Єдиний державний реєстр судових рішень УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2010 р.Справа № 2-а-1648/10/1670
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Мельнікової Л.В.
Суддів: Подобайло З.Г. , Григоров А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові апеляційну скаргу Холдінгової компанії «АвтоКрАЗ»у формі відкритого акціонерного товариства на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 09 червня 2010 року по справі за позовом Холдінгової компанії «АвтоКрАЗ»у формі відкритого акціонерного товариства до Кременчуцької обєднаної державної податкової інспекції в Полтавській області про скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИЛА:
У квітні 2010 року позивач, Холдінгова компанія «АвтоКрАЗ» звернулась до суду з адміністративним позовом, яким просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Кременчуцької обєднаної державної податкової інспекції в Полтавській області №000002/1550/0/1068 від 07.04.2010 року.
В обґрунтування своїх позовних вимог, зазначив, що відповідачем розраховано суму штрафних санкцій в порушення вимог п.п.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідач зобовязаний винести три податкових повідомлень-рішень та мав окремо нарахувати штрафні санкції у розмірі 10% на погашену суму.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 09 червня 2010 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з зазначеною постановою суду, в апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати рішення суду та прийняти нове, яким повністю задовольнити вимоги позивача.
Заслухавши доповідь судді Харківського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені в скарзі доводи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а судове рішення, відповідно до положень ст. 200 КАС України, слід залишити без змін.
За матеріалами справи вбачається, що 26 березня 2010 року фахівцями Кременчуцької обєднаної державної податкової інспекції в Полтавській області проведено камеральну перевірку Холдінгової компанії «АвтоКрАЗ» у формі відкритого акціонерного товариства з питань своєчасності подання платіжного доручення на перерахування належного до сплати орендної плати за землю за грудень 2009 року, за результатами якої складено акт №1140/15-522/05808735 від 26 березня 2010 року.
Перевіркою встановлено несвоєчасну сплату позивачем узгодженого податкового зобов'язання належного до сплати орендної плати за землю за грудень 2009 року, чим порушено п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ст. 17 Закону України "Про плату за землю".
На підставі акта № 1140/15-522/05808735 від 26 березня 2010 року Кременчуцькою об'єднаною державною податковою інспекцією винесено податкове повідомлення-рішення від 07.04.2010 року № 000002/1550/0/1068, яким Холдингову компанію "АвтоКрАЗ" у формі відкритого акціонерного товариства зобов'язано сплатити штраф за затримку граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання у сумі 29790 грн. 47 коп.
Відповідно до статті 2 Закону України „Про плату за землю” використання землі Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.
Пунктом 8 частини 1 статті 14 Закону України „Про систему оподаткування” до загальнодержавних належать податків і зборів (обовязкових платежів) належить плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності).
Згідно до ст. 27 Закону України „Про плату за землю" контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Статтею 14 Закону України „Про плату за землю” встановлено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяцянаступного за звітним.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем подано до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік, згідно з якою позивачем визначено річну суму орендної плати в розмірі 3566983 грн. 69 коп., з них: за грудень 2009 року в розмірі 297904 грн.47 коп..
Таким чином, позивач при поданні декларації самостійно узгодив суму податкового зобовязання з орендної плати.
Частиною 1 статті 17 Закону України „Про плату за землю" визначено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно із п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до пункту п. 6.1.7 Інструкції про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 17.03.2001 р. № 110, у разі, коли платник податків не сплачує (не погашає) узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених законодавством, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 6.1.1 - 6.1.6 цього пункту, чи ні.
При цьому, складається податкове повідомлення за формою та згідно з вимогами, установленими Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 N 253, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за N 567/5758 (зі змінами та доповненнями).
Повідомлення про застосування штрафів, зазначених у цьому підпункті, складається в залежності від терміну затримки сплати (погашення) узгодженого податкового зобов'язання: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати (погашення) узгодженої суми податкового зобов'язання, на наступний день після закінчення зазначених 30 календарних днів повідомлення про застосування штрафу приймається у розмірі десяти відсотків від суми фактично сплаченого (погашеного) за цей період податкового боргу.
Тобто, повідомлення приймається одне на всю суму сплаченого (погашеного) податкового боргу за період з 1 до 30 календарного дня незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період
Згідно із п. 3.2 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 р. № 253 (надалі - Порядок), у випадках, що зазначені в пункті 3.1 даного Порядку, структурний підрозділ, що здійснює розрахунок суми (донараховує суму) податкового зобов'язання (визначає суму бюджетного відшкодування ПДВ), складає податкове повідомлення за формою згідно з додатком 3 за порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання (форма "Ш").
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що
загальна сума штрафної санкції за встановлене порушення становить 29790 грн. 45 коп.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку про те, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права, що відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 12 січня 2010 року без змін.
Інші доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 185, 195, 197, 198 ч.1 п. 1, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Холдінгової компанії «АвтоКрАЗ»у формі відкритого акціонерного товариства залишити без задоволення, а постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 09 червня 2010 року - залишити без змін.
Ухвала Харківського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів.
Головуючий суддя(підпис)Мельнікова Л.В.
Судді(підпис)
(підпис)Подобайло З.Г. Григоров А.М. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Мельнікова Л.В. <повний текст ><Дата ><р. >