Постанова № 12719197, 26.11.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2010
Номер справи
2а-23239/10/0570
Номер документу
12719197
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 листопада 2010 р. справа № 2а-23239/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11-50 год.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Зекунова Е. В.

при секретаріКовальському А.В.

за участю представника позивача Крупка І.М.

представника відповідача Харченко О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Рондо торгівля і фінанси» до Горлівського міського відділу Донецької регіональної філії Державного підприємства «Центр державного кадастру» про внесення змін до державного реєстру земель, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Рондо торгівля і фінанси» звернулось до Горлівського міського відділу Донецької регіональної філії Державного підприємства «Центр державного кадастру» з адміністративним позовом про визнання неправомірними дій щодо відмови у внесенні змін до державного реєстру земель та Державного акту на право постійного користування землею І-ДН №007043 від 17.03.1999р., зобовязання відповідача внести зміни до державного реєстру земель та Державного акту на право постійного користування землею у відповідності до рішення Горлівської міської ради від 27.02.2009р. №V/46-45.

Заявами від 26.11.2010р. позивач відмовився від позовних вимог щодо визнання неправомірними дій відповідача щодо відмови у внесенні змін до державного реєстру земель та Державного акту на право постійного користування землею І-ДН №007043 від 17.03.1999р., та зобовязання відповідача внести зміни до Державного акту на право постійного користування землею.

В обґрунтування вимоги щодо зобовязання відповідача внести зміни до державного реєстру земель позивач зазначив, що ТОВ ««Рондо торгівля і фінанси» 14.07.2010р. звернувся до Горлівського міського відділу Донецької регіональної філії Державного підприємства «Центр державного кадастру» з заявою внесення змін до державного реєстру земель на підставі рішення Горлівської міської ради від 27.02.2009р. №V/46-45 «Про припинення користування земельною ділянкою по вул. Першотравнева,44 у розмірі 0,1133га та внесення змін до реєстру й Державного акту на право постійного користування землею І-ДН №007043 від 17.03.1999р.».

Листом від 29.07.2010р. №2109 відповідач повідомив ТОВ «Рондо торгівля і фінанси», що державний акт на право постійного користування землею І-ДН №007043 видавався юридичній особі СП «Рондо торгівля і фінанси ЛТД», якої на сьогодні вже не існує, тому позивач має переоформити право користування землею на умовах оренди.

Із зазначеною позицією відповідача позивач не згоден, тому що 18.01.2006р. у звязку зі змінами у складі учасників та назві Спільного товариства українсько-англійського підприємства «Рондо торгівля і фінанси ЛТД» у формі товариства з обмеженою відповідальністю, зазначене підприємство перейменовано у товариство з обмеженою відповідальністю «Рондо торгівля і фінанси», тому має право на постійне користування землею у відповідності до зазначеного державного акту та внесення відповідних змін державного реєстру земель. Просить зобовязати відповідача внести зміни до державного реєстру на підставі рішення Горлівської міської ради від 27.02.2009р. №V/46-45 «Про припинення користування земельною ділянкою по вул. Першотравнева, 44 у розмірі 0,1133га та внесення змін до реєстру й Державного акту на право постійного користування землею І-ДН №007043 від 17.03.1999р.».

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, зазначив що відповідач відмовив позивачу у внесенні змін до державного реєстру земель правомірно. З огляду на статті 56 та 59 Господарського кодексу України та статут ТОВ «Рондо торгівля і фінанси» вважає, що СП «Рондо торгівля і фінанси ЛТД» припинило свою діяльність. ТОВ «Рондо торгівля і фінанси» створене шляхом перетворення, є іншою юридичною особою, яка відповідно до ч.2 ст.92 Земельного кодексу України не має право на постійне користування земельною ділянкою, отже відповідно до пункту 6 Перехідних положень Земельного кодексу України ТОВ «Рондо торгівля і фінанси» повинне переоформити право власності або право оренди на зазначену ділянку. За наявності набуття права власності або оренди на вказану земельну ділянку відповідач здійснить відповідні зміни в реєстрі.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 23 травня 2003 року N 135 «Про створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру та удосконалення структури державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 травня 2003 р. за N 408/7729, установлено, що реєстрацію земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них, договорів оренди землі здійснює державне підприємство "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" (далі - Центр ДЗК). Центру ДЗК доручено створення та ведення автоматизованої системи державного земельного кадастру та Державного реєстру прав на землю та нерухоме майно.

Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 2 липня 2003 року N 174, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 липня 2003 р. за N 641/7962, затверджено «Тимчасовий порядок ведення державного реєстру земель» (далі -Порядок).

Відповідно до пункту 1.2 у зазначеному Порядку наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

Автоматизована система державного земельного кадастру (далі - АС ДЗК) - інформаційна система, що містить відомості про правовий режим земель, державну реєстрацію земельних ділянок, кадастрове зонування, кадастрові зйомки, бонітування ґрунтів, економічну оцінку земель, грошову оцінку земельних ділянок, облік кількості та якості земель.

Адміністратор державного реєстру земель (далі - адміністратор) - Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах (далі - Центр ДЗК), що забезпечує створення та функціонування державного реєстру земель, відповідає за достовірність і збереження даних, захист від несанкціонованого доступу та руйнування бази даних АС ДЗК, має повний прямий доступ до бази даних АС ДЗК.

Державний реєстр земель - це складова частина державного земельного кадастру, який складається з книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок та Поземельної книги, яка містить відомості про земельну ділянку і формується за допомогою АС ДЗК.

Виконавець робіт - суб'єкт господарювання, який має ліцензію на провадження господарської діяльності щодо проведення землевпорядних робіт.

Реєстратори державного реєстру земель (далі - реєстратори) - структурні підрозділи Центру ДЗК, які мають доступ та вносять відомості до бази даних АС ДЗК, ведуть Поземельну книгу, здійснюють видачу та реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди (суборенди) землі, а також ведуть книгу реєстрації.

Реєстраційна картка земельної ділянки (далі - реєстраційна картка) - це документ, який є складовою частиною Поземельної книги і містить відомості, що вносяться до бази даних АС ДЗК.

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про зобовязання внести зміни до державного реєстру земель.

Взаємодії виконавця робіт та реєстратора при веденні державного реєстру земель, у тому числі порядок вчинення дій щодо внесення зміни до державного реєстру земель визначені пунктом 2 Порядку.

Підпунктами 2.1 та 2.2 пункту 2 Порядку визначено, що виконавець робіт формує та надає реєстратору обмінний файл разом з технічною документацією. Обмінний файл надається реєстратору на гнучкому магнітному носії або компакт-диску (далі - цифровому носії). Цифрові носії повинні бути марковані. Маркування має відображати таку інформацію:

- кадастровий номер кварталу, до якого належить земельна ділянка (ділянки);

- порядковий номер носія та загальну кількість носіїв у комплекті;

- назву виконавця робіт, прізвище, ім'я та по батькові представника виконавця робіт;

- дату запису інформації на цифровий носій.

Реєстратор здійснює процедуру перевірки та приймання обмінного файла, у тому числі порівняння з технічною документацією. У разі відповідності обмінного файла відомостям, які наведено в технічній документації, та вимогам до структури, змісту та формату обміну даними, за результатами перевірки та приймання реєстратором робиться відмітка на титульному аркуші технічної документації про приймання обмінного файла, після чого заповнюється реєстраційна картка.

У разі негативного висновку щодо результатів перевірки та приймання обмінного файла виконавцю робіт для доопрацювання надається список конкретних вимог та зауважень у вигляді протоколу перевірки, відповідно до якого необхідно внести зміни і доповнення.

Реєстратор перевіряє структуру, формат, об'єм та склад земельно-кадастрових даних, що містить обмінний файл за такими критеріями:

- відповідність вимогам, установленим до структури, змісту та формату обмінного файла;

- належність земельних ділянок кадастровому кварталу згідно з індексними кадастровими планами;

- відсутність перетинів та розривів між суміжними земельними ділянками, суміжними земельними ділянками суміжних кварталів, тотожність даних балансу земель;

- відсутність перетинів та розривів меж угідь земельних ділянок;

- контроль відповідності атрибутивних даних земельних угідь чинній нормативній базі класифікаторів та кодифікаторів.

Відповідно до пункту 3.3 Порядку, територіальний орган земельних ресурсів відображає в реєстраційній картці відомості, зокрема, про видачу дублікатів документа, що посвідчує право власності на земельну ділянку (право постійного користування земельною ділянкою), рішень судових органів та інші відомості. Відображає зміни відомостей, що пов'язані з відчуженням або зміною цільового призначення земельних ділянок, чи іншої кадастрової інформації, або позначки про внесення та виправлення помилкових відомостей про земельні ділянки, власника (користувача), орендаря (суборендаря) земельної ділянки.

31.03.1998р. року виконавчим комітетом Горлівської міської ради зареєстровано Спільне товариство українсько-англійського підприємства «Рондо торгівля і фінанси ЛТД» у формі товариства з обмеженою відповідальністю, ідентифікаційний код 24653403, місцезнаходження: Донецька обл., м. Горлівка, пр-т Перемоги, б.16., що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію серії А00 № 299020.

18.01.2006р. відбулися зміни у складі учасників та назві Спільного товариства українсько-англійського підприємства «Рондо торгівля і фінанси ЛТД» у формі товариства з обмеженою відповідальністю, зазначене підприємство перейменовано у товариство з обмеженою відповідальністю «Рондо торгівля і фінанси». Зміни внесені до статуту ТОВ «Рондо торгівля і фінанси» та Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію ТОВ «Рондо торгівля і фінанси» №299332, витягу та довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ТОВ «Рондо торгівля і фінанси» зареєстровано за адресою Донецька обл., м. Горлівка, пр-т Перемоги, б.16., ідентифікаційний код 24653403.

Внаслідок зміни назви СП «Рондо торгівля і фінанси ЛТД» запис про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру не вносився.

Згідно до ч.1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

У відповідності до ч.1 статті 56 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках, спеціально передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і громадян шляхом заснування нового, реорганізації (злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення) діючого (діючих) суб'єкта господарювання з додержанням вимог законодавства.

Частиною 1 статті 59 Господарського кодексу України визначено, що припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.

Відповідно до статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

На підставі зазначених правових норм та внаслідок дослідження статуту Спільного товариства українсько-англійського підприємства «Рондо торгівля і фінанси ЛТД», зареєстрованого 31.03.1998р. за №2741, статуту ТОВ «Рондо торгівля і фінанси» зареєстрованого 18.01.2006р. за №1261050001001042, довідки №03-78-162 управління статистики у м.Горлівці, свідоцтва про державну реєстрацію СП «Рондо торгівля і фінанси ЛТД» №299020, свідоцтва про державну реєстрацію ТОВ «Рондо торгівля і фінанси» №299332, довідки та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 17.11.2010р. суд приходить до висновку, що внаслідок змін у складі учасників та зміни назви СП «Рондо торгівля і фінанси ЛТД» припинення діяльності вказаного субєкта господарювання не відбулось. Зазначена юридична особа була перейменована у «Рондо торгівля і фінанси» без зміни організаційно правової форми товариства. Отже ТОВ «Рондо торгівля і фінанси» має права та відповідає за обовязками набутими СП «Рондо торгівля і фінанси ЛТД» в повному обсязі.

Судом встановлено, що відповідно до рішення виконкому Горлівської міської Ради народних депутатів від 20.01.1999р. №48/1 спільному підприємству «Рондо торгівля і фінанси ЛТД» 17.03.1999р. надано у постійне користування для виробничої діяльності 0,7612 га землі за адресою м. Горлівка, вул. Першотравнева, б.44 та видано Державний акт на право постійного користування землею № І-ДН №007043.

28.03.2008р. ТОВ «Рондо торгівля і фінанси» відповідно до договору купівлі-продажу, засвідченого приватним нотаріусом Горлівського міського нотаріального округу Алєєвою А.М., передало у власність ТОВ «Тіссані груп» частки будинків розташованих за адресою м. Горлівка, вул. Першотравнева, б.44.

У звязку з набуттям ТОВ «Тіссані груп» права власності на обєкти нерухомості, які розташовані на земельній ділянці, позивач звернувся до Горлівської міської ради з заявою про припинення права користування частиною земельної ділянки під зазначеними будівлями та спорудами. За наслідком розгляду заяви, рішенням Горлівської міської ради №V 46-45 від 27.02.2009р. було припинено право користування СП «Рондо торгівля і фінанси ЛТД» земельною ділянкою за вказаною адресою площею 0,1133га

14.07.2010 року листом №129 ТОВ «Рондо торгівля і фінанси» звернулось до Горлівського міського відділу Донецької регіональної філії Державного підприємства «Центр державного кадастру» з заявою про внесення змін до реєстру й Державного акту на право постійного користування землею І-ДН №007043 від 17.03.1999р. у відповідності з рішенням Горлівської міської ради від 27.02.2009р. №V/46-45 про припинення користування земельною ділянкою по вул. Першотравнева, 44 у розмірі 0,1133га.

29.07.2010р. листом №2109 відповідач повідомив ТОВ «Рондо торгівля і фінанси», що позивач має переоформити право користування землею на умовах оренди, оскільки державний акт на право постійного користування землею видавався юридичній особі, якої на сьогодні вже не існує, а позивач згідно Земельного кодексу України не має права постійного користування земельною ділянкою.

Не погодившись з таким рішення субєкта владних повноважень, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Згідно пп. 2 п. "б" ст. 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до повноважень виконавчих органів міських рад належить, зокрема, реєстрація суб'єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею.

Відповідно до ст. 92 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають:

а) підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності;

б) громадські організації інвалідів України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації;

в) релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності.

У відповідності до ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Частиною 3 ст.126 Земельного кодексу України визначено, що право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.

Статтею 141 Земельного кодексу України серед підстав припинення права користування земельною ділянкою, зокрема, передбачено, що підставою припинення права користування земельною ділянкою є набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці

Пунктом 34 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що до виключної компетенції міських рад віднесено вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Згідно ст. 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до повноважень виконавчих органів міських рад належить, зокрема, реєстрація суб'єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею.

Тому Горлівською міською радою правомірно прийнято рішення №V 46-45 від 27.02.2009р. про припинення права користування СП «Рондо торгівля і фінанси ЛТД» земельною ділянкою площею 0,1133га за адресою м. Горлівка, вул. Першотравнева, б.44. на якій розташовані обєкти нерухомості відчужені ТОВ «Тіссані груп».

Суд не приймає доводи відповідача, щодо відмови позивачу у здійснені внесення змін до державного реєстру земель на підставі пункту 6 розділу X "Перехідних положень" Земельного кодексу України, яким визначено, що громадяни та юридичні особи, які мають у постійному користуванні земельні ділянки, але за цим Кодексом не можуть мати їх на такому праві, повинні до 1 січня 2005 року переоформити у встановленому порядку право власності або право оренди на них.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.09.2005 N 5-рп/2005 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення п. 6 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України в частині зобов'язання переоформити право постійного користування земельною ділянкою громадянами або юридичними особами, які мають у постійному користування земельні ділянки, але за цим кодексом не можуть мати їх на такому праві, на право власності або право оренди до 01.01.2005, а також в частині щодо втрати громадянами, підприємствами, установами і організаціями після закінчення строку оформлення права власності або права користування землею раніше наданого їм права користування земельною ділянкою. Отже, переоформлення суб'єктами права державних актів на право постійного користування земельними ділянками не є їх обов'язком, а є дією, що вчиняється добровільно і на власний розсуд.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Нормами ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У відповідності статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд вважає, що позивачем надані докази, якими він обґрунтовує свої вимоги і вони є належними.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що відповідач, приймаючи рішення про відмову в задоволенні заяви позивача про виконання рішення Горлівської міської ради від 27.02.2009р. №V/46-45 «Про припинення користування земельною ділянкою по вул. Першотравнева,44 у розмірі 0,1133га та внесення змін до реєстру й Державного акту на право постійного користування землею І-ДН №007043 від 17.03.1999р.», діяв на підставі та у межах повноважень що передбачені Конституцією та законами України, проте не обґрунтовано, без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

В той же час позивачем не надано доказів, які підтверджують факт надання до Горлівського міського відділу Донецької регіональної філії Державного підприємства «Центр державного кадастру» разом з заявою від 14.07.2010р. технічної та іншої документації визначеної «Тимчасовим порядком ведення державного реєстру земель», на підставі якої відповідачем можуть бути проведені дії щодо внесення змін до реєстру.

Частиною 2 ст.11 КАС України, визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять, крім того, суд не може виконувати функції державного органу, який уповноважений законом здійснювати дії щодо ведення державного реєстру земель.

На підставі викладеного та враховуючи необхідність повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, суд вважає можливим вийти за межі позовних вимог та зобовязати Горлівський міський відділ Донецької регіональної філії Державного підприємства «Центр державного кадастру» розглянути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Рондо торгівля і фінанси» про внесення змін до державного реєстру земель на підставі рішення Горлівської міської ради від 27.02.2009р. №V/46-45 «Про припинення користування земельною ділянкою по вул. Першотравнева,44 у розмірі 0,1133га та внесення змін до реєстру й Державного акту на право постійного користування землею І-ДН №007043 від 17.03.1999р.» по суті.

З урахуванням зазначених обставин, суд задовольняє позов частково.

Відповідно до ч.1,3 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України. Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Рондо торгівля і фінанси» до Горлівського міського відділу Донецької регіональної філії Державного підприємства «Центр державного кадастру» про внесення змін до державного реєстру земель на підставі рішення Горлівської міської ради від 27.02.2009р. №V/46-45 «Про припинення користування земельною ділянкою по вул. Першотравнева,44 у розмірі 0,1133га та внесення змін до реєстру й Державного акту на право постійного користування землею І-ДН №007043 від 17.03.1999р.» - задовольнити частково.

Зобовязати Горлівський міський відділ Донецької регіональної філії Державного підприємства «Центр державного кадастру» розглянути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Рондо торгівля і фінанси» про внесення змін до державного реєстру земель на підставі рішення Горлівської міської ради від 27.02.2009р. №V/46-45 «Про припинення користування земельною ділянкою по вул. Першотравнева,44 у розмірі 0,1133га та внесення змін до реєстру й Державного акту на право постійного користування землею І-ДН №007043 від 17.03.1999р.» по суті.

Стягнути з Державного бюджету України за кодом бюджетної класифікації доходів 22090200 Державне мито, р/р 31112095700005 Державний бюджет Калінінського району м. Донецька, ЄДРПОУ 34687090, МФО 834016, Банк Головне управління Державного казначейства України у Донецькій області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Рондо торгівля і фінанси» судовий збір в розмірі 1 (одну) гривню70 копійок.

Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 26 листопада 2010 року у присутності представників сторін.

Постанова у повному обсязі виготовлена 01 грудня 2010 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Суддя Зекунов Е. В.