Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 359/5163/25
Провадження № 2-а/359/71/2025
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 травня 2025 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Семенюта О.Ю., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови,-
встановив:
У травні 2025 року до Бориспільського міськрайонного суду Київської області надійшов вище зазначений адміністративний позов.
Вивченням адміністративного позову та доданих до нього документів встановлено наступне.
Згідно з пунктом 3 частини першоїстатті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідаєпозовна заявавимогам, встановленим статтями160,161 ,172 цьогоКодексу.
Нормою п.п.2, 11.ч.5 ст. 160 КАС України визначено, в позовній заяві зазначаються, у тому числі: - адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; - власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.3ст.161КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ст. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною 6статті 161 КАС Українипередбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
У разі недотримання цих вимог суддя постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення допущених ним недоліків.
Так, з матеріалів справи вбачається, що оскаржувана постанова винесена ІНФОРМАЦІЯ_2 11 квітня 2025 року, проте з позовом до суду позивач звернувся лише 02 травня 2025 року, тобто з пропущенням встановленого строку для звернення до суду з вказаним адміністративним позовом.
Встановлено,що приподачі позовноїзаяви позивачне дотримавсявищезазначених вимог,а саме:-до позовноїзаявинедодано документ,щопідтверджуєсплату судовогозборуувстановлених порядкуірозмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; -на підтвердження викладених у позові обставин позивачем не долучено копію постанови про накладення адміністративного стягнення від 11.04.2025 року, яку просить скасувати; - до позову не додано заяву про поновлення пропущеного строку для звернення з вказаним позовом та позивач не просить поновити строк на оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідних обґрунтувань щодо поважності причин пропуску строку для звернення до суду з вказаним позовом, а також доказів на їх підтвердження, не зазначено; - позивачем не зазначено впозові адресиелектронної пошти,відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету;- відсутнє письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до правової позиції, викладеної у постанові Великої Палати Верховного Суду у справі № 543/775/17 від 18.03.2020, яка згідно з ч. 5 ст.242КАСУкраїни є обов`язковою для застосування, чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.
У контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права, у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287,288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Задля однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення, за подання позовної заяви підлягає сплаті судовий збір, який відповідно складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2025 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2025 року становить 3028 грн.00 коп.
Таким чином, позивачу слід подати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору в розмірі 605 грн. 60 коп. ( 3028,00 грн. х 0,2).
Платіжні реквізити для перерахування судового збору: отримувач коштів - ГУК у Київ.обл/Бориспіл.міс/22030101, код отримувача 37955989, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача UA908999980313141206000010778, відомча ознака: "00" Без деталізації за відомчою ознакою, код класифікації доходів бюджету 22030101Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)(При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником фізичною особою ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані). У графі призначення платежу вказується: «Судовий збір за позовом , справа №».
Згідно з ч.1, ч.2ст.169КАСУкраїни суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статями 160,161 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на це суддя вважає, що позов належить залишити без руху та визначити строк для усунення допущених недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст.ст.161,169,248 КАС України, суддя
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови - залишити без руху та надати строк десять днів з дня отримання позивачем копії ухвали для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Роз`яснити позивачу, що у випадку неусунення наведеного недоліку у визначений строк, пред`явлений адміністративний позов буде визнано неподаним.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.Ю. Семенюта