 відділу поліції №1 (м.Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1№307634від 21квітня 2025рокудолучено акт огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (арк.спр.4), направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (арк.спр.5), копію декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів (арк.спр.6), довідку про те, що ОСОБА_1 видавалося посвідчення водія на право керування тренспортними засобами (арк.спр.7), а також друкований результат (чек) тесту до протоколу щодо проходження тестування на алкоголь, засвідчений підписом ОСОБА_1 від 21.04.2025, відповідно до якого огляд був проведений за допомогою приладу Drager Alcotest 6820, прилад ARМК-0240, тест №796, результат 1,28% (арк.спр.8.). Це також підтверджується відеозаписом (арк.спр.9), який міститься в матеріалах справи (час 15:44).
Підставою для зупинення ОСОБА_1 було те, що остання керувала транспортним засобом, обладнаним засобами пасивної безпеки та була не пристебнута ременем безпеки, чим порушила п.2.3.в Правил дорожнього руху. За вчинення цього адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.121 КУпАП, постановою серії ЕНА №4551505 від 21.04.2025 на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення, а саме адміністративний штраф у розмірі 510 грн (арк.спр.3). Постанова набрала законної сили і у встановленому законом порядку ніким не оскаржувалась. Штраф ОСОБА_1 сплатила.
Відтак, на переконання суду, вина ОСОБА_1 підтверджена. У матеріалах справи є достатні, допустимі та належні докази, які зафіксували факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, незалежно від мети вживання алкоголю, та наявність у її діях складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП - керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння.
Санкція цієї статті передбачає накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
При обранні адміністративного стягнення враховуються обставини та характер правопорушення, ступінь провини та дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено. Відтак до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення за ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортним засобом.
У відповідності до ст.304 КУпАП, питання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадою особою), який виніс постанову.
Згідно ч.2 ст.301 КУпАП, відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.1 ст.33 Закону України «Про виконавче провадження» - за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Враховуючи майновий стан та відомості про особу правопорушниці, те, що ОСОБА_1 є пенсіонеркою і отримує пенсію приблизно 3500,00 грн в місяць, тож заявила в судовому засіданні клопотання про розстрочку виконання постанови, суддя дійшла висновку, що наявні законні підстави для розстрочки виконання постанови про накладання адміністративного стягнення строком на 3 місяці.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та на яку накладено адміністративне стягнення, необхідно стягнути судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 130, 283, 284, 285 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,визнати винноюу вчиненніадміністративного правопорушення,передбаченого ч.1ст.130КУпАП танакласти нанеї стягненняу видіштрафу врозмірі 17000грн (сімнадцятьтисяч гривень00коп.) в дохіддержави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів ГУК у Терноп.обл/Терноп.обл/21081300, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37977599, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Рахунок отримувача UA798999980313060149000019001, Код класифікації доходів бюджету 21081300.
Розстрочити виконання цієї постанови від 15.05.2025 справа №605/148/25 (провадження № 3/605/78/2025) про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 17000,00 грн (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок) строком на 3 місяці зі сплатою штрафу рівними частинами: по 5667,00 грн (п`ять тисяч шістсот шістдесят сім гривень 00 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Строк пред`явлення до виконання три місяці з дня постановлення постанови.
Строк позбавлення спеціального права обчислювати з дня постановлення постанови.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Суддя: Валентина КРАВЧУК