Постанова № 127019, 13.09.2006, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
13.09.2006
Номер справи
2/64-2а
Номер документу
127019
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" вересня 2006 р.

Справа № 2/64-2А.

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Птахокомплекс «Губин», с. Губин Локачинського р-ну

до Володимир-Волинської об’єднаної державної податкової інспекції, м. Володимир-Волинський

про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення № 0000092301/1 від 09.08.2006 р.

Суддя Л.О.Черняк

при секретарі Андрусенко О. О.

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача: Забелін І. Б. – довіреність у справі, Кондратюк І. І. – довіреність у справі

від відповідача: Копко О. В. – податковий інспектор (довіреність у справі)

В засіданні суду 06.09.2006 р. було оголошено перерву до 13.09.2006 р. для подачі сторонами доказів по справі.

В засіданні суду 13.09.2006 р. згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства було оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Представникам сторін у судовому засіданні роз’яснені права та обов’язки, передбачені ст. ст. 49, 51 КАС України.

Суть спору : позивач – ТзОВ "Птахокомплекс "Губин" (надалі позивач, товариство) просить суд визнати нечинним податкове повідомлення-рішення №000092301/1 Володимир-Волинської об’єднаної державної податкової інспекції, яким визначено суму завищення бюджетного відшкодування - 162885грн.

В засіданні суду та позовній заяві позивач обгрунтовує свої вимоги таким.

ТзОВ "Птахокомплекс "Губин" є сільськогосподарським товаровиробником, та займається розведенням птиці та реалізацією її у живій вазі переробному підприємству, а також є платником фіксованого сільськогосподарського податку.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про стимулювання розвитку сільського господарства" сільськогосподарський товаровиробник - це фізична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власно виробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією. Виробництво сільськогосподарської продукції згідно із зазначеним Законом - це вид господарської діяльності з виробництва продукції, яка пов’язана з біологічними процесами її вирощування.

Працівники Володимир-Волинської ОДПІ при проведенні перевірки дійшли висновків, що:

- придбання добових курчат ТзОВ"Птахокомплекс "Губин" для відгодівлі не належить до діяльності, що пов’язана з біологічними процесами її вирощування, а тому наше підприємство не мало права застосовувати нульову ставку по ПДВ в розмірі вартості одноденних курчат, які підприємство придбавало.

- у ТзОВ "Птахокомплекс "Губин" процес вирощування починається з моменту початку догодівлі отриманих курчат. Отриманий приріст є вирощеною товариством частково і тільки реалізація цієї частки може оподатковуватись за нульовою ставкою. Тобто Володимир-Волинська ОДПІ вважає, що реалізацію нами птиці живою вагою переробному підприємству ми маємо розділити на складові частини та оподатковувати по різних ставках ПДВ (0 та 20%).

Суть діяльності нашого підприємства полягає у тому, що добове курча (орієнтовна вага 38-40г.) протягом періоду 40-45 днів перетворюється на дорослу істоту вагою 2-2,2кг.

Законом України "Про податок на додану вартість" в п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 та п.6.2.6 п.6.2 ст.6 (статті на які посилаються працівники Володимир-Волинської ОДПІ) встановлено, що об’єктом оподаткування є операції платників податку з :

- поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, в тому числі операції з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору) для погашення заборгованості заставодавця, а також з передачі об’єкта фінансового лізингу у користування лізингоотримувачу (орендарю).

- поставки переробним підприємствам молока та м’яса живою вагою сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності і господарювання.

Зазначені правові норми чітко визначають, що об’єктом оподаткування є реалізація товару (а не його частки). У випадку наявності бажання законодавця оподатковувати різні частки єдиного товару відповідно до Закону про ПДВ був би зазначений механізм розрахунку вартості часток (пропорційно вазі, вхідній ціні або інший критерій).

Закон України "Про податок на додану вартість" не містить терміну дорощування (догодівля) або аналогічного, яким оперують працівники Володимир-Волинської ОДПІ.

Крім того, Класифікатор видів економічної діяльності містить такий вид діяльності в галузі сільського господарства як розведення птиці. Виду діяльності такого як дорощування (догодівля) в галузі сільського господарства і в будь-якій іншій галузі Класифікатор не містить. ГОСТ 18473-88 "Птицеводство". Термины и определения", який встановлює терміни і визначення понять в галузі птахівництва також не містить терміну дорощування (догодівля), а тому ТзОВ"Птахокомплекс "Губин" не займається і не може займатись неіснуючим видом діяльності.

В Акті від 20.07.2006р. №642/23-31603002 зазначено, що "по р.3 Розрахунку суми бюджетного відшкодування (додаток №3 до податкової декларації з податку на додану вартість) відображається сума податкового кредиту попереднього податкового періоду, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг). Проте підприємством по даному рядку Розрахунку включено проплату ПДВ постачальникам за отримані товари (послуги) в попередніх звітних періодах (ПДВ по податкових накладних включено до реєстру податкових накладних теж у попередніх звітних періодах)..." чим, на думку відповідача, нашим підприємством зайво включено до бюджетного відшкодування ПДВ за квітень 2006 року.

В той же час Закон "Про податок на додану вартість" містить наступну правову норму :

п.п.7.7.2 п.7.2 ст.7 Якщо у наступному періоді сума розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від’ємне значення, то :

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від’ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Крім того, існує норма п.п.15.3.1 п.15.3 ст.15 Закону України №2181 від 21.12.2000р. "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", яка говорить, що :

15.3 - Граничні строки для подання заяви на повернення надміру, сплачених або невідшкодованих податків і зборів (обов’язкових платежів)

15.3.1 - Заяви на повернення надміру сплачених податків, зборів (обов’язкових платежів) або на їх відшкодування у випадках, передбачених податковими законами, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, наступного за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.

На нашу думку формальне прочитання правової норми не може бути застосовано. У випадку "зникнення" інших попередніх періодів Закон "Про податок на додану вартість" зазначав би джерело куди саме мають бути віднесені зазначені суми.

Відповідач в засіданні суду та в письмових поясненнях проти позову заперечив, зазначивши наступне .

Відповідно до ст.1 Закону України від 18.01.2001р. №2238-ІІІ "Про стимулювання розвитку сільського господарства" на період 2001-2004рр." - сільське господарство (сільськогосподарське виробництво) - вид господарської діяльності з виробництва продукції, яка пов’язана з біологічними процесами її вирощування. Процес придбання добових курчат вагою 38-40 грамів (через комісіонера-посередника ТзОВ "Янра") з метою їх догодівлі до дорослої істоти вагою 2- 2,2 кг не може бути віднесений до біологічного процесу вирощування птиці позивачем . Тим самим процес сільськогосподарського виробництва у позивача розпочинається з моменту початку відгодівлі отриманих курчат. Отриманий приріст з вирощеною товариством часткою і тільки реалізація цієї частки може підпадати під п.п.6.2.6 п.6.2 ст.6 Закону №168 і оподаткування за нульовою часткою.

Враховуючи вищезазначене, вважаємо що в порушення п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3, п.п.6.2.6 п.6.2 ст.6, п.11.21 ст.11 Закону №168 підприємством завищено від’ємне значення по податку на додану вартість в результаті застосування нульової ставки по ПДВ в розмірі вартості одноденних курчат, які підприємством придбані з метою дорощування, що вплинуло на завищення значення р.24 податкової декларації з податку на додану вартість за квітень 2006 року на суму 30975грн. Відповідно залишок від’ємного значення попереднього податкового періоду з вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду по р.1 Розрахунку суми бюджетного відшкодування складає 759235грн., тим самим завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за квітень 2006 року на суму 162885грн. (922120-759235= 162885грн.)

Стосовно доводів наведених в позовній заяві в частині порушення п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону №168, щодо порядку визначення суми податку, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), то висновок про те, що відшкодуванню підлягають лише суми, які були сплачені до бюджету, випливає з самої суті поняття податку, його основної функції - формування доходів Державного бюджету України (п.19 ст.2, ст.9 Бюджетного кодексу України), а також з поняття платника податку, як особи, яка згідно з Законом зобов’язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем (а.1.3 ст.1 Закону).

Бюджетному відшкодуванню відповідно до п.п.7.7.2 п.7.7. статті 7 Закону №168 підлягає частина від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг). Платник податку при придбанні на митній території України товарів (послуг) оплачує постачальнику платнику ПДВ вартість таких товарів (послуг), збільшену на суму податку на додану вартість.

Відповідно до п.1.8. ст.1 Закону №168 бюджетне відшкодування - це сума, що підлягає поверненню платнику податків з бюджету у зв’язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.

Тобто, як видно з системного аналізу вищевказаних норм, Законом встановлений прямий взаємозв’язок між сплатою, надходженням до бюджету податку на додану вартість та відшкодуванням такого податку. При цьому зазначені етапи нерозривно пов’язані між собою : сплата податку, а потім включення відповідних сум до податкового кредиту з податку на додану вартість та відшкодування податку на додану вартість за рахунок коштів, що були сплачені у вигляді податку.

Листами Державної податкової адміністрації України від 12.10.2005 року №20296/7/16-1417 "Про бюджетне відшкодування", від 14.02.2006 року №2741/7/16-1517 "Про податок на додану вартість" роз’яснено що бюджетному відшкодуванню відповідно до п.п.7.7.2 п.7.2 ст.7 Закону підлягає частина від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг). Платник податку при придбанні на митній території України товарів (послуг) оплачує постачальнику платнику ПДВ вартість таких товарів (послуг), збільшену на суму податку на додану вартість, а при імпортуванні товарів, у тому числі при їх ввезенні з метою внесення до статутного фонду, - органам, які здійснюють контроль за правильністю нарахування та сплати (перерахування) податку до бюджету за імпортні товари.

Зважаючи на викладене, при заповненні рядка 3 Розрахунку суми бюджетного відшкодування, платник податку може врахувати із суми податкового кредиту попереднього податкового періоду (рядок 17 Декларації) ті суми податку, які фактично сплачені у такому ж податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг) грошовими коштами ( у тому числі авансом), включаючи суми податку, які фактично були сплачені у такому ж попередньому податковому періоді при ввезенні на митну територію України товарів (супутних послуг), у тому числі і суми податку на додану вартість, які були сплачені грошовими коштами у такому попередньому податковому періоді, в якості оплати податкового векселя, виданого при імпорті товарів.

Проте ТзОВ "Птахокомплекс "Губин" по рядку 3 Розрахунку суми бюджетного відшкодування включено проплату ПДВ постачальникам за отримані товари (послуги) в попередніх звітних періодах (ПДВ по податкових накладних включено до реєстру податкових накладних теж у попередніх звітних періодах), а також включено ПДВ від перерахованого авансу за товари (послуги) постачальникам без отримання та включення до реєстру податкових накладних в сумі 922120грн.

Фактично ТзОВ"Птахокомплекс "Губин" у березні 2006 року (період, що передує квітню, за який була подана декларація) задекларовано суму податкового кредиту попереднього податкового періоду (рядок 17 Декларації) в розмірі - 796263грн. ( по р.2 Розрахунку бюджетного відшкодування). Сума податкового кредиту попереднього податкового періоду фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг) становить - 775390грн. ( по даним бухгалтерського обліку, та документам наданим для перевірки суму податкового кредиту березня 2006 року не сплачену ТзОВ "Птахокомплекс "Губин" отримувачем товарів (послуг) постачальникам таких товарів (послуг) відображено в додатку №3 до акту перевірки), тим самим задекларована платником сума бюджетного відшкодування в розмірі 922120грн. завищена на суму 146730грн. (922120-775390=146730грн.).

Із досліджених матеріалів справи, пояснень представників сторін суд,

в с т а н о в и в :

Актом Володимир-Волинської ОДПІ від 20.07.2006р. №642/23-31603002 "Про результати виїзної позапланової перевірки ТзОВ "Птахокомплекс "Губин" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість задекларованого за квітень 2006р. встановлено, що згідно з поданою товариством до Локачинського відділення Володимир-Волинської ОДПІ податковою декларацією з ПДВ за квітень 2006р. від’ємне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту складає 254458грн. За наслідками проведеної перевірки підтверджено правомірність визначення від’ємного значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту з ПДВ за квітень в сумі 135246грн., яке виникло внаслідок застосування нульової ставки по ПДВ в розмірі вартості одноденних курчат, які підприємством придбані з метою дорощування.

Відповідно до Класифікації видів економічної діяльності, затвердженої і введеної в дію наказом Держстандарту від 22.10.96р. №441, до видів економічної діяльності в галузі сільського господарства належить лише вирощування птиці. Придбання добових курчат товариством для наступної відгодівлі не належать до діяльності, що пов’язана з біологічними процесами її вирощування. Отже, право на застосування нульової ставки має суб’єкт підприємницької діяльності, який виростив птицю (курей) та реалізував її переробному підприємству. Обчислення оподатковуваного обороту з реалізації, птиці (курей) живою вагою на переробні підприємства за нульовою ставкою можливе лише в частині власної виробничої діяльності підприємства у сфері сільського господарства - вирощування птиці.

У товариства процес вирощування розпочинається з моменту початку догодівлі отриманих курчат. Отриманий приріст є вирощеною товариством часткою і тільки реалізація цієї частки може оподатковуватися за нульовою ставкою.

Товариством придбано в лютому - березні 2006 року курчат в кількості 400475гол. на суму 770751,27грн. (середня ціна одного курчати складає 19246грн.) з метою подальшої догодівлі і реалізації продукції за лютий-березень місяць. В бухгалтерському обліку дані операції відображені по Дж. рах.21 "Тварини на вирощуванні та відгодівлі" на субрахунку 213 "Птиця" та Кт рах.631 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками".

В квітні місяці 2006р. товариством було реалізовано переробному підприємству - товариству "Полтрекс" курчат-бройлерів в кількості 351361 тис.шт. на загальну суму 3755286 (в акті наводиться перелік накладних).

Суму податку на додану вартість, сплачені при придбанні курчат, підприємством віднесені до податкового кредиту і відображені в декларації по розрахунках з бюджетом, а операції з продажу птиці в повному обсязі ( в т.ч. і в обсязі придбаних одноденних курчат) віднесено до податкових зобов’язань за нульовою ставкою.

Перевіркою встановлено неправомірне користування пільгою по ПДВ за березень 2006р. в сумі 135246грн. (код пільги 14010136 - податок за нульовою ставкою обчислюється щодо операції з продажу переробними підприємствами молока та м’яса живою вагою сільськогосподарськими, товаровиробниками всіх форм власності і господарювання). Товариством зайво включено до бюджетного відшкодування за квітень 2006р. ПДВ в сумі 146730грн., а саме по рядку 3 розрахунку суми бюджетного відшкодування (додаток №3 до податкової декларації в податку на додану вартість) відображається сума податкового кредиту попереднього податкового періоду, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг). Проте підприємством по даному рядку розрахунку включено проплату ПДВ постачальникам за отримані товари (послуги) в попередніх звітних періодах (ПДВ по податкових накладних включено до реєстру податкових накладних теж у попередніх звітних періодах), а також включено ПДВ від перерахованого авансу за товари постачальникам без отримання та включення до реєстру податкових накладних.

Перевіркою встановлено, що сума податкового кредиту попереднього податкового періоду (податковий кредит в березні 2006р. становить - 796263грн. по р.2 розрахунку бюджетного відшкодування), фактично сплачена отримувачем товарів у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів, складає 775390грн. ( по р.3 розрахунку бюджетного відшкодування).

За наслідками перевірки керівником Володимир-Волинської ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення від 09.08.2006р. №0000092301/1, яким на підставі порушення товариством п.п.3.1 п.3.1ст.3, п.п.6.2.6 п.6.2 ст.6, п.п.7.7.2 п.7.2 ст.7, п.11.21 ст.11 Закону України "Про податок на додану вартість" визначено завищення суми бюджетного відшкодування в сумі 162885грн. (а.с.6).

Враховуючи те, що.

Відповідно до п.п.6.2.6 п.6.2 ст.6 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. №168/97-ВР (з подальшими змінами та доповненнями (надалі Закон про ПДВ) об’єкти оподаткування, визначені ст.3 цього Закону, за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка згідно з цим Законом, оподатковуються за ставкою 20 відсотків.

При експорті товарів та супутніх такому експорту послуг ставка податку становить "0" відсотків, до бази оподаткування, у тому числі за нульовою ставкою оподатковуються операції з поставки, переробним підприємствам молока і м’яса живою вагою сільськогосподарськими виробниками всіх форм власності і господарювання (п.6.2, п.6.2.1, 6.2.6 ст.6 Закону про ПДВ).

Згідно довідки №772 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Головного управління статистики у Волинській області, вид діяльності товариства за КВЕД 01.23.0 Розведення птиці.

А наступні докази у справі свідчать, що товариство займалося не розведенням птиці, а відгодівлею уже придбаних курчат. Актом перевірки встановлено, що згідно аналізу діяльності суб’єкта господарювання та рівня сплати податків товариство "Птахокомплекс "Губин" фактично займається вирощуванням птиці та реалізацією м’яса живою вагою переробному підприємству, а також вирощуванням зернових на власних та орендованих земельних площах та є платником фіксованого сільськогосподарського податку.

Матеріалами справи (довідками позапланових виїзних перевірок ОДПІ, договором комісії від 01.12.2005р., поясненнями представників сторін стверджується, що "Птахокомплекс "Губин" придбавало у постачальників через комісіонера курчата бройлера РОСС-308 і згідно договору поставки від 17.05.2005р. та специфікацій до нього поставляв ТзОВ"Полтрекс" живих курей.

Виходячи з цього між контрагентами здійснені фінансово господарські операції (купівля-продаж).

Відповідно до ст.1 Закону України "Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001-2004рр". від 18.01.01р. №2238-ІІІ (з подальшими змінами та доповненнями) сільське господарство (сільськогосподарське виробництво) - вид господарської діяльності з виробництва продукції, яка пов’язана з біологічними процесами її вирощування. Отже, процес придбання добових курчат вагою 38-40гр. (через комісіонера - посередника ТзОВ "Янра" з метою їх догодівлі до дорослої істоти вагою 2 - 2,2кг не може бути віднесений до біологічного процесу вирощування птиці "Птахокомплексом". Процес сільськогосподарського виробництва товариством «Пиахокомплекс» розпочинається з моменту початку відгодівлі отриманих курчат.

Згідно п.11.21 ст.11 Закону про ПДВ до 1 січня 2007 року сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м’ясо та м’ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємством молоко і м’ясо в живій вазі.

Сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м’ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва.

Отже, відповідно до цього визначення та п.2 порядку нарахування виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м’ясо в живій вазі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.99р. №805, Птахокомплекс отримує дотації за реалізацію ним переробному підприємству м’яса в живій вазі в залежності від обсягів продажу з нарахуванням податку на додану вартість за нульовою ставкою.

Відповідно до акту перевірки (а.с.18) Товариство подає до ОДПІ звіти про пільги з відображенням пільги по коду - 14010136 (податок за нульовою ставкою обчислюється щодо операцій з продажу переробними підприємствами молока та м’яса живою вагою сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності і господарювання) згідно вимог п.п.6.2.6 п.6.2 ст.6 Закону про ПДВ.

Таким чином, аналізуючи наведені докази, розрахунок зменшення суми бюджетного відшкодування по декларації за квітень 2006р. до акту перевірки від 20.07.2006р. поданий в засіданні суду) товариством "Птахокомплекс" завищено від’ємне значення по ПДВ між сумою податкових зобов’язань та податкового кредиту за квітень 2006р. в сумі 135246грн. в результаті застосування нульової ставки по ПДВ в розмірі вартості одноденних курчат, які підприємством придбані з метою їх вирощення.

Підпунктом 7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону про ПДВ встановлено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно підпунктом 7.7.1 цього пункту має від’ємне значення то :

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді, постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від’ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Отже мова йде не в множинному значенні (періодах) як вважає позивач, а конкретно встановлено : "наступного податкового періоду".

Згідно підпункту 7.8.1 п. 7.8 ст. 3 Закону про ПДВ податковим періодом є один календарний місяць.

З акту перевірки податкової інспекції, пояснень перевіряючого інспектора Гуменюк Н. О. в судовому засіданні 06.09.2006 р. вбачається, що ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» по рядку 3 розрахунку суми бюджетного відшкодування включено проплату ПДВ постачальникам за отримані товари (послуги) в попередніх звітних періодах (ПДВ по податкових накладних включено до реєстру податкових накладних також у попередніх звітних періодах) та включено ПДВ від перерахованого авансу за товари постачальникам без отримання і включення до реєстру податкових накладних в сумі 922120 грн.

Фактично Птахокомплекс у березні 2006 року (період, що передує квітню, за який була подана декларація) задекларовано суму податкового кредиту попереднього податкового періоду (рядок 17 Декларації) в розмірі 796263 грн. (по р. 2 розрахунку бюджетного відшкодування). Сума податкового кредиту попереднього податкового періоду фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальником таких товарів (послуг) складає 775390 грн. (по даних бухобліку та документам наданим для перевірки суму податкового кредиту березня 2006 року не сплачену товариству отримувачем товарів постачальникам таких товарів (послуг) відображено в додатку № 3 до акту перевірки), тим самим задекларована платником сума бюджетного відшкодування в розмірі 922120 грн. завищена на суму 146730 грн. ( 922120 – 775390 = 146730 грн.).

Таким чином, наведені докази у справі свідчать, що повідомлення-рішення № 0000092301/1 від 09.08.2006 р. відповідає нормам чинного законодавства та фактичним обставинам справи.

Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001-2004р.р.", Законом України "Про податок на додану вартість", господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

В позові ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення № 0000092301/1 від 09.08.2006 р., яким визначено суму завищення бюджетного відшкодування 162885грн. – відмовити.

Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Л. О. Черняк

Дата виготовлення повного тексту постанови 18.09.2006 р.

Суддя Черняк Л.О.