Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №2а- 2599/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2010 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіТарасишиної О.М.,
за участю секретаряТаратунської О.В.,
За участю сторін:
представника позивача не зявився,
представника відповідачане зявився,
представник прокуратурине зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного справу за адміністративним позовом першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до Приватного підприємства «Віраж-авто-тревел»про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
З позовом до суду звернувся перший заступник прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до Приватного підприємства «Віраж-авто-тревел»про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн.
До судового засідання представник прокуратури не зявився надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю, позов підтримав у повному обсязі.
Представник позивача був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, в судове засідання не з`явився.
Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, в судове засідання не з`явився, а тому, на підставі положень ст.128 КАС України справа розглядалась за його відсутності за наявними в справі доказами.
Дослідивши наявні в справі письмові докази суд доходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Відповідно ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 48 Закону України «По автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, є:
для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, є:
для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
У разі перевезення небезпечних вантажів обов'язковими документами для водія є:
свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення визначених небезпечних вантажів;
свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі;
письмові інструкції на випадок аварії або надзвичайних ситуацій.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень, які здійснюються на договірних умовах чи для власних потреб, обов'язковим документом є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про автомобільний транспорт від 05 квітня 2001 року N 2344-III та п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Одеській області є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади з питань контролю на автомобільному транспорті, забезпечення проведення державної політики на автомобільному транспорті, діє у складі Міністерства транспорту та звязку України і йому підпорядковується.
Згідно з ст. 60 «Про автомобільний транспорт»інспекція здійснює повноваження щодо притягнення до фінансової відповідальності перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, в тому числі й стягнення в судовому порядку сум адміністративно-господарських санкцій, добровільно не сплачених правопорушниками у звязку з чим ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до положень ст.60 Закону України від 05 квітня 2001 року N 2344-III, право розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів надається посадовим особам урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. В звязку з тим, що постанова про застосування фінансових санкцій не є виконавчим документом, територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області для подальшої реалізації постанови щодо притягнення перевізників до відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт звертається до суду.
Судом встановлено, що 05.02.2009 року державними інспекторами відділу державного контролю територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті було складено Акт № 106855 від 05.02.2009 року (а.с.8), яким зафіксовано факт використання транспортного засобу IVECO-40C приватного підприємства «Віраж-авто-тревел»для надання послуг з вантажних перевезень з порушенням діючого законодавства про автомобільний транспорт, а саме без ліцензійної картки та квитково касового листа. Акт проведення перевірки підписаний водієм транспортного засобу, без будь-яких заперечень та зауважень.
04.03.2009 на адресу відповідача був направлений лист-запрошення №1092/02 (а.с.9) про необхідність прибути для розгляду справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
11.03.2009, в.о. начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області Валявським В.В. винесено постанову про застосування фінансових санкцій до приватного підприємства «Віраж-авто-тревел»№ 073917 за допущення порушення законодавства про автомобільний транспорті в розмірі 1700,00 грн. (а.с.7).
У встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 пятнадцятиденний строк сума фінансової санкції відповідачем не сплачена. Доказів проведення оплати на час розгляду справи суду також надано не було.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, а також те, що позивачем доведено, що приватне підприємство «Віраж-авто-тревел»має заборгованість по штрафним санкціям за допущення порушення законодавства на автомобільному транспорті у розмірі 1700,00 грн., суд вважає, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими, заснованими на діючому законодавстві, підтверджуються доданими до позову документами, та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 94,158-163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до приватного підприємства «Віраж-авто-тревел»про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн.- задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Віраж-авто-тревел» (65014, м. Одеса,вул. Маразліївська, 36, кв. 15) заборгованість в сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень) на користь держави на р/р 31117106700002, УДК Одеської області, Овідіопольський район, банк УДК в Одеській області, МФО 828011, отримувач УДК в Одеській області код 23213460, код платежу 21081100.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 6 грудня 2010 року.
Суддя О.М. Тарасишина
Адміністративний позов першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до приватного підприємства «Віраж-авто-тревел» про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн.- задовольнити повністю. Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 06 грудня 2010 року.