ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2010 р. Справа № 2-а-2295/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючої судді: Ковбій О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Державного підприємства "Великоолександрівське лісомисливське господарство" про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені в сумі 13368,78 грн,
встановив:
Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі-позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства "Великоолександрівське лісомисливське господарство" (далі-відповідач) про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені на загальну суму 13368,78 грн.
Представник позивача надала до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження. Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що відповідачем до теперішнього часу не сплачено адміністративно-господарські санкції за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів за 2009 рік, а також пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій.
В судове засідання відповідач не з’явився, письмових заперечень на позов не надав, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (в редакції від 06.10.2005 року № 2960-ІV) підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого ч. 5 ст. 19 Закону № 875-ХІІ.
Чисельність штатних працівників на підприємстві відповідача складає 112 осіб, чисельність інвалідів, працюючих на підприємстві - 3 особи, таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліду і не зайняте інвалідом, відповідач повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції.
Згідно ч. 2 ст.20 Закону № 875 - ХІІ, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка обчислюється виходячи з 120% річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки на весь її строк.
Відповідно до розрахунку Херсонського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів сума заборгованості відповідача по адміністративно-господарським санкціям складає 13308,93 грн.
Згідно із розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно господарських санкцій, нараховано пеню у розмірі 59,85 грн.
Загальна заборгованість відповідача складає 13368,78 грн.
Сума заборгованості по адміністративно господарських санкціях та пені до теперішнього часу не сплачена.
Приймаючи до уваги вищевикладені обставини, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158, 159, 160-163 167 КАС України, суд, -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства "Великоолександрівське лісомисливське господарство" (74100, Херсонська область, Великоолександрівський район, смт.Велика Олександрівка, вул.Заводська, буд.10, ідентифікаційний код 21302751) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (73000, м. Херсон, пров. 40 років Жовтня 5-а, одержувач: УДК у м. Херсоні, код 24104230; Банк: ГУДКУ по Херсонській області, МФО 852010, р/р 31219230700002), адміністративно-господарські санкції у розмірі 13308 (тринадцять тисяч триста вісім) грн. 93 коп. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 59 (п"ятдесят дев"ять) грн. 85 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 6.11