Єдиний державний реєстр судових рішень
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/567/25
3/338/163/25
13 травня 2025 року селище Богородчани
Cуддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Решетов В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 2 (смт Богородчани) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , непрацюючого, громадянина України, за ч. 4 ст. 130, 124, 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 21 квітня 2025 року о 23 годині 00 хвилин, перебуваючи по вул. Центральна с. Луквиця Івано-Франківського району Івано-Франківської області, вживав алкоголь (рево) після ДТП за його участі. Огляд проводився на місці за допомогою газоаналізатора Alkotest 6810, що підтверджується тестом №6443 від 21 квітня 2025 року результат огляду становить 0,57 % в проміле, чим порушив вимоги п.2.10 є ПДРУкраїни, вчинивши правопорушення, передбачене частиною 4 статті 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення (надаліКУпАП).
Крім того, ОСОБА_1 21 квітня 2025 року о 23 годині 00 хвилин, перебуваючи по вул. Центральна с. Луквиця Івано-Франківського району Івано-Франківської області, керував автомобілем «Jeep» д/н НОМЕР_1 , проявив неуважність не дотримався безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки та допустив наїзд на припаркований автомобіль марки «ВАЗ» д/н НОМЕР_2 , в результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим порушив вимоги п. 12.1 Правил дорожнього руху.
Також, ОСОБА_1 21 квітня 2025 року о 23 годині 00 хвилин, перебуваючи по вул. Центральна с. Луквиця Івано-Франківського району Івано-Франківської області, керував автомобілем «Jeep» д/н НОМЕР_1 та допустив наїзд на припаркований автомобіль марки «ВАЗ» д/н НОМЕР_2 , після чого залишив місце події, чим порушив вимоги п. 2.10 а Правил дорожнього руху.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав частково, не заперечував обставини зазначені у протоколах про адміністративне правопорушення. Пояснив, що не був обізнаний з тим, що не можна вживати алкоголь після ДТП. Вживав слабоалкогольні напої. ДТП вчинив з необережності, проявивши неуважність, оскільки не помітив як пошкодив автомобіль потерпілого, хоча на його автомобілі «Jeep» теж залишились пошкодження та залишки фарби від автомобіля «ВАЗ» потерпілого. Автомобіль потерпілого був припаркований перекриваючи проїзджу частину дороги, що і стало причиною ДТП. Просив суворо не карати.
Згідно зі ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Орган (посадова особа), зокрема суддя, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно дост. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частина 4 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після дорожньо-транспортної пригоди за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду
Пунктом 2.10є Правилдорожнього руху,затверджених постановоюКабінету МіністрівУкраїни від10жовтня 2001року №1306,передбачено,що уразі причетностідо дорожньо-транспортноїпригоди водійзобов`язаний до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).
Пунктом 12.1 ПДР, відповідно до яких водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Пунктом 2.10 «а» ПДР, відповідно до яких, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний: негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Перевіривши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 , крім його пояснень даних в судовому засіданні, підтверджується сукупністю доказів, зібраних у справі та перевірених судом, а саме:
-протоколомпро адміністративнеправопорушення серії ЕПР1 №308216 від 22.04.2025 року, відповіднодоякого ОСОБА_1 21 квітня 2025 року о 23 годині 00 хвилин, перебуваючи по вул. Центральна с. Луквиця Івано-Франківського району Івано-Франківської області, вживав алкоголь (рево) після ДТП за його участі. Огляд проводився на місці за допомогою газоаналізатора Alkotest 6810, що підтверджується тестом №6443 від 21 квітня 2025 року результат огляду становить 0,57 % в проміле, чим порушив вимоги п.п. п.2.10 є ПДРУкраїни, вчинивши правопорушення;
- роздруківкою з принтера приладу "Alcotest Drager 6810", з якої встановлено, що вміст алкоголю в крові ОСОБА_1 на момент проведення огляду 22.04.2025 року - становив 0,57 % в проміле;
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, відповідно до якого огляд проводився у зв`язку з виявленням у ОСОБА_1 ознак алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук та різка зміна покрову обличчя. Результат огляду на стан сп`яніння позитивний 0,57%;
- направленням на огляд водія від 22.04.2025 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 було направлено для проходження огляду на стан сп`яніння у КНП «ПОКЦПЗ» ІФОР, але огляд не проводився, у зв`язку з відмовою ОСОБА_1 від такого огляду;
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_1
- дисками із відеозаписом події від 22.04.2025 року.
- протоколомпро адміністративнеправопорушення серії ЕПР1 № 308210 від 22.04.2025 року, відповіднодоякого ОСОБА_1 21 квітня 2025 року о 23 годині 00 хвилин, перебуваючи по вул. Центральна с. Луквиця Івано-Франківського району Івано-Франківської області, керував автомобілем «Jeep» д/н НОМЕР_1 , проявив неуважність не дотримався безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки та допустив наїзд на припаркований автомобіль марки «ВАЗ» д/н НОМЕР_2 ;
- схемою місця ДТП, яка сталася 21 квітня 2025 року у по вул. Центральна с. Луквиця Івано-Франківського району Івано-Франківської області, за участю транспортного засобу «ВАЗ» д/н НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , в якого зазначено видимі (зовнішні) пошкодження транспортного засобу, отриманого внаслідок ДТП;
- письмовими поясненнями потерпілого ОСОБА_3 ;
- протоколомпро адміністративнеправопорушення серії ЕПР1 №308205 від 22.04.2025 року, відповіднодоякого ОСОБА_1 21 квітня 2025 року о 23 годині 00 хвилин, перебуваючи по вул. Центральна с. Луквиця Івано-Франківського району Івано-Франківської області, керував автомобілем «Jeep» д/н НОМЕР_1 та допустив наїзд на припаркований автомобіль марки «ВАЗ» д/н НОМЕР_2 , після чого залишив місце події;
Порядок проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, регламентований статтею 266 КУпАП та здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, зокрема, у відповідності до наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року №1452/735 "Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції" та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду".
Встановлено, що визначену чинним законодавством процедуру проведення огляду водія ОСОБА_1 , на станалкогольного сп`яніннята оформленнярезультатів такогоогляду дотримано.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , вчинив правопорушення, передбачені ч. 4 ст.130, ст. 124, 122-4 КУпАП.
Відповідно дост. 23 КУпАПметою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При визначенні виду і міри адміністративного стягнення, згідно зі ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майнове становище, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Зважаючи на вищевикладене, беручи до уваги обставини справи суддя вважає, що до ОСОБА_1 , за вчинення ним адміністративних правопорушень необхідно застосувати адміністративне стягнення, відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП, в межах передбачених ч. 4 ст. 130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, ч. 4 ст. 130, 124, 122-2, ст. 33 КУпАП, керуючись ст. 40-1, 283, 284, 289 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір",
п о с т а н о в и в:
Об`єднати в одне провадження справи 338/567/25, 338/568/25, 338/569/25 присвоївши об`єднаному провадженню № 338/567/25.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним за ч. 4 ст. 130, 124, 122-4 КУпАП та накласти адміністративне стягнення, відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 2000 (двох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 гривень (тридцять чотири тисячі гривень), який слід стягнути на рахунок UA148999980313070149000009001, отримувач ГУК в Ів-Фр.об./Ів.-Фр.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37951998, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету "Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3(три) роки.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави 605,60 гривень судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 КУпАП, постанова буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.В. Решетов