Постанова № 12720494, 07.12.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.12.2010
Номер справи
2а-8419/10/1870
Номер документу
12720494
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 грудня 2010 р.                                                             Справа № 2а-8419/10/1870

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соп'яненко О.В. , розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія Укренерго в особі "Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом, який мотивує тим, що 12 лютого 2010 року в ході позапланової перевірки інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Сумській області встановлено факт невиконання відповідачем припису №ОС 211/09-30 від 08.12.2009 року, про що складено акт перевірки (протокол) №07/30-111 від 12.02.2010 року. За невиконання вказаного припису 16.02.2010 року державним інспектором з енергонагляду на відповідача було накладено штраф у сумі 850 грн. Штраф не був сплачений відповідачем протягом 30 днів, що є підставою для стягнення його в судовому порядку.

          Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі отримав 12.11.2010 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, але в установлений строк заперечення проти позову чи заяви про визнання позову до суду не подав.

          Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню. Судом встановлено, що інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Сумській області, яка є структурним підрозділом відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Північному регіоні” державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”, 09 грудня 2009 року було проведено обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії, про що було складено акт обстеження № 07/30-1229від 09 грудня 2009 року.

          Згідно ч.7 ст. 7 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” на підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом п’яти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, розпорядження або інший розпорядчий документ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

          За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис № ОС 211/09-30 від 08 грудня 2009 року про усунення виявлених порушень (а.с16). Про виконання даного припису відповідач зобов’язаний був повідомити позивача до 27 січня 2010 року.

          Відповідач у встановлений термін вимоги припису не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/30-111 від 12 лютого 2010 року (а.с.17-18).

Відповідно до ч.9. ст. 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб’єкта господарювання згідно із законом. В даному випадку згідно ч.3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці у вигляді штрафу в розмірі до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною 4 статті 27 Закону України “Про електроенергетику” передбачено, що національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб’єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з акта № 07/30-111 від 12 лютого 2010 року відповідачем у встановлений строк не було виконано припис № ОС 211/09-30 від 08 грудня 2009 року, у зв’язку з чим 16 лютого 2010 року відносно відповідача було винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику за № ОС 15/10-30 в розмірі 850,00 грн. (а.с.19).

Згідно ч.ч.5, 6 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.

Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Відповідно до п.10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312 (далі Положення №1312) суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

З матеріалів справи вбачається, що постанова № ОС 15/10-30 від 16 лютого 2010 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику була отримана відповідачем 23 лютого 2010 року (а.с.20).

Станом на момент розгляду справи постанова про накладення штрафу не оскаржена, штраф в добровільному порядку в установлений строк не сплачений. Отже, судом встановлено, що вимоги, які вказані у приписі, відповідачем не були виконані у визначений строк та у повному обсязі, тому з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 необхідно стягнути у доход держбюджету штраф у розмірі 850,00 грн.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Сумського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія Укренерго в особі "Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій –задовольнити

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь держави в доход держбюджету штраф в сумі 850 грн. 00коп. (вісімсот пятдесят грн. 00 коп.) на р/р 31119106700002 ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код 23636315, код платежу до держбюджету 21081100

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                               (підпис)                               О.В. Соп'яненко

          З оригіналом згідно

          Суддя                                                                                 О.В. Соп'яненко